Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

@uini, Mislim da ne mozes u isti kos da stavis Kurucs i Smajlagica sa ostalim. Oni su imali par NBA sezona, sa ozbiljim minutima za igrace koje igraju u Evropi. Aj sad da ne pretrazujem i uporedjujem al mislim da su oni imali ozbiljnije NBA karijere od recimo Q. Milera ili Djenke , kad su iz NBA dosli. Po nekoj  vrednosti oni su ti sigurno u 1. ili 2. tier. Kurucs ima 24g , kakav mlad igrac. on je po reputaciji mozda i ispred svih ostalih u oba tima. On je bio starter u NBA ekipi sto ostali mogu da sanjaju samo. Sad sto on ne igra to je drugi par cipela

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Upravo ovo što je @medobrundo pisao na prethodnoj stranici je suština - tržišna vrednost igrača Partizana je viša, ali nije samo to pokazatelj velikog nesklada u individualnom kvalitetu, već i to što KKCZ ima veliki broj igrača (zapravo veći deo tima) koji bi bili toliko upotrebljivi samo u KKCZ i verovatno nigde drugde. Naravno, svaka čast Radonjiću kako je uklopio tim i kako gradi taktiku; ali nađite mi još jedan EL tim gde bi mogli da igraju Lazić, Dobrić, Davidovac, Kuzmić, pa i Mitrović... Ne bih rekla da ga ima.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, djurava said:

@uini, Mislim da ne mozes u isti kos da stavis Kurucs i Smajlagica sa ostalim. Oni su imali par NBA sezona, sa ozbiljim minutima za igrace koje igraju u Evropi. Aj sad da ne pretrazujem i uporedjujem al mislim da su oni imali ozbiljnije NBA karijere od recimo Q. Milera ili Djenke , kad su iz NBA dosli. Po nekoj  vrednosti oni su ti sigurno u 1. ili 2. tier. Kurucs ima 24g , kakav mlad igrac. on je po reputaciji mozda i ispred svih ostalih u oba tima. On je bio starter u NBA ekipi sto ostali mogu da sanjaju samo. Sad sto on ne igra to je drugi par cipela

 

kurucsa sam upravo zbog reputacije, bez obzira što ne igra, stavio u 2nd tier, sa igračima koji su već dokazani i ostvareni u svojoj karijeri, za razliku od njega, koji u 24oj godini i dalje jeste samo potencijal.

 

jeste kurucs u nba imao sezonu (18/19, rookie u nba) kada je u tankerskom bruklinu igrao 20mins na 63 utakmice ali od tada do dana današnjeg je ovo njegov jedini opipljiv učinak. mogu da ti nabrojim puno igrača new york knicksa koji su u par tankerskih sezona imali sličnu minutažu i učinak a da pri tome nisu uspeli nigde nakon toga da urade ništa. recimo, ron baker "the shot maker" je probao nešto u cska pola sezone i to je izgledalo komično, čak je u međuvremenu otišao u penziju i posvetio se nekim levim poslovima iako je mlad.

 

 smailaga je igrao na 14 odnosno 15 utakmica 10mins odnosno 5mins per game

njega sam zato i ubacio u pool igrača koji su dovoljno mladi da tek treba da se razviju u ..nešto. možda bude veliki faktor u evropi, možda tako neki igračić, ko zna.

 

to sam sve pojasnio u prethodnom postu.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, uini said:

 

al' vidi medo, ti si sad sa nekom imaginarnom preciznošću presudio da bi iz partizana svi otišli u inostranstvo osim dangube i zagora (šta znači uopšte otići u inostranstvo za košarkaša, postoji mnogo boljih i još više lošijih klubova nego što su zvezda i partizan), dok bi iz zvezdine ekipe 9 od 14 ostali u aba ligi (kao da je aba liga merilo nekog ultimativnog nekvaliteta a ne liga koja je nakon španije, rusije, eventualno grčke, nemačke (diskutabilno), zapravo jedna od jačih u evropi.

 

takođe, lazić, dobrić i davidovac su ostali ovde zato što i zvezda daje solidne novce a pri tome igra euroleague. jasno je valjda da ne igraju za neki sitniš.

