Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

U ovom stanju u kojem trenutno jest Budućnost je svakako poželjniji protivnik od Cedevite u polufinalu pod uvjetom da prođu tu 6. plasiranu ekipu, tkogod to bio. Ali s obzirom na lake protivnike do kraja skoro je pa nemoguće da ispuste tu treću poziciju. Jedino što me veseli u tom potencijalnim poufinalu sa CO je činjenica  da ću ih moći otići pogledat u Ljubljanu.
U ovom stanju da ali ne treba zaboraviti da bi oni umesto ovako opuštenog meča protiv starih sportskih prijatelja sa nama igrali na krv i nož a da ne govorim o igrama izvan terena.
Link to comment
Share on other sites

Prvo poluvreme je delovalo kao da će Cibona rutinirati tekmu,ali u drugom se Jones probudio i pokrenuo Fmp. 

Uz Jonesa treba pomenuti i Izundua koji je završio tekmu sa 7 of skokova koji su takođe uticali na skor.

 

Kod Cibone je Gnjidic odigrao baš ispod proseka,a pogotovo u završnici.

Čudi raspored minuta i uloga Gegića kome nikako ne leži da igra off the ball. Njegovu ulogu u napadu je uzeo Nakić koji je po kvalitetu daleko ispod Gegića.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čvarkov said:

 

Onaj no look pass u kontri, možda prvi minuti za Zvezdu.

Dobro si me podsetio. Do sada pamtim taj njegov potez, onu jednu utakmicu u Evroligi i dobru utakmicu protiv nas ove sezone u Aba ligi. Ništa više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzikic je vec davno zreo za otkaz - ako nema ni igre ni rezultata ne znam sta njega dalje moze da drzi na klupi? Mozda inertnost, pospanost i nedostatak velikih ambicija u upravi kluba - mada, zasto bi mu onda dali toliki budzet za ovakvu sramnu igru.

 

Vec sam pisao, Buducnost se nije raspala sada, raspali su se nakon Nove godine. Od tada je Dzikic samo trazio nove i nove izgovore zasto jedino njegova ekipa ne moze da kreira mnogo otvorenih suteva, zasto se sve siluje u reket kao da se ocajnicki zeli doci do kosa, zasto nema izradjenih akcija nego Atic uzima suteve koje bi svaki protivnik pozeleo da uzima? Koja je uloga Micova u ekipi, zasto DJ Seeley ne moze da dodje do slobodne pozicije za sut?

 

Sto se tice rezultata - u ABA ligi je bilo tri pobede, ali evo sad tri uzastopna poraza u mecevima na kojima je Buducnost bila favorit. U EC je odigrano 7 meceva, ostvarene su tri pobede (nad poslednjom ekipom i dve ekipe koje su imale ogromnih problema sa izostancima), ali zato je bilo nekoliko sramnih poraza poput onih od Ulma i Venezije, poput onog u Ljubljani, verovatno ce i u sledecem kolu da dozive slicnu blamazu.

 

Najlakse je odbaciti odgovornost i reci - ciljevi su 1/2 finale ABA lige ili 1/4 finale EC (to i Dzikic prica, da eto "imaju prednost domaceg terena", a niko ga ne pita kako misli da prodje Partizan u BG u 1/4 finalu ili to nije ni bitno, klub ni ne zasluzuje neku nadu?). Tako moze i Radonjic da kaze da cilj nije TOP 8 i da ga bas briga za vodjenje meceva i da se smesi sa nekih 8-21, ali i 1. mestom u ABA ligi.

 

Sustina je da ne mislim da Buducnost moze da dobije Partizan u 1/4 finalu EC ili 1/2 finalu ABA lige (osim ako ne dobiju GC sa vise od 7 razlike u EC), a onda govorimo o prosecnim rezultatima sto je moglo biti ostvareno i sa manjim ulaganjima (dobro, u EC bi to bilo 1/8 finala, a u ABA opet 1/2 finala, ali dodje sve na isto).

Link to comment
Share on other sites

Sve ukazuje na to da je raspad sistema. Kao sto sam pisao, Dzile je pravio neke kompromise koje treneri sa stavom ne prave po cijenu otkaza sad vidimo dje nas je to dovelo. Nesto je i do uprave. A nesto i do igraca. Da ne sirim pricu, ako ko ima nade da ova ekipa moze da bude prava u PO-u, ja nemam. Uspjeh se zasluzuje radom tokom cijele godine. To je to. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Verovatno ćete vi iz Podgorice moći da potvrdite ili opvrgnete, pre neki dan sam pričao sa rođakom jednog od igrača. Kaže da kasne plate i da su se stranci oteli kontroli. Izlasci, pijanke, bahanalije, Kobs, DJ i Rid. Skoro je valjda bilo hladno u hali i Rid došao na trening sa kapom na glavi. Rekli mu da skine pošto niko drugi ne nosi a on im rekao pa što ne nose, nije moj problem...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Knipex said:

Verovatno ćete vi iz Podgorice moći da potvrdite ili opvrgnete, pre neki dan sam pričao sa rođakom jednog od igrača. Kaže da kasne plate i da su se stranci oteli kontroli. Izlasci, pijanke, bahanalije, Kobs, DJ i Rid. Skoro je valjda bilo hladno u hali i Rid došao na trening sa kapom na glavi. Rekli mu da skine pošto niko drugi ne nosi a on im rekao pa što ne nose, nije moj problem...

