Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Koliko je izvesno da iducu sezonu krenemo sa istom centarskom linijom? Ma koliko to delovali suludo, to moze da se desi, narocito ako uzmemo titulu. Radonja vremenom postaje sve tvrdoglaviji i bezanje od rizika mu postaje osobina.

Zoc ce sigurno da mnoge najuri, jos ako opet bude para... Radonja bi ove drzao dozivotno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako zadrzi Kuzmica to bi vec bila tvrdoglavost epskih razmera, valjda je video do sada na sta nam centri lice i da ce se preduzeti nesto povodom toga nakon zavrsetka sezone.

 

Hvala Kuzu na svemu, narocito na onom prvom mandatu, imao je i u drugom nekih dobrih partija ali mislim da smo ga dobro ispostovali nakon svega sto mu se desilo, ne dogodilo se nikom, i nadam se ako smo ozbiljan klub da nam se ovakav propust sa centarskom linijom nece ponoviti sledece sezone.

Edited by necke
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

čini mi se da u utiscima sa tekme ispod radara prolazi borderline odlična odbrana olimpije (cedevite) u drugom poluvremenu;

omić nas je još u prvom isterao iz reketa a hrabriji pokušaju su završili u banani, to smo svi videli, međutim, kolektivna odbrana, pre svega spoljne linije u drugom je zaista bila fascinantna kada se uzme u obzir ko je igra pojedinačno.

 

takođe mislim da prečesto učitavamo ovom timu oli-cede neku skoriju istoriju, u kojoj nemaju dovoljno dobar mindset da pobede ili im timovi izgledaju kao prosti skup pojedinaca;

vrlo retko gledam aba, pa su mi uzorak ove dve plejof tekme (daklem, bias je golem) ali meni ova njihova ekipa izgleda sasvim dobro i po pristupu i po defanzivnoj disciplini a pri tome imaju čak 5-6-7 igrača, koji mogu da budu ključni u tekmi any given day.

 

dobro je i za nas da igramo ovu treću utakmicu jer ne može da nam čini dobro da prođemo u finale sa jednom prosečnom i jednom užasnom partijom.

neka ova treća tekma kod svih, od igrača do trenera, pa sve do navijača, pokaže da euroleague iskustvo nije uzaludno.

 

edit typo

 

Tačno. Mislim da je ovo najagresivnija predstava Olimpije u odbrani ove sezone. Pre svega kad se priča o pritisku na loptu spolja. 

 

Uz tu povečanu agresivnost, imali su i jasan defanzivni plan. Zatrpaj reket, nedaj prodor kroz sredinu, udvajaj svaki pokušaj postovanja u missmatchovima... Znači išli su na to da žive i umiru od našeg šuta za tri. Ljudi su na lajvu pizdili što šutiramo toliko za tri. Ali šta drugo da se radi kad su oni borderline bezobrazno skupljali svaki put kad naš igrač uđe u lane i ima 2 do 3 kickout opcije same ko duh na trojci, tako da nije tu bio samo Omić faktor u reketu. Jedino ispravno je bilo da se ti šutevi i uzmu, ali jbg, treba to onda i pogoditi.

 

Pored toga, uspeli su malo da nam poremete i ritam u ranoj fazi pozicionog napada ponekad. Ova (rukometna) ukrštanja što mi dosta puta odradimo na početku napada su nam poremetili gužvom i dobrim čitanjem situacije, pa smo tu gubili nepotrebne sekunde. Ne sječam se koja tačno utakmica, ali to je neko uradio i u EL, i mislim da se isto nismo najbolje proveli tad.

 

bold: Pojava koju smo ove sezone u Ljubljani gledali samo jednom ove sezoone. Juče. (malo preterujem verovatno, ali stvarno se nisu proslavili u tom segmentu ove godine)

 

2 hours ago, uini said:

 

suđenje je odlično u obe odigrane utakmice.

mi smo svojom nepažnjom i krivicom za par minuta drugog došli do 4 faula (ako ne grešim hollins i još neko u pokušaju da pritisnu njihov napad daleko od koša), a ni u prvom nismo puno bolje kontrolisali faulove, čim nam se ugasio šut.

 

pullen već drugu tekmu dobija 4 lične na pola meča; sam je kriv za to ali hoću da kažem da je suđenje ni po babu ni po stričevima, uz povremene greške, što je normalno.

