Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Naravno, covek je napravio ekipu koja je dve godine bila najjaca u Evropi, kakvo crno teranje 5. novembra? Pa nije ovo Football Manager 2008.

Sasvim je dovoljno duga sezona da zavrse u top 8, a posle ako natempiraju formu svejedno je sa kog mesta krecu dalje, ako zele do vrha opet.

1 hour ago, goldberg said:

 

Pa jasno ti je valjda da PAO nije toliki odron pa da gubi u Beogradu od Crvene zvezde bez Ivanovica tako sto ce obarati negativne rekorde?

 

Takodje, podneo sam to tako sto sam prestao da gledam mec negde u prvom poluvremenu. Jednostavno, ako je neka ekipa dosla da otalja mec sta imam da ih gledam?

 

Evo, recimo ako gledamo raniji format i nase pobede - u prvom delu sezone 2013/14 smo imali samo jednu ubedljivu pobedu od +24 u nebitnom mecu protiv Rytasa.

 

Onda smo u sezoni 2014/15 ubedljivo vodili protiv Galatasaraya i Valencie, ali su oni smanjili razliku na kraju i pokazali reakciju. Jedinu pobedu sa vise od 20 razlike smo imali na gostovanju protiv iskasapljenog Galatasaraya.

 

U sledecoj, TOP 8 sezoni smo igrali epske meceve protiv Bayerna, Reala i Khimkija. Samo poslednja tri meca TOP 16 nisu bila gledljiva.

 

Izvini, ako je tebi ili bilo kome normalno da KKCZ (uz svo uvazavanje i igraca i trenera) bilo koga u ovom takmicenju dobija sa 20+ razlike kao da je Krka u pitanju, onda samo imam da izjavim da ne delim taj kosarkaski neukus i to mi je podjednako kao da neko slusa zavijanje narodnjaka i naziva to muzikom.

Izvini, ali mislim da sam povratio posle ovog posta, ne znam je li neki virus ili samo post.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Tri ekipe koje se najvise muce u napadu u EL su Zalgiris, Baskonija i Zvezda. Zvezda zbog cinjenice da je defsnzivno u top 5 ekipa ima ovaj skor.

 

Nisam gledao statistiku, al cini mi se da manje koseva pada ove godine u proseku, i da je sut za 3 solidno losiji. Opet govorim o nekom proseku. Vrlo cesto naidjem na stats poluvremena 2/14 za 3 i slicno.

Rekao bih da je manji broj tih blowout meceva, bar za sada.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Losmi17 said:

Tri ekipe koje se najvise muce u napadu u EL su Zalgiris, Baskonija i Zvezda. Zvezda zbog cinjenice da je defsnzivno u top 5 ekipa ima ovaj skor.

 

Nisam gledao statistiku, al cini mi se da manje koseva pada ove godine u proseku, i da je sut za 3 solidno losiji. Opet govorim o nekom proseku. Vrlo cesto naidjem na stats poluvremena 2/14 za 3 i slicno.

Rekao bih da je manji broj tih blowout meceva, bar za sada.

Već sam nešto pominjao na tu temu, vrhunske ekipe igraju utakmice sa manje od 20% za tri ... to je za neku ozbiljniju analizu.

Kvalitet EL igrača nije baš na zavidnom nivou ... vrte se isti igrači, svi idu "na sigurno" 

Moraće nešto da se menja po tom pitanju, bolji skauting, više hrabrosti ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad se vec povela prica o najgorim igracima, meni je Paris Lee u vrhu liste bezveznjakovica. Jos lik igra prvu petorku i guli blizu 20 minuta.

 

Morace Zvezdan da mu smanji minutazu maksimalno u nastavku EL jer nema radosti sa njim. 

 

 

Edit: Ne pisem ovo pod uticajem ove utakmice, takav mi je utisak od pocetka EL

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

Dodajem i onog Floyda iz Panate, gde su njega iskopali.

