Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts


 

1 hour ago, Chaos Is Me said:
 
I da, kakav antologijski potez je ona trojka Stefana Markovića, tu su neke nebeske sile umešale prste i uvele stvari u ravnotežu.

 


Kakav omen...prekrstio sam se levom i to katolički...Bobe me prosti. Ako svi mi cigani do jednog, Pefijeve kolege i njegov trener nismo očekivali da upravo on uzme i ubode taj najskuplji šut za tri...onda ta otvorena trojka ne ide ni na dušu odbrane Partizana.

Verovatno im je nakon toga pao talog...uradiš sve valjano i muški i opet nije dobro.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Terzinjo bese dosao na celo sportskog drustva uz obrazlozenje da moze lakse da obezbedi neku kintu za ostale klubove iz SD, pa i KK.

Eto, nema razloga za zabrinutost. Moze i svoju ekipu za pronalazenje "pojacanja" da dovede.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, L' Imperatore said:

Ne kažu džabe, sreča prati hrabre. Pogledaj samo sa kakvim samopouzdanjem je on uzeo onu prvu tricu (pa i drugu, doduše 😄). I to u kakvoj situaciji. Lomi se najvažnija utakmica, ti u slaboj šuterskoj formi, posle velikih (donekle zasluženih) kritika na račun igara ove sezone... Lik se najladnije diže na tu tricu iz driblinga i ona upada ko kap. ❤️ 

 

ne znam da li ste primetili nakon trice, puštaju u prenosu slo-mo našu klupu za vreme vozdizanja stefanovog za tri - kako se hvataju za glavu :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Silvanus said:

Да у УО КК ЦЗ имамо Унија, Боку и Дракона и да има ко да их чује, много би лепо и добро било.

Ufff, nemoj mene. Meni ne bi bilo lepo i dobro.... 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kalinic je MVP i ako volim Kobru. Njegovo prisustvo je odlucilo..pas za Floutersa i muda trojka preko ruke su to dokazali. 

 

Mislim da je na kraju onako reagovo vise zbog navijaca nego zbog sebe i vratio se on ne samo zbog Zvezde vec da bude i prihvacen. Jer ga je ovaj nesoj od naroda nazivao svaki dan izdajnikom, a on im je sad stavio ogromna .uda u usta.

 

Bez zajebancije, mislim da su on i Dejo ubedljivo najvise zeleli trofej ako se to tako moze reci.

 

 

Sledece sezone, isti timovi, oni bi nas unakazili..Volters, Vajt kao stranci moraju out. Licno bih doveo Lorenca Brauna i Stefa Jovica i sa 1/2 Ivanovicem da cine jedan veoma jak trio PG cak i za EL uslove. Naravno centar kao Toby bi bio slag na tortu uz jednog beka tipa Loyd..

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

Da, Lesor takodje podvajan jako efikasno na low postu. Jedino ona jedna situacija kad mu je Deda pustio previše prostora uz čelnu liniju. Večinu štete u majstorici je učinio na ofanzivnom skoku.

 

 

Ne kažu džabe, sreča prati hrabre. Pogledaj samo sa kakvim samopouzdanjem je on uzeo onu prvu tricu (pa i drugu, doduše 😄). I to u kakvoj situaciji. Lomi se najvažnija utakmica, ti u slaboj šuterskoj formi, posle velikih (donekle zasluženih) kritika na račun igara ove sezone... Lik se najladnije diže na tu tricu iz driblinga i ona upada ko kap. ❤️ 

Sad sam dosao to da napisem. Plasio sam se Lessorta i njegove dominacije, ali Radonjic je perfektno spremio odbranu za njega. Ima na Partizan BC kanalu mnogo dobrih uglova bas za te napade kad je Lessortu spustano dole i tu se najbolje vidi kako smo to dobro branili. Lazarevic je radio strasan posao sa strane pomoci, tacno zna koliko treba da pomogne, kad i sa koje strane. Mnogo malih stvari radi on, to je neprocenjivo za ekipu. Mora samo da radi na samopuzdanju u sutu. A kao sto kazes Lessort je samo jednom uspeo da postigne kos iz tih napada, cak nisu ni visak pravili kod nasih udvajanja. Naravno to je ono sto mozes da spremis u pripremi, ali dominaciju u skoku tesko. Ovaj jednom rukom gradi Luku, drugom hvata loptu.

