Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

32 minutes ago, propolis said:

 

Arapović, Frenč i Gibs su bili promašaji koji su Krku koštali prve Aba lige. 

 

 

Da, ali to je to - malo para, malo muzike.  Rizik se nije isplatio. Mislim, da čemo se sledeč sezone vratiti na "pojačanja" sa Balkana, kao u sezoni, kad smo osvojili 2 ABA ligu.

Edited by steva cenejac
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, steva cenejac said:

 

Da, ali to je to - malo para, malo muzike.  Rizik se nije isplatio. Mislim, da čemo se sledeč sezone vratiti na "pojačanja" sa Balkana, kao u sezoni, kad smo osvojili 2 ABA ligu.

 

Malo love veća šansa za promašaj,ali baš svu trojicu su profi omasili.

Baš me zanima da li je Krka imala love da plati recimo JP Macuru🤔 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, steva cenejac said:

 

Da, ali to je to - malo para, malo muzike.  Rizik se nije isplatio. Mislim, da čemo se sledeč sezone vratiti na "pojačanja" sa Balkana, kao u sezoni, kad smo osvojili 2 ABA ligu.

Koliki je budžet kluba tj. da budem direktan koliko izdvaja Krka d.d. za košarkaški klub? Pitam jer je farmaceutska kompanija Krka jedna od najbogatijih kompanija u Sloveniji i ne bi im (sa finansijske strane) predstavljao problem da ulože više novca u klub. Čak bih rekao da se njihova ulaganja redukuju iz sezone u sezonu?

 

Čitao sam pre neku godinu da su članovi glavnog borda Krke d.d. dobijali ogromne godišnje bonuse pa je tako CEO Krke d.d. za jednu godinu inkasirao skoro milion €. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, bekrinjo said:

Koliki je budžet kluba tj. da budem direktan koliko izdvaja Krka d.d. za košarkaški klub? Pitam jer je farmaceutska kompanija Krka jedna od najbogatijih kompanija u Sloveniji i ne bi im (sa finansijske strane) predstavljao problem da ulože više novca u klub. Čak bih rekao da se njihova ulaganja redukuju iz sezone u sezonu?

 

Čitao sam pre neku godinu da su članovi glavnog borda Krke d.d. dobijali ogromne godišnje bonuse pa je tako CEO Krke d.d. za jednu godinu inkasirao skoro milion €. 

 

Cifre ne znam, ali bi, da me neko pita, rekao bi cca. 800.000. Od toga negde pola Krka. Možda lupam, ali čini mi se tako.

 

Priča o Krki i njenoj ulogi u sportu je prilično duga. Pred 2005 je bio CEO Miloš Kovačič, koji je bio dugo vremena predsednik KK Olimpije, a krajem 90-ih je postao i predsednik KK Krke. U početku 2000-ih klub je imao 2 milijona EUR budžeta, od toga milijon za igrače. Krka je bila samo jedan od sponzora, jer je svako, ko je imao neki posao sa Krkom (Telekom, Triglav osiguranje, građevinci...), davao i za košarku.

 

Sa odlaskom Kovačiča, postalo je jasno, da je bio budžet ipak previše naduvan, bilo je dugova mnogo, i klub je bio pred gašenjem i odlaskom u 4. ligu. Novi CEO Colarič za predsednika postavlja financijskog direktora Krke i on je uveo kontrolu kao i u samoj firmi. Prestalo se je sa vezanim biznisom in proračun se smanjio, ali je bio stabilan. 

 

Pre nekoliko godina dogodio se još jedan obrat u sponzorisanju. Krka je naime pod velikim pritiscima države, da se uvuče u firmu, ali Colarič to fenomenalno odbija (on je tek treči CEO u 65 godina firme i bit če još sledečih 6 godina). Sad je prioriteta, da klubovi razvijaju svoje omladinske škole, pa se zato i prestalo dovoditi gomilu stranaca i okrenulo se više mladim igračima. Zanimljivo je, da je predsednik Nadzornog odbora firme Mermal nekad bio predsednik Olimpije. 

 

Inače Krka je praktički jedini glavni sponzor sporta u Novom mestu. Opština veoma malo ulaže, a glavni projekt joj je bio velodrom u selu pokraj Novog mesta, koji je stvarno jedini velodrom (i  propisna atletska dvorana) u Sloveniji, samo što je nadkriven balonom, pa je samo održavanje balona mnogo skupo. Bazen če tek da grade, na stadionu su uspeli zajedno sa FS Slovenije (UEFA pare) da podignu reflektore, v dogledno vreme če valjda natkriti tribunu za 750 ljudi. Obe sportske dvorane su zapravo školske dvorane, a za EP 2013 su hteli da naprave neki svemirski projekat dvorane i stadiona po uzoru na Stožice, ali su očekivali, da valjda pola od toga financira Krka. Pa su ostali bez EP.

