Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

36 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Ulazi decko u trecu sezonu da nema ni jedan segment igre kojim se profilisao u ligi niti znas sta je? Obicno je 99%  igrac vec u rookie sezoni izavle sta su i gde mogu da doprinesu. 

 

Razvoj posle je neka totalno druga stvar.

 

Koji ce on djavo bilo kojoj iole ozbiljnijoj ekipi?

 

to o cemu ti pricas su specijalci, koji potencijalno rade jednu stvar jako dobro, pa ako se za par sezona ispostavi da ta jedna stvar nije dovoljno dobra, ciao. 

 

poku ne moze biti dalje od specijalca na nekoj zamisljenoj xy osi 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LordOfTerror said:

Mora ponuditi barem jedan segment igre koji je iznadprosecan za NBA kosarkaska osim da bude meta sprdnje zbog izgleda.

 

Barem da se odbramebno profilisao za to ima sav materijal a njemu igra na tom delu terena ispod svakog proseka...

 

 

 

 

LOL

 

To moze da bude samo kod cetrnaestogodisnjaka i onih koji se tako osecaju. To je osnovna skola.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Ali zbog cega bi Sunsi mecirali?! 

Pa da ga ne puste za ništa i onda eventualno do trade deadline  u februaru, vjerojatno to smiju, ga mogu razmijeniti u nekom potencijalnom trejdu posto on očito nije više u njihovim ozbiljnim planovima. Ali kako dalje navodi ovaj lik ovo sa Aytonom ne bi trebalo puno utjecati na ishod trejda za KD jer očito su tu u igri i drugi paketi igrača, posto navodno Netsi nisu zainteresirani za Aytona. Zato se tu pokušava uključiti i treći tim ili pak  četvrti koji bi uzeo njega. Zavrzlama znam ali tako je kako je. Vidjet ćemo ishod.

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LordOfTerror said:

Mora ponuditi barem jedan segment igre koji je iznadprosecan za NBA kosarkaska osim da bude meta sprdnje zbog izgleda.

 

Barem da se odbramebno profilisao za to ima sav materijal a njemu igra na tom delu terena ispod svakog proseka...

 

 

 

i opet govoriš o specijalcima, kojih je, istina, ubedljivo najviše u ligi.

pokuševski nije šablonski igrač (ni po fizikalijama, ni po kombinaciji talenata) pa je nemoguće posmatrati ga šablonski i stavljati u određenu "kutiju"

 

ne može on da bude najbolji ni u šutu, ni u asistencijama, ni u ukradenim, ni u blokadama, ni u skoku

međutim, njegov "segment", nba player's niche, je u tome što ima sklopljeno puno (skoro sve, dok ne dođe šut) navedenog u jednom igraču. 

takav igrač je hodajući missmatch i paradoksalno, vrlo moderan igrač u današnjoj košarci punoj likova koji rade jednu stvar dobro.

 

naravno da nije lako da se kod takvog igrača poklopi sve što je potrebno na najvišem nivou košarke ali se jednostavno ne može držati u njegovom slučaju standarda gorepomenutih "radim jednu rstva" igrača.

 

možda on zaista ne uspe ali je moje mišljenje da ga od uspeha deli isključivo konzistentan šut procentualno oko proseka lige.

mislim da je taj deo izvodljiv za igrača koji još uvek ima 20 godina a da li sam ja u pravu, tj da li je to dovoljno na ovo što ima, videćemo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bodo said:

Pa da ga ne puste za ništa i onda eventualno do trade line u februaru ga mogu razmijeniti u nekom potencijalnom tejdu posto on očito nije više u njihovim ozbiljnim planovima. Ali kako dalje navodi ovaj lik ovo sa Aytonom ne bi trebalo puno utjecati na ishod trejda za KD jer očito su tu u igri i drugi paketi igrača, posto navodno Netsi nisu zainteresirani za Aytona. Zato se tu pokušava uključiti i treći tim ili pak  četvrti koji bi uzeo njega. Zavrzlama znam ali tako je kako je. Vidjet ćemo ishod.