 

Sto se Pefija tice mogu da kazem da sam pisao kad je dolazio da mi se svidjalo kod njega sto se ne stidi da opali, nema taj strah. I juce je zaista odlucno sutnuo tu trojku. Doduse u sledecem napadu je pogodio aut :classic_biggrin: Ali da, pogodio je trojku i izneo jedan deo te zavrsnice. Veliko je to iskustvo, i finale kupa je odigrao dobro, stavise sjajno. Eto, uspesno je sve ovo zavrseno i imacemo po cemu da ga pamtimo, ali realno da se ne ljubimo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slažem se za Pefijevu trojku...jednostavno bez mnogo razmišljanja je odapeo i dadne ga. 😄

 

Da to nije ušlo, ne smem ni da pomišljam. 

 

Promašili smo tonu otvorenih i čistih suteva, a na kraju tačku stavlja bivši kosarskas šutem bez mnogo rezona. 

 

Ipak neko to od gore vidi sve...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, uini said:

 

ne znam da li ste primetili nakon trice, puštaju u prenosu slo-mo našu klupu za vreme vozdizanja stefanovog za tri - kako se hvataju za glavu :lol_2:

Screenshot-688.png


Jbg Uini, na tebi se kola slomiše 😄

 

21 minutes ago, Del Piero said:

Sad sam dosao to da napisem. Plasio sam se Lessorta i njegove dominacije, ali Radonjic je perfektno spremio odbranu za njega. Ima na Partizan BC kanalu mnogo dobrih uglova bas za te napade kad je Lessortu spustano dole i tu se najbolje vidi kako smo to dobro branili. Lazarevic je radio strasan posao sa strane pomoci, tacno zna koliko treba da pomogne, kad i sa koje strane. Mnogo malih stvari radi on, to je neprocenjivo za ekipu. Mora samo da radi na samopuzdanju u sutu. A kao sto kazes Lessort je samo jednom uspeo da postigne kos iz tih napada, cak nisu ni visak pravili kod nasih udvajanja. Naravno to je ono sto mozes da spremis u pripremi, ali dominaciju u skoku tesko. Ovaj jednom rukom gradi Luku, drugom hvata loptu.

 

Sto se Pefija tice mogu da kazem da sam pisao kad je dolazio da mi se svidjalo kod njega sto se ne stidi da opali, nema taj strah. I juce je zaista odlucno sutnuo tu trojku. Doduse u sledecem napadu je pogodio aut :classic_biggrin: Ali da, pogodio je trojku i izneo jedan deo te zavrsnice. Veliko je to iskustvo, i finale kupa je odigrao dobro, stavise sjajno. Eto, uspesno je sve ovo zavrseno i imacemo po cemu da ga pamtimo, ali realno da se ne ljubimo.

 

I pre te trojke kad je ušau (u drugoj četvrtini beše), postavio je par dobrih napada kad nam nije išlo. Jednom pronašao Kuza za zakucavanje, drugi put dobar pick sa Lukom iz kojeg smo imali otvoren šut za tri iz ugla ako se ne varam. Tako da dobre role od njega kad je bilo najvažnije i hvala mu na tome.

 

Ali da, i ja se slažem da nebi imalo smisla zadržati ga za sledeču sezonu. Jednostavno , iz ovoga što smo videli ove sezone, ne vidim kako bi iz njega mogli da izvučemo puno više. A puno više je potrebno, da bi on odradio ulogu za koju je projektovan

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ko i uvek dobric i deda prespavaju celu sezoni, pa se pojave u plej ofu da vade stvar, njih dvojica uz radonju su garant da nema zime, brez obzira koji 'placenici" bili sa druge strane..

i kuz je odigrao koliko toliko korisno u odnosu na celu sezonu gde je bio apsolutno beskortistan, ali za sledecu godinu njegova uloga moze biti jedino da ga drzimo u frizideru i izvadimo za plej of da odigra 10-ak minuta..

