Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Ne znam da li je istina jer nigde ne videh tu vest osim po nekim twiter i instagram profilima. Ako je istina onda je malo Licemerno s obzirom šta su pričali do skoro. Ipak mislim da je to dobro i da treba da se ukine pravilo o ograničenju broja stranca, kako za kup tako i za kls, ali ne samo za ovu sezonu nego trajno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

wolters tacno nema fourt quater i to tie to, juce smo dobili posto je  u poslednjih 5 minuta ipak uspeo da ubaci bar jedan od 4  floutera/zicera koje je imao..

 

a  samo za ovih protklih 20 dana, imali bi 3 pobede vise u el, da je u poslednjih 5 minuta uspeo da pogodi bar jedan ulaz/flouter na ovim utakmicama..

asvel 0/2 

zenit 0/1 za 2, 0/2 za 3

efes 0/2 za 2, 0/2 za 3

 

samo konstatacija kako se covek ugasi u poslednjih 5 minuta, nista vise:default_coffee:

 

 

sto se tice centra, ne zna se ko ga vise tupi i dalje, dal ra ili covic , kao nije bilo na trzistu igraca koji bi kvalitetom pomogli timu...

a u praksi, vidimo da su luka, kuz i cirbes toliko dobri, da mora da se vadi deda iz frizidera, i poslednjih  mesec dana, kad je u 12, u 90% vremena igra na poziciji centra... pakao..

 

sto se tice zadra, cenim da ce ra odmoriti kalinu, tj bicu iznenadjen ako ne bude tako..

 

Edited by n4l1m
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Devil In My Pants said:

Mi ovu NG u EL igramo najbolju kosarku od Dejove poslednje sezone, malo nam je falilo za dosta vise pobeda, ali igraci su naprzeni i dobro utrenirani.

Da Dejo nije jeo bunike u 2-3 utakmice bilo bi i tih pobeda

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Devil In My Pants said:

Jery Dejo zabagovao?? Limitirani..gde je sad pljuckanje..ja sam negde ubedjen da cemo povezati sad 4-5 pobeda...negde mi duboku u srcu ide poruka...nije gotovo, nije..

Ne lozi se.

Corava koka ubode zrno.

Top 8 je ispusten u 3 utakmice koje su dobijene bile i koje smo volsebno izgubili.

I jos bar 3 egal meca.

Za bar pola toga je kriv taj s tvog postera u sobi.

Edited by Losmi17
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Losmi17 said:

Ne lozi se.

Corava koka ubode zrno.

 

istine radi, ova ćorava koka u vidu radonje je zabola 9 zrna a uz malko sreće je mogla i 13 do 14, pa bi sada gradili zlatnu ćoravu koku od njega.

 

mislim da je jako značajno to što je već pomenuto, možda je baš devil to napisao: 95% izgubljenih tekmi je bilo egal do samog kraja, ja ne mogu još previše toga da tražim od zvezde na temu. meni je to puno bolje nego da smo imali dve - tri pobede više a da su nas u porazima oljuštili.

 

nije najbolja moguća situacija ali je dobra

  • Like 20
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

istine radi, ova ćorava koka u vidu radonje je zabola 9 zrna a uz malko sreće je mogla i 13 do 14, pa bi sada gradili zlatnu ćoravu koku od njega.

 

mislim da je jako značajno to što je već pomenuto, možda je baš devil to napisao: 95% izgubljenih tekmi je bilo egal do samog kraja, ja ne mogu još previše toga da tražim od zvezde na temu. meni je to puno bolje nego da smo imali dve - tri pobede više a da su nas u porazima oljuštili.

 

nije najbolja moguća situacija ali je dobra

Nisam ni ja mislio bas bukvalno.

Ali se sport igra zbog rezultata.

Biti deo procesa i puta je nekad zaista lepo, ali ima to ali.

Mi smo izgubili 3 dobijena meca i jos 3 potpuna egala.

Da je rate uspesnosti tu bio 50%, bili bismo na 7 ili 8 mestu i do kraja u trci.

To ide na dusu Radonjicu solidno.

Ide i koroni i tome sto se nije doveo jos jedan kvalitetan igrac bar da se rastereti Kalina koji je do ovog meca bio u ozbiljnoj minus fazi.

