Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

5 minutes ago, propolis said:

 

Mislim da ce Zoc startovati sa Balsom na 5 zbog Kuzmića i verujem da će im Kuzmić praviti mnogo problema u skoku.

Biće zanimljivo ko će startovati na Lideju,a vrlo moguće DeDa. Šteta bi bilo Luku trošiti na Lideja zbog njegove produkcije na 5 i bolje je da čuva Smajlija posle.

 

 

davidovac nema šta da traži u duelu sa ledayom, to bi bilo davanje fore partizanu u startu bez ikakve potrebe.

 

slažem se sa princetonom da je luka logičan matchup za ledaya. ima smisla i ovo što pominješ, da ne počinjemo sa kuzmićem i lukom ali onda mislim da je daleko bolje staviti kalinića na ledaya nego davidovca. nisam čak siguran da davidovac treba da igra više od 5min, osim ako za to vreme ne šutira dobro za tri.

 

e jebo me pas ludi kad ste me navukli da pišem o duelu sa partizanom a danas asvel.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Sa Asvelom smo na 5-5 u H2H. U naletu su sa tri EL pobede u nizu...CSKA kući, Panata u gostima i Uniks kući i skorom 6-2. Okobo je prvi strelac lige sa 19.6ppg. Upravo zbog te izrazite potentnosti bekovskog para lakši su za skauting od komšija. Za odbranu nam je sve jasno i imamo mesa za to, ali Ivanovićevi minuti bi nam značili upravo zbog pritiska prodorom na ovu dvojicu da ih opteretimo faulovima i skratimo im minutažu. Tokumbo i Hauard pomažu i to zatvaraju ali Parker u takvom scenariju ne sme da rizikuje i da ih ne sačuva za završnicu. Ivanović jeste sada rovit ali je specijalista za iznudjivanje jeftinog faula u samom polasku kada uhvati čuvara na pogrešnoj nozi. Oni na centru imaju samo Gista drtinu i ovog molera Mustafu...ali veoma retko igraju na njih. Mustafa sa 2.21 ima preko 70% za dva ali često ne provede više od 4-5 minuta na terenu čim mu neki namazani Luka provuče par lakih ispod ruke ili se igra ubrza.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, oubrevo. said:

e jebo me pas ludi kad ste me navukli da pišem o duelu sa partizanom a danas asvel.

Sve je ok dok ne pocnes da pises o Partizanu na lajvu za vreme utakmice sa Asvelom... (osim ako ne vodimo bruka poena, i sam je kraj, onda ok - okrecemo se narednoj utakmici vec tada 😄 )  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Asvel je baš zajeban matchup: imaju najefikasniji napad u EL sa 0.998 poena po posedu, 1. su u procentu šuta iz igre (51.2%) i za tri poena (39.6%), 3. total rebound percentage (48.2%)... ISO heavy ekipa: imaju ubedljivo najviše izolacija u EL i najbolju realizaciju iz istih (impresivnih 1.293 ppp i 56.3 FG%), a najmanji procenat asistiranih poena... Zanimljivo je i da šutiraju neuporedivo bolje iz driblinga (49.4 FG%, 1. u EL) nego iz catch and shoot situacija (34.5 FG%, tek 11. u EL). 

 

U napadu im se sve vrti oko Okoba i Džounsa (posebno sada kada je Lighty out): Okobo je trenutno najbolji strelac EL sa 19.6 poena za 26.6 minuta uz 61.5% iz igre i 53.1% za tri, a Džouns je 6. strelac sa 15.9 poena za 28.3 minuta uz 56.3% iz igre i 46.4% za tri. Obojica su 3 level scorer-i: imaju izuzetnu realizaciju i u šutu za tri i sa poludistance (pull up šutevi i flouteri) i na obruču, baš im je teško naći neku manu... Mislim da je logično Holinsa staviti na Okoba da mu smeta dužinom, na Džounsu će verovatno morati da bude Volters, eventualno ako budu igrali sa tri beka u petorci (a mislim da hoće) probati sa Nejtom na Lakombu, a Lazićem/Lazarevićem na Džounsu. Svakako moramo biti izrazito agresivni na njima dvojici, iskakati visoko na piku, terati ih da se oslobađaju lopte i rizikovati sa šutem ostalih (ostatak ekipe je na nekih 33% za tri). Možda probati i sa usmeravanjem Okoba u desno, a Džounsa u levo.

