Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

4 minutes ago, propolis said:

 

Večeras je bila prilika da se vidi da se  mora igrati vrlo dobro u oba pravca da bi pobedio. Džaba bi nam bio dobar napad da nismo utegli odbranu poslednjih 12 minuta, prelomni deo je bio kraj treće i početak četvrte gde smo napravili seriju 0:11, sa 65:56 na 65:67 i u četvrtoj smo primili samo 12 poena.

 

apsolutno, samo sam želeo da istaknem ono što nam se ne dešava tako često

50% za 3, skoro 60% za 2 i preko 80% sa slobodnjaka

i unics je bio na sličnim procentima i odbrana u finišu, kao što kažeš, je donela prevagu

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Redstar0356 said:

Nisam ja pesimista, ja se lozim na svaku el pobedu al malo realnosti nije na odmet. Imamo 9 pobeda. Na osmom mestu su Fener, Monaco, Efes i Bajern sa po 12 pobeda, iza njih Makabi ima 11 i onda mi i Asvel sa  po 9. Ne znam kako ocekujes da se makar umesamo u borbu a ne nesto vise, bukvalno je neizvodljivo. 

 

Realno nerealno, nebitno. Ova ekipa če igrati jako do samog kraja, što znači još 11 ovakvih utakmica. Meni dosta.

 

You play to win the game

 

-Herm Edwards

 

ps. samo da podsetim kako se stvari brzo promene u EL. Još par kola nazad, opšti konsenzus je bio da se več zna 8 ekipi koje su sigurne u TOP 8. A u ovom momentu, 12 ekipi je u ozbiljnoj igri za playoff. Očekivati da čem mi uči jeste sasvim nerealno, ali nije neizvodljivo. Nadati se dok ima matematičkih šansi, i dok ekipa pokazuje želju za borbom (a ova bogami pokazuje) je ljudski. Nema ništa slabo u tome što se nadamo. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, stellarosa said:

Ti nemoj ni da gledas onda EL, pesimisti nam ne trebaju.

Nigde ne piše da ne smeju igrati dva kluba iz ABA lige, mada malo je verovatno da će tako biti

Nigde ne pise da prvak Aba lige sigurno igra Evroligu

4 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Realno nerealno, nebitno. Ova ekipa če igrati jako do samog kraja, što znači još 11 ovakvih utakmica. Meni dosta.

 

You play to win the game

 

-Herm Edwards

 

ps. samo da podsetim kako se stvari brzo promene u EL. Još par kola nazad, opšti konsenzus je bio da se več zna 8 ekipi koje su sigurne u TOP 8. A u ovom momentu, 12 ekipi je u ozbiljnoj igri za playoff. Očekivati da čem mi uči jeste sasvim nerealno, ali nije neizvodljivo. Nadati se dok ima matematičkih šansi, i dok ekipa pokazuje želju za borbom (a ova bogami pokazuje) je ljudski. Nema ništa slabo u tome što se nadamo. 

Realno zna se top 8 ekipa, Real, Barsa, Zenit, Armani, Cska, Oly, Fener i Efes...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gudura said:

Pride je Uniks i dalje ispred Efesa, a nije da Efes blista

Kakav Uniks, ekipa koja u odsudnom momentu sezone izgubi od Albe 30 razlike, i od nas kuci, ne moze se nadati top 8, Efes mozda izgubi jos jednu tekmu max do kraja

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ma odigrali smo bombonica. Bilo je bar još 5 lopti na ivici da ukrademo, i sudije su malo jele vnago. Uniks je odlično šutirao... I ne leže nam, fizički su top, pokretni centri, i šuterski vrh. Tj. možeš pokidati odbranu a onda ti preko ruke Hezonja, Kenan, Spisu zabodu tricu ili Brown, Mayo poludistancu.
Ali mi smo pokidali, u oba pravca, i energetski. Bilo je par lopti bačenih u bunar i par zicera Kuzma, Nejt.. I pored toga smo dobili ovu ekstra ekipu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Radonjic je jos jednom pokazao da ume mnogo toga da izvuce iz poraza. Uniks nas je unistio kao malo ko u Beogradu, a sada smo ih dobili u gostima. Isto tako je bilo one 16/17 sezone, Zalgiris i Baskonija su nas dobili relativno lagano u Beogradu, a onda smo na ta dva gostovanja deklasirali i jedne i druge. Bilo je jos primera, ne mogu sad da se setim. Uglavnom, uvek smo odlicni u tim revans mecevima protiv ekipa koje nas razbiju, cak iako je revans u gostima. Cekamo utakmicu sa Albom.