Ja se ne slazem s tobom. Bolje da smo dobili ta 3 dobijena meca a ova ostala 3 pukli 30 razlike.

Nekako i ne cudi sve ovo ako se tome neozbiljno pristupa. Sta uradimo, uradimo.

To je cirkuzantski pristup.

Mogucnost ocigledno postoji, a predsedniku i treneru to ocigledno mora neko da javi.

Edited by Losmi17
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mnogo bolje je da smo dobili jos 2-3 meca, a ove sto smo pukli nebitno je 2 ili 20 razlike, samo bi jos ustedeli zivaca.

Na temu Voltersa, mozda Dejo treba da ga rastereti na pocetku i da ne pocinje u petorci, da sacuva svezinu za kraj jer je jedini igrac sa kojim imamo drive igru. Njemu se bas vidi kad padne energetski, bori se za vazduh na klupi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Losmi17 said:

Nisam ni ja mislio bas bukvalno.

Ali se sport igra zbog rezultata.

Biti deo procesa i puta je nekad zaista lepo, ali ima to ali.

Mi smo izgubili 3 dobijena meca i jos 3 potpuna egala.

Da je rate uspesnosti tu bio 50%, bili bismo na 7 ili 8 mestu i do kraja u trci.

To ide na dusu Radonjicu solidno.

Ide i koroni i tome sto se nije doveo jos jedan kvalitetan igrac bar da se rastereti Kalina koji je do ovog meca bio u ozbiljnoj minus fazi.

Ja se ne slazem s tobom. Bolje da smo dobili ta 3 dobijena meca a ova ostala 3 pukli 30 razlike.

Nekako i ne cudi sve ovo ako se tome neozbiljno pristupa. Sta uradimo, uradimo.

To je cirkuzantski pristup.

Mogucnost ocigledno postoji, a predsedniku i treneru to ocigledno mora neko da javi.

 

okej, tačno je, sport se igra zbog rezultata;

da li je za tebe navijačka valhala da uđemo u top8 na mišiće i tamo nas oljušti 3:0 neko od favorita za osvajanje titule?

 

ja sam imao isti vajb u sezoni u kojoj nas je cska oljuštio u plejofu i u npr ovoj (a bilo ih je još)

 

za neki korak iznad, odnosno, da budemo konkurentni za f4 (a jedni od ozbiljnijih za top8), nam treba još par miliona ili makar milion, simple as that.

na kraju se sve u zvezdinoj realnosti uspeha svodi na to da li će biti u top8 i tamo biti odvaljena od favorita. nekome je to okej, meni nije preterano bitno a ni okej.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

I SO je trebalo malo zrna prošle sezone da budemo bolje plasirani pa je ipak popio otkaz. 

 

Da se ne zezamo ima nešto i do trenera, nismo slučajno sve to ispustili. 

 

Ok juče smo dobili tekmu - uz malu pomoć u vidu neigranja Zoa ali smo generalno dobro odigrali. Što ne znači da nije dosta toga lošeg urađeno u prethodnom periodu, od očajnih završnica pa do glupiranja sa centrom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

okej, tačno je, sport se igra zbog rezultata;

da li je za tebe navijačka valhala da uđemo u top8 na mišiće i tamo nas oljušti 3:0 neko od favorita za osvajanje titule?

 

ja sam imao isti vajb u sezoni u kojoj nas je cska oljuštio u plejofu i u npr ovoj (a bilo ih je još)

 

za neki korak iznad, odnosno, da budemo konkurentni za f4 (a jedni od ozbiljnijih za top8), nam treba još par miliona ili makar milion, simple as that.

na kraju se sve u zvezdinoj realnosti uspeha svodi na to da li će biti u top8 i tamo biti odvaljena od favorita. nekome je to okej, meni nije preterano bitno a ni okej.

Valhala, pa sta znam.

Bio bi vrhunski rezultat. Pa makar sva 3 meca izgubili 20 razlike u PO.

I to je moguc rezultat, vrlo jasno se vidi sad.

Sam si rekao, mozda nam treba jos milion. Ali ne dodatnih milion, jer mi smo postojecih milion utrosili na amatere, penzose i ohladjene leseve. Cirbes, pefi, simonovic su 600k. Da je to utroseno racionalnije i kvalitetnije, s dodatkom nekih 500k, za koje prcednik kaze da postoje...To je drugacija krvna slika.

