Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

18 minutes ago, LordOfTerror said:

Mora da ga je 29. fransiza preskocilo samo zbog defanzive 😄 

 

Poznate su te defanzivne ale sirom lige...

 

30i pik je baš nisko in hindsight. mislim da je u predikcijama bio negde oko 15-20, tj taman malo izvan lutrije

pojma nemam, čitao sam tada da je neupitno vrhunski šuter (što je i pokazao na koledžu) ali je sve ostalo bilo diskutabilno

ovako nešto:

 

Spoiler

The Sales Pitch: The best shooter in the draft, by a not-insignificant margin. Built like a tank, Bane did as a senior combo guard what he has done for years: play high IQ defense, keep the ball moving, and rain absolute hellfire on opponents in every manner imaginable, despite being the only scoring threat around. The man finished his four-year career at roughly 43% from three. He shoots it off the dribble, side-steps, step-backs, off the catch, off crossovers, fading, leaning… ALL OF THE SHOTS. Did I mention he also plays smart team defense, looks like he can bench 400 lbs, and has been known to hit a weak side shooter from the middle of the court on a pick-and-roll? He is a dream role player. He might not run an offense, but he can make an offense run, and he takes nothing off the table on defense either.

 

Elite Skills: Shooting, shooting, and shooting

 

The Devil’s Advocate Argument: He’s a tremendous shooter, no hating on that, but despite his passing, his handle kind of sucks, especially for a 23-year-old guard. Many of his turnovers are of the “your dribble rating’s not high enough for that move in 2K” variety. His wingspan is also shorter than his height, giving him no margin for error on defense. That works in college, but he’s just not going to bother most shot releases in the NBA, and he’s not going to be a bother in the lanes either. He’s not short at 6-foot-5, but his defense plays shorter than his height because of his wingspan. His stockiness also shows up in 1-on-1 defense where quicker guys win vs. him, which is a problem if you’re mostly defending 1s and 2s. In the league, wingspan and explosiveness are what give great defenders room to improvise and recover: he has neither of those. So, sure, he’s a great shooter, but are you gonna bet on someone being JJ Redick-level great at shooting with a top 15 pick? Because if he’s not a JJ-level shooter, he’s at best a shorter, worse-at-defense PJ Tucker.

 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Nisam video da je neko napisao, ali ja saad tek vidim da je Memfis za tog 23. pika dao Meltona Fili koja je prosledila Danny boya. Dobar posao za Filu rekao bih, sa druge strane Melton svakako nije imao dovoljno prostora u Memfisu kada je Morant zdrav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Barkley#34 said:

Je l' Niksima ostao Medison ili su ga trejdovali, zna li se šta?

 

nisu ništa posebno izgubili niti dobili, prilično iz šupljeg u prazno brda poteza da bi oslobodili tih 9 miliona kembinog ugovora za sledeću sezonu.

uzeli tog dienga sa 11e pa ga prosledili u thunder za tri vrlo zaštićena pika prve runde, zatim u 3-way dealu poslali kembu + 4x pika druge runde & jedan taj teško uslovljeni prve koji su dobili od thundera a pokupili zauzvrat (osim cap spacea) bucks pik prve runde 2025.

 

nisu ništa izgubili od bitnih pikova, dobili neke verovatno nebitne a očigledno nakon neuspeha da se popnu na 4-5 pozicije drafta nisu više bili zainteresovani da uzmu bilo koga. ovaj poslednji deo mi je jasan, pošto ionako imaju solidno mladih igrača (quickley, deuce, grimes, jericho sims + jokubaitis u barci) koji nemaju dovoljno minuta. 

25 minutes ago, Manu said:

 sa druge strane Melton svakako nije imao dovoljno prostora u Memfisu kada je Morant zdrav.