I jedna kritika. Stvarno ne razumem ovoliko nepoverenje u Lazarevica. Momak je kao nacrtan igrac za njega, ali iz nekog razloga Radonjic ga stalno pali gasi. Danas je fantasticno igrao odbranu, jurio Canaana kroz blokove, imao onu ukradenu i kucanje. Onda dodje onaj Brantley i proba da ga postuje i odbije se kao da udari u zid. Lazarevic bukvalno cuva sve pozicije.. Svaka mu cast koliko spreman ulazi u igru s obzirom na sve. Podseca malo na Dobrica iz ranijih sezone kada udje u 27. minutu i odmah stavi dve trojke i izvadi stvar. Vise minuta za Lazarevica.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali Kinan 0 poena i dva asista. Ugasio ga Holins ko sdaljinskim...plus ga Lazarević tero ko djavla. Kinan onako nagruvan i kratak najmanje mu odgovaraju vretenasti, viši i agilni čuvari dugih i brzih ruku.

U onom haslu Holinsa i Hezonje, kada mu je izbio loptu, moglo se dobro videti kolike su te njegove čeprkalice...plus markira tik uz igrača i uvek u niskom stavu.

 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

nisam gledao live prenos, upravo zavrsih snimak, pa par utisaka:

- vrlo dobra rola markovica, posebno kada su se oni odlepili na 9 razlike krajem trece cetvrtine. trojka i cini mi se 2as za luku u tom periodu

- jako bitne 2 trojke holinsa, posebno ona na isteku napada kada smo bili bez ikakvog resenja. deluje kao da je nesto menjao kod izbacaja, lopta mu ima veci luk nego ranije

- volters i kalina posle duze vremena na nivou sa pocetka sezone. odmah se vidi razlika u napadu. problem je sto njih dvojica ne mogu ovako svaku da

- cini se dobro pripremljena tekma, uvek smo dobro anticipirali gde ide loptu nakon njihovog pika

- radonja opet poceo da igra fudbal negde 5min pre kraja, ovog puta, srecom, bez posledica. tu smo stali sa igrom i drvili na kalinu po 20+ sec bez ideje da igramo normalan napad. ovog puta smo imali srece da holins pogodi za 3 u poslednjih sekundi, i onaj sut kaline iz ocaja, van balansa, nekako udje

- najveci problem trenutno centri, gde je kuz bio apsolutno steta po ekipu svaki sekund koji je proveo na parketu. luka solidan do vrlo dobar u napadu i los u odbrani. tanko je to

 

sta je sa dzonijem, sto nije igrao...povreda ili mu se kakilo?

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koliko god je Luka limitiran fizikalijama toliko to nadomešćuje pameću i snalažljivošću  nrxYTu6.gif

 

 

Ali moj kum koji nije ispratio par minuta tekme zbog nekog poziva, pošto se vratio spolja i video akciju sa vrata:

 

 ,,Isuse...el to Kuz izveo ?"

 

I meni izbaci faza...

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, NikadProtivKaline said:

sta je sa dzonijem, sto nije igrao...povreda ili mu se kakilo?

 

 

Meni se cini da je utakmica iskoriscena i za "razigravanje" Markovica da se vidi da li ce biti nekih pomaka posto je uglavnom bio dosta los do sada. To je samo moj utisak i nadam se da nije neka povreda u pitanju kod Ivanovica.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wingwalker said:

Ali moj kum koji nije ispratio par minuta tekme zbog nekog poziva, pošto se upravo vratio spolja i video akciju sa vrata:

,,...Isuse... el to Kuz izveo?"

I meni izbaci faza...

Kuz kad bi ovo pokusao, verovatno bi stradali ukrsteni ligamenti, obe noge... 😕 

 

S druge strane, crnjak je da je Luka to preziveo 2x, i opet je ovako agilan. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...