Okej, ne postoje garancije.

Ali ovaj trojac je wtf a ne kosta malo.

Nego eto, da ne narusimo hemijju a i trziste je siromasno.

A i ne znamo sta hocemo, itd.

 

Edit- zapravo bih bio jako zadovoljan borbom do kraja za top8, odnosno da ostanemo u igri do poslednje kola, poslednja dva. I da kazemo jbg, manjak srece, povrede, neko bio bolji.

Ovako imas blow out meceve u pioniru i dobijas uniks, zenit u rusiji.

Sizofrena cepanja.

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

Raduje sve bolji Holins. Jučer osim što je doslovce  uhapsio njihove bekove dao i je i onu jako važnu trojku u samom finišu kad smo otišli za +4 na+7. Mislim da su oni uzvratili odmah sa trojkom Hezonje preko Kaline  ali momentum je već bio dobrano na našoj strani. Velika je razlika u našoj obrani kad je on na terenu ili Dobrić.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje: Sta sam, opet, propustio??? S kim se mačujemo? Ko nas je gnjavio sa Milkom (kome su hteli da zalepe kaznu od € 260.000) pa se na Twitteru "pravdamo"??

 

Inace ovaj napad otvorenosti..ne znam sta da mislim o tome. Ko to jos radi? I zasto je nama bitno da pokazemo kako smo tanki sa finansijama?

 

 

https://www.instagram.com/p/CZ4DAHlLWO3/?utm_medium=share_sheet

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, drakon1 said:

Pitanje: Sta sam, opet, propustio??? S kim se mačujemo? Ko nas je gnjavio sa Milkom (kome su hteli da zalepe kaznu od € 260.000) pa se na Twitteru "pravdamo"??

 

Inace ovaj napad otvorenosti..ne znam sta da mislim o tome. Ko to jos radi? I zasto je nama bitno da pokazemo kako smo tanki sa finansijama?

 

 

https://www.instagram.com/p/CZ4DAHlLWO3/?utm_medium=share_sheet

Pbg news na instagramu izbacio objavu gde kažu kako Bjelica imao 400k one druge sezone, ovaj ih demantuje. 

 

Glupe, nebitne igrice, bespotrebno trošenje vremena. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, drakon1 said:

Inace ovaj napad otvorenosti..ne znam sta da mislim o tome. Ko to jos radi? I zasto je nama bitno da pokazemo kako smo tanki sa finansijama?

 

 

 

Cuveni srpski win-win, ako bude uspeh, onda je uprkos, ako bude neuspeh, onda je zbog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

istine radi, ova ćorava koka u vidu radonje je zabola 9 zrna a uz malko sreće je mogla i 13 do 14, pa bi sada gradili zlatnu ćoravu koku od njega.

 

mislim da je jako značajno to što je već pomenuto, možda je baš devil to napisao: 95% izgubljenih tekmi je bilo egal do samog kraja, ja ne mogu još previše toga da tražim od zvezde na temu. meni je to puno bolje nego da smo imali dve - tri pobede više a da su nas u porazima oljuštili.

 

nije najbolja moguća situacija ali je dobra

Nikad nas nece razumeti,lajkovacu ti svaki post..❤️ uz znak razumevanja kosarkaske igre..Losmi117 muke muci sa Radonjom ali i Noloom.

2 hours ago, Sector said:

I SO je trebalo malo zrna prošle sezone da budemo bolje plasirani pa je ipak popio otkaz. 

 

Da se ne zezamo ima nešto i do trenera, nismo slučajno sve to ispustili. 

 

Ok juče smo dobili tekmu - uz malu pomoć u vidu neigranja Zoa ali smo generalno dobro odigrali. Što ne znači da nije dosta toga lošeg urađeno u prethodnom periodu, od očajnih završnica pa do glupiranja sa centrom. 

Sto bi rekao jednom jedan covek od drveta ne vidis sumu...Igra tad i sad, uporedi je i bice ti dosta toga jasnije. To sto vi zelite titulu prvaka Evrope..pa zelim i ja da zagrlim Deja pa nemam vremena trenutno za tako nesto.

 

Nebojsha, tebi svaka cast, sa 5m budzetom u EL vec 10g uspeo si da zamislis nase navijace za evropsku titulu!!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nikad nas nece razumeti,lajkovacu ti svaki post..❤️ uz znak razumevanja kosarkaske igre..

