Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

20 minutes ago, svarozicslo said:

Nema me od jula, uđem, a ovde (i dalje) priča o koroni i vakcinaciji... Jedno zanimljivo zapažanje: kako bi vajne demokrate i liberali primenjivali nacističke metode da "ubede" neistomišljenike.

 

biće da je to zato što pandemija i dalje traje a jedan centar nam je upravo ispao iz rotacije pred prvu el tekmu.

možda neko može da ignoriše tu bitnu činjenicu u aktuelnom životu, to je takođe neki izbor, samo, nije kao da pričamo o nekim sećanjima 1941-45

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, oubrevo. said:

 

biće da je to zato što pandemija i dalje traje a jedan centar nam je upravo ispao iz rotacije pred prvu el tekmu.

možda neko može da ignoriše tu bitnu činjenicu u aktuelnom životu, to je takođe neki izbor, samo, nije kao da pričamo o nekim sećanjima 1941-45

Iako sem sporta izbegavam da gledam telećuviziju, upućen sam u dešavanja. No, svejedno mislim da barem ovaj deo foruma nije mesto za iznošenje nacistički tolerantnih stavova kako postupati sa onima koji misle drugačije. 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, svarozicslo said:

Iako sem sporta izbegavam da gledam telećuviziju, upućen sam u dešavanja. No, svejedno mislim da barem ovaj deo foruma nije mesto za iznošenje nacistički tolerantnih stavova kako postupati sa onima koji misle drugačije. 

 

ne znam koji su ti to nacistički tolerantni stavovi a i nije moj posao nit' problem da rasuđujem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Princeton said:

 

'Ajd sto ne valja, nego i dalje igra na pogresnoj poziciji. Trinki doveo SG igraca od svih mogucih PG na trzistu, i forsira ga da igra pleja iako to ovaj nije. U Partizanu je Kori prodisao kada je pomjeren na svoju prirodnu SG poziciju, sad cekamo trenutak kad ce Trinki da uvidi opet svoju istu gresku, pa da proigra co'ek.

 

Pa i dalje ništa nije organizovao i šlajfuje na 10 m od koša. Ja bih Voldena što se tiče PG karakteristika definisao kao "prevodilac lopte preko pola", posle toga uglavnom se svodi na njegovo lično završavanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Volden je i dalje zaglavljen između pozicija. Niti je dobar organizator, niti je neki šuter. Odbrana solidna, nekad previše brzih i glupih faulova. Sigurno je da bi nam koristio da je ostao, jer smo tanki na niskim pozicijama, ali za te pare bolje da igra kod bogataša. Mi nemamo toliki luksuz. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije to samo do famoznog centra koji se traži već 6 mjeseci. Spolja imaš 3 legit EL igrača plus Dobrić koji se čeka. Unutra teško da bi iko pravio razliku i na EC nivou. Ja bih prije doveo 2 visoka igrača nego visokog i beka.

Link to comment
Share on other sites

Majko moja, koliko smo osakaceni. Roster nam je u velikom problemu, nadam se da ce Davidovac i Dobric biti spremni za Buducnost. Koliko samo pehova i to pre pocetka sezone. Ironija je to sto smo se svi gnusali dolasku Cirbesa, a deluje mi na osnovu ne bas velikog uzorka da je neuporedivo bolji od Kuzmica. Sad i on aut. Veliki kiks svih u klubu je nedovodjenje Lesora. Mozda nije super opcija ali u odnosu na ono koliko mozemo da se ispruzimo morali smo da ga dovedemo. Recimo, centarska linija Lesor, Cirbes i Kuzmic i ne deluje lose. Mlad je igrac, veliki prostor za napredak ima Lesor, bas losa odluka je cenjkanje se njim. Trebali su da mu daju to sto trazi. Ako smo mogli Gistu da damo toliko koliko smo dali, morali smo i igracu koji ima prostora za napredak toliko koliko trazi. Na povrede vec je tesko uticati, bez obzira i na spremu i intenzitet treninga. Vajt je primer, sranja se desavaju. Ono sto je bilo do nas nismo uradili, a mogli smo i morali! Srecan nam pocetak nove sezone, nadam se najboljem, ne ocekujem nista. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Pa i dalje ništa nije organizovao i šlajfuje na 10 m od koša. Ja bih Voldena što se tiče PG karakteristika definisao kao "prevodilac lopte preko pola", posle toga uglavnom se svodi na njegovo lično završavanje.

 

Kontam da se moglo naci sigurnijih i jeftinijih prevodilaca lopte preko pola? Mislim da je Trinki veoma kvalitetan trener, i da je provalio to slajfovanje na 10m u roku od par treninga, a nedostatak organizacionih mogucnosti istog trenutka kad je i krocio na parket, a opet ga zadrzao drugu sezonu u Partizanu (kao jednim od nosioca), i evo sada platio obestecenje da bi sa njim unaprijedio ekipu koja je bila na korak od F4. Volden se perfektno uklapa u njegov nacin igre, komplementaran je drugim bekovima u ekipi, i ne sumnjam da ce imati odlicnu sezonu. Eh sad sto mi hocemo da ima i Teo-magija karakteristike da bi prosao nas striktni kriterijum sta je plej, to je vec druga prica. Ono sto je sigurno je da u utakmici nema SG zadatke/odgovornosti, i defitinitivno nije granicni EC igrac.

 

Mi na kosarkaskom forumu generalno trebamo da imamo vece razumjevanje fizionomije i kompozicije ekipe. Kako se sklapa ekipa, i kako igraceve karakteristike doprinose ekipnoj vrijednosti. Prosle godine je bio i primjer sa energy king-om koji ima odredjeni kvalitet zbog kog je dobio i kratkorocni ugovor u NBA, a kod nas nije valjao 5c jer se nije uklopio u projektovanu ulogu. Da ne zapocinjemo opet sa (Kobi) O'Bryantom..

