Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

2 minutes ago, Laki21 said:

Naš problem je koncepcijski na više nivoa...

 

Lošmi je lepo više puta napisao, a većina se smeje, Riba od glave smrdi...

 

Mi nikako da se odlučimo jesmo li EC ili El klub..

 

To se vidi po politici koja se vodi, a to je da nekako izguramo i budemo prvi u selu, a grad ko jebe... Opet ćemo deliti sjajno 17-18 mesto i tako u krug...

 

Iz tog problema što nikako da iz opanaka pređemo u cipele, sledi i sve ostalo. Tako sada gledamo ovu sprdačinu sa Kuzom i Lukom na 5, što je uvreda za košarkašku igru, na prvom mestu, pa onda sve ostalo. Gledamo pokojnog Simonovića kome bi pre svake utakmice trebalo opelo da se održi, pa predlažem da sledeći put vodimo i popa sa sobom...

 

Dovode se "klupski igrači" na poziciji crnca koji godinama unazad u tvrdim utakmicama ne mogu da isporuče ništa.

 

Holins je recimo super momak, pametan, elokventan, dobra ličnost, timski igrač, sve pet, ali KO GOD GA JE GLEDAO zadnjih par sezona protiv jakih protivnika i u tekmama kojesu nešto značile, zna da je ovo standardna statistika;

 

X5vBiIA.png

 

Mi nismo klub koji ima tu privilegiju da na poziciji skorera dovede ovakvog igrača. Ili dovedeš ga kao člana rotacije, ali tu imaš i jednog trpača, nikako samo njega...

 

I tako, džaba ti odličan trener, džaba ti 3-4 vrhunska igrača, kada ostatak ne može da pokrpi ni osnovno..

 

Opet ćemo se mi krljati za titulu u ABA, ali zaista se postavlja realno i krajnje nezlonamerno pitanje - čemu? Čemu služi to uzimanje ABA, ako si u EL konstantno kanta za napucavanje?

 

To je osnovno pitanje za upravu, šta u stvari hoće?

 

Prvak ABA više neće u EL, a šta mi možemo da ponudimo da bismo konkurusali za licencu ili vajld kard?

 

Uprava nije obezbedila ono osnovno, a to je dobar budžet. Ovaj minmalni koji je uslov za učestvovanje u EL je goli kurac i ništa više od toga. Ako godinama nisi u stanju da obezbediš nešto više, skloni se, valjda će se naći neko ko može.

 

Ovako smo u danu mrmota, zauvek...

 

 

Do treceg kola ocekujem od tebe neki klip da napravis sa svim njegovim promasajima.

 

Sve dok ocekujes da od njega dobijamo LOYD BERON PANTHER partije, to se nece desiti, DR ne trazi beka sutera, vec ovakvog Hollinsa koji je do 35 minuta drzao DE KOLOA na 0 pts, prozivas HOLLINSa za 6 uzetih suteva na utakmici??????????????? Loydara je znao da sutne po 20 na utakmici sa mizernim  % suta. 

 

Sto se tice budzeta, 15 miliona da imamo, iste bi igrace gledali, treba to vec jednom da se shvati, ove igrace je zeleo DR i da je imao sve pare ovog sveta ne zeli da ima zvezde u timu i neke od po milion i vise.

Tipican primer je MONROE kojeg je imao u Bayernu i razlog zasto je dobio nogu kao trener tamo. Nije dzabe dobar trener, jer trener je birao ovaj sastav. 

 

Igrali smo danas sa 7 igraca, izveli na ovu hrkljus odbranu i 10 sekirica u reketu ukupno 5 bacanja, a ti si izvukao Holinsovu statistiku.

 

Znaci ocekujem od tebe da spremis video materijale sto pre protiv Holinsa, jos ako se ispostavi da je neki dalji rodjak nekom iz kluba ubaci i promasaje  od prosle sezne i sezone pre. Malo treba ciganima da nekog igraca uhvate na zub i da se trazi zamena. NE bi bilo prvi put.