 

 

 

Jedina stvar koju bi ja zamerao sudijama juče (sa naše strane), je da su dozvolili previše kontakta posle uhvačenog skoka. Imam osečaj da kad naš igrač uhvati loptu, Olimpijini su imali uvek dva free pokušaja da mu to iščačkaju bez da im se svira faul. Ljudi su pizdili na Kuza pred kraj kad mu je "ispala" lopta posle ofanzivnog skoka. Nije mu ispala, nego je dobio dva tri puta po rukama dok mu je nisu izbili. Ok, krivica je i njegova, što nije to bolje zaštitio, ali da im je bilo dozvoljeno previše, jeste.

 

Odnos u faulovima bi rekao da je bio dosta realan, baš zbog onoga što sam pisao gore. A to je da smo bili njihovom do or die strategijom u odbrani prisiljeni na šuteve spolja, a slobodna bacanja se obično ne zarađuju tako daleko od koša.

 

Pored toga, profesionalna ekipa 6/15 slobodna bacanja. Od toga Luka 3/4, ostalo bekovi. Pokriti se ušima i čutiti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Crni said:

Zamisli klacer je bio protiv Srbije vele sile u kosarci, ili ti je Srbija zalicila na Estoniju?

Zamisli nije Jokic doneo jedini kup Megi, nego upravo Ivanovic i to protiv Partizana, ili ti je Parizan zalicio na Borca?

I ne mozda i sigurno ne samo mozda ga ne cuvaju prvi put nikad bolji igraci, jer je Ivanovic igrao Evroligu u Buducnosti, kada je liga bila jaca od ove kovid danasnje.

I na kraju, cupao si kosu mnogo puta dok je klacovao protiv Zvezde, jesi jesi, a i to je evroligas, a da i ne mozda, vec sigurno je doneo jedinu titulu Buducnost bas protiv Zvezde poyy

 

 

Ta utakmica kad je ubacio trojku Srbiji je bila nebitna plus je covek ubacio s pola terena (rispekt, ali jasno je sta hocu da kazem), a Partizan iz te sezone svakako nije reper ni za sta. Zvezda iz te sezone, u zadnjoj deceniji nikada ni pre ni posle nije bila toliko suplja, sto je Buducnost uspela da iskoristi, a njihov najbolji igrac u toj seriji bio je Gordic.

 

Da probam plasticno da objasnim. Branko Lazic na terenu ispred zgrade ima brutalan ulaz, ubacuje dvojke, zakucava. U lokalnom kosarkaskom klubu niko ne moze da ga sacuva, cudo od igraca. U drugoj ligi KLS-a ubacuje 20ppg. Vec u prvoj KLS mu procenti slabe i padaju, on mnogo manje poteze, ne ulazi lako u pozicije. U ABA ligi mu prodje jedan od pet ulaza, dugu dvojku ni ne pomislja da uzme. U EL iskljucivo stoji u corneru i ceka loptu za 3pt. U NBA sutra, ne moze ni to.

 

Zasto? Zato sto su to razliciti nivoi kosarke, gde na svakom sledeces preko puta sebe imas bolje igrace, spremnije, agresivnije i gde je tebi svaki sut iz nepovoljnije pozicije u odnosu na ono sto si navikao. 

 

Isto tako i Dzoni, ovo je nivo vise u odnosu na ono sto je ikad igrao, a nije uljuljkan i mazen i pazen kao kod svojih u Podgorici, vec je van komfor zone i upravo najcesce i tako izgleda na terenu. Na treneru je da mu nadje ulogu i da mu dozvoli da radi ono sto najbolje ume, sto Radonjic i radi u ovom slucaju. Ali da uzme loptu, nadribla umesto njega i pogodi jbg ne moze.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mi nismo tako dobri sad niti smo u bilo kom delu sezone bili tako dobri da rivale poput Olivite dobijamo "na leru". To je dobra ekipa sa dobrom koncepcijom, pa čak i nekim komparativnim prednostima u odnosu na nas. Ipak, verujem da smo čvršći i nešto kvalitetniji, popravnog više nema i mislim da će pun fokus biti na narednu utakmicu. Očekujem maksimalnu energiju i samim tim i velike šanse da dobijemo taj meč. 

 

Sa druge strane, ima mnogo istine u onome kako je Guru opisao tzv domaću osnovu, dok je Lakijev rant klasično preterivanje podstaknuto emocionalnim outburst-om na nivou todlera. 

 

Moram reći da mi se čak intimno sviđa što su obe polufinalne serije ušle u majstoricu iako valjda ne moram ovde da se dokazujem kao neki zvezdaš. Igraju košarku i drugi i neće skinuti gaće pred "pretplaćenim na trofeje". 

