Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

1 hour ago, Zvezdinho said:

Koji je smisao bilo uvodjenje Krstovica:hammer:

 

sta je bilo zveki? deki sisa ti ujebo tiket? ne verujes vise u njegovo znanje? 

 

na stranu nasmrkana korumpirana dijabola na nasoj klupi, meni je utisak veceri  drvo rajovo. nerado se secam dana kad smo bili u buli, gde nam vezni red drzi guma bogdanovic pa mi tako prica moj sadasnji kumic kako uopste ne razume kako nam se igra raspada a huk severa nikad jaci. kaze on bi ostavio srce i telo samo da neko njega uvede u igru. bio covek mlad pa nije kapirao da se od  polutana i  kvazi fudbalera ne moze ocekivati nista vise od toga u tom trenutku. e takav je balvan sa brojem 99, samo sto on nije svestan da je obican navijas koga su nekom ludom srecom uvrstili u prvi tim Zvezde

 

a da ne zaboravimo i dekija kazahstanca, da ga podestimo da je smrad debitovao sa 18 godina jer je neko na klupi imao petlju da prepozna njegov talenat iako su mu raznorazni ratni profiteri gurali pare u dzep zarad svojih pulena. coveku su obraz i Zvezda bili drazi nego kinta koja je daleko vise vredela u to vreme nego li sad. tako da mozes slobodno da nam se napases muda i za degeneka i za to sto radite lazeticu a bogami i za ova 2-3 albina koje guras

toliko...

Edited by maXa88
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Boga mi ovaj trener Serifa je "misteru" odrzao finu lekciju veceras, bas ga je nasamarao takticki samo sto ovi nemaju kvaliteta i mozga da nesto odigraju u poslednjoj trecini da bi to izgledalo jos ruznije. Inace se radi o ozbiljnom treneru koji je sa Zorjom 2 puta igrao Evropa Ligu i u grupi pobedjivao Hertu i Bilbao. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Treba ovi nas da dobiju tamo. I dalje mislim da smo favoriti. Bice hendikep sto ne igra Kanga, bolji je od Krsticica...ali sta je, tu je.

 

Mirise na produzetke.

Na izlasku sa stadiona sam rekao klinki i kolegi: Dobijamo tamo! Oni me gledaju zblanuto, reko: Na produžetke! :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Misterija Organizma said:

Inače rekoše na Areni da je i njihov gol neregularan, ne sme više da igrac njihov stoji u živom zidu, nisam ni ja znao za to pravilo.

 

39 minutes ago, Valensija said:

Da, to je novo pravilo. Ocigledno da ovaj nije upucen u to. Sudjenje je bilo prilicno perfidno.

 

37 minutes ago, Don Juan said:

Već nekoliko godina važi. Mislim da je ovo druga ili treća sezona.

 

Nemojte da trazimo smesna opravdanja za Borjanov kiks, video sam da se po mrezama to pise a sliku stavili uzasnu neku, nista se ne vidi.

 

Evo kako je bilo. Kanga nije u zivom zidu, on i ovaj njihov su negde oko pola koraka unazad od zivog zida i sa strane, ima razmaka sigurno metar do zivog zida.

 

image.thumb.png.0ec94c6149f67d3ca129d33ae1c68c17.png

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Serif malo bolja kanta od ekipe u odnosu na Kairat. Da smo ga ubacili u prvih 20 min, bila bi barem trojka. Premalo sutiramo na gol, i dalje jako mnogo komplikujemo, sporo se oslobadjamo lopte, imam utisak da nikad necemo sutnuti na gol kad krenu kombinacije i driblinzi.