 

Znaci umesto da mu daju taj ugovor odmah kada je dosao na dnevni red i trejduju ga prvom prlikom oni su: 

 

1) Trubeli godinu dana kako ne smatraju da je max igraci.

2) Podzapali se svi medjusobno, optuzili ga da je namerno odustao od ekipe, javno istupili neki da ga vise ne zele u timu

3) Istrazili uzduz i popreko celo trziste i videli da nema nikavog interesovanja.

 

I sad ce nakon svega toga da ga meciraju max ponudu da bi ga zadrzali kao asset koji ocigledno niko nece???

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Znaci umesto da mu daju taj ugovor odmah kada je dosao na dnevni red i trejduju ga prvom prlikom oni su: 

 

1) Trubeli godinu dana kako ne smatraju da je max igraci.

2) Podzapali se svi medjusobno, optuzili ga da je namerno odustao od ekipe, javno istupili neki da ga vise ne zele u timu

3) Istrazili uzduz i popreko celo trziste i videli da nema nikavog interesovanja.

 

I sad ce nakon svega toga da ga meciraju max ponudu da bi ga zadrzali kao asset koji ocigledno niko nece???

 

 

Eto to sve su učinili. Nemoj me pitati za logiku iza svega toga jer nemam odgovor. Valjda će jednog dana JJ i Sarver to elaborirati. Mada ja se bar sa jednim slažem a to je da Ayton nije za max.

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

 

i opet govoriš o specijalcima, kojih je, istina, ubedljivo najviše u ligi.

pokuševski nije šablonski igrač (ni po fizikalijama, ni po kombinaciji talenata) pa je nemoguće posmatrati ga šablonski i stavljati u određenu "kutiju"

 

ne može on da bude najbolji ni u šutu, ni u asistencijama, ni u ukradenim, ni u blokadama, ni u skoku

međutim, njegov "segment", nba player's niche, je u tome što ima sklopljeno puno (skoro sve, dok ne dođe šut) navedenog u jednom igraču. 

takav igrač je hodajući missmatch i paradoksalno, vrlo moderan igrač u današnjoj košarci punoj likova koji rade jednu stvar dobro.

 

naravno da nije lako da se kod takvog igrača poklopi sve što je potrebno na najvišem nivou košarke ali se jednostavno ne može držati u njegovom slučaju standarda gorepomenutih "radim jednu rstva" igrača.

 

možda on zaista ne uspe ali je moje mišljenje da ga od uspeha deli isključivo konzistentan šut procentualno oko proseka lige.

mislim da je taj deo izvodljiv za igrača koji još uvek ima 20 godina a da li sam ja u pravu, tj da li je to dovoljno na ovo što ima, videćemo.

 

Konzistentan sut je mnoge delio, ne vidim na cemu baziras optimizam da ce se tu nesto promeniti?

 

Tu vec govorimo o drasticnom zaokretu, navedi mi neki primer gde je igrac prve 2 godine bio ispod 29% suta za 3 i posle toga postao konzistentan? 

 

 

 

 

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bodo said:

Eto to sve su učinili. Nemoj me pitati za logiku iza svega toga jer nemam odgovor. Valjda će jednog dana JJ i Sarver to elaborirati. Mada ja se bar sa jednim slažem a to je da Ayton nije za max.

 

Smatrao sam tada, smatram i sada sa neke cisto teoretske strane da Ayton nije max igrac.

 

Izabarali su Bridgesa sto je po meni isto pravi izbor.

 

Vrhunac cirkuzanstva bi bio da posle svega pogaze svoje misljenje kada su maltene i zvanicno od ostatka lige dobili validaciju da su pravilno postupili. Jednostavno je suludo ako si sve ovo radio a nisi spreman da ga pustis da odseta...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Smatrao sam tada, smatram i sada sa neke cisto teoretske strane da Ayton nije max igrac.

 

Izabarali su Bridgesa sto je po meni isto pravi izbor.