 

partizanovi igrači bi bolje prošli na tržištu samo kada se radi o onima koji su mladi ili relativno mladi a talentovani: tristan vukčević, koprivica, madar, smailagic pa i kurucs kao reclamation project bi otišli negde na veresiju

 

od ready made igrača (po meni) ovako stoje stvari

 

1st tier: kalinari, punter, leday

2nd tier: wolters, white, hollins, lessort (možda kurucs pod uslovom da ne završi kao poor man's darkelja)

3rd tier: avramović, ivanović, dobrić, davidovac, moore, mitrović* (pre sezone bih ga stavio u 4th tier), možda kuzmić

4th tier: zagorac, možda kuzmić

special guest stars: pefi i danguba

(kao što rekoh partizanove talente + nešto starijeg lazarevića ne računam jer nisu još formirani igrači. oni bi se kupovali zbog onoga što mogu postati)

 

teza je bila da je partizanov tim po imenima / na papiru mnogo kvalitetniji.

 

ja ne mogu da se složim s'tim ni pre sezone, niti sada, in hindsight, što kažu ameri.

ako i jeste neko kvalitetniji pojedinačno, u pitanju su nijanse koje ja ne umem da merim. 

 

 

ABA liga nije jaca od navedenih liga. Govore i rezultati u Evropi, rosteri, struktura lige. U Srbiji bi igrac dosao zbog dva kluba, ostalo ni u snu i tu moras da dodas viska love da ih dovedes ako ima ime.

 

ABA liga je slaba sa tim da vuce 4-5 drzava.

 

Pre bih dodao Cluj, Falco i Rilski..postavio limit od 1m za prvi tim ili bar 750k..i qrac.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lijepo kad se stavi ko je jaci na papiru uz standardni repertoar "mi sirotinja ovi sa druge strane rasipnici" ali ne funkcionisu stvari u ABA ligi sa ova dva kluba tako. Tu su takozvani intangibles bitniji.

Malo je i tuzno kad vidis koliko se ulaze novca i logistike a krajnji rezultat finale ABA lige izmedju 2 najbolje ekipe ove sezone, najmanje se tu kosarke moglo vidjeti. Ovaj drugi mec, tih 7-8 minuta 4/4 je neki peak kosarkaski koji se mogao vidjeti u ovoj seriji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

; ali nađite mi još jedan EL tim gde bi mogli da igraju Lazić, Dobrić, Davidovac, Kuzmić, pa i Mitrović... Ne bih rekla da ga ima.

 

takve igrače smo ove sezone u euroleague mogli videti u sledećim klubovima:

alba, bajern, asvel, panatinaikos, žalgiris, monako dok nije stigla nova tura pojačanja, verovatno i baskonija koju nisam gledao osim protiv zvezde

dodaš na to pomenutu zvezdu i imaš skoro pola eurolige sa timovima gde u rotaciji od 10-12 igrača imaju 4-5 takvog nivoa kvaliteta

 

 

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

ABA liga nije jaca od navedenih liga.

 

da li sam ja napisao da je aba jača od navedenih liga?

hint: nisam

 

nebitno, mnogo moram da pojašnjavam a sve piše

Link to comment
Share on other sites

Ok, ako ćemo već tako da se igramo: ko su ti igrači, koja im je bila minutaža u pomenutim klubovima i važnost uloge? 

 

Da se razumemo, meni ovo ne smeta, u mojoj knjizi je tim prosečnih igrača sa jasno raspodeljenim ulogama > skup jačih individualaca, no doslovno ne postoji EL tim u kom bi ovi koje sam spomenula igrali sa nekom pristojnom minutažom i ulogom. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Ok, ako ćemo već tako da se igramo: ko su ti igrači, koja im je bila minutaža u pomenutim klubovima i važnost uloge? 

 

ma nećemo da se igramo, nego ubih se ovde od jutros da debunkujem taj stav kako je partizan na papiru & pojedinačno puno kvalitetniji od zvezde, pa onda kada dodaš neku novu tvrdnju moram da skrenem pažnju i na to. 

 

nemam zaista vremena da listam sad igrače po euroleague timovima, već pišem na osnovu odgledanih utakmica, odnosno kvaliteta u timovima koje sam naveo izvan top 3-4-5 igrača.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MrTwister said:

Malo je i tuzno kad vidis koliko se ulaze novca i logistike a krajnji rezultat finale ABA lige izmedju 2 najbolje ekipe ove sezone, najmanje se tu kosarke moglo vidjeti. Ovaj drugi mec, tih 7-8 minuta 4/4 je neki peak kosarkaski koji se mogao vidjeti u ovoj seriji. 

 

Meni je sasvim dobra košarka. Obe ekipe imaju padove ali i prilične uspone. Zvezdina 1/4 sinoć je prava košarkaška klinika. Oba meča su za finale EL recimo prave bombe od utakmica.

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

ma nećemo da se igramo, nego ubih se ovde od jutros da debunkujem taj stav kako je partizan na papiru & pojedinačno puno kvalitetniji od zvezde, pa onda kada dodaš neku novu tvrdnju moram da skrenem pažnju i na to. 