 

Defanzivno su tu oko proseka, uz jasne vrline i mane: 3. odbrana od šuta u EL (al' mi šut nemamo, tako da nas baš zabole za to xexe), 3. odbrana pick and roll-a (mi smo 1.), ali generalno reket brane prilično loše i dozvoljavaju protivnicima čak 65% realizacije oko koša (tek 15. u EL, a realizacija u i oko reketa je upravo naš forte). Baš mnogo preuzimaju sa Gistom i Adetukumbom na 5, a u poslednjih 5 sekundi napada čak i sa Falom, isto i sa Kahudijem i Hauardom na 4 (mada im potonji mnogo više igra na 3), umeju da ubiju napadački flow i ofanzivno mnogo potentnijim ekipama od nas... Olakšavajuća okolnost je što im neće igrati Diot i Lighty - izostanak prvog verovatno znači da će neke minute na PG uzeti Strazel - francuski Reba Beba koga treba napadati kada god je u igri, dok izostanak drugog verovatno znači da će Lacombe igrati malo i na 3 (već je to igrao ove sezone), za šta možda ima solidan sajz, ali apsolutno nema frejm. Osetkowski im uzima najviše minuta na četvorci, a realno je rupa u odbrani, mislim da bi bilo pametno njega ciljati i vrteti više 1-4 pika jer on niti može kvalitetno da svičuje, niti da izlazi na šut i brani closeout. Fall je isto ranjiv u odbrani pika, mada nisam siguran da imamo igrače koji to mogu da kazne (tu bi nam dobro došao Ivanović u formi, al' jbg).

 

Sve u svemu biće jako teško večeras, protivnik nije posebno atraktivan al' imaju ozbiljan kvalitet, igraju fenomenalno ove sezone i uopšte nije slučajno što su na 6-2 (još su izgubili u Milanu gde su imali otvorenu trojku iz kornera i pokušaj iz odbojke za pobedu). Naša šansa je u trademark hrkljušu na mali broj poseda i najkrvavijim kolenima do sada, u skoku moramo nekako da im ispariramo i da izgubljene lopte svedemo na minimum. 

  • Like 30
  • Thanks 12
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno sam siguran u danasnju pobedu. Asvel je ekipa u principu slicna nama, razlika je u tome sto imaju poprilicno kvalitetaniji sut za tri poena i to ce biti kljuc utakmice da im sprecimo taj duo jer od njih pocinje kreacija i sut.  Oni imaju najbolji procenat suta u EL..za tri su prvi, za dva su drugi iza nas. Sto je najcudnije kod njih jeste da imaju najmanje asistencija u EL,a samo su ispred nas u greskama.

 

Statisticki je to veoma cudna ekipa,neki zakljucak je da ne igraju previse brza i da igraju relativno pametno  da dobro koriste miss match situacije. Svakako igraju dobro, ali imali su pet meceva kuci a tri na strani,a mi obratno.

 

Nisu oni naivni ni u skoku i fizikalijama, i treba biti jako dobar na defanzivnom skoku..statisticki nisu bauk u off skoku, ali mahom je to jer imaju i najbolji sut u EL. Svakako im moramo procente spustiti maksimalno i uvesti ih u tvrd mec, ali negde sam misljenje da mec treba da resimo pre poslednjih pet minuta jer u sustini imaju bolje(g) clutch igrace.

 

76-68 je neka moja prognoza...ide zima, valja sakupiti ogreva :)))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Guru said:

Asvel je baš zajeban matchup: imaju najefikasniji napad u EL sa 0.998 poena po posedu, 1. su u procentu šuta iz igre (51.2%) i za tri poena (39.6%), 3. total rebound percentage (48.2%)... ISO heavy ekipa: imaju ubedljivo najviše izolacija u EL i najbolju realizaciju iz istih (impresivnih 1.293 ppp i 56.3 FG%), a najmanji procenat asistiranih poena... Zanimljivo je i da šutiraju neuporedivo bolje iz driblinga (49.4 FG%, 1. u EL) nego iz catch and shoot situacija (34.5 FG%, tek 11. u EL). 

 

U napadu im se sve vrti oko Okoba i Džounsa (posebno sada kada je Lighty out): Okobo je trenutno najbolji strelac EL sa 19.6 poena za 26.6 minuta uz 61.5% iz igre i 53.1% za tri, a Džouns je 6. strelac sa 15.9 poena za 28.3 minuta uz 56.3% iz igre i 46.4% za tri. Obojica su 3 level scorer-i: imaju izuzetnu realizaciju i u šutu za tri i sa poludistance (pull up šutevi i flouteri) i na obruču, baš im je teško naći neku manu... Mislim da je logično Holinsa staviti na Okoba da mu smeta dužinom, na Džounsu će verovatno morati da bude Volters, eventualno ako budu igrali sa tri beka u petorci (a mislim da hoće) probati sa Nejtom na Lakombu, a Lazićem/Lazarevićem na Džounsu. Svakako moramo biti izrazito agresivni na njima dvojici, iskakati visoko na piku, terati ih da se oslobađaju lopte i rizikovati sa šutem ostalih (ostatak ekipe je na nekih 33% za tri). Možda probati i sa usmeravanjem Okoba u desno, a Džounsa u levo.