 

Vrhunac cirkuzanstva bi bio da posle svega pogaze svoje misljenje kada su maltene i zvanicno od ostatka lige dobili validaciju da su pravilno postupili. Jednostavno je suludo ako si sve ovo radio a nisi spreman da ga pustis da odseta...

Da cirkus Medrano je ispao iz svega ovoga.Kao i za mnoge stvari u životu vrijeme će pokazati zašto je sve ovo bilo potrebno. Kažu da se sve stvari dešavaju sa razlogom koji iako u početku nije vidljiv i jasan sa nekim vremenskim odmakom se ipak iskristaliziraju neke stvari. Pa dajmo vremenu vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Konzistentan sut je mnoge delio, ne vidim na cemu baziras optimizam da ce se tu nesto promeniti?

 

Tu vec govorimo o drasticnom zaokretu, navedi mi neki primer gde je igrac prve 2 godine bio ispod 29% suta za 3 i posle toga postao konzistentan? 

 

torimaux, nemoj da se ljutiš ali napisao sam 15 postova od jutros na temu, glupo mi je sad da ih prepričavam ( :

njegova forma nije loša, fritrou je pomenuo da mu je upitnija selekcija šuta nego sam šut a to je malo i do njega, malo i do haj-nehaj pristupa oklahome u napadu

 

glupo mi je da poredim igrača pokuovih gabarita sa ovima koji mi prvi padaju na pamet ali eto, ntilikina je na malom broju uzetih šuteva napredovao u trećoj sezoni a onda još u četvrtoj i petoj. derrick rose je taj drastičan napredak koji tražiš ali on je promenio potpuno svoj šut.

 

sigurno može to da navežba, kao što možeš videti u ranijim postovima, ima alata za to.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Davai Davai said:

Poku izgleda kao 🦄, ali samo izgleda. Može da prodje vremena koliko kod, može da se napuca i digne %, ali za neke stvari ne vredi ni to… Mene jako brine njegova selekcija šuta, pasa, preuzimanja, da ne grešim dušu ali kao da mu fali BBIQ. Sve se svodi na inspiraciju i improvizaciju.

Baš si dobro opisao kako i ja mislim, bolje nego ja sam :classic_biggrin: Boldovan deo i mene najviše brine. Nadam je da to zbog neobaveznosti košarke koju trenutno igra, videćemo ga u nacionalnom timu valjda, da vidimo kako izgleda kada se igra ozbiljna košarka na rezultat. I moram da se složim sa @alpaka Bereta Sida, ova sezona je ključna. Ako posle tri godine ne napraviš neki veći iskorak, nešto tu ne štima. 

 

1 hour ago, Davai Davai said:

što kod Jovića (koliko god izgledao kao namazani klinac koji organizuje all inclusive žurke za svoje školske)

:roflmao:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

I opet govoriš o specijalcima, kojih je, istina, ubedljivo najviše u ligi.

pokuševski nije šablonski igrač (ni po fizikalijama, ni po kombinaciji talenata) pa je nemoguće posmatrati ga šablonski i stavljati u određenu "kutiju"

 

ne može on da bude najbolji ni u šutu, ni u asistencijama, ni u ukradenim, ni u blokadama, ni u skoku

međutim, njegov "segment", nba player's niche, je u tome što ima sklopljeno puno (skoro sve, dok ne dođe šut) navedenog u jednom igraču. 

takav igrač je hodajući missmatch i paradoksalno, vrlo moderan igrač u današnjoj košarci punoj likova koji rade jednu stvar dobro.

Jedno pitanje - šta ima Poku što nema Holmgren? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Davai Davai said:

Janis, Luka i Jokara su u startu znali da pokažu karakter, nisu bili samo frikovi prirode koji su došli na basket.

 

al' daš neka mišljenja (koliko god bila različita od mojih) prilično relevantna oko bbiq-a, decision makinga itd i onda poentiraš sa ovim gore.

da, jebiga i ja mislim da neće moći da se poredi sa likovima koji su kandidati za top 20 - 30 - 50 - 100 igrača svih vremena.