 

muska ljubav rula al mojne bas svaki, provalice burner account

 

 btw ne mislim da je radonjić sad neki krem evropskih trenera a još manje da klub nema debelih grešaka u upravljanju i kratkoročno i dugoročno, već sam se samo osvrnuo na delić koji se tiče onoga šta ja lično smatrm kao uspeh u euroleague: naravno da su pobede najbolje ali njih ne očekujem, što kažu ameri, nismo entitled na el pobede.

 

očekujem da zvezda 90% tekmi odigra ravnopravno. to se jebiga dešava, iako češće izvučemo kraći štapić u završnici.

isto tako, razumem da nekome to nije dovoljno, da očekuje više.

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sector said:

I SO je trebalo malo zrna prošle sezone da budemo bolje plasirani pa je ipak popio otkaz. 

 

Da se ne zezamo ima nešto i do trenera, nismo slučajno sve to ispustili. 

 

Ok juče smo dobili tekmu - uz malu pomoć u vidu neigranja Zoa ali smo generalno dobro odigrali. Što ne znači da nije dosta toga lošeg urađeno u prethodnom periodu, od očajnih završnica pa do glupiranja sa centrom. 

 

Mislim da smo stvarno malo prestrogi, pogotovo posle onakve pobede.

 

Sta smo videli u jucerasnjem mecu - pa dosta stvari koje se bas i ne slazu sa upisima bucne manjine ovde na forumu. Krenimo redom:

 

1. Unics je bez Lorenza druga ekipa - OK, oko ovoga ce se svi sloziti. Da li to znaci i da Unics nema pojma kako da sastavlja tim, da li i njima nedostaju jos 2-3 igraca? Jer, oni imaju tri vrhunska igraca na 1,3 i 4 (Lorenzo Brown, J.Brown i Hezonja), imaju neke jako dobre timske igrace (Jekiri, Canaan kada je u elementu, Spissu, Vorontsevitch) i dvojicu - trojicu koji bi se ovde motkama terali da su u KKCZ (Mayo, Brantley, Uzinskiy). Znaci, na 1 i 2 jednog odlicnog igraca, dvojicu dobrih, jedan promasaj i jednog domaceg, na 3 Hezonja i Uzinskiy i pod kosem domaci veteran, vrhunska 4-5, dobar centar i EC cetvorka. Sve ostalo popunjavaju nepoznati Rusi koje 99% foruma ne bi prepoznalo kada bi ih videlo na TV ili u hali.

 

2. Small ball - White, pa i Lazarevic na 5 i to je jako dobro funkcionisalo. Zbog previse opcija na pozicijama 1,2 i 3, ocekivano je da Kalinic jednim delom meca igra i na 4, sto otvara prostor za laganu petorku. E sad, ovde se ne radi samo o minutima, ovde se radi i o cinjenici da se Perasovic prilagodjavao Radonji u toku meca time sto je i on igrao bez centra. Dakle, u modernoj kosarci moze da se igra i sa nizom kosarkom sto je demonstrirano jako dobro na jucerasnjem mecu.

 

3. Rezultati - mislim da se preozbiljno shvata ta borba za TOP 8. Plasman u 8, sto bi @uini rekao ne znaci nista posebno. Licno, meni znaci samo jer kad otpadne 10 ekipa, ostaje nasa i jos 7 sa snom o tronu EL i to i jeste cilj - sto vise produziti nadu da je moguce osvajanje takmicenja (ma koliko male sanse bile), sto duze ostati u igri. Sam plasman me uopste ne interesuje ako se zna da cemo tamo da puknemo sa 3:0. Kad smo vec kod toga, za razliku od Partizana, Buducnosti ili Cedevite, mi smo zaista u malom broju meceva razbijeni. Od 14 poraza, polovina je rezultat losije odigrane zavrsnice, imamo i dva meca sa Monacom gde smo se drzali ali smo izgubili i u samo pet meceva smo doziveli ubedljive poraze.

 

4. Takodje, mora da se konstatuje i da smo imali velike probleme sa izostancima igraca, uz rivale koji su (osim u dva navrata, Zenit u gostima i PAO kod kuce) odigrali maksimalno ozbiljno i jako dobro (sto ne mora da bude slucaj, videti meceve Unicsa, Fenera i Armanija).

