Jump to content

UEFA Champions League 2021/22


Xpert

Recommended Posts

54 minutes ago, Radoznalko said:

Obećavam, ovo je zadnji post. Nije Real bilo kakva ekipa, već najslavniji i najuspješniji tim u istoriji ove igre - to niko ne spori. Ja govorim o fudbalskoj igri, a sinošnja utakmica mi je samo primjer na kojem ja pokušavam da objasnim šta mi smeta u modernom fudbalu. Ako najbogatiji i najslavniji klub igra tako, onda nemamo šta zamjeriti ostalima što i oni igraju takav fudbal i što će svi tako igrati, jer to donosi rezultate. Niko neće napadati, svi će čekati. Nemojte kukati kad na svjetskom prvenstvu (prazniku fudbala) budemo gledali nebrojene utakmice gdje je rezultat važniji od gledalaca koji sve to plaćaju, gdje 0-0 i 1-0 budu najčešći rezultat, i dosta penal ruleta. Ali Bože moj, kako je najslavniji klub na svijetu trebao igrati protiv Liverpula nego kako slabije ekipe jedino mogu da igraju protiv jačih ekipa (sami ste to rekli da bi ih ovi poderali 4-0 da su se otvorili).

Vidimo se u Kataru.

Ali ja nisam bitan, bolje je da gledam umjetničko klizanje 🥰, očito je da su svi zadovoljni što je ubjedljivo najbolji igrač sinošnje utakmice bio golman pobjedničke ekipe 😘, na kraju krajeva i on je aktivni učesnik ove igre. Pitam se samo kakvi bi bili komentari da Kurtoa nije bio tako raspoložen. Već vidim da bi se pisalo: odučili ih od fudbala, ne može im uvijek prolaziti ta fora i sl. Kad dopustiš toliki broj udaraca na gol, ja takvu odbranu ne bih baš nazvao dobrom i uspješnom.

 

Real i autsajder ne smiju nikad da se stave u istu rečenicu - Real je najslavniji, najbogatiji i najuspješniji klub u istoriji ove igre 🤑. Real mora uvijek biti favorit. 🤪

Mesas dva pojma - igranje nekvalitetnog, i igranje fudbala na kontre, ili kako si ti nazvao, igranje "cekalice". Nekvalitetan fudbal smo imali prilike da gledamo na nasem derbiju - gomila nekvalitetnih ili ogranicenih igraca, lose ideje u gradjenju igre, trcanje bez smisla itd. I to bode oci. Medjutim, ono sto smo sinoc gledali je sudar dve vrhunske ekipe, gde u svakoj postoji gomila igraca koji mogu da rese mec, i zanimljivost tog meca je upravo u tome, cekajuci taj momenat koji moze da prelomi mec. Igranje na cekalicu ili kontru je doktorirao Bajern u onoj cuvenoj sezoni kada su ostavili prostor svima da igraju protiv njih a oni preko Robena i ostalih zatrpavali gol. I niko se tad nije zalio na tu igru. Real je odigrao nesto slicno ove sezone, i iskren da budem, osim tebe ovde na forumu nisam naisao na neke komentare o njihovoj "defanzivnoj" ili dekadentnoj igri. Ljudi su jednostavno preiskusni, i dobro skockani kao tim, i znaju da igraju na rezultat. Ja sam iskreno uzivao u igri Reala ove sezone u ligi sampiona kao onda kada sam gledao Bajern. Toliko dobrih ideja u sredini, brzi pasovi, na vreme, sjajna realizacija... dao bih uvek pare da gledam ovaj Real nego neke "napadacke" ekipe poput Sitija i PSZ.

 

p.s. da se razumemo, sve i da se Real otvorio i napao "all in" od prve minute, ne smatram da bi ih Liverpul pobedio 4:0. Zato sto mislim, odnosno ubedjen sam, da je Real za nijansu jaca ekipa od Liverpula na osnovu onoga sinoc. Ljudi su igrali onako kako se osecaju na terenu, prate svoj ritam, bez srljanja jer nemaju potrebe za tim. I ocigledno veruju u sebe, imaju pobednicki mentalitet.

Edited by diego
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Falio je Liverpulu spic, neko ko ce tu u centralnom delu napada da prihvati loptu i odigra nesto. Mnogo su igrali po bokovima, sto im i jeste TM, ali je mnogo teze odatle dati gol, nego iz sredine, sto se videlo i sinoc. Kurtoa je odlicno branio, ali nije da je Liverpul imao bas bas neki zicer, upravo zato sto je sve iskosa bilo. 