 

idemo od "ako ne napravi iskorak sada, ode u evropu" do "janis, luka i jokara pokazali u startu"

 

mnogo je tu nekog nepatvorenog fatalizma, pričam generalno o ocenama i procenama igrača, ne samo tvojim.

mislim da u 20-21 godini ne može ništa biti sigurica kod košarkaša (kao da se za jokića tada videlo da će biti dvostruki mvp, malo holmgren a kamo za neke klase definitivno ispod ovog trija)

3 minutes ago, Darko said:

Jedno pitanje - šta ima Poku što nema Holmgren? 

 

holmgrena nisam gledao osim na hajlajcima ali koliko razumem, on je C i PF. 

poku je PF i SF, tako da se ovako napamet može reći da su slični u odnosu na pozicije koje igraju.

 

 

mislim, holmgren je drugi pik a poku 17i. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Marvin said:

Poku ima 20 godina.

Prisetimo se samo Bejnza i Džinglza koji su sa po 27 godina ušli u NBA pa opet stigli da imaju respektabilne karijere, pogotovo ovaj drugi.

Veći problem je nedostatak vidljivog napretka, bar meni. On je manje više isti igrač od svoje petneste godine, sećam se kada je @Bojdo kačio video na forumu i koliko sam bio impresioniran onime što je radio. Dobro, malo karikiram, ali očekivao sam više. 

 

Opet, stvarno se nadam da grešim, mada mislim da je ova sezona ključna za njega. Ako posle 3 godine ne napravi neki iskorak, kada će? Još će imati sve više konkurencije u Thundersima, pitanje je koliko će strpljenja biti za njega. Možda treba da promeni način treninga/ishrane/da više spava itd itd. Šta ga znam, valjda ovi koji su zaduženi za razvoj u Oklahomi znaju bolje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

 

da, jebiga i ja mislim da neće moći da se poredi sa likovima koji su kandidati za top 20 - 30 - 50 - 100 igrača svih vremena.

 


U pravu si, govorimo kao da nema izmedju.
Ko zna, možda je u toku rađanje nove vrste "specijalaca", klinaca hibrida kojima je jedina uloga da budu missmatch. Pokazaće vreme?

Ipak, reagovao sam zato što su se spominjale reči "unicorn", onda ranija poređenja sa KD, Jokićem, Janisom, kao i sada sa Holmgrenom... recimo da je moj post više bio rušenje tog sneška. I čekaj, to što je mlad mu daje pravo da bude glup? Po meni je nebitno koliko godina ima.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

mislim da u 20-21 godini ne može ništa biti sigurica kod košarkaša (kao da se za jokića tada videlo da će biti dvostruki mvp, malo holmgren a kamo za neke klase definitivno ispod ovog trija)

Video se poveliki pomak posle svake sezone kod Nikole. Isto važi i za Dončića.

 

8 minutes ago, uini said:

holmgrena nisam gledao osim na hajlajcima ali koliko razumem, on je C i PF. 

poku je PF i SF, tako da se ovako napamet može reći da su slični u odnosu na pozicije koje igraju.

 Pogledaj utakmicu letnje lige između Oklahome i Jute, kako dribla, šutira i nalazi saigrače. Pokazao je više SF skills nego Poku. Gledah utakmicu i mislim u sebi, pa ovo je Poku trebao da bude. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Davai Davai said:




Ipak, reagovao sam zato što su se spominjale reči "unicorn", 

 

okej, ja lično ne mislim da neko ko nosi unicorn epitet mora biti fantastičan igrač, više mi je to neka spojka fizikalija i skillseta

nebitno, lenj sam da tražim reči kad napišem brda postova

 

@Darko, ja sam prilično gledao thundere i u njegovoj ruki sezoni i sada: po meni je napredak u raznim segmentima vidljiv, iako nije dovoljan da bi rekli kako je ispunio očekivanja. ima da se pročita i štaa je trener oklahome govorio o njemu, jebeš šta sam ja video

1 minute ago, Darko said:

Video se poveliki pomak posle svake sezone kod Nikole. Isto važi i za Dončića.