 

Stankovic se vratio dva koraka unazad. Danas je mogao Dionija da zameni Benom, a Falka Gavricem i da im napravi ozbiljne probleme. Generalno od 3 bonusa koja su nam imali ozbiljni minutazu prosle sezone sada ne igra niko. To govori kakav smo klub. Igramo ispod renomea igraca i ako udjemo u LE to nece biti nikakav poseban uspeh, a za LS je potrebno mnogo ozbiljnijeg rada sa igracima, skautinga... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20% smo slabiji bez Milunovića i Falčinelija. Obojica su bili nezadovoljni zbog dugovanja prema njima.
Slabiji smo i u prekidu. Iz tri naša kornera, dve kontre i crveni karton. Svaki korner strepimo. Pankov tempirana bomba. Vo je vo. A Gobelja- Gobelja.
Degenek i Pavkov su precrtani jer su odbili transfere na Daleki istok. Pavkov ja mislim čak u Singapur ili tako nešto.
Koga da pitamo Terzu ili Dekija koja je svrha pozajmice od 6 meseci igrača koji je nespreman, da li bi trebalo mi da ga spremamo pa da bude spreman kad ode?
Dekija da pitamo i da li se seća Kajzerslauterna, i da je i njega neko ubacio.. Zašto ne igra Lazetić umesto vola? Ako ne vidi razliku u klasi između njih dvojice neka menja zanimanje.
S druge strane Zvezda traži kontinuitet, zašto se Kairat slavi kao ne znam šta. Najvažniju utakmicu u sezoni krećemo bez agresivnosti, ispuštamo konačno pravi domaći teren i počinjemo da igramo tek posle primljenog gola...
Ovo mora da se prođe, ne sme se olako ispuštati ovakva šansa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sa konferencije nako utakmice. 

 Слабо смо реаговали на друге лопте, а то је оно што нас је красило против Каирата и што смо причали о томе да ће с њихове стране бити. Није проблем добити дуел у ваздуху и освојити лопту као дефанзивац, али било је много пасова иза одбране. Противник нам је секао иницијативу, али од постигнутог гола је то било у редуд, поправили смо се у том сегменту. Почели смо да одузимамо лопте, „спустили“ противника, изједначили и ушли добро у друго полувреме, али смо на наш корнер добили црвени картон. Више од пола сата смо играли са играчем мање, да смо остали егал на терену по бројности – ко зна шта би било. Створили смо пар прилика, али ово је крај полувремена двомеча. Сада је битно да се одморимо, иако нас већ у петак чека утакмица. Верујем у моје играче. Квалитет и снагу имамо. Једино што замерам данас је та агресивност на другу лопту – почео је Станковић.

Говорио је и о црвеном картону који је Канга добио у 58. минуту меча.

– Фудбал је чудо. Да сам знао да ће да добије црвени, заменио бих га на полувремену, као што сам то урадио са Саногом када је стартовао у другом полувремену и направио прекршај. Реаговали смо одмах. Не желим да сваљујем кривицу ни на кога. Не ваља екипу оставити са играчем мање на терену, али можда сам и ја могао да предвидим шта ће да се деси и да оставим Кангу у свлачионици. Нисам видовит. Фаул код гола је био мало исхитрен, а опет нисам видео ни да је Канга био близу другог жутог картона.

Осврнуо се шеф стручног штаба нашег тима и на састав који је извео на терен.

– Научио сам и као играч и као тренер да је најбољи онај ко не игра. Ако није Дегенек, онда је то Павков, ако није он, прича се о Канги, па о бонусима, па о новим бонусима. То је као хрчак који трчи у круг. Идемо даље, не видим никакву драму. Било би лакше да смо добили, али ево, не важи гол у гостима, да је правило остало на снази, било би нам теже. Понављам – верујем у моје играче.

Говорио је Станковић и томе због чега је заменио Дионија.