 

Ime Krke nose košarkaši (muški i žene), fudbaleri, rukometaši (muški i žene), muški odbojkaši, atletičari, skijaši, šahisti, teniseri, kuglači, šahisti, a sponzorišu i bicikliste, gimanstičare i žensku odbojku, koji jedini ne nose direktno ime Krke.

 

 

 

 

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

Boriša u odličnoj formi. Konačno ima i kontinuitet. Protiv Splita 30 poena, Zadra 21, evo i sada protiv Partizana odlično otvorio utakmicu. Sa ove dve trojke, računajući i prethodne dve utakmice, njegov šut za 3 je 14 od 20.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Volter said:

Nikola Jović još jedan izvikani talenat.

NIje izvikan ali u ovoj sezoni nije nista napredovao i potencijalan NBA ugovor bi ga mozda i upropastio.Ali nikad se tu ne zna,zavisi gde ode.Neko sa ovakvim telom,metorikom,sutem iz driblinga sa 18 god sigurno nije izvikan talenat nego ozbiljan potencijal.Ali u Megi ga nista nisu naucili-u igri sa loptom ga nisu naucili strpljenju pa su prodate lopte jos problem,bacanja se mozda i pogorsala barem ova u vaznim trenucima a na to se nadovezuje i psiha,delimicno zbog nje je los sa linije penala,cesto juri da ispravi svoje greske koje je napravio nedavno pa se dese ishitreni faulovi jureci za ukradenom i slicno.

Svakako je NBA lutrija,ukoliko ode u ekipu nezainteresovanu za razvoj bacice mozda  kljucne godine,slicno ali blaze je sa nekom jakom evropskom ekipom pa je Mega ili neki prelazan klub sa prostorom za njega najbolje resenje za sledecu sezonu.Zvezda mozda ali samo uz uslove koji njemu odgovaraju,partizan zbog ovog i zbog jos par stvari ne bi bio dobro resenje.

Svakako ce se okusati na draftu pa sta oni kazu...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

ne ide to bas tako, od precenjen do potcenjen, a sve na osnovu 20-ak tekmi

stoji da ima vrhunsku pracku, ali svi ostali znakovi pitanja su i dalje tu

 

Pa zapravo nikad nije ni bio precenjen, bar od kad je krocio u seniore. Nego su ga ljudi konstantno gledali kroz prizmu dominacije u juniorima i ocekivali od njega nesto sto on ne moze da pruzi. 

 

Njegova doobra sezona kod Tomica je prosla onako, a cinjenica je da je te sezone bio jedan od najboljih defanzivaca nasih i sasvim pouzdana opcija u napadu za 3 poena. Sta ces vise od 20ogodisnjaka? Medjutim, naredne sezone je ispao iz 12, posle je Sakota krenuo da ga ubacuje ili Gavrilovic, solidan je i tad bio, ali na malom uzorku.

 

Stojim pri tome da su i on i Radanov mogli ove sezone da imaju minute u KKCZ. 

 

Svakako ga Radonja ne mirise previse, tako da nije realno da ga vidimo nazad kod nas, osim ako se trener ne promeni. Mada ne verujem ni da se njemu vraca u CZ. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Markoss said:

Njegova doobra sezona kod Tomica je prosla onako, a cinjenica je da je te sezone bio jedan od najboljih defanzivaca nasih i sasvim pouzdana opcija u napadu za 3 poena. Sta ces vise od 20ogodisnjaka? Medjutim, naredne sezone je ispao iz 12, posle je Sakota krenuo da ga ubacuje ili Gavrilovic, solidan je i tad bio, ali na malom uzorku.

pre polusezona...ili deo sezone

imao je jedan period, negde sredinom sezone, gde ga je tomic dosta forsirao, po 25-30min

solidno je igrao...ali je posle toga nesto nestala ta ljubav

i minuti i ucinak se smanjili

 

mislim svakako bi bilo lepo da borisa ostvari bar deo potencijala

ali rekao bih da smo jos uvek prilicno daleko od toga da je on potcenjen igrac

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

pre polusezona...ili deo sezone

imao je jedan period, negde sredinom sezone, gde ga je tomic dosta forsirao, po 25-30min

solidno je igrao...ali je posle toga nesto nestala ta ljubav

i minuti i ucinak se smanjili

 

mislim svakako bi bilo lepo da borisa ostvari bar deo potencijala

ali rekao bih da smo jos uvek prilicno daleko od toga da je on potcenjen igrac

 

Kolko se secam, cele te sezone je dobro igrao, naravno sa manjim oscilacijama, ali je godinu zavrsio u stilu onim blokadama protiv Future kad smo dobili 3:2. Bio dobar i u EC. Sve u svemu, utisak je bar tad bio da je sledeca sezona ona u kojoj ce jos vecu rolu da dobije, ali sto ti kazes, nestala ljubav preko leta, pa je Borisa sezonu poceo u civilu. 