 

za hollinsa je neveroatno da ljudi i dalje ne vide koliko daje ovom timu..

valjalo bi umesto lazica dovesti nekog berona, ali od toga naravno nema nista..

missim moze i lazic da ostane, da bude u onih 15, puno je utakmica, al teska prica da i dalje igra po 20 minuta..,

Edited by n4l1m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, uini said:

 

ne znam da li ste primetili nakon trice, puštaju u prenosu slo-mo našu klupu za vreme vozdizanja stefanovog za tri - kako se hvataju za glavu :lol_2:

ma to je cele sezone uvežbavan jinx behaviour klupe...samo tako ulazi.

ali da se mi ipak zaobikolimo patentiranja tog specijala...

prodje tako ponekad i ona halejeva...pas joj mater.

Link to comment
Share on other sites

Cestitke timu i navijacima na jos jednoj tituli pve sezone, a najvaznijom  ABA lige, kratko i jasno. Najsladji ABA trofej za mene  a verujem i mnoge druge. Za mene su svi igraci MVP, ali izdvojio bih Holinsa i Davidovca. Idemo po KLS jako! 

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

U nastavku smo dodatno utegli kretnje da kada pronadju Lesora unutra u difoltnom mismeču ipak prvo sačekamo da spusti loptu i tek tada je reagovala strana pomoći pa smo skupljali i trojicu na njemu. U jednom trenutku i Lazarević i Volters pored Dede u bloku bukvalno zatvaraju sve uglove. Da su mu samo još dva puta u takvoj panici svirali očigledne korake, odjavio bi se on sobajle iz igre...i ovako je u tom spašavanju potrošio bitne sekunde i izgubio dve bitne lopte pod košem koje su trebale biti završnica napada i manji rizik od Panterove preduge trojke preko bloka. Lesor nam je u zadnjoj četvrtini dao samo poene nakon ofanzivnog skoka ili sa penala. Akcije za Lesorove lake poene u igri ledjima naplatili smo im ko stranim turistima.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ale ale ale oooooooooooo

 

pantelia se samokvotovaoooooo

 

On 10/15/2021 at 10:37 PM, pantelia said:

Sramota sta ljudi pisu.

 

Nemam obicaj da pisem ovakve stvari, ali zapamtite ovo: Holinsa cemo moliti da ostane, bice jedan od najboljih igraca do kraja sezone.

 

Pa me trpajte ako omasim, bice skroz zasluzeno. 

 

 

 

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kalinicu se skupilo sve sto se su igraci Partizana radili tokom sezone u mecevima sa nama. Ne opravdavam njegov potez, ali nema sanse da cu da ga osudim. Ovo su samo neke od situacije koje sam zapamtio:

 

Ledej u kupu udara laktom Lazica

Avramovic provocira nasu klupu

Avramovic provocira Kalinica

Ledej pada preko Davidovca i nece da ustane sa njega

Panter pokazuje srednji prst

Lesor se hvata za medjunozje

Trifunovic se bekelji Radonjicu

 

Ne smem ni da zamislim kako bi se ponasali da nisu u 80% vremena imali rezultatski zaostatak i da smo morali da gledamo kako proslavljaju koseve kao pobede, stezu misice i busaju se u grudi kao sto je bio slucaj u drugom derbiju regularnog dela Aba lige.

 


Obradovic se od svega ovoga ogradio, kao i od divljanja njegovog strucnog staba ka sudijama i zapisnickom stolu, potencira se kako se on pristojno ponasao tokom finalne serije kao da nema nikakav kontakt i komunikaciju sa svojim pomocnicima i igracima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Kako ide pesma " jebeš pare,jebeš pare Dobrić-Davidovac" ta dva momka su suvo zlato 

Zar ne bi trebalo 'jebes pare, jebes novac Dobric-Davidovac!

Lepo je videti @NMX, @bogi, @dravot,

ekipu na okupu.

Neznam gde ste bili do sada, nisam ni sumljao da se vracate.