– Не могу да оставим на терену неког 90 минута, ако нема енергије за то. Играмо са оним што имамо и гледамо да будемо максимално спремни. Сигуран сам да ће се Диони подићи, треба нам његов помоћ, ево и вечерас је дао гол. Можда није било како смо очекивали, али испунио је оно што се тражило од њега. Могао је боље у пољу, да се дуже задржи лопта. Имамо екипу и тим, видели сте да смо и са играчем мање, као лавови, заједно са публиком која је гурала и стала иза нас – нападали. Лепо је победити на Маракани пред оваквим амбијентом, али шта је ту је. Чека нас реванш, шансе су 50 – 50.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, SunZero said:

Boga mi ovaj trener Serifa je "misteru" odrzao finu lekciju veceras, bas ga je nasamarao takticki samo sto ovi nemaju kvaliteta i mozga da nesto odigraju u poslednjoj trecini da bi to izgledalo jos ruznije. Inace se radi o ozbiljnom treneru koji je sa Zorjom 2 puta igrao Evropa Ligu i u grupi pobedjivao Hertu i Bilbao. 

 

Jesmo mi kurac na biciklu tezak, zacinjen Rajovom kombinacijom, albino Ramosom i gologuzim Gobeljardom, ali da se ne salimo sa pohvalama na racun Moldavaca. Ono je bila dekadencija od igre kakve se Miloje ne bi postideo. Dugo nisam gledao bezmudiju ekipu protiv Zvezde. Sa igracem vise u onakav blok i kontre u kojima napred idu 3 igraca staju samo sise od trenera. Covek je imao priliku da resi prolaz veceras i propustio je, to mi ujedno dodje i kao najveca nada da ce biti kaznjeni da cemo se provuci dalje.

Edited by threepwood
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Igra Serifa u napadu se svodi na to da ko uzme loptu proba da se useta u mrezu. Totalno odsustvo bilo kakvog osecaja za pas i to nas je spaslo poraza.

 

Glavni utisak je koliko je ova ekipe neujednacena. Prvo, bez Kange na sredini tesko ide organizacija igre. Leva strana dok Rodic ne izgubi snagu na evropskom nivou, desna lose. Desni bek ocaj zivi, desni stopet isto, napadaca nemamo pa bi tu mozda mogao Ben.

 

Tamo prolazimo ako ne bude produzetaka, inace se ponavlja Omonija.

 

Borjan - Rodic, Degenek, Dragovic, Gajic - Sanogo, Nikolic - Katai, Ivanic, Falco - Ben za revans.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Ivanić na mesto Kange, to je najosetljivije mesto u timu. Ben iza špica. Gavrić bi nam mnogo značio, jer Falko baš usporava igru, i možda je bolji kao dzoker. Ali njega nema ni na klupi. Krsticic kao zamena za Sanoga, u napadu rotacija Dioni - Pavkov. 

 

Stankovic lose koristi izmene, a mogao bi sa njima odrzava visok ritam. Vrlo moguce da cemp igrati 120 minuta, trebace nam mnogo svezine u drugom poluvremenu. 

 

Borjan, Gajić, Degenek, Dragović, Rodić, Sanogo, Ivanić, Katai, Falko, Ben, Dioni.

Link to comment
Share on other sites

Serif je fizički dosta spremna ekipa. Defanzivci i vezisti su im snažni i brzi, pojeli su nas generalno u duelima, pretrčvali su nas u prvom poluvremenu x puta. Nemaju dobru realizaciju, u poslednjoj trećini terena nijesu nešto opasni, neke napade su završavali katastrofalno loše.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Dal cu doziveti da se klub privatiuje, da ne gledam Terzice, Mrkele, Stankele, Gobelje, Krstovice...koliko samo stetocina na jednom mestu. Ovaj Krstovic je slika i prilika bezmozgovica, gadi mi se, lici na sve ossim na celjade.

Link to comment
Share on other sites

Milunovića je zamenio Dragović tako da nama nije problem njegov odlazak nego terorisanje Degeneka i forsiranje Pankova koji se pokazao kao veliki paničar, loš u proceni prostora, loš u odbrani od kornera, sklon kiksevima. Babić je ostao ista troma kiks mašina i to je očigledno jasno i Stankoviću čim igra Pankov a ne on. Ne bi me čudilo da Eraković počne da dobija šansu u paru sa Dragovićem pošto sam večeras čuo da su Degenek i Terzić imali ozbiljnu svađu gde mu je Terzić rekao da je završio svoje u Zvezdi. Govno mafijaško.

