Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

18 minutes ago, DameTime said:

 

Kakva su ovo poređenja glava za glavu, pričamo o timovima koliko se ja sećam? Ako ćemo već takvo poređenje, ni jedan ni drugi ne mogu da ti donesu titulu.

 

Ti to moraš da spomeneš jer nemaš argumente. Titulu su osvojili pošteno i takvo iskustvo mnogo znači. Ne može šbbkbb situacija sa Durentom da ti bude argument u diskusiji. Da je Milvoki bio problematičan, izbacila bi ih Atlanta ili bi ih dobio Finiks.

 

Bold: Čemu ovo? Sam sebi uskačeš u tastaturu.

 

I ponovo ću ti reći, to što se Durent mačovao sa šampionskom ekipom (koju osporavaš ali je sad šampionska kad tebi odgovara da izdigneš Kevina) ne znači da je on sad najbolji igrač lige. On je superstar i jedan od najboljih i to mu je jbn posao. Pogotovo ne može biti najbolji pored živog Jokića koji igra brutalno i pored Janisa.

 

 

Jokić još treba da dostigne visine Durenta, sve super za regularnu sezonu, ali čekam njega kada će da trpa po 40-50 poena bez pardona u plej ofu, a dodati na to da Jokić nikada neće igrati dobru odbranu kao Durent.

 

Što se tiče gornjih rečenica. Gde sam ja osporovao titulu, nisam nide osporavao, jer su povrede sastavni deo sporta. Ono što ti osporavaš da su Durentu falili ključni igrači, jer košarka je ipak ekipni sport i sudiš da će opet Durentu faliti 2 igrača, jedan ne igra, a drugi igra povređen koji je i dobar deo utakmica te serije propustio i prema tome baziraš nečiji kvalitet, lol. Da se to desilo Janisu da mu fali drugi i treći igrač ekipe, on bi bio pometlan u prvoj rundi ako naleti na jaču ekipu. Vidiš Jokić je TOP5 igrač i uspeo da prođe Portland, ali čim su naleteli Sansi, odmah metla. Očito je da ne možeš da osetiš igru u košarci i kakav je zapravo Durent dao otpor tim Baksima i ne razumeš značaj pojedinih igrača, kao i to da su Baksi ove sezone jednostavno slabiji. Kada ne možeš da shvatiš pod kojim okolnostima su Baksi pobedili Netse, onda nemamo o čemu da diskutujemo.

 

Harden ima opasnu plej of istoriju sa Voriorsima i on se dokazao, onoliko koliko je mogao.

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dve stvari vezane za Bruklin Fila trejd.

 

 

1. Postoje samo 2 načina da se Fili ovo isplati. Prvi je da uzmu titulu već ove godine, drugi da Harden produži na leto. Svi ostali scenariji znače da ih je Bruklin opljačkao.

Ok, naravno da stoji i pitanje na šta liči Simons posle ove paure, ali verujem da može da se dovede u red.

 

2. Takođe, svi očekuju kidanje Hardena odmah i sada. Ok, jasno je da je potencijalno dobar sa Embidom, ali svejedno, imao je u Bruklinu dosta bledih partija i perioda, a ništa mu nije falilo tamo. Ima 32 godine, brojke su mu u osetnom padu ove godine, zadnjih 10 godina nije imao manje ppg, lošiji % šuta, posebno za tri.

 

I da, nikako ne zanemariti činjenicu da su dali Seta Karija, koji igra sezou života. Odličan dodatak za Bruklin,

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Dve stvari vezane za Bruklin Fila trejd.

 

 

1. Postoje samo 2 načina da se Fili ovo isplati. Prvi je da uzmu titulu već ove godine, drugi da Harden produži na leto. Svi ostali scenariji znače da ih je Bruklin opljačkao.

Ok, naravno da stoji i pitanje na šta liči Simons posle ove paure, ali verujem da može da se dovede u red.

 

2. Takođe, svi očekuju kidanje Hardena odmah i sada. Ok, jasno je da je potencijalno dobar sa Embidom, ali svejedno, imao je u Bruklinu dosta bledih partija i perioda, a ništa mu nije falilo tamo. Ima 32 godine, brojke su mu u osetnom padu ove godine, zadnjih 10 godina nije imao manje ppg, lošiji % šuta, posebno za tri.

 

I da, nikako ne zanemariti činjenicu da su dali Seta Karija, koji igra sezou života. Odličan dodatak za Bruklin,

 

nedavno sam pitao koga bi zeleli pre, hardena za 50m ili simmonsa za 30m. nije bas tako jednostavan izbor imo.