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2021 at 11:11 PM, UDresuKvinsiMilera said:

Sta ti je psiha kod coveka.

Kad se uporedi ovo i neki antikosarkaski potezi koje je imao u sezonama kada Dejan nije bio trener, kao dva razlicita kosarkasa.Procenti drasticno bolji,igra racionalnija ma sve,zbog sistema i dobrih drugara u ekipi.I zaista je tako.

Vecina igraca je najbolja verzija sebe,mnogi igraju dosta iznad ocekivanja i to nije slucajno.Nejtove reci da se nije premisljao pri povratku jer se ovde oseca komforno se ipak poklapaju sa njegovim dobrim igrama,ta izjava nije bila fraza,Kalina rece na nekom NS radiju da je dobrim delom zbog Mitrovica dosao jer je zeleo da opet igraju zajedno,eno danas ko je obratio paznju video je da na klupi neprekidno pricaju,Vajt grli na kraju Lazarevica ko najrodjenijeg...Da ne nabrajam dalje,ko hoce primetice gomilu ovakvi stvari.Stvarno  lepa prica.

Treba ovo prepoznati dok traje,jedna utopijska zvezdaska ekipa koja na kraju krajeva igra i opasnu kosarku.Dobili smo domacu ekipu punu underdog-ova,krvava kolena,sistem,Radonjica,borbu,sportski bezobrzluk...sta je prosecan ciganin sanjao to je i dobio.

I svaki delic ekipe i sezone mi je zaista drag.Doslovno svi,od Kaline do Cirbesa i Simona pored klupe,svaki detalj onako ulepsava pricu i ima svoju ulogu.

Navlacenje na suparnika kao nikada u istoriji,od pojacanja do sudjenja i medija,a mi sve kontra.Secam se posle ozvanicenja Pantera i Ledeja mi bas Lazarevica...Neko kukao neko se salio a kad ono...ne znam da li je Ledeju smesan nesto,nisu im se ni bekovi lepo proveli ispred Stefana.Cak i na polusezoni oni Lesora mi produzi Cirbesa, ozivljavaj Markovica.Ja sam ocekivao da nas rutiniraju u EL sa ovim centrima i bez pravog beka a mi egal sa svima,mogle je na hrkljus moglo je na kos vise,prvi se javljam da nisam verovao tu.Prosto neverovatno koji nivo igre smo dostigli sa kojim resursima.

 

 

Sto se tice finala meni je zao sto neki zaista misle da smo blizu i pogotovo sto su neki pomislili posle 4. da je zelimir neko znanje pokazao nad Radonjom.Bolji smo kosarkaski za ceo stepenik ili dva, nase igrace njihov trener ne bi pogledao u prelaznom roku,ne bi ni mnoge ek ekipe.Ljudi zastanite malo,prodjite kroz rostere i razmislite koji trener je napravio apsolutni podvig.Verujem da nam je protivnik(struka) fino pomogao skartiranjem Kuruca i dangubica,osakatili su se tamo gde su najtanji i na sta ih mi lovimo,ovo navodim kao nesto sto nije bas uoceno kao jasna greska njihove igre/plana.Nas strucni stab i trener su kvalitetniji!