 

koliko će imati pored hardena i maxeyja? igraju njih dvojica zajedno ali opet to nije više od 15ak mins ya meltona

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

koliko će imati pored hardena i maxeyja? igraju njih dvojica zajedno ali opet to nije više od 15ak mins ya meltona

 

Htedoh da dodam u tom postu i iza Tyusa Jonesa koji je imao uglavnom bitniju ulogu od njega. Memfis na SG ima Brooksa i Banea i tu je Melton bio peti bek u rotaciji, u Sixersima će biti treći, a za takvu ulogu u NBA-u se uvek nađe 25+ minuta. Dobar igrač, zaslužio je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

4 hours ago, uini said:

 

 

a moguće ali mislim da ste izabrali proper igrača koji može odmah da isporučuje.

taj not kevin keegan murray mi je prvi zapao za hajlajc oko.

 

neće biti superstar a ni allstar verovatno ali će biti ol'reliable. čini mi se da je dobar izbor.

 

 

Sve ok, al ovo mi je previse smesnotuzno:

 

image.png.f10cab5c5a8d942ce0bcb23a2aaeb0eb.png

 

Mislim da ako je momak dobar ne treba da stanemo tu, nego tenk jos 2 godine (gde je 20 god bez PO, sta je jos 2), da se opet uzmu 1-5 pikovi pa onda kao Finkis pravo u finale Zapada. 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

S obzirom koliko se Harden počeo povređivati u poznoj fazi karijere, ja bih rekao i da je dolazak Meltona predobar da se regularka izgura na top mestu.

 

1 hour ago, Darko said:

U Denver za MPJ-a i Barton-a. 

 

One can dream, right?

To sam i ja pomislio sinoć. MPJ nije nedodirljiv, ali se pita i Durent gde će ići, bez obzira što ima ugovor na još 4 sezone.

 

Takođe postoje rumori (ne znam da li je tačno), kao da je on zvao Tejtuma i Brauna, pomislih, ne mogu da verujem, ta ga je ekipa razbucala u plej ofu, ali onda se setim njegovog prelaska u Voriorse, pa da, to i liči na njega.

 

Sada ću da poređam u tierima gde bi mogao ići

 

tier 1:

Boston, Majami

 

tier 2:

Portland, LAL

 

tier 3:

LAC, Finiks, Denver, Dalas

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Snjofko said:

Zna li neko vise o ovom Denverovom piku? Meni malo deluje bartonovsko-nedovicevski stil igraca, a kapiram da mnogi od Denvera ocekuju neki prajm SAS stil igre i tipove igraca da bi to proradilo kako treba i Jokic zasijao u punom sjaju.

 

Na prvi pogled mi se ne svidja i generalno mi se ne svidja kako razmisljaju, ali mozda imam predrasude i gresim. Kako decko stoji sa bbiq-om, posto sam misljenja da to Nugetlijima fali, ne racunajuci Jokica ofc...

 

 

 

 

 

 

Inace, svidja mi se mali Jovic, ima taj vajb predratnog smekera. Deluje kao lola koji ce prvu platu potrositi da casti celu kafanu, ali sa stilom 🤗

 

Kao da gledam predratne snimke mladica koji je presao baru da bi ostvario snove, nekako deluje da iako propadne sa kosarkom, da ce se snaci i mlatiti pare na druge nacine, bas ima neku harizmu.

 

 

Christian Braun jedan od važnijih igrača Kansasovog šampionskog tima ove godine. Dobar šuter, odličan skakač za poziciju, pametan je igrač, dobro katuje, odbrana mi nešto nije ostala u sećanju. Ja nekako nisam bio zadovoljan izborom, ali realno mislim da je dobar fit za ekipu.

 

Meni se u prvih 10 baš svidja u kojoj ekipi je svaki pik završio. Mislim da je svaki baš trebalo da bude u toj ekipi u kojoj je izabran, možda je Paolo i Jabari trebalo da zamene mesta, a posebno mi je drago da Ivey nije završio u Sacramentu, nego u Detroitu. 11 i 12 pik OKCa ostaje da se vidi kako će se pokazati, a mogu da se ispostave kao baš dobri. Charlotte je po mom mišlenju baš pokidao sa Williamsom na 15. pozciji, ali isto to mislim i za Atlantu, Houston i Chicago za 16, 17 i 18. pika.