 

mnogi analiticari tvrde da ce embiid-harden duo u odbrani biti zanimljiv. harden zna samo switch odbranu igrati a embiid bi vise da cuva obruc i dropuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dracarys said:

Jokić još treba da dostigne visine Durenta, sve super za regularnu sezonu, ali čekam njega kada će da trpa po 40-50 poena bez pardona u plej ofu, a dodati na to da Jokić nikada neće igrati dobru odbranu kao Durent.

 

Što se tiče gornjih rečenica. Gde sam ja osporovao titulu, nisam nide osporavao, jer su povrede sastavni deo sporta. Ono što ti osporavaš da su Durentu falili ključni igrači, jer košarka je ipak ekipni sport i sudiš da će opet Durentu faliti 2 igrača, jedan ne igra, a drugi igra povređen koji je i dobar deo utakmica te serije propustio. Da se to desilo Janisu da mu fali drugi i treći igrač ekipe, on bi bio pometlan u prvoj rundi ako naleti na jaču ekipu. Vidiš Jokić je TOP5 igrač i uspeo da prođe Portland, ali čim su naleteli Sansi, odmah metla. Očito je da ne možeš da osetiš igru u košarci i kakav je zapravo Durent dao otpor tim Baksima i ne razumeš značaj značaj pojedinih igrača, kao i to da su Baksi ove sezone jednostavno slabiji. Kada ne možeš da shvatiš pod kojim okolnostima su Baksi pobedili Netse, onda nemamo o čemu da diskutujemo.

 

Harden ima opasnu plej of istoriju sa Voriorsima i on se dokazao, onoliko koliko je mogao.

 

Ja uopšte ne poredim njih dvojicu generalno kroz karijeru. Durent u ovom trenutku nije najbolji igrač lige i ne može to biti na osnovu toga što je prošle sezone igrao brutalno u toj seriji, ne može jer trenutno dominiraju druga dva igrača.

 

Kako ne osporavaš, kad u svakoj prilici pišeš da je Milvoki dobio Bruklin samo zbog veličine Durentovih patika? (karikiram, ali suština) To je kao kad bih ja pisala za titulu Lejkersa iz 2020. eh osvojili su je u bablu. 

 

Ne osporavam da su Durentu falili igrači u ekipi. Opet, ti ne možeš znati šta bi se desilo Janisu (ili nekom drugom u toj situaciji) već možeš samo da nagađaš kako tebi odgovara. Opet šbbkbb, nula argumenata.

 

Jokić tj. Denver je popio metlu od Sansa jer su ovi bili 5x bolji tim i to bi se isto desilo i da je bio najbolji igrač lige. Isto kao što je Denver pobedio Portland jer je ipak bio bolji u tom trenutku.

 

Da li i kako ja osećam košarku ne može da mi sudi osoba koja bez pardona veliča pojedince u timskom sportu i to konstantno radi. I još jednom - ja Durentu ne osporavam partije protiv Milvokija.

 

Ne postoje okolnosti pod kojima su dobili, odnosno one nisu bitne. Dobili su. Tačka. Ende. Šlus. Finito.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

 

1. Postoje samo 2 načina da se Fili ovo isplati. Prvi je da uzmu titulu već ove godine, drugi da Harden produži na leto. Svi ostali scenariji znače da ih je Bruklin opljačkao.

Harden je vec uzeo PO za sledecu sezonu tako da mogu lagano da pregovaraju o novom ugovoru na ljeto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

 

Ja uopšte ne poredim njih dvojicu generalno kroz karijeru. Durent u ovom trenutku nije najbolji igrač lige i ne može to biti na osnovu toga što je prošle sezone igrao brutalno u toj seriji, ne može jer trenutno dominiraju druga dva igrača.

 

Kako ne osporavaš, kad u svakoj prilici pišeš da je Milvoki izgubio od Bruklina samo zbog veličine Durentovih patika? (karikiram, ali suština) To je kao kad bih ja pisala za titulu Lejkersa iz 2020. eh osvojili su je u bablu. 

 

Ne osporavam da su Durentu falili igrači u ekipi. Opet, ti ne možeš znati šta bi se desilo Janisu (ili nekom drugom u toj situaciji) već možeš samo da nagađaš kako tebi odgovara. Opet šbbkbb, nula argumenata.