:lol_2::Hail:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ocekivao da ce radonjic napadati konstantno Ferela i Pulena i to na postu. Da kroz pik proba da napravi mismeč na njima a ako pik ne uspije da probaju da zidaju Markovic, Volters i Ivanovic...i da se iz tog posta kreira dalji napad...to je moja logika. Sinoc zvezda nije uspjela da "zakoci" tranziciju olimpije, koja jedinu sansu ima u takvoj igri. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Carl Johnson said:

Ali Omic sinoc 4 banane, toliko nije imao ukupno kod nas, strahota.

 

Omić nije uopšte loš igrač, suluda omalovžavanja, bio je sasvim OK i kod nas, za Kuzmaru u ovom trenutku je doslovno izmislioc košarkaške igre.

 

34 minutes ago, necke said:

Ako zadrzi Kuzmica to bi vec bila tvrdoglavost epskih razmera, valjda je video do sada na sta nam centri lice i da ce se preduzeti nesto povodom toga nakon zavrsetka sezone.

 

Hvala Kuzu na svemu, narocito na onom prvom mandatu, imao je i u drugom nekih dobrih partija ali mislim da smo ga dobro ispostovali nakon svega sto mu se desilo, ne dogodilo se nikom, i nadam se ako smo ozbiljan klub da nam se ovakav propust sa centarskom linijom nece ponoviti sledece sezone.

 

Bio sam na moju veliku žalost juče u Ljubljani na tekmi, ne žalim se zbog cimanja, ali su pajseri na parketu uspeli da mi sjebu zaista do tada lep dan.

 

Kuzmić je možda i najbolji primer, ono, slikoviti egzamplar Radonjića i kluba u celini.

 

U ovom trenutku, Kuzmara je (zaboravite za trenutak nekadašnjeg Kuzmića koji je bio odličan centar) hodajuća sramota za košarkašku igru. Praktično svaki prolaznik od 215 cm mogao bi da na parketu radi to što i on. Kod njega više ne postoji koordinacija oko-ruka-pokret, šansa da mu lopta ispadne ukoliko mu je nesrećom upućena je cirka 80-90%. 

Pozicioniranje je u totalnom kurcu, u odbrani zbog mase đene đene, ali u napadu, jedna bruka kosmičkih razmera. Nemogućnost zauzimanja iole povoljne pozicije za ofanzivni skok, apsolutno odsustvo svake anticipacije gde će odbitak otići, brzina umirućeg puža...

 

To njegovo bitisanje na parketu je zaista bilo beskrajno tužno posmatrati, a jedino što je tužnije od toga je što je on doslovno naš klub oličen u jednom čoveku.

 

Izgubljeni u prošlosti, tvrdoglavo glavom kroz zid, kroz ista rešenja koja su drugi odavno provalili, sa istim, istrošenim, umornim i rashodovanim snagama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

čini mi se da u utiscima sa tekme ispod radara prolazi borderline odlična odbrana olimpije (cedevite) u drugom poluvremenu;

omić nas je još u prvom isterao iz reketa a hrabriji pokušaju su završili u banani, to smo svi videli, međutim, kolektivna odbrana, pre svega spoljne linije u drugom je zaista bila fascinantna kada se uzme u obzir ko je igra pojedinačno.

 

takođe mislim da prečesto učitavamo ovom timu oli-cede neku skoriju istoriju, u kojoj nemaju dovoljno dobar mindset da pobede ili im timovi izgledaju kao prosti skup pojedinaca;

vrlo retko gledam aba, pa su mi uzorak ove dve plejof tekme (daklem, bias je golem) ali meni ova njihova ekipa izgleda sasvim dobro i po pristupu i po defanzivnoj disciplini a pri tome imaju čak 5-6-7 igrača, koji mogu da budu ključni u tekmi any given day.

 

dobro je i za nas da igramo ovu treću utakmicu jer ne može da nam čini dobro da prođemo u finale sa jednom prosečnom i jednom užasnom partijom.

neka ova treća tekma kod svih, od igrača do trenera, pa sve do navijača, pokaže da euroleague iskustvo nije uzaludno.

