Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

10 hours ago, Tomiprunet said:

Ne znam zasto Djokovic npr ne kupi KK CZV? kao npr sto je Tony Parker vlasnik Asvel-a.

Sta je Djokovicu milion evra za jedam kosarkaski klub koji voli?

Nije jednostavno tako nešto uraditi u banana zemlji poput Srbije i u Francuskoj.

Uz to, samo Bog zna™ koliko je tu dugova.

 

Btw, za Monaco sinoć sedmorica dvoznamenkastih, rijetko se to viđa u Euroligi.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Fenerbahçe Beko Istanbul is very interested in Melo Trimble. Melo Trimble's contract with Galatasaray includes an exit clause of 300,000 euros in case of an offer from the EuroLeague until January.

Quote

Zalgiris Kaunas close to signing Zoran Dragic.

Za KKCZ nekom drugom prilikom ... :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Budha said:

Nije jednostavno tako nešto uraditi u banana zemlji poput Srbije i u Francuskoj.

Da, znamo da je Srbija banana drzava, ali konretno ovo na sta ti ciljas nije uredjeno ni u nekim drugim ex-SFRJ republikama, pa tako ne shatam potrebu da ti koji nisi iz Srbije istices taj "banananizam". Uostalom, dobro znamo koja drzava je sinonim za banane (i ono sto trpaju u kontejnere sa njom). 
 

 

12 hours ago, Budha said:

Uz to, samo Bog zna™ koliko je tu dugova.

Svakako transparentnije nakon UPPR-a, za razliku od nekih drugih klubova. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta se pecate na trol post koji je trebalo biti obrisan (govorim o kupovini KKCZ od strane Djokovica).

 

CSKA vec dugo igra sa 7-8 igraca (tu racunam i veselog Farieda), deluje da ce ih ubiti ovaj ritam meceva.

 

Asvel je jako puno dobio dolaskom Okoboa, uz veterane poput Kahudija i Gista ekipa koja ume da igra takmicarsku kosarku. Maccabi je dosta dobio vracanjem publike i eto ih na 5-2 nakon uzasne prosle sezone.

 

Takmicenje za sada obecava, nema lakih iznenadjenja ni ekipa koje lagano dodju do 50% ucinka i pored ne tako dobre igre i manjka kvaliteta - sve treba da se zaradi na terenu i svako mesto na tabeli je u skladu sa kvalitetom i formom ekipa (osim u slucaju Efesa).

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kooineeperk said:

Da, znamo da je Srbija banana drzava, ali konretno ovo na sta ti ciljas nije uredjeno ni u nekim drugim ex-SFRJ republikama, pa tako ne shatam potrebu da ti koji nisi iz Srbije istices taj "banananizam". Uostalom, dobro znamo koja drzava je sinonim za banane (i ono sto trpaju u kontejnere sa njom). 
 

 

Svakako transparentnije nakon UPPR-a, za razliku od nekih drugih klubova. 

 

Zvezda je iz Srbije tako da ti je post (potpuno) promašen.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da smatram da je klub ozbiljan nakon sto smeni trenera na samom početku sezone.

Zašto nisu pokušali prošlom treneru da dovedu nove igrače kad se odmah videlo da je tanka selekcija?

 

Na debiju u EL Šiler je imao 17:17 skor što je bilo van svih očekivanja i Žalgiris je  izgledao veoma dobro.

Na početku ove sezone su otišli:

Hayes Barsa,

Jokubaitis Barsa,

Volkap Oly,

Grigonis Cska,

Rubit Bajern.

 

Odlazak ovolikog broja igrača je teško nadoknaditi Barseloni,a ne jednom Žalgirisu.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sector said:

Loše je tržište, trebali su da pojure Pociusa i Maciulisa.

 

Pojurili su oni sve domace sto su mogli i doveli Strelnieksa (skoro pa domaci igrac), veterana Kalnietisa, vratili Ulanovasa, doveli igrace tipa Giffey i Cavanaugh koji su timski igraci.

 

Bukvalno sve sto si napisao su uradili - tu su i veterani i povratnici i timski igraci.

 

Dolazak Webstera samo znaci da stranac sa najuzasnijim brojkama u istoriji EL odlazi iz Zalgirisa. Daleko mu lepa kuca, dugo ce se pamtiti onih 0 poena u Beogradu, niko se tako nije izblamirao kao doticni.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Losmi17 said:

Ja nekako mislim da ovo bas nisu dobre vesti za region, i da moze dodatno da pogorsa vec klimavu situaciju.

Sad ce se pitati 10ak najbogatijih klubova, ne bi me cudilo da skroz zatvore ligu.

Naravno da nisu. Pogotovo za "region" koji nije jedinstven. Ako neko misli da se pojedinacno mogu iscjenkati za bolje uslove mislim da se vara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2021 at 3:39 PM, Kankkunen said:

Za KKCZ nekom drugom prilikom ... :classic_biggrin:

 

Baš mi neki dan drugar priča kako če Zoki verovatno u Olimpiju. Kao, čekao je dugo EL, al ni sam ne veruje da če biti nešto od toga u ovom momentu. A dobro se osečao u Ljubljani ovog leta, pa kao nebi imao ništa protiv da ostane kući. Ali eto, angažman Zdovca u Litvaniji izgleda promenio situaciju.

 

15 minutes ago, propolis said:

Drugi deo tvita kaže da će mu biti ponuđeno mesto konsultanata 🤔

znači neće biti CEO nego savetnik što znači da će i dalje imati uticaja.

 

Il je možda to čisto da bude smooth transition, da ovaj ne pravi mnogo problema kod rastanka. Na foru, samo se smakni, mi ti damo lovu za neku izmišljenu konsultatnsku poziciju, i svi zadovoljni.

 

13 minutes ago, Obi-Wan said:

Putuj Đordi, čujemo se nikad...:smiley53:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je žalopojka za Đordijem besmislena i da je to samo nastavak samoobmane nas iz regiona, u koju nam je Đordi dopustio da poverujemo sve ove godine.

 

Drugari treba se pogledati u oči i reći da vrhunska košarka (u širem konkekstu ne samo kao igra) lagano u Evropi odumire odavno, čak i u ligama petice, a kod nas posebno. Košarka koju danas gledamo u KKCZ, a posebno u KKP je labudova pesma jedne afričke krimi-banana države locirane u sred Evrope, koja zamazuje oči pred istorijske izbore. Na duge staze, nemamo mi tu šta da tražimo u ovakvoj konstalaciji košarkaške organizacije. Nama zapravo i jeste jedina šansa da se nešto radikalno promeni. Što bi rekli 40% da hoće, a 100% da neće. Ali i to je kakva takva nada.

 

Umesto Đordija, samo doći neki novi Đordi koga će takođe savršeno da boli paja za istorijski region i tradicionalne košarkaške vrednosti. I ovih 11 klubova mogu da se obrišu svojim licencama, sasvim sam siguran da neće uspeti da naprave održiv koncept ni bez Đordija. To jedino može da upali u trouglu NBA-FIBA-EL, a to će se desiti možda ako se prvo dotakne dno. Do tada neka tripuju kako su mnogo veliki i jaki jer imaju A licencu. I neka guraju svoj današanji koncept 30 miliona troškova, a 10 miliona prihoda...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...