Link to comment
Share on other sites

Nikola Jovic moze lako da krene stopama Borise Simanica - obojica razbijali u juniorima, uglavnom na fizikalije, a kada je trebalo preci u seniore negde je zapelo. Nije talenat sve. Dzaba talenat ako ne nastavis da radis na sebi jos vise u seniorima nego sto si to radio u juniorima. 


Jovic jos ima vremena, dobio je kljuceve tima, bruka puno minuta, vise nego Borisa u svojoj najboljoj sezoni u Zvezdi. Tek je prva sezona, preteran bi bio odlazak u NBA sada, nisam siguran da bi mu to nesto dobro donelo. 

 

Borisa, lepo je sto je proigrao, ali ako ne napravi korak ka necem ozbiljnijem (a Mega to nije) ostace veciti talenat. Bilo bi dobro videti ga negde u borbi za trofeje. Negde gde je bitno, a ne ovo lezerno igranje u Megi.  

 

BTW, Dalibor Ilic 21 slobodno bacanje! 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto neki misle da je Boriša potcenjen, sećam se da su ga neki na forumu stavljali u reprezentaciju kada je imao prosek tipa 4 poena i 3 skoka u Zvezdi ili tako nešto. Inače, šteta što nije ispunio potencijal - mogao bi ladno da igra u NBA da jeste, onakva dužina i atletika se retko viđa. 

 

Što se tiče poređenja Jovića i Boriše, meni se čini da su baš različiti tipovi igrača. Nešto se ne sećam da je Boriša bio dobar sa loptom i da je mogao da igra visokog pleja, što Jović može. Što se tiče Mege, ne znam da li je veći problem način igre u Megi ili Vlada Jovanović. On mi je ostao u uspomeni kada je bio trener Partizana i nije davao Bogdanu šansu (ako je to isti Vlada Jovanović).  Ne znam da li je on najbolji trener za lansiranje talenata. 

Link to comment
Share on other sites

Boriša dok ne nauči da napravi dva driblinga bez da izgubi loptu ostaće to što je - dugački ali slabašni atleta koji ima meku ruku ali igra isključivo bez lopte. Defanzivno bi MORAO da bude bolji sa fizičkim alatima koje poseduje, ali ja tu ne vidim nikakav napredak niti mislim da je on moguć u rekreativnoj ekipi poput Mege.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Chaos Is Me said:

Boriša dok ne nauči da napravi dva driblinga bez da izgubi loptu ostaće to što je - dugački ali slabašni atleta koji ima meku ruku ali igra isključivo bez lopte. Defanzivno bi MORAO da bude bolji sa fizičkim alatima koje poseduje, ali ja tu ne vidim nikakav napredak niti mislim da je on moguć u rekreativnoj ekipi poput Mege.

Jel ovo dovoljno za igraca od 211cm ili mora jos bolji dribling,mozda mora da bude nisko kao kod Brajsa Dzounsa?Isto je uradio i protiv Zvezde pa podelio pas za lako zakucavanje.No, da se ne zadrzavamo na dokazivanju, ne znam sto mu je nuzno da ima dribling,Simon izgradi karijeru na sut i prodor uz ceonu a vala ne znam ni kako bi prosli nasi bekovi da sutiraju poludistancu iz driblinga u tranziciji.Dokazan je poenter na ABA nivou sto je zadovoljavajuce za odredjenu ulogu u raznim timovima.NIsta vise nista manje,zna se sta Borisi fali a to nije kosarkaska sposobnost.On je imao mnogo kompleksnije driblinge od ovog sa 16 godina pa je neko odlucio da on presedi narednih 5,6 godina na klupi,sada njegove trenere bas zabole da testiraju njegov dribling i slicno.

I koje  on to fizicke alate za odbranu poseduje pa prosto MORA bolje?Sa ovim telom brze noge i lateralne kretnje tesko da moze da ima,prednost koju stvore brzi igraci ne moze uvek da nadoknadi duzinom jer ovo nisu juniori,petice ce uvek cuvati kao i bekovi-nece jer nikada nece moci dovoljno  da ojaca,zastita obruca je dobra.

Pitam te jer imam utisak da mnogo gledas Megu i ne govoris ovo ni slucajno napamet.Posto je tako recicu ti najsveziji primer,zelimir ga nije napadao dole iako je cuvao i Alena i Ledeja,na preuzimanjima je zadovoljavajuce cuvao Pantera i Mura.

Dakle niti tvrdim da je on dobar defanzivac niti igrac koji je osovina igre neke jake ekipe.Znamo kako je prosao na low postu npr protiv Mirotica a verovatno je da ga je i Kuridza ubijao u reketu na treninzima ali je dovoljno korektan u tom segmentu da te protivnik ne pobedi na taj nacin ako to vec nije glavna napadacka opcija tima a i  da jeste uloga mu je 6,7 igrac dobre ekipe pa steta ne bi bila znatna.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...