Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

6 minutes ago, uini said:

 

ako ne tankuju, nisu uradili ništa, imo. ne vidim kako bi samo ovaj potez rešio njihov ključni problem, decenije mediocricyja

haliburton je dobar ali ti treba nešto sreće na draftu da uhvatiš nekog ultra ozbiljnog lika

 

Pa kazem, ovu sezonu istenkovati do kraja. Imace verovatno jedan od 5 najlosijih skorova i ako budu imali srece dobice i top 5 pik sto je dobra prilika da ga postepeno razvijaju. Draft '22 koliko vidim za sad je takav da mi ni jedan od top 5 pikova ne deluje kao neko ko bi bio spreman da odmah uskoci u ulogu glavnog igraca fransize i da od toga imaju potencijalno veliku korist poput Cade-a, vec su to vise igraci koji bi imali vecu korist od ucestvovanja u pobednickoj kosarci poput Mobleya.

Izuzetak je Holmgren koji ce svakako dugo morati da radi na telu.

 

Imace dovoljna mesta i u capu ovog leta da zaokruze roster, Brogdon i Haliburton su tu na odlicnim ugovorima, a Carlisle svakako nije neko ko je poznat po razvijanju mladih igraca. 

Druga opcija je da puste Turnera za nekog prosecnog igraca uloge i dva pika druge runde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Manu, slažem se da ne treba da puštaju dobre igrače samo da bi tankovali, tu nema diskusije.

ja sam pomislio da percipiraš haliburton-brogdon-turner osovinu kao tri glavna igrača, pa sam zato replicirao.

 

haliburton je odličan igrač u najavi ali ja ga percipiram kao odličnog timskog igrača ozbiljne ekipe, kao uostalom i brogdona na svoj način.

turner mi je od silnog potencijala ispao solidno razočarenje. 

 

sve u svemu, tri dobra i jako dobra igrača, svako na svoj način i u svojoj ulozi ali za contender status treba još nekih nepristiglih big(ger) guns. po meni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

....

a pošto vidim da generalno vlada somber atmosfera i mišljenje da su trebali foxa da dadnu umesto halija, ja sam totalno drugačije vizure. 

fox je solidno napredovao u aktuelne dve sezone, čak i u tom šutu, koji mu je otprilike jedina ozbiljnija slabost.

 

ja bih gradio oko njega, pogotovo u knicksima  : i

Link to comment
Share on other sites

Ovo ja više vidim kao da Kingsi hoće sad ozbiljan rezultat, a Pejsersi idu po mlađe igrače i pikove.

 

Haliburton je super igrač samo možda i višim potencijalom od Sabonisa, ali treba se taj potencijal i ostvariti, dok je Sabonis ol star igrač koji se zadesio u u lošoj ekipi sa puno povreda.

Link to comment
Share on other sites

Napomena Sabonis ima samo 25 godina i dvostruki je All Star igrač.

 

Haliburton mora u naredne 4 sezone da bude izabran dva puta sa bi se izjednačili po tome.

 

Naravno nije sve tako crno bijelo, možda je i loš trejd ali nije toliko crn koliko ljudi pišu.

 

Takođe Sabonis je odličan plejmejker za centra, tako da direktno mjenju Haliburtona u tom segmentu i nadomjestuje najvecu slabost Fox-a.

 

Ja lično ne vidim toliki potencijal koliko svi lude za Haliburtonom, ja ga više vidim kao neki mix Dejuonte Murray-a i Jrue Holiday-a, znači više kao nekog povremenog all stara a ne kao nekog super stara, ali vidjecemo ...

 

Takođe ligom dominiraju visoki igrači ponovo, a njih je jako teško pronaći i duže treba da se razviju kad ae draftuju, tako da je lakše ubosti na draftu nekog beka i da brže bude spreman da doprinese za plej off...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, uini said:

....

a pošto vidim da generalno vlada somber atmosfera i mišljenje da su trebali foxa da dadnu umesto halija, ja sam totalno drugačije vizure. 

fox je solidno napredovao u aktuelne dve sezone, čak i u tom šutu, koji mu je otprilike jedina ozbiljnija slabost.

 

ja bih gradio oko njega, pogotovo u knicksima  : i

 

fox sutira 25% za tri ove sezone. kakav crni napredak.

 

haliburton je jos na rookie ugovoru, znaci mnogo je lakse graditi oko njega, nego oko foxa koji ima ugovor od 30 miliona. na kraju ce sabonis za dve sezone otici i krece sve ispocetka.

 

 

https://streamable.com/wbt9f7

Edited by gggggggg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene Haliburton od svih igrača najviše podseća na...Brogdona. Kao da mu je ovaj stariji brat. Volim taj tip igrača ali ne verujem da mogu do nekog jakog rezultata kao nosioci. 

 

Al svakako mislim da su Pacersi profitirali iz ovog trejda. Evo prilike i za Turnera da pokaže šta može bez zakrčenog reketa, nema više izgovora. 

 

Sabonis mi je definicija empty stats igrača, tlači slabije od sebe al ga ovi premium centri uglavnom nadigraju. Tipičan Kings trade. Osim toga, Fox i Sabonis nisu kompatibilni. Lamb je granični nba igrač danas, a i Holiday je donji ešalon. 