 

Gledam Dragovića večeras i čovek non stop prati šta radi Pankov. Ranije je imao običaj da iznese loptu i do 30-35m do gola protivnika i napravi višak, sada ne sme da mrdne.

 

Borjan je u lošoj formi. Ne radi stvari koje je nekad radio. Proleću mu lopte na par metara od njega a on ni ne pomišlja da ide na njih. Ranije je to boksovao. I on je počeo da kiksa učestalo.

 

Katai ima snage za 65 minuta. Nakon toga, valjda od umora, počinje da radi neke stvari koje inače ne radi. Pokušava neke nerezonske driblinge i dodavanja. Postaje opasan za svoj tim. I dalje je naš najbolji igrač bez svake sumnje ali mora malo pametnije.

 

Falko je nedorečen. Deluje da mu ne odgovara pozicija krila i da bi mu više odgovaralo da bude neki polušpic, iza napadača. Samo što mi ne igramo u takvoj formaciji. Dodatni problem je što nema kretnji centarfora i beka sa kojima bi mogao da odigra nešto. Sa Gajićem je par puta imao fine akcije, sa Gobeljićem to ne ide nikako. Ni Dioni ne pomaže jer je suviše statičan u fazi napada pa odbrana lako pokriva prostor. Falćineli je to odlično radio. Krstović ne ume jadan ni loptu da primi. Odbija se od njega kao od kamena. 

 

Rodić je solidan na početku ove sezone. Vidi se da je bolje spremljen.

 

Ivanić ima sličan problem kao Falko, kretnje centarfora. On još i uspe nešto da odigra sa Kataiem.

 

Dioni jednostavno nije igrač za Zvezdu. Nema to što je potrebno da bi tim bolje i lakše funkcionisao. Uopšte ne odgovara koncepciji tima i nije mi jasno što su ga uopšte dovodili.

 

Krstičić je potpuno nespreman. On nema snage ni za 25 minuta. Zamalo da napravi drugi žuti večeras kad ga je obišao igrač Šerifa a on, srećom, nije uspeo da ga uhvati rukama. 100% bi dobio drugi žuti.

 

Sanogo mi je nekako pogubljen od početka sezone. Kao da ne zna šta tačno treba da radi i kuda da se kreće. Da li svi čuvaju Pankova...

 

Srnić mi je misterija. Poslao ga Stanković na zagrevanje desetak minuta posle Bena, Krstičića i Krstovića. Da li je moguće da on treba da igra ispred nekih drugih.

 

Petrović ni na klupi a pre bih njega uveo umesto nespremnog Krstičića. On bi za ove bio penicilin. Da li se nadaju nekoj prodaji pa da može kasnije da nastupa u Evropi za taj tim, šta li.

 

Nikolić i Gavrić, kao i Petrović, ne dobijaju ni minut ove sezone. Nije mi baš jasno. Tu su, očigledno nema ponuda. Pa neće ih ni biti ako ne budu uopšte igrali. Sa njima u timu smo izgledali bolje nego sad, iako nismo blistali.

 

Na Krstovića i Gobeljića ne bih trošio reči. Ovaj prvi nije fudbaler i pride ima neki ničim upotporen nadrkani džiberski stav a ovaj drugi, ehh ovaj drugi... Tugo moja...

 

Najveće razočarenje za mene je Stanković. Ne zbog rezultata. Očekivao sam od njega da će biti protivteža ovim lopovima u upravi. Da će držati konce tima i sam odlučivati šta i kako oko sastava. Mislio sam da je karakter i ličnost koja ima svoje ja i neće ukaljati obraz. Izgleda da sam previše očekivao.

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

Dragovicu, Dragovicu.... Nisi ti dosao u klub koji obozavas, u klub o kojem smo mastali svi kada smo pikali fudbal po blatu, kisi i snegu, kada smo imali vunene rukavice i mastali da smo Olja, Kajganic, Dika, Živan...