 

A mozda sam samo i pod utiskom onoga sto je Benzema radio sinoc, iako tipa sem onog ofsajda, nije ni sutnuo na gol. Covek je svaku loptu sacuvao, odigrao, sve skolski odradio, kompletan igrac. Secam se da sam pre 10ak godina ubedjivao ljude da je Benzema bolji igrac od Higuaina, kad su svi bili u fazonu da ovaj drugi treba mnogo vise da igra. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Real je igrao onako kako je mogao. Da su krenuli da se jure sa njima, visok presing, pokušaj igranja na Liverpulovoj polovini, da igraju onako kako Real Madrid jeste navikao da igra kroz istoriju, onda bi sinoć Liverpul uzeo trofej. Ovako igrali su u skladu sa svojim sastavom, naravno ne po kvalitetu, nego po karakteristikama njihovog tima.

Iskreno smešne su mi izjave ovih što navijača Liverpula nekih, što onih koji mrze Real pa su navijali za Liverpul da je razlika u kvalitetu nekoliko klasa? :classic_wacko: Razlika u klasi je bila razlika između Real Madrida i Mančester Junajteda tamo neke 2000. beše kada su igrali u LŠ i kada je Real Madrid nadigrao Junajted u dvomeču čisto i jasno pa ih je i pored toga Junajted okrenuo na Old Trafordu, no Real je imao dovoljnu gol razliku plus gol u gostima da može privesti tekmu kraju u njiohovu korist i pored poraza u drugoj utakmici. Ali razlika je bila evidentna između dve ekipe u tom dvomeču. 

 

Ovo sinoć bila je razlika u stilovima i pristupu kako će dve ekipe odigrati. Naravno da će Liverpul biti brži i više napadati kada su potentnija i mlađa ekipa. No sav kvalitet Reala video se u nekim situacijama kada su držali loptu i na koj način su to radili. Onako loptu ne mogu da drže ekipe protiv protivnika koji je nekoliko klasa iznad njih. Dalje oni nisu igrali sad neku bunkerčinu gde nisu imali igrača na Liverpulovoj polivini, nego su bili maksimalno skoncentrisani u odbrani i odigrali na vrhunskom nivou. Gde su masu puta izneli čisto loptu i imali najtačnije pravovremene intervencije. 

 

Ja Premijerligaše ne volim, rekao sam to 100x. Ne volim im ligu, ne volim im tu njihovu aroganciju koju pravdaju pitaj boga sa čim, ne volim im bahate navijače, i odvratne medije. Ali nekako kada ekipa kao Liverpul izvisi za trofej nije mi baš milo, jbg. Ekipa koja ima strašnog gotivca kao Klopa i pa tu isto takvih igrača i plus ogroman kvalitet. Siti je isto tako izuzetno kvalitetna ekipa ali odvratna mi je do zla boga. I uživao sam kada su onako izgubili u polufinalu. Za Liverpul mi je bilo sinoć ok ako dobiju. Zasluženo bi bilo i mislio sam da će dobiti, jer bilo mi je previše da Real izbaci i treću Premijerligašku ekipu. Ali jbg nisu izgubili od za klasu ili koliko već klasa slabije ekipe, već su izgubili od sporije ekipe, ali koja ima ogromno iskustvo igranja ovakvih utakmica i naravno poseban kvalitet koji je dokazan već ihahaj puta. Liverpul je sinoć izgubio od jedine ekipe koje je mogao ove sezone izgubiti u LŠ. Da su igrali sa Sitijem odvalili bi Siti, ubeđen sam u to. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dzoneee said:

Real je igrao onako kako je mogao. Da su krenuli da se jure sa njima, visok presing, pokušaj igranja na Liverpulovoj polovini, da igraju onako kako Real Madrid jeste navikao da igra kroz istoriju, onda bi sinoć Liverpul uzeo trofej. Ovako igrali su u skladu sa svojim sastavom, naravno ne po kvalitetu, nego po karakteristikama njihovog tima.

Iskreno smešne su mi izjave ovih što navijača Liverpula nekih, što onih koji mrze Real pa su navijali za Liverpul da je razlika u kvalitetu nekoliko klasa? :classic_wacko: Razlika u klasi je bila razlika između Real Madrida i Mančester Junajteda tamo neke 2000. beše kada su igrali u LŠ i kada je Real Madrid nadigrao Junajted u dvomeču čisto i jasno pa ih je i pored toga Junajted okrenuo na Old Trafordu, no Real je imao dovoljnu gol razliku plus gol u gostima da može privesti tekmu kraju u njiohovu korist i pored poraza u drugoj utakmici. Ali razlika je bila evidentna između dve ekipe u tom dvomeču. 