 

Pelicansi će biti atraktivniji za gledanje al nekako sumnjam u hemiju te ekipe a još više u odbranu gde bi trebalo da budu baš grozni. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LayupFromTheMidget said:

rade summary: Kings get - Domantas Sabonis, Jeremy Lamb, Justin Holiday Pacers get - Tyrese Haliburton, Buddy Hield, Tristan Thompson
@AgroLaki evo i Sabonisa, sada jos Grant za Beglija i to je to

Kakvi degeni!!!

Na kraju su popustili pod pritiskom da moraju da imaju neku "zvezdu" u timu i na kraju ćemo se zarobiti sa Foxom i njegovim ugovorima kao Hjuston ili OKC (sada LAL, lol) sa Vestbrukom i Volom kad malom krenu da opadaju fizikalije...

Makar smo se rešili Badija haubice u pm, još Marvina da završe pa će i ovo da se preživi, nek daju više prostora Mičelu...

 

Jbt, bolje da su dali Foxa i Beglija za Simonsa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pravo je pitanje šta su Kingsi isplanirali sa Bagleyem. Dečku opala minutaža, procenti, poeni...trejd nije neka opcija jer ima ugovor još samo sledeće sezone i to na 14.5 miliona. Za njega je bolje da ode u neki bolji sistem, ali pravo je pitanje ko ga želi i šta bi dao za njega. 

S druge strane, jedino što je dobro u ovom trejdu za njih je što su iskurcali onog Hilda i njegov ugovor koji ima još 3 godine. Mislim, možda stvarno on bude dobar 6th man, ali meni lično je skroz antipatičan i nedefinisan igrač. 

 

Portland kreće u rebilding, samo me zanima šta će sad sa Lilardom. Nisu valjda mislili da ostave ovakav tim, ali je i tu pitanje šta bi mogli da dobiju (na prvu loptu možda Simons i neki pik) 

Pelikansi nejasni, Si Džej nije neki apgrejd koji će doneti prevagu u borbi za bilo koji uspeh, nekonstantan igrač koji bi u šampionskoj ekipi bio legitimna opcija sa klupe. Verovatno će sledeće godine ići All-in. 

Link to comment
Share on other sites

Bredli Bil završava sezonu zbog povrede

50 minutes ago, mind. said:

Pravo je pitanje šta su Kingsi isplanirali sa Bagleyem. Dečku opala minutaža, procenti, poeni...trejd nije neka opcija jer ima ugovor još samo sledeće sezone i to na 14.5 miliona. Za njega je bolje da ode u neki bolji sistem, ali pravo je pitanje ko ga želi i šta bi dao za njega. 

Begli ima ugovor još samo za ovu sezonu. Pored činjenice da nisu mogli da ga uvale jednoj Indijani u ovom trenutku, veliko je pitanje je šta će biti sa njim. Najrealnije je da bude benčovan, a od leta slobodan igrač koji potpisuje negde za minimalac.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dracarys said:

 

Realno, Bredli Bil nigde neće dobiti takav novac i mislim da će ostati u Vašingtonu do kraja karijere.

 

prosli put sam rekao, prognoziram da ce uzeti najvece moguce novce od washingtona i onda za godinu-dve zakukati i traziti trejd. to mu je verovatno najbolja ideja.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Dracarys said:

Bredli Bil završava sezonu zbog povrede

Begli ima ugovor još samo za ovu sezonu. Pored činjenice da nisu mogli da ga uvale jednoj Indijani u ovom trenutku, veliko je pitanje je šta će biti sa njim. Najrealnije je da bude benčovan, a od leta slobodan igrač koji potpisuje negde za minimalac.

Šteta, upropastiše ga Kingsi, a bogami i on njih s obzirom na to da su propustili Dončića i Janga. 

Da sam ja na mestu Kingsa definitivno bih trejdovao Foksa za neki loš ugovor i mnoštvo pikova i započeo još jedan kvalitetan rebuilding, ali je zato trebalo da ostane Haliburton, te da se oko njega i onog malog Mičela koji je odličan igrač vrti cela franšiza. 

Ovako dva relativno mlada, odlično plaćena igrača čije ekipe neće biti sigurno zadnje u konferenciji, ali neće uhvatiti verovatno ni plej-in. Nejasan potez sve u svemu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mind. said:

Šteta, upropastiše ga Kingsi, a bogami i on njih s obzirom na to da su propustili Dončića i Janga. 

Da sam ja na mestu Kingsa definitivno bih trejdovao Foksa za neki loš ugovor i mnoštvo pikova i započeo još jedan kvalitetan rebuilding, ali je zato trebalo da ostane Haliburton, te da se oko njega i onog malog Mičela koji je odličan igrač vrti cela franšiza. 

Ovako dva relativno mlada, odlično plaćena igrača čije ekipe neće biti sigurno zadnje u konferenciji, ali neće uhvatiti verovatno ni plej-in. Nejasan potez sve u svemu. 

Vi kao u Diznilendu da zivite.

 

Pa pokusavali su da posalju Foxa na prvom mestu, ocigledno ga niko nije hteo barem za cenu koju su ocekivali a verovatno nije bila velika.

Link to comment
Share on other sites

Tačno sam se pitao ko će biti glup da trejda za Sabonisa. Kingsi nikad ne razočaraju. Da su dali isti paket za Myles Turner-a, pa ajd kao, ali uzeti čoveka koji em nema šut spolja em ne može [emoji736] brani ni 4 ni 5, ne donosi ništa u zaštiti obruča. Isuse bože...

Ako Carlisle ne uspe išta da izvuče iz Hield-a, eto njega u Kini.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...