 

Zanima me veoma da li je Memfis ubo svoje pikove, baš bih voleo da jesu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Lakersi su znali da imaju lepih iskopina sa drafta, ali sta vredi kad su sve to utopili ni za sta. 

Jedino Kajrica kad bi hteo da dodje i okaje grehe, mada sumnjam, svima su njima (logicno) pare prioritet. Mada kad je Kajrica mogao da se ne vakcinise i izgubi silnog ke$a, od tog ludaka me ne bi nista cudilo...

 

Miami ako uspe da dovede 3. zvezdu, bice lagano prvi favorit na istoku. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dracarys said:

 

 

tier 1:

Boston, Majami

 

tier 2:

Portland, LAL

 

tier 3:

LAC, Finiks, Denver, Dalas

 

tier IV

knicksi vade iz šteka zlatne poluge koje čuvaju još od II svetskog rata i par svežnjeva (staju u ruku) izuzetnih dragulja i sve to predaju durantu i irvingu;

durant gasi sve mreže i dopisuje se preko poštara-konjanika sa jokićem (dele iskustva apstinencije od inferneta), dok se irving vakciniše, iako mu to niko ne traži, fo' shits and giggles. u prvoj sezoni uzimaju titulu tako što sve pobeđuju sa 4-2 a zatim u sledećoj jokić traži trejd isključivo u knickse, duboko emotivno pogođen setom konja i štala koje mu je durant poslao po konjaniku-pismonoši, knicksi to obave

http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=yxs7y35z

dobijaju sledeće dve titule tako što u plejofu prve godine sa jokićem pobeđuju sve 4-1 a druge, jureći 4 prema 2-1-0 grejtnes, uspevaju da pobede sve sa po 4:0.

 

nakon treće titule, jokići zvanično usvajaju irvinga i duranta kao svoju decu i grade im dodatne dve sobe u somboru, gde uvek mogu da dođu i provedu leto.

 

vikendima idu kod munćana, gde kajri tradicionalno priča po jedan vic kad god biraju meso za ručak.

https://www.muncanfoodcorp.com/about-us/

 

 

  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako Trezz hoce da potpise za minimalac, verujem da King moze da mu izboksuje novcanu kaznu, glupo da decko sedi nanogicu a treba da trenira

Srudera bih takodje pitao koliko trazi...

 

 Koliko moze da se sastavi dobar tim ovo leto, a mi zakrceni RW-om. Kakva tragedija..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

Miami ako uspe da dovede 3. zvezdu,

Draftovali su Jovića, taj posao je gotov.

 

1 hour ago, Dracarys said:

To sam i ja pomislio sinoć. MPJ nije nedodirljiv, ali se pita i Durent gde će ići, bez obzira što ima ugovor na još 4 sezone

Nisam bio ozbiljan. Za Denver, it's too good to be true.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, delgado said:

Ako Trezz hoce da potpise za minimalac, verujem da King moze da mu izboksuje novcanu kaznu, glupo da decko sedi nanogicu a treba da trenira

Srudera bih takodje pitao koliko trazi...

 

 Koliko moze da se sastavi dobar tim ovo leto, a mi zakrceni RW-om. Kakva tragedija..

Ae sastavi ga, smatraj da Wbrk nije uzeo PO?😀

Just now, drperce said:

Jebo ja, ja bi prvo pogledao na sta lice ti ljudi u toku te veceri pa onda birao... prva dva su se obukli kao retardi, ne ocekujem nista od njih realno...

A kad tako gledas, ne mozes nabrojati na prste jedne ruke neke koji su iole prikladno obuceni? To samo da sija, da sljasti, ukusa bez

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...