 

Jokić tj. Denver je popio metlu od Sansa jer su ovi bili 5x bolji tim i to bi se isto desilo i da je bio najbolji igrač lige. Isto kao što je Denver pobedio Portland jer je ipak bio bolji u tom trenutku.

 

Da li i kako ja osećam košarku ne može da mi sudi osoba koja bez pardona veliča pojedince u timskom sportu i to konstantno radi. I još jednom - ja Durentu ne osporavam partije protiv Milvokija.

 

Ne postoje okolnosti pod kojima su dobili, odnosno one nisu bitne. Dobili su. Tačka. Ende. Šlus. Finito.

B1: Ja nisam rekao zbog čega je Durent izgubio, izgubio je pošteno na kraju krajeva. Ja ti govorim o otporu koji je on dao, to su totalno dva različita univerzuma

 

B2: Hahaha, pa baziram prema istoriji, verovatnoći, kvalitetu itd. Reci mi jednog igrača u istoriji koji je išao dominantno i jako bez drugog i trećeg igrača? Sem Brona, on je fenomen, ali i on je dolazio samo do velikog finala.

 

B3: Da bili su 120x puta bolji tim, ali pod kojim okolnostima?  Sasvim je očito kada se povredi TOP2 igrač da je ekipa slabija?

 

B4:Pa normalno je da ću da veličam pojedince, da li tebe više uzbuđuje trejd Hardena u Filu ili Džejlena Smita u Indijanu? Normalno Harden, jer je veliki igrač.

 

I ovo poslednje mi je lolčina. Okolnosti za tebe ne postoje, verovatno kada večeras Vašington nabije Bruklin, verovatno nećeš imati dilemu koja je ekipa bolja, jer kao što si rekla splet okonosti ne postoji.

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dracarys said:

B1: Ja nisam rekao zbog čega je Durent izgubio, izgubio je pošteno na kraju krajeva. Ja ti govorim o otporu koji je on dao, to su totalno dva različita univerzuma

 

B2: Hahaha, pa baziram prema istoriji, verovatnoći, kvalitetu itd. Reci mi jednog igrača u istoriji koji je išao dominantno i jako bez drugog i trećeg igrača? Sem Brona, on je fenomen, ali i on je dolazio samo do velikog finala.

 

B3: Da bili su 120x puta bolji tim, ali pod kojim okolnostima?  Sasvim je očito kada se povredi TOP2 igrač da je ekipa slabija?

 

B4:Pa normalno je da ću da veličam pojedince, da li tebe više uzbuđuje trejd Hardena u Filu ili Džejlena Smita u Indijanu? Normalno Harden, jer je veliki igrač.

 

I ovo poslednje mi je lolčina. Okolnosti za tebe ne postoje, verovatno kada večeras Vašington nabije Bruklin, verovatno nećeš imati dilemu koja je ekipa bolja, jer kao što si rekla splet okonosti ne postoji.

 

Ko Durentu osporava taj otpor? Niko. Ali kao što rekoh to nema veze sa Bruklinom kao timom, pogotovo ne danas. To su različiti univerzumi.

 

Pa u 95% slučajeva možeš reći da ekipa ne može bez najboljih igrača, nisi izmislio nikakvu toplu vodu.

 

Opet, okolnosti. Šbbkbb. Finiks bi nabio i kompletan Denver, samo možda ne bi bila metla. Nije ih nabio Sakramento pa da kažeš iskoristili su povrede, nego ekipa koja je igrala kao mašina. A nekompletan Denver pre toga dobio Portland za koji su svi prognozirali da će ih glatko proći.

 

Ne govorim o tom veličanju pojedinaca i ne pravi se Toša, ne stoji ti 😄 Govorim o sasvim drugom veličanju pojedinaca.

 

Okolnosti postoje, ali nisu bitne (pogotovo ne u jednoj od 80ak utakmica regularne sezone, lolčina) jer se one menjaju. Meni je bitno ono što je ovde konstanta i o čemu mi pričamo, a to su timovi. Ako ćemo o okolnostima, evo ja ću krenuti da pričam tužnu priču kako samo spletom okolnosti nisam završila u WNBA... Bullshit.

 

Misliiim, i Lejkersi su onda spletom okolnosti osvojili titulu 2020. jer se igralo u bablu i ekipe su bile očajne nakon pauze. Ups 🙃

Link to comment
Share on other sites

Jesam jedini koji mislim da su Netsi i bez 2 bez pika prve runde trenutno igracki bolji nego sa Hardenom?

 

Pri tom ne vidim sta je strasno sto se Dalas resio Letosnke mocuge?