 

Nista od dobre utakmice u Pireju. Monako nakon 27 poena u prvoj cetvrtini ne moze da kupi kos. Oni imaju bas velike amplitude, cas deluju kao legit EL ekipa, cas kao potpuni indijanci. Jos je Olimpijakos promasio gomilu otvorenih suteva za 3, moglo je ovde da bude preko 30 bez problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Del Piero said:

Dodajem i onog Floyda iz Panate, gde su njega iskopali.

 

Nista od dobre utakmice u Pireju. Monako nakon 27 poena u prvoj cetvrtini ne moze da kupi kos. Oni imaju bas velike amplitude, cas deluju kao legit EL ekipa, cas kao potpuni indijanci. Jos je Olimpijakos promasio gomilu otvorenih suteva za 3, moglo je ovde da bude preko 30 bez problema.

goldberg mode on

 

Kako ekipa koja je usrala CSKA proslo kolo 20 razlike sme sada da izgubi 20 od fuckin Olimpijakosa?!?!

 

goldberg mode off

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Tri ekipe koje se najvise muce u napadu u EL su Zalgiris, Baskonija i Zvezda. Zvezda zbog cinjenice da je defsnzivno u top 5 ekipa ima ovaj skor.

 

Nisam gledao statistiku, al cini mi se da manje koseva pada ove godine u proseku, i da je sut za 3 solidno losiji. Opet govorim o nekom proseku. Vrlo cesto naidjem na stats poluvremena 2/14 za 3 i slicno.

Rekao bih da je manji broj tih blowout meceva, bar za sada.

Baskonia ima isti skor kao i Zvezda.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, L' Imperatore said:

Meni Efes gore izgleda u napadu nego odbrani. Potpuno bezidejni su, a izgledaju i kao da nemaju ni volje.

 

Što reče Sector,  ubacio je i Zenit sve živo. Kuzminskas dve dugačke trice na isteku napada, pa onda još Baron. Zanimljivo, uništio ih je Baron kao ball handler iz pick&rolla. u kombinaciji sa Poythressom. Sečam se koliko se je mučio u takvim situacijama dok je bio u Zvezdi. 

 

Prošle sezone je Pojtres imao odličnu saradnju sa Pengosom bilo je uživanje gledati te pasove i zakucavanja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTripleDouble said:

goldberg mode on

 

Kako ekipa koja je usrala CSKA proslo kolo 20 razlike sme sada da izgubi 20 od fuckin Olimpijakosa?!?!

 

goldberg mode off

 

Sve sve, ali da mi turas u usta reci da je ovaj tim Olympiacosa 'fuckin' - naprotiv, mislim da su trenutno dosta bolji od povredama osakacenog CSKA.

 

Takodje, EL ekipe su uglavnom mnogo bolje kod kuce nego u gostima, pa ne bih (kao sto i nisam) pisao da se radi o nekim neocekivanim rezultatima.

 

Zapravo, jedini rezultat od kojeg mi se "povraca" (kako rece neki forumas u postu iznad) je onaj u Beogradu i to pisem zbog odnosa koju su zeleni iz Atine pokazali prema svima koji su pogledali taj mec - sramno, bezobrazno i krajnje nesportski. Ako im se nije igralo, ako nijednom nisu hteli da bar pokusaju da smanje razliku i da se bore, mogli su lepo ostati u Atini i pisalo bi se 20:0.

 

Svi ostali mecevi u ovom kolu (neki su bili bas vrhunski) su u skladu sa formom i kvalitetom ekipa, ostaje jedino da pohvalim Asvel da je bas pogodio sa pojacanjima i ocekujem od njih da ce biti najprijatnije iznenadjenje lige.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

 

Sve sve, ali da mi turas u usta reci da je ovaj tim Olympiacosa 'fuckin' - naprotiv, mislim da su trenutno dosta bolji od povredama osakacenog CSKA.

 

Takodje, EL ekipe su uglavnom mnogo bolje kod kuce nego u gostima, pa ne bih (kao sto i nisam) pisao da se radi o nekim neocekivanim rezultatima.