 

 

Sa 7 igraca igrali smo egal, iako smo im dali do prvog tv tajmauta 14 fore.

 

Uprava je obezbedila budzet za ove igrace sto gledas, i opet da ponovimo, da li je realno da platis svakog igraca preko 500 k eur, i da li AVRAMOVIC vredi za 200.000 eur vise od Ivanovica, i koji su to domaci igraci koji bi zamenili ove nase trenutne za vece pare. ILi da gledamo neku sprsku  Baskoniju, Makabi bez ijednog domaceg igraca,

 

Vise mi vredi Lazarevic od 125.000 eur na godisnjem nivou nego bilo koji mamojebac koji sutira samo iz coska za tih cuvenih 500 k po godini a odbranu ni da pipne.

 

Trenutno smo tim sa najvise domacih igraca u EL 9 ( i nisu racunali na ova dva klinca, a to je vec 11).

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Nije mu sut glavna odlika a mislim da je ta stidljivost odlika neke hijerarhije, nema respekta prema protivnickim igracima ali ima prema svojim saigracima. Ali oslobodice se i tu. Svakako, otvorene suteve treba da uzme svako u timu (osim Luke, Kuza, Cirbesa).

Dobro si to opisao, i ja mislim da je to stvar respekta prema saigracama i hijerarhije. Za razliku od Simona koji pripali trojku iz dotrcavanja i odlomi komad table.

 

Ali Lazarevic ima sasvim pristojan spot up sut sada, nema razloga da ga preskace. Jednom je to uradio na 5,6 sekundi do kraja napada kada su svi ocekivali da sutne i onda je trebalo da se izmislja nesto. Ali momak je bombona, prva mu je EL utakmica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Igrali smo bez Dobrića, Lazića, Davidovca, Whitea i centra (makar bio Zirbes). Čak i protiv lošeg Fenera i na iskonski hustle nije moglo više. Tačno je da imamo nekoliko žalosnih igrača za ovaj nivo među kojima Simonović prednjači, nalazi se u stanju tzv eventualnog umišljaja jer je znao da bi moglo da se desi da igra evroligaške utakmice (iako to verovatno nije bio plan) pa je pristao da se bruka. Mitrović i Kuzmić su samo skromni i igraju previše. 

 

Ostali su ok, uključujući i Hollinsa. Njega nismo doveli da bude trpač nego startni bek drugačijeg profila i da bi se napravio prostor i za Dobrićevu veću ofanzivnu ulogu. Ivanović i Kalinić će vući ovaj tim do uspeha kad se kompletiramo. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Laki21 said:

 

Ma ja obožavam takve igrače, sviđa mi se i Holins ALI NE KAO JEDINI IGRAČ NA POZICIJI CRNCA.

 

Koncepcijski je to pogrešno, jednostavno MORAŠ imati makar JEDNOG JEDINOG skorera u ekipi, ovo je košarka, lopta se povremeno mora proterati kroz obruč. 

 

Valjda svi znaju da sam ja prvi za Radonjizam ali ne može tebi crni Lazarević da bude prva napadačka opcija, jebote, ne može pa ne može pa ne može pa ne može. Zato što ne može jebiga.

 

Nek dovedu još jednog beka šutera i odjednom će Holins biti među najkorisnijim u ekipi.

Laki jbg ti nisi bio ni sa Lojdom zadovoljan prosle godine, mozda treba da se pomirimo da su ti igraci koji dodju jednostavno nas kalibar, plus minus kako se ubode koje godine.

Jeste sprdnja sa pozicijom 5, ali ovaj tim je sa Vajtom, Dobricem u formi pribliznoj proslogodisnjoj,  Lazicem i Davidovcem sasvim kompatibilan u EL. 

Voleo bih i ja da imamo uslova da cepamo jako od starta, ali skrajnuce se Simon i Kuz i cenim da krecemo da kidamo jako tamo od decembra kada se kompletiramo. Moje misljenje je da cemo biti hit El u tom periodu.