 

edit typo

Njihova odbrana je bila i u prvom poluvremenu sasvim ok. Suteve koje smo imali u pocetku za tri nismo imali tako otvorene posle njihovig TO. Agresivno su igrali ne samo na prevodjenju lopte nego i na spoljnim pozicijama. Pod kosem su u situacijama 1-1 imali prevlast nad Mitrovicem, meni je jedino Kuzmic poziciono-odbrambeno imao sta ponudi protiv Omica, ostalo nista. Imali smo dosta skokova, ali mnogo ih je bilo u skoku za 2. ili 3. pokusaj da se postigne kos (koje smo promasivali, recimo Wolters). Cedevita nije toliko dobro odigrala mec juce, koliko smo mi 25-30 minuta utakmice bas lose odigrali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cele sezone ovde smaram o slobodnim bacanjima, ne znam više šta da kažem... Citiraću samo Željka Obradovića nakon njihovog poraza u Podgorici

Veliko je pitanje zašto igrač promašuju toliko bacanja. To je mentalitet, priprema, da dođeš da igraš utakmicu, da treniraš košarku. To je previše za bilo koju utakmicu, a kamoli u plej-ofu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ridji said:

Cele sezone ovde smaram o slobodnim bacanjima, ne znam više šta da kažem... Citiraću samo Željka Obradovića nakon njihovog poraza u Podgorici

Veliko je pitanje zašto igrač promašuju toliko bacanja. To je mentalitet, priprema, da dođeš da igraš utakmicu, da treniraš košarku. To je previše za bilo koju utakmicu, a kamoli u plej-ofu.

 

što kažu, nisam trener ali volim kenjati :lol_2:

jednako mi je zanimljivo i da smo pre ovih 40% imali već pomenutih 86.5%

isto tako ubacimo prvih cca 10 šuteva, pa onda 15 promašimo.

 

mislim, čini mi se da to govori u prilog ovom tvom citatu - nismo baš mentalno spremni da prevaziđemo in-game probleme a ni da zaključimo kako da vozimo tekmu koristeći ono što nam ide. vozi nas pozitiva pa nas isto tako uništi loš period igre.

jeste čudno za ipak prekaljene profesionalce i ja zaista ne znam da li tu trener nešto može osim da pozove drugačiji napad pa da ih tako resetuje. nisam pametan,

Link to comment
Share on other sites

Veliki je problem sto nemamo klasicnog centra vec ga glume Luka i Davidovac, to moze da prodje kao specijal samo. 

Kuzmic i Zirbes su uz Simona i Markovica rashodovani, a ne moze Luka svaku da daje 21 poen.

Nemamo centra ali zato imamo treceg pleja kojeg skoro i da ne koristimo.

Neozbiljno za ekipu kakvom se predstavljamo, ako budemo kaznjeni sami smo krivi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

 

što kažu, nisam trener ali volim kenjati :lol_2:

jednako mi je zanimljivo i da smo pre ovih 40% imali već pomenutih 86.5%

isto tako ubacimo prvih cca 10 šuteva, pa onda 15 promašimo.

 

mislim, čini mi se da to govori u prilog ovom tvom citatu - nismo baš mentalno spremni da prevaziđemo in-game probleme a ni da zaključimo kako da vozimo tekmu koristeći ono što nam ide. vozi nas pozitiva pa nas isto tako uništi loš period igre.

jeste čudno za ipak prekaljene profesionalce i ja zaista ne znam da li tu trener nešto može osim da pozove drugačiji napad pa da ih tako resetuje. nisam pametan,

 

Može trener recimo da ne zameni Holinsa posle 5 minuta koji do tog trena igra utakmicu života zato jer mu šablon to nalaže.

 

Npr, pogleda šta se dešava na parketu pa teškom mukom odustane od OCD-a.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

jasno, tj slažem se. nego, nije samo hollins ubacio 3x trice u prva tri šuta; kalinari je ubacio valjda dve, white i wolters nešto isto bez promašaja.

jeste on relativno brzo promenio celu petorku za kratko vreme, to verovatno jeste greška i ide njemu na dušu.

 

ali i ti igrači kada su ušli u igru, nisu mogli više ništa da zabodu a i mozak im je bio solidno isključen.

a nisu klinci.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Olimpija nema bas koncepciju,ali su juce bili naspanovani na nas. Malo smo koristili Jogija koji je sramota za odbranu. Omic sto neko rece 4 banane...jednostavno bili su extra motivisani.

 

Licno mislim da  nam je potreban reset, malo smo se i zasitili istih domacih likova...pricamo o budzetu a dva igrca plcamo da sede na tribinima i to je tako godinama sa ili bez Radonjica.

 

Voleo bih da vidim mladu i poletnu Zvezdu koja ce da raste kroz sezonu, mi u principu cele sezone drzimo slican intezitet igara, nema tu prostora da se nesto popravi.