 

nemam zaista vremena da listam sad igrače po euroleague timovima, već pišem na osnovu odgledanih utakmica, odnosno kvaliteta u timovima koje sam naveo izvan top 3-4-5 igrača.

 

Pa jbg ondaK. 

 

10 minutes ago, Del Piero said:

A u kom EL timu bi mogli da igraju Avramovic, Trifunovic, Balsa, Zagorac, Madar, Moore, pa i Smailagic?

 

Odgovaram kasnije, neću iskulirati ovo, sad žurim pa nemam vremena da se posvetim odgovoru. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Preplatio ih je da bi presli iz EL ekipe u EC ekipu. Pisao sam posle kupa da su za mene i Panter i Leday preplaceni igraci jer nisu tipovi igraca koji su glavni igraci koji ce da vuku, vec vise deluju iz drugog plana. Eto, tvojim recima da kazem da upotrebna vrednost njih dvojice nije ista kao trzisna jer to nisu uloge u kojima su u svom najboljem izdanju. 

onda je i nama kalina preplacen

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, uini said:

 

takve igrače smo ove sezone u euroleague mogli videti u sledećim klubovima:

alba, bajern, asvel, panatinaikos, žalgiris, monako dok nije stigla nova tura pojačanja, verovatno i baskonija koju nisam gledao osim protiv zvezde

dodaš na to pomenutu zvezdu i imaš skoro pola eurolige sa timovima gde u rotaciji od 10-12 igrača imaju 4-5 takvog nivoa kvaliteta

 

 

 

da li sam ja napisao da je aba jača od navedenih liga?

hint: nisam

 

nebitno, mnogo moram da pojašnjavam a sve piše

Bitno je, nije ni slicne jacine. ABA liga je sranje, malo publike..posebno na tim manjim timovima. Tuga i beda od lige.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Del Piero said:

A u kom EL timu bi mogli da igraju Avramovic, Trifunovic, Balsa, Zagorac, Madar, Moore, pa i Smailagic?

 

U Zvezdi. Kod nas bi Smailagic bio prvi centar (letos mu je i saopsteno to, ali je trazio vecu lovu i ispalio nas jos u junu), Avram bi bio taj 2-1 igrac koji nam fali cele sezone, a Balsa bi delovao upotrebljivije od Kuzmica, i jako mi je krivo sto ga nismo pokupili. Moore je takodje bolji strelac od Dzonija, a ne vidim da bi ikom smetalo da imamo prospekta u vidu Madara umesto Pefija od stotinu ljeta (s tim da meni Madar nista ne igra i za sad mi je bas bas precenjen).

 

Zagorac moze samo u Megi da igra, Trifunovic je zreo isto da  ode tamo, eventualno FMP neki. Ali svi ovi ostali bi komotno mogli da igraju kod nas i imali bi daleko vecu ulogu nesto sto je imaju u timu protiv koga vodimo 2:0 u seriji.  

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Meni je sasvim dobra košarka. Obe ekipe imaju padove ali i prilične uspone. Zvezdina 1/4 sinoć je prava košarkaška klinika. Oba meča su za finale EL recimo prave bombe od utakmica.

Prva cetvrtina je trajala pola sata zbog festivala bacanja i faulova sa obje strane. To sto je kao sto si rekao Zvezda imala taj neki uspon tu pa pogodila vise suteva spolja i napravila prednost meni ne djeluje kao klinika vec kao RNG neki koji se tokom meca iznivelisao. Sudjenje nije nikom islo na ruku jer trika nema da se iko od igraca mogao prilagoditi onakvom kriterijumu koji se svaka 2 minuta mjenja pa niko ne zna vise sto je faul a sto nije. To je dovelo do nervoze kod svih i zato su se i oni neki incidenti desili. Bilo je nekih dobrih prilagodjavanja nakon prvog meca i tesko je uhvatiti ritam nakon svega sto se tu desava kad igraci dobiju brzo penale i udje ekipa u bonus, ali ocekivao sam nesto vise.

Finale EL je ove sezone bio istorijski low sto se poena tice cini mi se od kako je uveden F4 pa nije najsrecnije poredjenje, mogu i CZ I KKP bolje od ovoga i od tog finala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Utakmice su baš dobre, pune takmičarskog naboja, u kost, posebno ova druga, gde se igralo na 1 posed maltene.  O onom drugom naboju, i mamlazima koji su došli da upropaste dobro uživanje, neću, rečeno je sve već. 