 

 Pogledaj utakmicu letnje lige između Oklahome i Jute, kako dribla, šutira i nalazi saigrače. Pokazao je više SF skills nego Poku. Gledah utakmicu i mislim u sebi, pa ovo je Poku trebao da bude. 

 

aha. a zašto je onda holmgren drugi pik a poku 17i?

ne znam šta bih ti rekao za luku i nikolu, već sam replicirao davaiu, mislim da su to poređenja tipa, zašto SGA nije dobar kao jordan

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

i opet govoriš o specijalcima, kojih je, istina, ubedljivo najviše u ligi.

pokuševski nije šablonski igrač (ni po fizikalijama, ni po kombinaciji talenata) pa je nemoguće posmatrati ga šablonski i stavljati u određenu "kutiju"

 

ne može on da bude najbolji ni u šutu, ni u asistencijama, ni u ukradenim, ni u blokadama, ni u skoku

međutim, njegov "segment", nba player's niche, je u tome što ima sklopljeno puno (skoro sve, dok ne dođe šut) navedenog u jednom igraču. 

takav igrač je hodajući missmatch i paradoksalno, vrlo moderan igrač u današnjoj košarci punoj likova koji rade jednu stvar dobro.

 

naravno da nije lako da se kod takvog igrača poklopi sve što je potrebno na najvišem nivou košarke ali se jednostavno ne može držati u njegovom slučaju standarda gorepomenutih "radim jednu rstva" igrača.

 

možda on zaista ne uspe ali je moje mišljenje da ga od uspeha deli isključivo konzistentan šut procentualno oko proseka lige.

mislim da je taj deo izvodljiv za igrača koji još uvek ima 20 godina a da li sam ja u pravu, tj da li je to dovoljno na ovo što ima, videćemo.

 

Pokuševski je u ovom trenutku mnogo bliži Dejanu Davidovcu (isto nije šablonski igrač, al nije ni NBA kalibar) nego nekom relevantnom NBA all-rounderu. Znaš i sam da vreme prolazi a da svake godine dolaze novi klinci koje treba isprobavati. Mišljenja sam da mu je ova sezona presudna, i veći talenti i fizički specimeni su lagano otpadali kad se za 3 godine ne pokaže napredak. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

@Darko, ja sam prilično gledao thundere i u njegovoj ruki sezoni i sada: po meni je napredak u raznim segmentima vidljiv, iako nije dovoljan da bi rekli kako je ispunio očekivanja. ima da se pročita i štaa je trener oklahome govorio o njemu, jebeš šta sam ja video

Što se tiče trenera, naravno da neće govoriti negativno o njemu za medije, zbog mnoštva razloga. Sećam se kako su Pistonsi pričali o Darku Miličiću, kako će njegovo vreme doći, kako dominira u treninzima, vredno radi itd itd. Epilog znamo :classic_biggrin: Zato u ovom slučaju, više verujem tebi - ja sam gledao samo highlights. 

 

Ajde, videćemo ga u repki valjda, da pokaže šta zna, voleo bih da me demantuje. Btw, mišljenja sam da će Jović biti bolji igrač od njega. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LordOfTerror said:

 

Znaci umesto da mu daju taj ugovor odmah kada je dosao na dnevni red i trejduju ga prvom prlikom oni su: 

 

1) Trubeli godinu dana kako ne smatraju da je max igraci.

2) Podzapali se svi medjusobno, optuzili ga da je namerno odustao od ekipe, javno istupili neki da ga vise ne zele u timu

3) Istrazili uzduz i popreko celo trziste i videli da nema nikavog interesovanja.

 

I sad ce nakon svega toga da ga meciraju max ponudu da bi ga zadrzali kao asset koji ocigledno niko nece???

 

 

 

ne znam sta je tu nejasno. ne zele ga izgubiti za nista i to je to. a trejd uvek mogu odraditi nakon sest meseci.

 

inace ako potpise offer sheet sa drugom ekipom, ne moze se praviti s&t.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...