 

Ako nesto imaju to su ti visoki sa solidnim sutem kao Kleber i Powell za koje ne moras da vrtis nikakve akcije + Bobi u frizideru ako bas zatreba.

 

Pri tom totalno odskace od ove ekipe i zalaganjem i temperamentom, ocigledno ga i Doncic ne mirise.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da je harris zdrav i da irving moze da igra redovno, onda da. ovakoo realno ne znam sta moze da se ocekuje.

 

nije lose sto su se otarasili porzingisa, nego je problem sto su dobili dva igraca od kojeg za jednog nema previse potrebe a drugi je u losoj formi sa jos losijim ugovorom. jos su i dali pika druge runda za to. valjda se mislilo da mogu nesto vise da izvuku. ali opet, porzingis je veliki rizik zbog povreda, pa mozda i nekako ovo izadje dobro za dallas u po.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gggggggg said:

neverovatno kako je harden isterao svoje. ne mogu da ga krivim realno. a morey izgleda imao 'dojavu' svo vreme da je ovaj sve vise uzjebaniji zbog irvinga. pa je bio spreman da rizikuje. sad ce ispasti opet kao da je neki mag.

Bila bi fora da se sada Irving vakciniše :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Porzingis ionako zdrav ne bi docekao PO pri tom jos 2 godine po 30+ miliona.

 

Realno je Dinwidie je katastrofa ali Bertansa mogu da zamislim kao ozbiljno oruzje u mnogim postavama. Generalno su jedna od solidnijih odbrana i nece im biti problem da ga uklope.

 

Fini Smith kao kraljac, Donicic i gomila spot up suter, meni to deluje bas zanimljivo i zajebano. Da je Karlajl tu bio bih uveren u neki ozbiljan PO run ovako Kiddu ne verujem nista...

 

Inace sva ova prica Sacremento, Portland, i ostale sta rade franasize nisu do kolena San Antoniu.

 

Sta se hebeno desava tamo? Popovica je demencija ocigledno stigla ali ostatak franzise kao da je jeo bunike. Svaki potez od kad je otisao Kawhi je da budu sto gori a pri tom ne tankuju...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Prosto ne mogu da zamislim Hardena u situaciji kako ekipu vodi ka tituli. Jednostavno nije taj kapacitet i kako vreme odmiče sve je manje taj šampionski materijal. Najbliži toj ulozi je bio svojevremeno u Oklahomi, kad je u odnosu na Vestbruka delovao kao Kris Pol i majstor klača. Hjuston je imao onu vrhunsku sezonu kada su se klali sa GSW, ali opet to više pripisujem Pol efektu kontrole time, nego Hardenu. Harden niti donosi dobre odluke kad je gusto, niti istinski kontroliše ritam utakmice.. Stava sam da bi Bruklin svakako bio konkurentniji i prošle, a i ove sezone da nisu trejdovali za njega. Fila je faktički -- u odnosu na dosadašnji roster -- menjala Karija za Hardena, što je značajan apgrejd, ali mislim da će više značiti u regularnoj sezoni nego PO. Dešavale su se i luđe stvari i dosta će zavisiti od povreda, ali i dalje ne vidim Filu kao nekoga ko će izaći sa Istoka pored Milvokija ili Majamija ili zdravih/vakcinisanih Netsa.

 

Na kraju, igrači imaju moć u ligi, ali očigledno i manjak pameti i višak sujete kada je reč o sklapanju i koncepciji tima. Ako su se ovako tumbali da bi uzimali više titula i gradili jači legacy.. Pa Durent bi zasigurno sa GSW uzeo još neku titulu, Irvingu je bilo pametnije da se drži Lebrona.. a Hardenu da ne razjebe Hjuston koji je bio na dohvat prstena. Ovako gomila lutanja, supertimova.. a jedino što će biti zapamćeno kao legacy u tim godinama je Kajrijevo antivakserstvo, Hardenovi izlasci u strip barove i par Durentovih monstruoznih partija u plejofu koje nisu bile dovoljne da se prođe polufinale konferencije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Darko said:

Bila bi fora da se sada Irving vakciniše :classic_biggrin:

 

a jos veca da simmons pocinje sutirati trojke sa 40% uspesnosti.

 

25 minutes ago, LordOfTerror said:

Da je Karlajl tu bio bih uveren u neki ozbiljan PO run ovako Kiddu ne verujem nista...

 

nije da se carlsile nesto proslavljao u poslednje vreme. a izgleda da je i kidd bolji nego sto se mislilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...