Meni se bas svidja ovaj oldskul basket, tvrdo ko kamen u odbrani a u napadu kontrolisano i mozak pre misica. Sa ozbiljnom peticom bih smeo da se kladim da ulazimo u top8.

Edited by Cavani
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, KudSimovicu said:

Veseli 8 poena,Simonovic krompir.Opet ne kapiram zasto je trenerska prevara.

Vidi,tvoj odgovor prosto vapi za ironicnom replikom ali ajde bicu normalan.

Ja sam rekao da je Sale nedovoljno(ni malo)eksploatisao Simona u odbrani,Veseli nije neki low post igrac ali Simon nije nikakav low post defender,u igri dva na dva de kolo i veseli bi naprimer svaki put napravili visak protiv simketa i voltersa.Umesto toga Veseli je celu tekmu pasivan,samo stoji uz simketa a sve sto je dao je sa poludistance.

 

Dakle uporedjivanje poena nema ama bas nikakvog smisla.

 

Samo jedan banalan primer,koji nema veze sa temom pa se izvinjavam ljudima.

Link to comment
Share on other sites

Kuzmicu bih zavezao ruke za granu i ostavio bih ga tako 3 dana. Covek konstantno spusta loptu dole i bukvalno nudi protivniku da mu je ukrade. Da ne pricamo o tome koliko sporo sve to radi. 

 

U svakoj utakmici njemu izbiju jedno 3 zicera iz ruke i umesto 6 poena mi dobijamo kontre na drugoj strani.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zašto mi svake sezone svjesno sebe zakopavamo? Vratili smo Simonovića prošle sezone, probali smo kao da ga oživimo. Imali smo cijelu sezonu da vidimo da Simonović ne može ništa korisno da radi. Ok, nije neka velika greška, probali smo i nijesmo uspjeli. Zašto onda posle svega toga Simonović i ove sezone zauzima mjesto u timu? Svi znamo da čovjek od 35 godina neće oživjeti. To je neki čist mazohizam, da vučemo stalno neke bivše igrače. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Kuzmić je dobio dosta dobrih lopti u reketu, ali treba mu čitava vječnost da se digne. Tako da će redovno dobijati rampe ili će mu izbijati lopte iz ruku. 

Da, a kad je dobijao lopte da odigra 1 na 1 nije ni pokusavao, nakon sto se izblamirao par puta na pocetku. Izbili su mu bezbroj lopti, bacio je i onu loptu u aut. Mene je on nervirao veceras vise nego Simon.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Zašto mi svake sezone svjesno sebe zakopavamo? Vratili smo Simonovića prošle sezone, probali smo kao da ga oživimo. Imali smo cijelu sezonu da vidimo da Simonović ne može ništa korisno da radi. Ok, nije neka velika greška, probali smo i nijesmo uspjeli. Zašto onda posle svega toga Simonović i ove sezone zauzima mjesto u timu? Svi znamo da čovjek od 35 godina neće oživjeti. To je neki čist mazohizam, da vučemo stalno neke bivše igrače. 

Pa Simon ne bi ni igrao da se nije povredio White.

A pritom i Maik otpao.

Jbg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Previse se pluje Simonova uloga u timu. Kakva mu je uloga cemo moci znati tek kad se vrate Dobric, Lazic i Deda, pa cak i White. Ne vidim da ima mesta za njega kad se vrate bar dvojica od pobrojanih. Nekako mislim da se Lazarevic nametnuo Radonjicu i da ce ostati u ekipi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa nismo mi doveli Holinsa da bude trpac na 2, doveli smo ga da bude dobar trojkas kad je sam i da zadavi nekog kao sto je sad De Koloa. Trpaca na 2 vec imamo, zove se Ognjen Dobric, zivi bili pa videli sta ce da radi u El, bice nam najbolji skorer  i pored Ivanovica i Kalinica.  I nema potrebe da se bilo sta zamera, kad se vrati Vajt i ako dodje centar, mi u evroligi mozemo da vezemo 8-9 pobeda LAGANO. Ovo je tim za velika dela i to ce se dokazati i ovo je tim protiv kog  ce svi projektovani za sam vrh El da gule na posed razlike, kad se vrati Vajt i dodje centar. Nekad ce Holins da zatrpa 5/6 trojki, nekad ce Dobric, nekad ce Ivanovic, nekad ce Kalinic, nekad ce Davidovcu da se otvori a odbranu ce svi standardno igrati.  Samo da dodje centar i da se vrati Vajt, ovaj tim moze da drzi bilo kog na 13-4 poena po cetvrtini. Dejan Radonjic je madjionicar i ovo veceras je bilo izuzetno lepo za gledati. Poginuli smo hrabro! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Zaredom ili ukupno.

