Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Just now, Šarac said:

To sto je Zirbes vakcinisan ne znaci da je odmah imun na KORONU, mislim barem toliko bi morao svako znati do sada koliko ovo sranje traje.

 

 

 

nije imun ni odmah niti kasnije ali me je činjenica da je fasov'o koronu podsetila da ne znam ništa na temu vakcinacije igrača. 

otud i moje pitanje (mada verujem da je obradović kriv pre svega)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oubrevo. said:

 

nije imun ni odmah niti kasnije ali me je činjenica da je fasov'o koronu podsetila da ne znam ništa na temu vakcinacije igrača. 

otud i moje pitanje (mada verujem da je obradović kriv pre svega)

Treba pogledati novi pravilnik NBA po tom pitanju. Mislim da ce i Euroliga ubrzo tim putem. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Treba pogledati novi pravilnik NBA po tom pitanju. Mislim da ce i Euroliga ubrzo tim putem. 

 

vakcina nije obavezna u nba a verovatno nece ni biti. 

ipak, 90% lige je vec vakcinisano, sto prilicno olaksava situaciju i skracuje vreme odsustva, jer je oporavak u najvecem procentu laksi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Treba pogledati novi pravilnik NBA po tom pitanju. Mislim da ce i Euroliga ubrzo tim putem. 

I sta kaze NBA, vise od 15 % igraca se nije vakcinisalo, i mislim da cak i ne zele, sta ce NBA da uradi , da im zabrani da igraju? Nisam ispratio tu problematiku, da li su usloviil igranje  samo uz potvrdu o vakcinaciji?

 

Ja sam primio i trecu dozu i niko mi ne moze garantovati da ne mogu da fasujem Koronu . Tako da sam samo replicirao  da li je igrac vakcinisan ili ne , nece biti imun na Koronu, samo je pitanje da li cemo ove godine da se "zarazimo" odjednom kao neke ekipe prosle godine, ili postepeno pa da nam uvek neki igrac bude van ekipe.

Samim tim sto igraci opet se moraju testirati pred svaku utakmicu je dovoljno stresno za njih i da se nista nije promenilo u odnosu na proslu sezonu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

 

vakcina nije obavezna u nba a verovatno nece ni biti. 

ipak, 90% lige je vec vakcinisano, sto prilicno olaksava situaciju i skracuje vreme odsustva, jer je oporavak u najvecem procentu laksi. 

 

 

Tako je, nije obavezna, ali su igraci koji nisu vakcinisani u bas teskom polozaju. Testiraju se svaki dan, ne smeju da budu u istoj svlacionici, moraju da imaju izdvojenu klupu, ne smeju da jedu sa ostalim igracima, ne smeju da posecuju klubove i kafice, ako su bili u kontaktu sa zarazenom osobom imaju karantin 14 dana i nece biti placeni za utakmice u kojima ne igraju i jos dosta drugih pravila. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

uglavnom, moje pitanje je bilo prosto - da li postoji neki info ili vest o vakcinaciji igraca zvezde? 

 

eto npr ova situacija sa zirbesom,  nije isto kada ti jedan ili dva igraca obole i kada oboli pola ekipe 

 

Studies so far show that vaccinated people are 8 times less likely to be infected and 25 times less likely to experience hospitalization or death. 

 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/effectiveness/why-measure-effectiveness/breakthrough-cases.html

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, oubrevo. said:

uglavnom, moje pitanje je bilo prosto - da li postoji neki info ili vest o vakcinaciji igraca zvezde? 

 

eto npr ova situacija sa zirbesom,  nije isto kada ti jedan ili dva igraca obole i kada oboli pola ekipe 

 

Studies so far show that vaccinated people are 8 times less likely to be infected and 25 times less likely to experience hospitalization or death. 

 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/effectiveness/why-measure-effectiveness/breakthrough-cases.html

Proslogodisnji sastav, svi sem dvojice,

 

Ove godine ne znam pojedinacno, i mislim da je to stvar svakog pojedinca i da dalje stvar dobre volje i ni u kom slucaju niko se u ovoj zemlji ne moze naterati da se vakcinise.