 

Ovo sinoć bila je razlika u stilovima i pristupu kako će dve ekipe odigrati. Naravno da će Liverpul biti brži i više napadati kada su potentnija i mlađa ekipa. No sav kvalitet Reala video se u nekim situacijama kada su držali loptu i na koj način su to radili. Onako loptu ne mogu da drže ekipe protiv protivnika koji je nekoliko klasa iznad njih. Dalje oni nisu igrali sad neku bunkerčinu gde nisu imali igrača na Liverpulovoj polivini, nego su bili maksimalno skoncentrisani u odbrani i odigrali na vrhunskom nivou. Gde su masu puta izneli čisto loptu i imali najtačnije pravovremene intervencije. 

 

Ja Premijerligaše ne volim, rekao sam to 100x. Ne volim im ligu, ne volim im tu njihovu aroganciju koju pravdaju pitaj boga sa čim, ne volim im bahate navijače, i odvratne medije. Ali nekako kada ekipa kao Liverpul izvisi za trofej nije mi baš milo, jbg. Ekipa koja ima strašnog gotivca kao Klopa i pa tu isto takvih igrača i plus ogroman kvalitet. Siti je isto tako izuzetno kvalitetna ekipa ali odvratna mi je do zla boga. I uživao sam kada su onako izgubili u polufinalu. Za Liverpul mi je bilo sinoć ok ako dobiju. Zasluženo bi bilo i mislio sam da će dobiti, jer bilo mi je previše da Real izbaci i treću Premijerligašku ekipu. Ali jbg nisu izgubili od za klasu ili koliko već klasa slabije ekipe, već su izgubili od sporije ekipe, ali koja ima ogromno iskustvo igranja ovakvih utakmica i naravno poseban kvalitet koji je dokazan već ihahaj puta. Liverpul je sinoć izgubio od jedine ekipe koje je mogao ove sezone izgubiti u LŠ. Da su igrali sa Sitijem odvalili bi Siti, ubeđen sam u to. 

Kad vec to pises, uzmi onda bolje istoriju susreta Liverpula i Reala kroz Ligu sampiona od kvalifikacija do finala, ako uporedujes dve ekipe. Nema hipotetickih pobednika niti je iskustvo neke ekipe u igranju lige sampiona presudno za odlucujuci susret kakvo je finale, vise je to faktor srece koja je na necijoj strani.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Janne240 said:

Kad vec to pises, uzmi onda bolje istoriju susreta Liverpula i Reala kroz Ligu sampiona od kvalifikacija do finala, ako uporedujes dve ekipe. Nema hipotetickih pobednika niti je iskustvo neke ekipe u igranju lige sampiona presudno za odlucujuci susret kakvo je finale, vise je to faktor srece koja je na necijoj strani.

Juče je bilo svega, ali fator golmana je odlučio. Jednostavno Kurtoa je trenutno najbolji i najkorisniji golman na svetu, sa dalekom najvećim procentom odbrana, posebno onih kritičnih odbrana i to je to. Nije mi simparičan lik, posebno posle onih preseravanja da su mu Englezi nešto ostali dužni, što je budalaština, ali činjenica je činjenica.

Link to comment
Share on other sites

Nesumnjivo, no koliko god imao sjajne odbrane (mislim i na postavljanja i na reakcije), postoji i tu faktor srece. Da je neka zavijusa isla dalje od njegovih krakova i da su neke bombe isle tamo gde nisu, mislim da bi jedan gol odlucio, bili su generalno losi sutevi uz zaista maestralne intervencije Tibe. Trentovi nabacaji su toliko iritantno isli nikud da je bolela glava. Robertson pak nije ni priblizno ulazio u takve akcije dok je na Trentovoj strani bio i Benzema i Vinicijus a njihovi upadi su bili pretnja tek kasnije posle gola. 

Link to comment
Share on other sites

Ako su ikada uzeli titulu zasluzeno onda je to ove godine. Izbacili su sve vodece favorite, a da su u Vegasu  bili underdog. Za razliku od Zidane perioda, gde je bilo "malo" pomoci i od sudija, ove godine ni to ne moze da im se stavi na dusu zbog VAR-a. Ancheloti je dokazao da je sjajan trener, koji je u stanju da izvuce maksimum od tima penzionera. Nisam proveravao, ali mi se cini da su sigurno najstariji tim koji je uzeo LS.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pošto nije otvorena tema LŠ za ovu godinu, da napišem ovde ...

Danas se igraju revanši prvog kola kvalifikacija i imamo već jedan zanimljiv rezultat ...

Leh je kući minimalnim rezultatom dobio Karabag,danas u revanšu su popili petardu,što je najgore poveli su u 1. minutu ,a onda potop do kraja utakmice ....

Link to comment
Share on other sites

Dosta neobičnih rezultata danas.

 

Dinamo kući igrao 2:2 protiv Škupija. 

 

Žalgiris dobio Malmea, a Linfild Bodea sa po 1:0. Ta 2 para se ukrštaju, pa možemo gledati duel Žalgirisa i Linfilda u 3. kolu (Čeferine grij kuglice 😀).

