Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

43 minutes ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

 1992. сам навијао за Партизан као да је Звезда и гледао сваку утакмицу. - isto, cak sam pre '92 dobijao karte od druga koji je igrao za kkp pa sam odlazio u halu na nbgd

 

Треба ли помињати услове под којима су отишли Вујанић и Лука Богдановић, није потписао Ђуро Остојић, застрашивање неиграњем за репрезентацију у случају непотписивања - nisam siguran da li se nekako Tomasevic uklapa u ovu pricu (zaobravio sam)

 

То никоме није сметало док је све ишло као по лоју, док се сипало шаком и капом, а све што вреди прелазило у Партизан. Звезда је била на нивоу Црнокосе и служила за истресање и зајебанцију, па се тад није причало ни о чему другом сем о "машини и институцији која меље све пред собом". - u tom nekom periodu je kkp bio jedini moguci predstavnik u el, ili kako se god zvala tada. jos sam u to vreme pricao da ako bi se dogodilo da postoji ravnopravna sansa za takmicenje (odlazak u el na osnovu plasmana) da kkcz, uz bolju organizaciju, zbog velicine sportskog drustva moze bez problema da se umesa u borbu, jer je el mamac za igrace. tako je i bilo. nije naucna fantastika napraviti tim koji moze da se takmici, ako imas pare i imas izlog. u vreme vladavine kkp, bas je taj nedostatak izloga dovodio do toga da je kkcz mogla da dovede jedino nedovoljno dobre igrace. sve sto valja je islo u kkp. neki pod ucenama, neki zbog izloga, a u svakom slucaju bilo je kod njih i para dovoljno za ono vreme. bilo je i kod nas para, ali niko kvalitetan nije hteo, ili smeo da dodje, a i taj izlog... 

 

Ја добро знам ко је он и шта је, као и сви навијачи Звезде - saradjivao sam tesno sa gradom kada se on pitao za sve,

али ако је један такав био потребан да се за пар година демистификује мит о свемогућем тренеру и алхемичару (коме не спорим резултате на овим просторима ни за тренутак), нека је ту, апсолутно. 

 

Не знам зашто сам ово испричао, али не може да шкоди, а чим не шкоди значи да користи. Добијамо вечерас.

Odlican ti je post. Ostavio sam neke komentare gore

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Laki21 said:

 

 

Iz ovog ugla mi ovaj Lazicev faul u drugoj utakmici izgleda presmesan. U prenosu sam zaista mislio da je faul. 

 

Voleo bih da vidim i ovaj Panterov nedosudjen faul iz nekog drugog ugla da bih mogao da procenim. Ovako gledano tu su negde. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Урош19 said:

Врв би престали кад људи не би причали бајке да је све ово почело кад је НЧ дошао и како је било бајно за време Вујошевића. А заправо је Вујошевић све започео, наш наставио и не знам зашто је добром делу комшија то тешко да признају.

Ima istine. Ali opet ne menja nista..

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Kooineeperk said:

Iz ovog ugla mi ovaj Lazicev faul u drugoj utakmici izgleda presmesan. U prenosu sam zaista mislio da je faul. 

 

Kod mene je obrnuto. Tek na ponovljenom snimku sam video Lazićevu desnu ruku, pa mi je zbog toga faul bio očigledniji.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uvrnuto said:

 

Kod mene je obrnuto. Tek na ponovljenom snimku sam video Lazićevu desnu ruku, pa mi je zbog toga faul bio očigledniji.

Jeste, postoji taj pokret desnom rukom. To je nesto sto Lazic radi ne bi li izvukao faul. Na kome su bese onda sudili faul na Ledaju ili Panteru? Meni je ovde veci faul nad Panterom (levom rukom) nego taj kontak sa Ledajom koji se i sam malo pomera a i bas je teatralan... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Edward Louis Severson III said:

 

Da, to je bio faul nad Punterom a sviran njemu. Sad je bio njegov faul a nije sviran.

 

Ono sto ja predpostavljam da moze da se desi je da sudije koje nisu bas dobre ne sude celu utakmicu pod istim kriterijumom. Tako da je dilema da li je ovo namerno ili ne. Greska svakako jeste.