 

Zapravo, jedini rezultat od kojeg mi se "povraca" (kako rece neki forumas u postu iznad) je onaj u Beogradu i to pisem zbog odnosa koju su zeleni iz Atine pokazali prema svima koji su pogledali taj mec - sramno, bezobrazno i krajnje nesportski. Ako im se nije igralo, ako nijednom nisu hteli da bar pokusaju da smanje razliku i da se bore, mogli su lepo ostati u Atini i pisalo bi se 20:0.

 

Svi ostali mecevi u ovom kolu (neki su bili bas vrhunski) su u skladu sa formom i kvalitetom ekipa, ostaje jedino da pohvalim Asvel da je bas pogodio sa pojacanjima i ocekujem od njih da ce biti najprijatnije iznenadjenje lige.

Taj isti PAO oko cijeg si se ubedljivog poraza uhvatio je isto tako izgubio i 15 kod kuce od Asvela, od Reala 23, od Monako su pukli 15 i kao tresnjica na vrhu torte od mocnog Arisa 10 u grckom prvenstvu, kojem je btw to je jedina pobeda.

 

Znaci nije do zelje i nehtenja kako ga ti predstavljas, nego jednostavno nemaju kvalitet, losa selekcija, lose vodjenje ekipe i + xy stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se da su losi u gostima, uostalom vec dugi niz godina su mnogo jaci na domacem terenu.

 

Zato je KKCZ i bio favorit u tom mecu, tu nema nikakve zamerke. Ono o cemu govorim su ostala gostovanja - recimo i u TA su bili na -20 pa su zakuvali u poslednjem minutu.

 

Gubili smo i mi u Milanu 24:4 jer smo dosta losiji od domacina, pa smo tokom celog meca pokusavali da sto vise smanjimo razliku. Da smo lagano pustili da se izive nad nama sa 96:55 rezultatom sumnjam da bi iko pisao o kvalitetu nego o necemu drugom.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno su poludeli u Žalgirisu ove godine. Tačno je Urbonas dobro predvideo situaciju, krenuće porazi, a onda će se udariti po trenerima.

A niko da prizna da je ekipa jednostavna preslaba za EL. Kad pogledaš ekipu od prošle godine, otišlo je 5 od 7 najboljih igrača, a jedan od te dvojice koji su ostali, je povređen.

 

Naravno, sada su se setili i da dovode igrače, ali tek ćemo da vidimo na šta će Vebster da liči. Sve u svemu, biće ovo duga sezona za njih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nema igraca za njih.

 

Nemaju novca za vrhunske strance, a ne mogu ni da pokupe "sve sto vredi u Litvaniji" nego se oslanjaju na domace i skoro domace opcije od 37, 35, 35 i 32 godine.

 

Kao sto sam kazes, otislo im je jezgro ekipe, a Grigonisa i Jokubaitisa prosto nije moguce zameniti.

 

Naravno, izuzetno imbecilan potez je dovodjenje izvikanih i prevazidjenih trenera tipa Spahije, Repese, Zdovca i ostalih krava muzara umesto trenera koji je imao odlican skor prosle sezone. To se prosto ne radi.

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2021 at 9:44 PM, Del Piero said:

Dodajem i onog Floyda iz Panate, gde su njega iskopali.

 

Nista od dobre utakmice u Pireju. Monako nakon 27 poena u prvoj cetvrtini ne moze da kupi kos. Oni imaju bas velike amplitude, cas deluju kao legit EL ekipa, cas kao potpuni indijanci. Jos je Olimpijakos promasio gomilu otvorenih suteva za 3, moglo je ovde da bude preko 30 bez problema.

Meni su evans i white s obzirom na reputaciju neprijatnija iznenadjenja. Pominje se da je floyd na izlaznim vratima u pao. Ispao je iz rotacije u ligi.

Ja bih njega bas voleo da vidim u radonjicevom sistemu umesto zirbesa. Kapiram da ne kosta nista, a ima solidan upside

Edited by Nate
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...