Uslovi koji su nam priredjeni su nepremostivi za 99% ekipa ja to garantujem.Pisao sam i nakon prve dve utakmice,jednostavno kriterijum se koriguje tacno kako nam ne odgovara i tada moras biti bolji 20 razlike da bi pobedio. @Laki21ili bilo ko neka pogleda koliko puta je gledan snimak nakon zahteva zelimira kroz celu sezonu(mislim da je Belosevic makar 5 puta gledao na zahtev partizana),nama se ne gledaju jasne nedosudjene situacije krucijalne za mec i kada trazimo pregled.Korigovanje kriterijuma sto se tice faulova,koraka,tehnickih,nesportskih i ostalog sve u cilju unizavanje nasih izrazenih kvaliteta(odbrane na prenosu lopte npr i odbrane koja sprecava da igrac primi loptu) a uzdizanju njihovih elemenata igre gde manjkaju npr dozvoljavanje koraka tupavom lesoru,nemocnim i slabasnim bekovima pri prijemu lopte i ostalim njima neophodnim stvarima da ne bi izgubili svaku.Jer da taj lesor ima kliker da se snadje u prostoru sa loptom i ne napravi korake igrao bi EL,Mur da moze da primi loptu pored jakog defazivca isto a panter da moze da prezivi kontakt igru pitanje je gde bi igrao,da mu je to najveca mana znamo iz naseg mandata.Uzmimo primer Markovica,ne igra dzaba neke minute,jednostavno on svojim gabaritima iako je zbog godina usporio igra dobro tu vrstu odbrane nad fizicki slabim bekovima,a njima su svi takvi,izrazeno mekani.Mi za tako nesto imamo i Lazica i Holinsa i Dobrica(to je jedino dobro sta on radi u odbrani),njihovi bekovi su se mucili i koracali u prijemu lopte u prve dve utakmice,zatim je zagorac krenuo da prenosi.Jednostavno imamo skrojenu ekipu tacno kako njima ne odgovara+-kvalitet igraca,ali idejno smo tacno uboli roster a to su sudjenjem pokusali da uravnoteze.O konkretnijim "greskama" sudija se moze pricati do sutra.

 

Za legendu ce ostati i njihvo ponasanje.Provokacije igraca od prvog meca,od prvog ulaska u halu kada tenzija nije ni bilo.Sve je poceo Ledej prvim korakom na terenu,njegove situacije nisu nisu zabelezene nazalost.Srednji prst od vise njihovih igraca,plazenje(ne mislim na trifunovica),medjunozje,gadjanje navijaca a isticem,vecinom pre velikih tenzija.Odbijali su da se pre meca pozdrave sa nasim igracima,nije ih bilo na dodeli pehara...A setimo se velikog cilja velikog coveka koji je dosao u srpsku kosarku da kako on kaze smanji tenzije.Sada nakon poraza ne zeli o kosarci poziva na razvgovor koji je ranije odbio kada ga je Covic potencirao,selektor Pesic je na N1 isto rekao da su ga odbili sto se tice istog sastanka dok ga je Ostoja vidno uvredio na sastanku saveza na koji su dosli svi treneri srpskih klubova osim jednog,samo je taj jedan imao trening.

 

Ne znam kako iko ocekuje normalno ponasanje sa trbina,dakle nasumicne mase kada se profesionalci na terenu ne ponasaju kako dolikuje.Zelimir je snimljen kako preti sudiji u finalu kupa i rekao "ovo ti je poslednje,ja ti garantujem..."(valjda mec)(ona situacija kada pre tajma mase prstom ispred lica sudije),taj isti sudija je sada odbio da sudi 4. mec u ABA valjda.

Da me neko ne shvati pogresno,navijanje mi je manje vise jadno jer se vise vredja nego bodri svoj klub ali kazem u zivotu od mase ne treba nista ocekivati,s druge strane profesionalcima je u opisu posla neki kodeks ponasanja,treba to distancirati i razlikovati.Lako je na sva zvona kritikovati prosecnog "Srbu" koji radi za 300eur i dodje da bude navijac dok se dole milioneri i profesionalci majmunisu a za to ne dobijaju kritike opste javnosti.

 

 

Sve smo dokazali od igre do nekih drugih stvari,sve je zapisano dosta toga i zabelezeno a titula urezana,sto se mene tice sledece sezone mogu da rade sta hoce.Pre ovog prelaznog roka sam najavljivao da ce partizan biti najjaci u drugoj sezoni zelimira,nisam odmah ocekivao napad na sve,ove igrace u prvoj sezoni ali i pored toga ostajem pri pocetnom stavu.Jos vise ce uloziti jos vise ce zagristi,pogotovo jer idu u EL.Ne vidim kako cemo izaci sa time na kraj,tracak nade je sto kosarkaski nisu pokazali mnogo,logisticki jesu.

 

Kalina je voleli to neki ili ne jedan od najvaznijih lica naseg  kluba,barem sto se tice novije istorije.

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...