Ima mnogo ozbiljnijih zanimanja od guranja lopte pod kos pa nisu ih obavezali da se moraju vakcinisati. 

Tako je kako je. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Šarac said:

Ove godine ne znam pojedinacno, i mislim da je to stvar svakog pojedinca i da dalje stvar dobre volje i ni u kom slucaju niko se u ovoj zemlji ne moze naterati da se vakcinise.

 

ma vidi, nisam u fazonu da odlučujem umesto nekog igrača ili bilo koga na ovome svetu da li da se vakciniše ili ne. 

to je za mene pitanje zdravog razuma ali ujedno i moj problem / vizura.

 

samo je činjenica da nije isto ako se povremeno zarazi poneko i ako ti recimo pola ekipe ode u aut na xy nedelja. to je iz ugla profesionalizma takođe neodgovorno

-> pa u tom smislu možeš da preživiš ako imaš par antivaksera ali ako ih imaš u solidnom procentu, ode biznis ili u slučaju navijača, investicija u koju puno emotivno ulažu dođavola.

 

samo toliko. kao što svako treba da ima izbor, treba svako i da snosi odgovornost.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, oubrevo. said:

uglavnom, moje pitanje je bilo prosto - da li postoji neki info ili vest o vakcinaciji igraca zvezde? 

 

eto npr ova situacija sa zirbesom,  nije isto kada ti jedan ili dva igraca obole i kada oboli pola ekipe 

 

Studies so far show that vaccinated people are 8 times less likely to be infected and 25 times less likely to experience hospitalization or death. 

 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/effectiveness/why-measure-effectiveness/breakthrough-cases.html

A šta je onda sa ovim najrecentnijim slučajem u Sloveniji, gdje je cura od 20tak godina umrla od moždanog nakon što je primila dozu cjepiva Johnson i odmah nakon toga je uslijedila mjera obustave cijepljenja sa tim cjepivom dok su u međuvremenu ispituju sve okolnosti. Ili kod mene u Rovinju žena oko 50ak godina nikad bolesna prije isto tako nakon prve doze Astrazeneke umrla. Dajte molim vas prestanite pisati po zidu takve propagandne gluposti iz američkih navodno "medicinskih" časopisa . Kakva crna cjepiva. Kad je sve više kliničkih slika zaraženh nakon što su se cijepili. Ja sam je prebolio sa ženom nakon što su nas zarazili u bolnici u ZG gdje sam vodio ženu na pregled. Doktorica bez maske i necijepljena kao i 70% zdravstvenih djelatnika. Srećom imamo oboje dobar  imunološki sustav pa smo prošli lišo, kako bismo tu rekli u Istri.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bodo said:

A šta je onda sa ovim najrecentnijim slučajem u Sloveniji, gdje je cura od 20tak godina umrla od moždanog nakon što je primila dozu cjepiva Johnson i odmah nakon toga je uslijedila mjera obustave cijepljenja sa tim cjepivom dok su u međuvremenu ispituju sve okolnosti. Ili kod mene u Rovinju žena oko 50ak godina nikad bolesna prije isto tako nakon prve doze Astrazeneke umrla. Dajte molim vas prestanite pisati po zidu takve propagandne gluposti iz američkih navodno "medicinskih" časopisa . Kakva crna cjepiva. Kad je sve više kliničkih slika zaraženh nakon što su se cijepili. Ja sam je prebolio sa ženom nakon što su nas zarazili u bolnici u ZG gdje sam vodio ženu na pregled. Doktorica bez maske i necijepljena kao i 70% zdravstvenih djelatnika. Srećom imamo oboje dobar  imunološki sustav pa smo prošli lišo, kako bismo tu rekli u Istri.

Bravo za tebe. Ti si nas heroj.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bodo said:

A šta je onda sa ovim najrecentnijim slučajem u Sloveniji, gdje je cura od 20tak godina umrla od moždanog nakon što je primila dozu cjepiva Johnson i odmah nakon toga je uslijedila mjera obustave cijepljenja sa tim cjepivom dok su u međuvremenu ispituju sve okolnosti. Ili kod mene u Rovinju žena oko 50ak godina nikad bolesna prije isto tako nakon prve doze Astrazeneke umrla. 