 

Nama je Mitrovic glvni igrac u ovoj seriji, to govori nesto o Mitru, Radonjicu, ali i ostalim igracima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

jasno, tj slažem se. nego, nije samo hollins ubacio 3x trice u prva tri šuta; kalinari je ubacio valjda dve, white i wolters nešto isto bez promašaja.

jeste on relativno brzo promenio celu petorku za kratko vreme, to verovatno jeste greška i ide njemu na dušu.

 

ali i ti igrači kada su ušli u igru, nisu mogli više ništa da zabodu a i mozak im je bio solidno isključen.

a nisu klinci.

 

Brate, postoji game plan, ali postoji i jebeni TEREN. Ako imaš oči i vidiš šta se tu dešava, jebeno prilagodiš game plan događajima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Laki21 said:

Pokojni golubar je imao dve reči- skok i slobodna.

 

Nema ova ekipa dovoljan potencijal u odbrani da nadoknadi mane u napadu. Dovoljno je reći Kuzmić i Muka na 5, pa ništa bolji Aron i Deda na 4.

 

Spolja ipak imamo Holinsa i Lazića kao faktore u odbrani, plus Kalina kao SF. Tu smo prije kratki za jednog umjetnika.

Edited by Sector
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

jasno, tj slažem se. nego, nije samo hollins ubacio 3x trice u prva tri šuta; kalinari je ubacio valjda dve, white i wolters nešto isto bez promašaja.

jeste on relativno brzo promenio celu petorku za kratko vreme, to verovatno jeste greška i ide njemu na dušu.

 

ali i ti igrači kada su ušli u igru, nisu mogli više ništa da zabodu a i mozak im je bio solidno isključen.

a nisu klinci.

Evo Laki i ja smo skupa gledali tekmu i nismo mogli vjerovati očima da menja petorku koja je napravila u svega par minuta lijepu razliku i igrala suvereno. Pa nije im duša izlazila na nos nakon 7 minuta igre. I ubio je totalno dobar momentum. Prekrižili smo se samo. Čemu potreba za tim. E sad sam se i u živo uvjerio koliko zapravo Kuzma ne može. Na TVu se to i ne primjeti toliko koliko ovako. Drag momak izgleda, slikali smo sa njim i to sve stoji ali čovjek jednostavno fizički ne može ispratiti zahtjeve.  

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Laki21 said:

 

Omić nije uopšte loš igrač, suluda omalovžavanja, bio je sasvim OK i kod nas, za Kuzmaru u ovom trenutku je doslovno izmislioc košarkaške igre.

 

 

Bio sam na moju veliku žalost juče u Ljubljani na tekmi, ne žalim se zbog cimanja, ali su pajseri na parketu uspeli da mi sjebu zaista do tada lep dan.

 

Kuzmić je možda i najbolji primer, ono, slikoviti egzamplar Radonjića i kluba u celini.

 

U ovom trenutku, Kuzmara je (zaboravite za trenutak nekadašnjeg Kuzmića koji je bio odličan centar) hodajuća sramota za košarkašku igru. Praktično svaki prolaznik od 215 cm mogao bi da na parketu radi to što i on. Kod njega više ne postoji koordinacija oko-ruka-pokret, šansa da mu lopta ispadne ukoliko mu je nesrećom upućena je cirka 80-90%. 

Pozicioniranje je u totalnom kurcu, u odbrani zbog mase đene đene, ali u napadu, jedna bruka kosmičkih razmera. Nemogućnost zauzimanja iole povoljne pozicije za ofanzivni skok, apsolutno odsustvo svake anticipacije gde će odbitak otići, brzina umirućeg puža..

Ajde nemoj tako. Barem nam je pivo dobro sjelo na poluvremenu. A i divljali smo ko mala deca okružena sve navijačima Olimpije 😁. Žena sve snimila. Ja godinama već odlazim na skoro svaku Zvezdinu utakmicu u Sloveniji ali ovakvu atmosferu još nisam doživio. Milina osim naravno samog ishoda.

Edited by bodo
  • Like 1
  • Love 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

nisi se dopao lakiju :lol_2:

znamo se mi još iz ZG i utakmice protiv opet jbt Cedevite kada smo okupirali jedan dobar dio tribine iza koša. Imali deset razlike u zadnjoj četvrtini da bi u izgubili u neizvesnoj završnici. neće nas nešto ta Cedevita kad skupa pratimo 😁

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...