 

Ukupno se slazem.

Zaredom

 

I

 

 Ova petorka definitivno moze da veze toliko pobeda i bicemo apsolutni hit evrolige, ja garantujem da ulazimo u fajnal for ako ne budemo imali problema sa povredama. Ovo je defanzivna klinika i vrv najbolja defanziva ekipa mnogo godina unazad u evroligi. Ofanzivno uvek moze neko da poludi kad ne bude morao da se kida ovoliko jer je rotacija maks skracena. 

 

 

3 minutes ago, Redstar0356 said:

 

 

Ivanovic-Wolters 

Dobric-Hollins 

Kalinic-Lazic-Davidovac 

White-Mitrovic-Lazarevic

Startni centar-Kuzmic i Cirbes po potrebi da bude 13-i pa nek se menja sa Popovicem i Gusicem   

 

 

 

 

 

Edited by Redstar0356
pomesao kvout i edit na editu prvom
Link to comment
Share on other sites

Da li je realno da se opet nariče zbog učinka 15. i 11. igrača u ekipi pri čemu je Kuz skroz upotrebljiv kao 3. centar na 10 minuta ako od njega ne očekujemo neku napadačku produkciju. Defanzivno on tih 10 min može da odradi. Vcrs je imao i dve dobre livade. 

Omašili smo koncepcijski sa Holinsom i to se videlo. Nisam ga nešto previše gledao, ali sam očekivao bolji šut, valjda će bar to doći na svoje.

Ivanović nam je najbolji igrač na početku sezone. Kalina očekivano.

 

Dobra ideja Radonjića da Veselog brani sa niskim igračem Simon pa i Lazarević. Tako je neutralisao pik , Veseli nije dobar post igrač. Odlična ideja.

 

Sve u svemu dobra naša partija uzevši u obzir da nam nedostaje 4-5 koji bi bili standardni deo rotacije.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Vidi,tvoj odgovor prosto vapi za ironicnom replikom ali ajde bicu normalan.

Ja sam rekao da je Sale nedovoljno(ni malo)eksploatisao Simona u odbrani,Veseli nije neki low post igrac ali Simon nije nikakav low post defender,u igri dva na dva de kolo i veseli bi naprimer svaki put napravili visak protiv simketa i voltersa.Umesto toga Veseli je celu tekmu pasivan,samo stoji uz simketa a sve sto je dao je sa poludistance.

 

Dakle uporedjivanje poena nema ama bas nikakvog smisla.

 

Samo jedan banalan primer,koji nema veze sa temom pa se izvinjavam ljudima.

Lijepo sam te pitao da mi objasnis zasto je trenerska prevara,jer su to ipak krupne rijeci za covjeka koji je vodio super repku i pocistio Mesininu F4 ekipu za titulu.Te prijetnje ironijom i normalnoscu ne prihvatam,tako da se sto se tice mene slobodno izrazavaj kako zelis.Realno nije ni Veseli neki post ofanzivac i skoro bez ledjne tehnike.Da bi se odigrao pik za to trebaju da se stvore uslovi na terenu,a mnogo lakse bi ga Sale igrao da moze Veseli vise u sirinu zbog suta ili ti vidis nesto vise od profi trenera sto on ne moze da iskoristi na terenu.Odlicno ste izgledali veceras i cestitke na borbi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...