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zbog čega sada pišemo o Waldenu, svakako nismo mogli da ga zadržimo sve i da smo hteli, a svakako ne puni oko kao PG i on je pre svega strelac, kao što je bio kod nas a i u KKP. Sinoć je odigrao dosta dobro, a opet samo 2 asistencije, nema tu nekog tečnog napada kad je on za komandama, a uostalom em je Bayern izgubio em je Wilbekin razmontirao kompletnu bekovsku liniju Bavaraca. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zasto ga nismo mogli zadrzati, imao je ugovor i za ovu sezonu?

 

Pricamo o Voldenu kao bivsem igracu ciji je kvalitet bio konstantno dovodjen u pitanje jer nismo odradili (do)selekciju ekipe kako treba, i drago mi je da je opravdao svoj kvalitet u novoj sredini. Neka vrsta lessons learnt, da ne ponavljamo na forumu iste greske i ove sezone. Mozda i da razumimo igracevu ulogu u timskoj kompoziciji, prije nego sto krenemo sa kritikama pogresnih igraca.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Princeton said:

Zasto ga nismo mogli zadrzati, imao je ugovor i za ovu sezonu?

 

Pricamo o Voldenu kao bivsem igracu ciji je kvalitet bio konstantno dovodjen u pitanje jer nismo odradili (do)selekciju ekipe kako treba, i drago mi je da je opravdao svoj kvalitet u novoj sredini. Neka vrsta lessons learnt, da ne ponavljamo na forumu iste greske i ove sezone. Mozda i da razumimo igracevu ulogu u timskoj kompoziciji, prije nego sto krenemo sa kritikama pogresnih igraca.

 

Verovatno zato sto smo mu dugovali, ali i igrac koji hoce da ode a ti ga zadrzis...sta ces sa njim. U krajnjem slucaju mozda ga i DR nije zeleo. Ima dosta opcija..

Link to comment
Share on other sites

Nismo ga zadrzali jer se ne uklapa u Radonjinu kompoziciju ekipe.

Meni lično na poziciji jedan 

Wolters>Walden.

 

Jedino gde smo oslabljeni je 

Holins<<Lojd, ostanak Lojd bi bio top potez i uz dovodjenje dobre petice verujem da bi ekipa bila kandidat za plej of.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Princeton said:

Zasto ga nismo mogli zadrzati, imao je ugovor i za ovu sezonu?

 

Iz kluba je bilo plasirano (preko RSB) kako je Voldenov rastući ugovor u ovoj sezoni previsok. U smislu, previsok za ono što igrač pruža. Možda Radonja stvarno nije bio zadovoljan njime.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Princeton said:

Zasto ga nismo mogli zadrzati, imao je ugovor i za ovu sezonu?

 

Pricamo o Voldenu kao bivsem igracu ciji je kvalitet bio konstantno dovodjen u pitanje jer nismo odradili (do)selekciju ekipe kako treba, i drago mi je da je opravdao svoj kvalitet u novoj sredini. Neka vrsta lessons learnt, da ne ponavljamo na forumu iste greske i ove sezone. Mozda i da razumimo igracevu ulogu u timskoj kompoziciji, prije nego sto krenemo sa kritikama pogresnih igraca.

 

 

Možda sam se bezveze našao triggerovanim jer ja nikad nisam nešto ni kritikovao Waldena kao igrača, šta više, uglavnom sam ga branio i bio zadovoljan njime iako je igrao toplo-hladno, nažalost povredio se u finišu sezone. Kritikovan je sa pravom samo njegov plejmejking jer mu to definitivno nije jaka strana u igri, nikad nije bila a neće ni biti. Ne znam kako je opravdao kvalitet u novoj sredini na osnovu jedne utakmice, sezona je tek počela, videćemo kako će igrati. Kao što rekoh, Bayern je tu utakmicu uzgred i izgubio uz dominantnu partiju protivničkog plejmejkera/beka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zar nije Volden imao rastucu platu, da bi u ovoj godini imao 400 000? Tako nesto valjda. Mozda smo prosto smatrali da ne mozemo da damo toliko za njega, a pritom nije koristan u kreaciji kao Dzoni i Volters. Sa druge strane vjerovatno ima i dugovanja, pa se pojavio Bajern kao resenje. Dobar je Volden igrac, nema spora, mada se gusio mnogo kada je dobijao zadatak da bude plej, on to prosto nije. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dl91 said:

Zar nije Volden imao rastucu platu, da bi u ovoj godini imao 400 000? Tako nesto valjda. Mozda smo prosto smatrali da ne mozemo da damo toliko za njega, a pritom nije koristan u kreaciji kao Dzoni i Volters. 

 

možda sam ja mali perica u celoj priči ali meni nikako nije jasno kako to da potpišeš ugovor a onda počneš da smatraš da ne možeš toliko da daš za njega;

 

pominjem ovo zato što je walden uradio otprilike ono što se od njega i traži, odnosno, ono što bi trebalo da se očekuje.

ako je neko mislio da će odjednom da postane euroleague gamechanger koji na svojim plećima nosi tim iz tekme u tekmu, onda toj osobi treba uskratiti pravo na odluke.

 

mislim da se jednostavno ukazala prilika da se potpiše džoni a onda ti ne treba walden već neki klasičniji plejmejker. džoni nije tako dobar defanzivac ali u napadu može i više da izdivlja od waldena, odnosno da preuzme tekmu; walden je igrač koji će da poubacuje trice i odigra kvalitetnu odbranu. 

 

logična zamena za sve: walden ide kod trenera kojeg poznaje i zna šta se traži, kao i džoni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...