 

moje dete je imalo dve ili tri godine (ne sećam se kada se prima vakcina) kada je dobilo reakciju koja je životno ugrožavajuća i završila je na infuziji dva dana.

 

lupio bih jer se ne sećam precizno, nije mi to tada bilo najvažnije - doktori su mi rekli da se takva reakcija dešava "jednom u milion slučajeva", tj nije bitna cifra, nego je na nivou statističke greške ali eto, nekome se desi i hvala bogu na brzoj reakciji doktora, gde se sve završilo super.

 

par godina nakon toga je krenula antivax kampanja gde par procenata roditelja nije vakcinisalo decu protiv boginja, jer postoji strah od pojave autizma kod deteta,  pa je broj vakcinisanih opao (opet proizvoljno pišem) na 98%, pa su deca (da, i ona deca čiji roditelji nisu antivax, samo još uvek nisu došla u vreme za vakcinaciju) krenula da umiru od bolesti koja je eliminisana upravo tim vakcinama.

 

Quote

Kakva crna cjepiva. Kad je sve više kliničkih slika zaraženh nakon što su se cijepili.

 

gugl je tvoj prijatelj. a možda i neprijatelj ali pre nego što zvizneš ovako nešto kroz tastaturu, da znaš da imaš opciju da se informišeš kroz par klikova.

  • Like 14
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Molim da diskusiju oko vakcinacije nastavite na odgovarajućem topiku.

 

I puno sreće tamo sa ovim stavovima oko zavere, vakcinama, lažima i slično. Za ove maloumne antivaks-zavera-laži stavove bih delio banove ko vrata. Sram vas bilo. 

 

  • Like 21
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Pa vi svi pisete da partizani imaju 15miliona budzet, znaci da je moguce :))

Pa jesam ja pitao da li je moguće imati Monakov budžet u zemlji Srbiji na način na koji ga ima Monako, pošto si to naveo kao svetao primer ili sam pitao je li moguće taj budžet imati na način na koji ga ima partizan?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je dozvoljeno samo da se pozdravimo sa "drugarom" i pozelimo mu srecan put? 🍻

 

 

A u vezi teme > samo da se nadamo da ce biti ekstra blag oblik i da se Cirbi vraca za 2 nedelje. Inace, ne znam, totalni haos. 

Kao u crtanom filmu, camac pun rupa, stavis ruku na jednu rupu, pojavi se druga, pokrijes nju, pojavi se treca... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oubrevo. said:

ne bi me iznenadilo da je saša obradović bacio crnu magiju ako mu nismo isplatili bonuse za kup i titulu

 

s'druge strane, jel' pominjao neko iz kluba nešto na temu vakcinacije igrača? nisam pratio.

kletva može biti dosta uspešnija ako nisi vakcinisan.

 

c4a17cab-d8fb-40b9-b48c-d6e99ea71395_tex

 

1 hour ago, bodo said:

Nisam ja nikakav heroj. Samo ne nasjedam na obmane i laži. 

 

Gle,  javno sam rekao svima da ću svakg avaksa poslati pravo u kurac.

 

S tobom ću napraviti izuzetak samo zbog toga što znam da si dobar čovek i da ovo ne pišeš zlonamerno.

 

Pa ću ovde, jer mnogi ne zalaze na teme koje se tiču korone napisati svoj doživljaj sa istom iz prve ruke.

 

Moja mama se zarazila koronom u prvoj dekadi decembra prošle godine, dok je bila u na bolničkom lečenju po drugom pitanju.

Prvi simtpomi nekarakteristični za koronu u tom trenutku (glavobolja, opšta slabost, bolovi u kostima) su krenuli negde oko 7. 12. 

Iz dana u dan se kretala sa sve većim naporom. 11. 12. bili smo u Urgentnom centru na svim mogućim pretragama, uključujući i neurologa, skener mozga, kičme itd, da bi se na snimku pluća slučajno primetili klasični znaci korone (obostarana upala pluća).