Dobro im je rekao, nije klub vojska.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Verovatno ćete vi iz Podgorice moći da potvrdite ili opvrgnete, pre neki dan sam pričao sa rođakom jednog od igrača. Kaže da kasne plate i da su se stranci oteli kontroli. Izlasci, pijanke, bahanalije, Kobs, DJ i Rid. Skoro je valjda bilo hladno u hali i Rid došao na trening sa kapom na glavi. Rekli mu da skine pošto niko drugi ne nosi a on im rekao pa što ne nose, nije moj problem...

 

Pa tu je trener odgovoran kad dozvoljava takve stvari.

 

Zato je Radonjic i odstranio iz tima JOBa, Coloma i jos neke igrace. Dzaba kvalitet kad ne zeli da bespogovorno slusa trenera i da sve od sebe za pobedu.

 

Doduse, kad vidim kako Buducnost igra ne vidim da igraci ne daju sve od sebe, nego da su zbunjeni i ne znaju sta treba da igraju. Oni su dobro igrali dok je Cobbs licio na McCalebba u napadu, sad je sve to previse staticno, anahrono, sporo, sve nekako na silu. Eno gledam Bursu, ljudi protiv Bourga dali 10+ trojki, Gran Canaria i Ulm takodje imali suterski obracun, Cedevita protutnjala kroz Zadar sa 15/30 za tri - samo kod Dzikica postoji kosarka gde igrac koji je sam pogadja trojke u nekih 30% slucajeva, a retko kada neko ostane sam na sutu. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Knipex said:

Verovatno ćete vi iz Podgorice moći da potvrdite ili opvrgnete, pre neki dan sam pričao sa rođakom jednog od igrača. Kaže da kasne plate i da su se stranci oteli kontroli. Izlasci, pijanke, bahanalije, Kobs, DJ i Rid. Skoro je valjda bilo hladno u hali i Rid došao na trening sa kapom na glavi. Rekli mu da skine pošto niko drugi ne nosi a on im rekao pa što ne nose, nije moj problem...

Jedino ovo za plate je mozda istina ali jbg nije to toliko strasno. Ovo ostalo je rekla kazala, nema bahanalija...ovo za kapu je glupost i da se desilo nije nista sto se ne desava svuda . Rodjak od igraca je zajebana funkcija

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Jedino ovo za plate je mozda istina ali jbg nije to toliko strasno. Ovo ostalo je rekla kazala, nema bahanalija...ovo za kapu je glupost i da se desilo nije nista sto se ne desava svuda . Rodjak od igraca je zajebana funkcija

Lepo sam napisao da će forumaši iz Podgorice potvrditi ili demantovati, pre svih mislio sam na @MrTwister

 

TI nisi ništa od toga uradio, samo si se iskenjao. Rođak od igrača nije funkcija nego je izvor informacija. Često se čuju a inače je moj kolega. Ranije informacije koje sam od njega dobio su se ispostavile kao tačne. Ovo sada sam uzeo sa rezervom.

 

Link to comment
Share on other sites

Krka ove sezone bas ne moze da se sastavi. Liga je pogresila sto se napravila luda pa ostavila 14 ekipa, prosto nema vise toliko kvalitetnih timova u regionu.

 

Medjutim, to moze i da ne bude bitno (lose igre Krke) ako se obistine najave da Zadar od sledece sezone nece moci da finansira ucesce u ABA ligi (opcije su amaterizacija kluba ili gasenje), pa cak ni ta grcevita borba za izbegavanje poslednjeg mesta mozda i ne bude toliko bitna.

 

Pritom, manje vise se vec zna ko ce igrati finale (sanse da Cedevita i Buducnost iznenade Partizan ili Crvenu zvezdu u gostima su bas male), bukvalno je sva neizvesnost iscezla i ostaje da vidimo da koliko Obradovic moze protiv Radonjica bez prednosti domaceg terena.

 

Naravno, glavni krivci su (osim malih budzeta vecine klubova) Golemac i Dzikic - prvi je bas lose sastavio ekipu i igrao katastrofalno prvi deo sezone, drugi je potpuno izgubio kontrolu nad ekipom i pitanje je da li ce zavrsiti sezonu u Buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

Cedevita je u ovom momentu u izuzetnoj formi, dobili su Virtus u gostima prosle nedelje.

Za Buducnost cemo videti, nesto ne stima ali i dalje imaju dobru ekipu i mogu da igraju zajebanu kosarku na ABA i EC nivou, ne bih ih nikako otpisivao.

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

Ovako na prvu deluje da bi Cedevita Olimpija mogla pružiti daleko veći otpor Zvezdi nego Budućnost (ako se uopšte plasira u PF na osnovu trenutačne forme) Partizanu. Ali realno Zvezdi kao da više leži CO nego Budućnost iz nekog razloga  isto  čini mi se vredi i za Partizan ( Budućnost ) u izboru pozeljnijeg protivnika za PF.

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...