 

Dok god su mecevi protiv Albe incident ili anomalija i dok god mi iz nedelje u nedelju igraci i trener omogucavaju da gledam ravnopravne borbe sa (objektivno) dosta jacim ekipama, ja cu biti zadovoljan. Da smo imali ovakve sastave i ranijih sezona i da smo ovako igrali ranijih sezona imali bismo jos barem 2 plasmana u TOP 8, u to sam uveren.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ljudi ovde nikad nisu igrali kosarku ili bukvalno ne razumeju kod nekih situaciju. Pefi kad je dosao,dosao je kao paker Teodosicu on cak i u najboljim danima nije mogao deset poena da prebaci,a nije igrao ni sest meseci. Sad sto smo doveli igraca koji nije igrao sest meseci i u poznim je godinama, cenim zbog PO ABAlige. On ce polako ulaziti u kakvu takvu formu.

 

Ono sto je jako bitno jeste da ovaj roster popunjen vecinski od domacih igraca, kad se pogledaju klubovi ispred nas pa i iza nas,shvaticete da je ovaj rezultat uspeh, posebno kad gledate rostere i budzete svih ekipa. U ABA imamo samo jedan poraz i imacemo verovatno prednost domaceg terena.

 

Tim kao sto je nas dele sitnice od dobrog tj boljeg mesta, imali smo dosta meceva na jednu loptu gde smo vise izgubili nego dobili, ali generalno ne mozemo biti nezadovoljni jer ciljavi navijaca su bolesno veliki za stanje na terenu. Kao kad odes na zurku i hoces da skontas najbolju ribu na zurci koja vec ima decka, nekog prebogatog naslednika a ti u najboljem slucaju,mada veoma retko mozes imati samo veliku patku i jednom u sto puta ce ti to proci i to na jedno vece 🙂 elem, taj sirotan na zurci treba da radi na sebi da zna svoje mogucnosti bar da bi odradio dobar posao.

 

Apsolutno mogu reci dami igramo iznad ocekivanja, pokusaji sa tonu stranaca kod nas nikad nije bila uspesna i jednostavno receno ono sto moze uprava da uradi da se malo ispruzi za tih par stranaca koje bi mogli imati..greska jedina kod Deja je Zirbes i to ne sam Zirbes jer on nikom ne smeta, vec sto nije doveo tog centra jer se bojim da moze lako doci do neke povrede.

 

Koliko je Dejo sablonski trener,govori cinjenica da je Dedu stavio na pet, da zna da igra sa ultra niskom petorkom tacnije bez centra klasicnog kad zaribaju.

 

Iskorak u EL mozemo da ocekujemo samo sa iskorakom u budzetu i to je jednostavno tako. Cak i da imamo pare za tog jednog centra, to nista bitno ne bi promenilo sto se tice EL. Mi i sa teskom EL,koronom,imamo samo jedan poraz u ABA,kad se EL jednom zavrsi, siguran sam da cmeo i u ABA igrati bar za 33% bolje, jer realno igracima se trenutno igra samo EL.

 

Mozemo mi izgubiti i u 1/2 ABA, to je kosarka i nije nemoguce, ali rekao bih da imamo poprilicno jak sastav za ABAi da cmo tek u PO pokazati tu razliku u kvalitetu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kao da sam se vratio na pokojni B92 topik i tada sam čitao kako ne umemo da igramo završnice, kako Radonja baguje na kraju itd itd

A tek su mi infantilne priče gde 13. ; 14. i 15. Igrača zamenimo sa likom koji bi nam promenio sezonu jer kad se saberu plate to je to. I sve u uslovima pandemije i nenormalnog kalendara gde su povrede pravilo , a ne nešto što se dešava

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

 

Mislim da smo stvarno malo prestrogi, pogotovo posle onakve pobede.

 

Mislim da nisam prestrog i da su igrači i trener zaslužili kritike za neke poraze u prethodnom periodu a klub za doselekciju sa Pefijem i nedovođenje kvalitetnijeg centra za pola godine traganja. 

 

Svaka pobjeda u EL predstavlja lijep ugođaj i popravlja navijačko raspoloženje ali nisam od tih kojima mišljenje varira u zavisnosti da li se posljednja utakmica dobila ili izgubila, jbg.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...