 

Pravo iz Urgentnog, vozilo hitne prevozi mamu PRED Infektivnu klinku, i tu je istovaruju (u invalidskim kolicima koja sam nabavio da bih mogao da je pokrećem). Tu u prvom navratu čekamo 6.5 sati na pregled. Stižem na red pred jutro, mama se nalazi u polusvesnom stanju. Lekar pregleda nalaze i kaže da je mama za hospitalizaciju, ali da nigde, ni u Beogradu, ni van njegaa, trenutno nema mesta. Pitam ga šta da radim a on sleže ramenima. Dobija terapiju, dve vrste antibiotika i pet ostalih lekova koji se daju kovid bolesnicima.

 

Dovozim mamu kući, praktično je nosim, jer više ne može da hoda. Kolica ne mogu uz stepenice.

 

Sve do 27.12. SAM je lečim, jer - lekari iz kućnih poseta zbog preopterećenosti ukupno TRI puta izlaze na teren tj dolaze da je pregledaju. Mama je sada potpuno nepokretna, hranim je u ležežem položaju, u prvih dva dana angažujem medicinsku sestru da je presvlači i daje infuziju. Sve vreme ima proliv.

 

Dobijamo PCR nalaz, pozitivan. Više ne mogu da nađem nikoga ko bi došao da joj da je pregleda, presvuče, promeni pelene, da infuziju, jer se svi plaše zaraze.

 

Do 27.12. sve to JA RADIM. 

 

Hitna pomoć izlazi još dva puta (iaako sam ih zvao desetak puta) i oba puta odbija da je preuzme, jer saturacija nije pala ispod 95%. To što žena na očigled njih umire, nije bitno.

 

27.12. saturacija pada na 88%, hitna pomoć dolazi, preuzimaju je i odvoze PRED Infektivnu klinku, i tu je njihovom krevetu sa točkićimaa odvoze unutra i prostoriju gde je još 30tak nepokretnih pacijanata sa koronom koji čekaju pregled (i naravno stotinjak pokretnih pacijenta napolju).

 

Čekamo 8.5 sati na pregled. Konačno stižemo na red, lekar kaže da čekamo dok se neko mesto u nekoj bolnici bilo gde u Srbiji ne oslobodi. Nakon još dva sata oslobađa se mesto u KBC Zvezdara i mamu odvoze tamo.

 

Ostaje u KBCu do 3.01. 

 

Potpuno je nepokretna, smršala aje oko 20 kg od početka bolesti. Potrebna joj je  24 časovna medicnska nega. Ne može ništa sama. Ni da jede, ni bilo šta drugo.

 

U kući nemam resurse da brinem o njoj jer je težak bolesnik koji mora da bude pod paskom lekara 24h dnevno. Korona ju je u potpunossti devastirla, potpuno uništila. Nalazim joj smeštaj u privatnom domu sa stacionarom. Tamo se dobro brinu o njoj, ali ona od posledica korone sve više i više kopni. Sada je samo pitanje datuma kada će otići.

 

25.05. gubi bitku.

 

 

Od iste bolesti je umrl komšinica Slobodanka, vrata preko puta mojih.

 

Od iste bolesti je umro Bogos, koji je nebrojeno puta s nama (tu je i par ljudi s foruma) išao na Zvezdine utakmice. 

 

 

Tako da te najlepše molim, nemoj javno govoriti protiv vakcinacije, jer vakcine čuvaju glavu, i sasvim je sigurno da je moja mam stigla da se vakciniše, bila bi i danas živa. Kao i hiljade drugih koji nisu stigli da se vakcinišu ili su zavedeni avax propagandom.

 

PS

 

Korona nije prevara, nije plaNdemija, nije laž, korona je opaka bolest koja napada čitav organizam i od koje se umire na podmukao, izetno bolan i ponižavajući način.

 

Edited by Laki21
  • Like 24
  • Love 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

ovo je stvarno sprdacina, ne znam za koji djavo i igramo el?

ladno su prijavili gusica, sto znaci da samo jos jednog igraca mozemo da registrujemo za el..

ne znam sto onda odma nisu prijavili i popovica, pa da se stavi tacka na onu sprdnju da trazimo centra ili bilo kog igraca..

a verovatno ni sami ne znaju sta su hteli sa prijavljavanjem gusica, koji nit ce igrati a fale nam visoki ko leba... logicnije bi bilo da su prijavili popovica, kad vec nisu doveli zameni za white-a a ocigledno ni ne planiraju peticu.