 

Baš sam zadovoljan, ovakvim tekmama sam se nadao. Fajt, borba do zadnje sekunde. Svaka čast, oba tima su baš grizla i trudila se, svi su dali sve od sebe. Naravno, u takvim uslovima se i greši, jbg. 

 

Ne znam kakav spektakl se očekuje: em  derbi, em finale  a ulog EL? 

 

I nadam se da ćemo gledati i ostale tekme takve, neizvesne, borbene. Mislim da je to najbolje i za našu košarku i  mladje igrače da steknu iskustvo u tekmama od najvećeg značaja. Istina, nije dobro za naše živce, al ne može sve idealno. 

 

Samo da se ne predje granica sportskog rivalstva na terenu i bombonica. 

3 minutes ago, Kenozoik said:

Utakmice su baš dobre, pune takmičarskog naboja, u kost, posebno ova druga, gde se igralo na 1 posed maltene.  O onom drugom naboju, i mamlazima koji su došli da upropaste dobro uživanje, neću, rečeno je sve već. 

 

Baš sam zadovoljan, ovakvim tekmama sam se nadao. Fajt, borba do zadnje sekunde. Svaka čast, oba tima su baš grizla i trudila se, svi su dali sve od sebe. Naravno, u takvim uslovima se i greši, jbg. 

 

Ne znam kakav spektakl se očekuje: em  derbi, em finale  a ulog EL? 

 

I nadam se da ćemo gledati i ostale tekme takve, neizvesne, borbene. Mislim da je to najbolje i za našu košarku i  mladje igrače da steknu iskustvo u tekmama od najvećeg značaja. Istina, nije dobro za naše živce, al ne može sve idealno. 

 

Samo da se ne predje granica sportskog rivalstva na terenu i bombonica. 

 

Edited by Kenozoik
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Markoss said:

 

U Zvezdi. Kod nas bi Smailagic bio prvi centar (letos mu je i saopsteno to, ali je trazio vecu lovu i ispalio nas jos u junu), Avram bi bio taj 2-1 igrac koji nam fali cele sezone, a Balsa bi delovao upotrebljivije od Kuzmica, i jako mi je krivo sto ga nismo pokupili. Moore je takodje bolji strelac od Dzonija, a ne vidim da bi ikom smetalo da imamo prospekta u vidu Madara umesto Pefija od stotinu ljeta (s tim da meni Madar nista ne igra i za sad mi je bas bas precenjen).

 

Zagorac moze samo u Megi da igra, Trifunovic je zreo isto da  ode tamo, eventualno FMP neki. Ali svi ovi ostali bi komotno mogli da igraju kod nas i imali bi daleko vecu ulogu nesto sto je imaju u timu protiv koga vodimo 2:0 u seriji.  

Nisi pratio diskusiju. Radi se o tome ko bi mogao da igra u inostranstvu Evroligu od domacih igraca (plus Moore i Madar).

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nlavrnja said:

@Guru imas mozda info, koliki je defanzivni rating Lesora u ove 2 tekme finala (i timski ofc)?

 

Imam osecaj da smo bar 15p na 100 poseda losiji kad je on na terenu

 

Nisam do sada koristio ovu opciju na Sinerdžiju, al' izgleda da je ovako:

 

1. utakmica - 138.1 defanzivni rejting sa Lesorom na parketu, 96.8 sa njim na klupi

 

2. utakmica - 109.6 defanzivni rejting sa njim na parketu, 92.9 sa njim na klupi

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

 

Nisam do sada koristio ovu opciju na Sinerdžiju, al' izgleda da je ovako:

 

1. utakmica - 138.1 defanzivni rejting sa Lesorom na parketu, 96.8 sa njim na klupi

 

2. utakmica - 109.6 defanzivni rejting sa njim na parketu, 92.9 sa njim na klupi

 

 

Napiši onda i ofanzivni, red je zbog kompletiranja slike.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Guru said:

 

Nisam do sada koristio ovu opciju na Sinerdžiju, al' izgleda da je ovako:

 

1. utakmica - 138.1 defanzivni rejting sa Lesorom na parketu, 96.8 sa njim na klupi

 

2. utakmica - 109.6 defanzivni rejting sa njim na parketu, 92.9 sa njim na klupi

 

 

Nestvarno loš defanzivac s obzirom na fizikalije i atletske predispozicije koje posjeduje.

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, medobrundo said:

 

Napiši onda i ofanzivni, red je zbog kompletiranja slike.

 

1. utakmica - 109.1 ofanzivni rejting sa njim na parketu, 86.7 sa njim na klupi

 

2. utakmica - 109.6 ofanzivni rejting sa njim na parketu, 79.3 sa njim na klupi

 

  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...