Dosao si u mafijasku prciju koja je slika i prilila raspale drzave. Dosao si u klub gde imas Terzu kao Vucica, Drkelu kao Čaleta, Dekija kao Vulina, tu je i Danilo..  Svi su tu. Naravno, tu je i Vesic. Dosao si u rusevinu, ruinu, zabokrecinu... Najvise bih voleo da se pokupis i odes. Sta ces ovde, nozdrvas ima resenja. Drkela ce to pokrpiti, jebali ga u duetu na pustom ostrvu Zander i onaj hohstapler vanlaprevara.

Ološ!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi, da bismo bili ozbiljan tim, moramo da imamo:

 

1. Jos jednog levog beka

2. Makar jednog ozbiljnog desnog beka

3. Da se Stankovic dozove pameti i vrati Degeneka u tim

4. Jednog ozbiljnog napadaca.

 

Sve ispod toga ne vredi truda Ace Dragovica sto se vratio. Dioni nije ni dovoljno brz, a nije ni dovoljno visok. Nesto izmedju. On ne moze da igra u formaciji sa jednim napadacem.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Knipex said:

 pošto sam večeras čuo da su Degenek i Terzić imali ozbiljnu svađu gde mu je Terzić rekao da je završio svoje u Zvezdi. Govno mafijaško.

 

Falko je nedorečen. Deluje da mu ne odgovara pozicija krila i da bi mu više odgovaralo da bude neki polušpic, iza napadača. Samo što mi ne igramo u takvoj formaciji. Dodatni problem je što nema kretnji centarfora i beka sa kojima bi mogao da odigra nešto. Sa Gajićem je par puta imao fine akcije, sa Gobeljićem to ne ide nikako. 

 

Dioni jednostavno nije igrač za Zvezdu. Nema to što je potrebno da bi tim bolje i lakše funkcionisao. Uopšte ne odgovara koncepciji tima i nije mi jasno što su ga uopšte dovodili.

Ako je ovo tacna info za Degeneka onda je to stvarno skandal. Mada ne mogu da verujem da ce ga klupirati do kraja ugovora barem zbog javnosti.

 

Ako budemo prosli Serif i da se sastanemo sa Dinamom, a da ostane kriminalni Pankov bice povuci potegni.

Borjan i Degenek ce sa posebnim emocijama uci u tu utakmicu (znate vec zbog cega) zato je malo sramotno odreci se takvog igraca

 

Falko meni dosta bolje deluje nego kad Ivanica forsiraju da igra krilo.

Vidi se da zna, ali sto kazes neubedljiv. 

 

Dioni mi je ozbiljna misterija, upitan mi je njegov kvalitet. Ne krece se lepo hmm mada je jos rano za neke zakljucke

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Dragovicu, Dragovicu.... Nisi ti dosao u klub koji obozavas, u klub o kojem smo mastali svi kada smo pikali fudbal po blatu, kisi i snegu, kada smo imali vunene rukavice i mastali da smo Olja, Kajganic, Dika, Živan...

Dosao si u mafijasku prciju koja je slika i prilila raspale drzave. Dosao si u klub gde imas Terzu kao Vucica, Drkelu kao Čaleta, Dekija kao Vulina, tu je i Danilo..  Svi su tu. Naravno, tu je i Vesic. Dosao si u rusevinu, ruinu, zabokrecinu... Najvise bih voleo da se pokupis i odes. Sta ces ovde, nozdrvas ima resenja. Drkela ce to pokrpiti, jebali ga u duetu na pustom ostrvu Zander i onaj hohstapler vanlaprevara.

Ološ!

Ne znam koliko je Dragovic uopste pre dolaska bio upoznat sa situacijom u zemlji i u nasem klubu, ali siguran sam da se on nije pokajao sto je dosao.

 

Nije dosao da igra za Vucica, Terzica ili Mrkelu, vec za Zvezdu i njene prave navijace. Kad zavrsi karijeru sigurno ce mu biti drago sto je jednu sezonu proveo u svom klubu i ispunio zelju sebi a i dedi mu. 