JE BE NA   SRA MO TA!

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, n4l1m said:

ovo je stvarno sprdacina, ne znam za koji djavo i igramo el?

ladno su prijavili gusica, sto znaci da samo jos jednog igraca mozemo da registrujemo za el..

ne znam sto onda odma nisu prijavili i popovica, pa da se stavi tacka na onu sprdnju da trazimo centra ili bilo kog igraca..

a verovatno ni sami ne znaju sta su hteli sa prijavljavanjem gusica, koji nit ce igrati a fale nam visoki ko leba... logicnije bi bilo da su prijavili popovica, kad vec nisu doveli zameni za white-a a ocigledno ni ne planiraju peticu.

JE BE NA   SRA MO TA!

 

U potpunosti se slažem sa tobom. I nije više važno jer je pitanje veliko hoćemo li je uopšte igrati sledeće godine. Sa ovakvim stavom poslednje 3 god,"Šta uradimo, uradimo, i ne trebamo da je igramo. Sam Bord i vidi našta ličimo. Naš trener danas izjavio" ne postaje se to što hoćemo u oktobru nego na kraju". Ne majstore, cele sezone se postaje što želiš da budeš na kraju. 

Ponovo ćemo učešće u EL završiti u Novembru pa samim tim je i ne zaslužujemo ko organizacija. 

U vreme Covida i mogućih povreda i kurta i murta doveli centra a mi smo doveli OVO koje ne može da odlepi od parketa i već fasovalo koronu. I pored velikog deficita u broju i kvalitetu mi jebeno ništa ne rešavamo. Samo ćemo džaba da pokidamo Kalinića, Ivanovića, Holinsa... I nedaj Bože i brz njih da ostanemo u međuvremenu. Koliko sam u Julu bio zadovoljan odlukama uprave i trenera, toliko sam sad razočaran istim. Gotovo da je nemoguće da nisu mogli da nađu rešenje kao jedan Evroligaš ova 3, 4 meseca. 

Srećne vam rane junaci. Izdržite Oktobar i Novembar pa ćemo posle da se oprostimo i ohladimo od neke zanimljive uloge makar u EL. Prioritet će postali Aba liga. 

Sutra je 1. Oktobar a mi ne da tražimo doselekciju...

Mi jebeno nismo doveli prvu opciju na poziciji 5. Najbitnije mesto u timu. 

Edited by StiviKivi
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, n4l1m said:

ovo je stvarno sprdacina, ne znam za koji djavo i igramo el?

ladno su prijavili gusica, sto znaci da samo jos jednog igraca mozemo da registrujemo za el..

ne znam sto onda odma nisu prijavili i popovica, pa da se stavi tacka na onu sprdnju da trazimo centra ili bilo kog igraca..

a verovatno ni sami ne znaju sta su hteli sa prijavljavanjem gusica, koji nit ce igrati a fale nam visoki ko leba... logicnije bi bilo da su prijavili popovica, kad vec nisu doveli zameni za white-a a ocigledno ni ne planiraju peticu.

JE BE NA   SRA MO TA!

 

20 je max igraca u sezoni, mi imamo 15 registrovanih trenutno...

 

Maximum je 16 registrovanih u trenutku, pa sve i da registruju Popovica, i dalje imamo 4 mesta za dovodjenje igraca. Ako stigne centar, Gusic ili neko drugi ce biti odjavljen. 

 

Edit.

 

A volim i ove sto su vidoviti, pa znaju sta ce da se desi par meseci unapred. Vec se pise da smo se oprostili od EL bez centra, a raspored nam je takav da nam ni Jokic na 5 ne moze garantovati vise od 2 pobede u prvih 7 kola.

 

Dajte kombinaciju za loto ili cenu bitkoina za 2 meseca da se zaradi ozbiljna lova kad vec znate, dacu pola za centra, obecavam.

Edited by Wesley Sneijder
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...