Vec gledam play off i ABA toliko godina i meni je nepojmljivo da EL sudije koje sasvim solidno znaju obavljati svoj posao u EL i EC prave toliko gresaka ne samo na stetu Zvezde nego i ostalih ekipa. Manje-vise se to svodi da se sudi domacinski. Na to dolaze jos greske koje se svakako i njima mogu desiti.

 

Po meni, u svim "skakljivim" utakmicama tokom sezone + play off, treba da se dovode strane sudije. Mislim da bi to barem delimicno smanjilo eksplozivnost ovih utakmica. Ovako kao do sada, po meni barem, vise ne ide.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Strane sudije su poraz normalnosti. Da li u svemu moramo da imamo nekoga ko ca nas vracati u vinku? Zar bas nista sami ne umemo?

 

Inace, nista nismo manje bili nezadovoljni onom Panterkom ili onim Perez Perez likom. Isto sranje.

Pa ne znam bas, pogotovo kad imas multidrzavnu ligu kao ABA gde ti je uvek neko "stran". U VTB sude ili su sudili vec nekoliko sezona Hordov, Radvoic, Pukl, Javor... Ne znam po kom fazonu, ali su sudili.

 

Tacno za Pereza Duplog i Panterku. Ali , ipak mislim da bi bilo manje sumnjicenja da se namerno "kralo". lose odsudjeno i to je to. Ovo sada ovde vec ide do toga da se "vidi" namera i teorije zavere nisu onda daleko sa svim mogucim kombinacijama...:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drakon1 said:

Pa ne znam bas, pogotovo kad imas multidrzavnu ligu kao ABA gde ti je uvek neko "stran".

 

Jeste ali su to sudije iz zemalja koje igraju tu ligu, ipak su domaci. Ne sude nam spanci i cesi recimo, niti rusi. Na to sam mislio da bi za mene bio poraz i priznavanje da nismo normalni i da ne umemo sami da odrzavamo ligu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Napravi se lista stranih sudija, recimo njih 21, prethodno se kontaktiraju i provere da li su voljni da sude. Oni koji jesu, nalaze se na spisku.

 

Pošalje se klubovima koji uđu u polufine.

 

Svaki klub ima pravo da eliminiše 3 sa spiska.

 

Oni koji prođu, sude. Troje imena za svaku utakmicu izvlači se iz bubnja.

 

I onda nema više plakanja i kukanja na suđenje.

Edited by Laki21
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drakon1 said:

Ali , ipak mislim da bi bilo manje sumnjicenja da se namerno "kralo".

 

Pitanje brate, pa gledaj koliko kukamo na sudije u Evroligi. Ja ne znam ima li ih 5 kojima se nismo iznaredjali keve.

Just now, Laki21 said:

Napravi se lista stranih sudija, recimo njih 21, prethodno se kontaktiraju i provere da li su voljni da sude. Oni koji jesu, nalaze se na spisku.

 

Pošalje se klubovima koji uđu u polufine.

 

Svako klub ima pravo da eliminiše 3 sa spiska.

 

Oni koji prođu, sude. Toje imena za svaku utakmicu izvlači se iz bubnja.

 

I onda nema više plakanja i kukanja na suđenje.

 

Predlog ti je i ok i potpun ludacki u istom trenutku. Ako smo dosli do toga da moramo birati sudije kao porotu u Americi, onda smo stvarno zastranili.

Problem je sto su uvek glavne sudije njih 4-5. Znaci ili Belosevic ili Javor, Boltauzer, Pukl ili Radovic. A njih prakticno ni jednog ne podnosimo.

 

Ponovicu moj stav. Meni Slovenci nisu nastrojeni protiv Zvezde, ali mislim da jesu nadmeni. Da zele da se vide na utakmicama, a sudija koji je u centru paznje je los sudija.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Pitanje brate, pa gledaj koliko kukamo na sudije u Evroligi. Ja ne znam ima li ih 5 kojima se nismo iznaredjali keve.

Ipak ovo sad ima jos jedan drugi, gori "kvalitet" po meni.

Link to comment
Share on other sites

Dok ove najbolje evropske sudije samo sede besposlene i čekaju da ih ABA liga pozove i izvlači iz bubnja. 😄 Pa to bi moralo da se dogovori na početku takmičenja i utanače termini, a ne ad hoc, kad skontamo da će igrati Zvezda protiv Partizana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...