 

Edited by Del Piero
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Del Piero said:

Ne znam koliko je Dragovic uopste pre dolaska bio upoznat sa situacijom u zemlji i u nasem klubu, ali siguran sam da se on nije pokajao sto je dosao.

 

Nije dosao da igra za Vucica, Terzica ili Mrkelu, vec za Zvezdu i njene prave navijace. Kad zavrsi karijeru sigurno ce mu biti drago sto je jednu sezonu proveo u svom klubu i ispunio zelju sebi a i dedi mu. 

 

Sve to stoji, ali mislis da nece biti razocaran nekim stvarima, da vec ne kapira...

Link to comment
Share on other sites

Borjan je kriv za gol delimicno, i nepotrebno je komentarisati taj gol, jer se svakodnevno desavaju slicni i gori propusti. I nas gol je usledio posle nespretne reakcije njihovih igraca pozadi. Problem je kako nismo bili opasni po gol, kako nismo ulazili u izgledne sanse, kako je Kanga ponovo doveo svoj klub u nezavidnu situaciju, kako smo kao navijaci izgubili stav, miljenje i kako smo nemi posmatraci truljenja i raspadanja sistema. Nije kriv Pankov, nije kriv Gobeljic, vec oni koji ih forsiraju. Jeste li culi za incident sa Masom na parkingu?  

Link to comment
Share on other sites

Mene mnogo više pred revanš hrabri to kako je izgledao Šerif nego kako smo izgledali mi. Šerif mi deluje kao fizički dosta dobra ekipa ali tehnički su baš beda, izuzev Traorea i Kolovosa koji se upadljivo izdvajaju kao najbolji tehničari kod njih. Činjenica da smo ih sa 10 igrača sabili na njihovu polovinu takođe hrabri, uprkos svim našim manama.

 

Što se naše igre tiče, nekako nekonkretno. Nekako Falco personifikuje dobro ceo tim, vidiš da tu ima fudbala, ali sve nešto metiljavo, slabašno, bez konkretizacije. Ivanić takođe sinoć u onom svom starom modu gde mu fali završni potez iako je za ove Šerifovce Messi lično što se tehnike tiče. Kanga je tempirana bomba, to znamo i jbga sa tim mora da se živi. IQ mu nikad nije bio jača strana, pravi drugi žuti na 70m od našeg gola, a ne igramo protiv Liverpoola ili Bayerna da to može da se izrodi u nešto opasno. 

 

Diony je ok, ne znam šta se očekuje od njega. Fudbalski reaguje kad je u prilici. Nije neki igrač koji će samom sebi stvoriti šansu ali fudbalski to izgleda. Vezni red je bio nekonkretan. 

 

Gobeljardo je stvarno legenda, njega da prave za PES treba za tehniku da ima najnižu moguću ocenu, da bukvalno ne postoji opcija da nekog prođe 1 na 1. Trči kao navijen, jak i glup, al u situaciji gde se dosta napada po njegovoj strani on je baš kamenčina. Pa i takav je bolji od Pankova koji igra kao najveći paničar, tačno vidiš kako Dragović okleva kad mora da mu doda najobičniji rutinski pas. Ovo samo u mafijaškoj prćiji kakva KKCZ jeste ima da Pankov igra pre Degeneka, sve i da se ovaj drugi israo na Tvorzićevu direktorsku fotelju. Beda. 

 

A onaj Krstović je tek posebna priča, pa za njega je onaj Vukanović profesor fudbala i etalon sofisticiranosti iako sam ja mislio da veću panjinu neću videti u FKCZ dresu sad kad smo šatro neki solidan evro klupčić.

 

Primljen gol ide Borjanu na dušu 1/1, al ako neko ima kredita to je on. Nadam se da ga neće brzo istrošiti.

 

Dobijamo ovo rutinski 2-1 u Moldaviji.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...