 

Takođe može se reći da je i pobeda Dudelanža u Jermeniji blago iznenađenje. 

 

Mitjiland mršavih 1:1 protiv Aeka.

 

Jedino Ludogorec opravdao ulogu favorita i sa 3:0 dobio irski Šamrok.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za @Bugl Khan: koliko dajes vremena Cacicu pre otkaza? :classic_biggrin:

Gledao sam sinoc Dinamo..bas losa igra. To mora da ih zabrine vise od rezultata. Dinamo je nesumnjivo klasa (ako ne i dve) iznad Shkupija,a to sinoc nisu prezentovali. Prvo poluvreme ocajna igra..cak su dosta sretno i izjednacili. U drugom pojedini igraci sa klupe donose zivost,ubrzavaju igru,ali sem u par navrata od po nekoliko minuta, izostao je pravi pritisak..igrali su na mahove. Mogu reci da "modri" nisu stvorili ni jednu izrazitu priliku za gol citavu utakmicu.. Odbrana smehotres. Neverovatne individualne greske,a visnja na tortu je bio kiks golmana Livakovica kod drugog gola.

Dinamo je zdrzao maltene sve nosioce igre iz prosle sezone i dodao Drmica i Ljubicica (zanimljiv levi bek),a na terenu su delovali kao da iza sebe imaju tek mali broj zajednickih treninga. Mislim da ce Dinamo proci na individualni kvalitet,ali sa ovom igrom cilj ulaska u Ligu sampiona je vrlo daleko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dajem mu vremena ovisno o rezultatima. Kvalifikacije za Euro skupine će dati odgovore. Ako uđe u CL, miran je do kraja sezone (ako baš prvenstvo ozbiljno ne dođe u pitanje). Ako ispadne već u sljedećem kolu, ili nekim čudom od Shkupija, mislim da leti. Dinamo je zadržao sve bitne igrače i doveo Drmića, Boška Šutala iz Atalante, i Ljubičića iz Rapida. Btw, Ljubičić je vezni, šestica, ali pokriva poziciju beka. Čačić cijelu karijeru igra 4231 ili 433 i jučer izađe sa 442 bez Oršića. Samo da bi i Drmića i Petkovića utrpao u momčad. Najbolji strijelac Dinama u povijesti Euro utakmica mu očito nije bio potreban.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne valja jul kad su noge odmorne, ne valja maj kad su noge teške, ne valja decembar pred Božicne praznike, ne valja pred reprezentativnu i posle reprezetativne pauze.. a para nikad više u fudbalu. Samo izgovori izgovori i izgovori... stadion, kiša, klizavo, minus, vrelac pa pauza od 15 minuta itd.

 

Gledam ovu kvotu na Ferencvaroš kao da igrali Arsenal i Slovan jebote. Kapiram da je Arsenal kvota bi bila 1.05 onda.

Kakve su ovo mufljozarije i naravno dođe kvota od 7 lagano ko da piješ limunadu na 35 stepeni. Koja je ovo banda sunce ti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dzoneee said:

Ne valja jul kad su noge odmorne, ne valja maj kad su noge teške, ne valja decembar pred Božicne praznike, ne valja pred reprezentativnu i posle reprezetativne pauze.. a para nikad više u fudbalu. Samo izgovori izgovori i izgovori... stadion, kiša, klizavo, minus, vrelac pa pauza od 15 minuta itd.

 

Gledam ovu kvotu na Ferencvaroš kao da igrali Arsenal i Slovan jebote. Kapiram da je Arsenal kvota bi bila 1.05 onda.

Kakve su ovo mufljozarije i naravno dođe kvota od 7 lagano ko da piješ limunadu na 35 stepeni. Koja je ovo banda sunce ti.

A Dejo Savicevic dodje direkt iz vojske na Bajern. Novac je sve unistio, ozbiljan reset treba ovoj prelepoj igri.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dzoneee said:

Ne valja jul kad su noge odmorne, ne valja maj kad su noge teške, ne valja decembar pred Božicne praznike, ne valja pred reprezentativnu i posle reprezetativne pauze.. a para nikad više u fudbalu. Samo izgovori izgovori i izgovori... stadion, kiša, klizavo, minus, vrelac pa pauza od 15 minuta itd.

 

Gledam ovu kvotu na Ferencvaroš kao da igrali Arsenal i Slovan jebote. Kapiram da je Arsenal kvota bi bila 1.05 onda.

Kakve su ovo mufljozarije i naravno dođe kvota od 7 lagano ko da piješ limunadu na 35 stepeni. Koja je ovo banda sunce ti.

Razumijem što govoriš, i meni to osobno nekad ide na živce. Ali npr. Dinamovi Hr reprezentativci su između 20/21 i 21/22 sezona imali 7 dana odmora. To nije normalno.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...