 

Defanzivno su tu oko proseka, uz jasne vrline i mane: 3. odbrana od šuta u EL (al' mi šut nemamo, tako da nas baš zabole za to xexe), 3. odbrana pick and roll-a (mi smo 1.), ali generalno reket brane prilično loše i dozvoljavaju protivnicima čak 65% realizacije oko koša (tek 15. u EL, a realizacija u i oko reketa je upravo naš forte). Baš mnogo preuzimaju sa Gistom i Adetukumbom na 5, a u poslednjih 5 sekundi napada čak i sa Falom, isto i sa Kahudijem i Hauardom na 4 (mada im potonji mnogo više igra na 3), umeju da ubiju napadački flow i ofanzivno mnogo potentnijim ekipama od nas... Olakšavajuća okolnost je što im neće igrati Diot i Lighty - izostanak prvog verovatno znači da će neke minute na PG uzeti Strazel - francuski Reba Beba koga treba napadati kada god je u igri, dok izostanak drugog verovatno znači da će Lacombe igrati malo i na 3 (već je to igrao ove sezone), za šta možda ima solidan sajz, ali apsolutno nema frejm. Osetkowski im uzima najviše minuta na četvorci, a realno je rupa u odbrani, mislim da bi bilo pametno njega ciljati i vrteti više 1-4 pika jer on niti može kvalitetno da svičuje, niti da izlazi na šut i brani closeout. Fall je isto ranjiv u odbrani pika, mada nisam siguran da imamo igrače koji to mogu da kazne (tu bi nam dobro došao Ivanović u formi, al' jbg).

 

Sve u svemu biće jako teško večeras, protivnik nije posebno atraktivan al' imaju ozbiljan kvalitet, igraju fenomenalno ove sezone i uopšte nije slučajno što su na 6-2 (još su izgubili u Milanu gde su imali otvorenu trojku iz kornera i pokušaj iz odbojke za pobedu). Naša šansa je u trademark hrkljušu na mali broj poseda i najkrvavijim kolenima do sada, u skoku moramo nekako da im ispariramo i da izgubljene lopte svedemo na minimum. 

Hvala najlepse na trudu. Mnogo smo zapenili na forumu o svemu i svacemu, a ovakvih postova je sve manje. Mozda da ovako nesto radimo pred svaku utakmicu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imaju dva beka (Okobo i Jones) koji su zajedno postigli preko 45% svih poena Asvela, a zajedno imaju 50% sut za 3p (oni su na 30/60 a ostatak ekipe 35/104) a i dobre % za 2p.

 

Ostatak ekipe prilicno ujednacen i svi imaju neku svoju ulogu. Jedna veoma fino skockana ekipa. 

 

Nema utakmice gde su i Okobo i Jones bili losi u isto vreme. U ta 2 poraza koja su imali Jones je bio ispod svog proseka ali je Okobo izdominirao. A kao sto Guru rece, mogli su lako da dobiju i Armani. 


Jedini ko ih je bas pobedio je Makabi i to ludackim % (75% za 2p i 40% za 3p). 

 

Bice zaaaaajebano, ali ako ne dozvolimo u startu utakmice onih klasicnih -10 za nas 😞 onda ih dobijamo.

Energija sa tribina, hard difens - tranzisn ofens, fokus 40min, i nasi su. (izmislio sam toplu vodu, jel?) 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Mislim da nama više i odgovaraju ekipe sa ISO košarkom i malo asistencija, nego neka Alba koja nam je konstantno pravila višak i gde su šuteri ostajali sami, što su, jelte, asistirani poeni. 

Naravno, pravi ISO majstori mogu uvek da naprave višak, ali je dobro ako im je šut prva opcija. 

 

Slažem se . Ovaj matchup mi deluje kako klasična strenght vs strenght situacija. Kapiram da se i oni najmanje vesele duela sa nama, jer smo prototip ekipe koja može da im poremeti ovo čime su priigrali 6 pobeda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se ako je neko vec kacio.

Ok video,ima zanimljiv deo o tome sta i kako radimo kada nas probiju iz izolacije,trebalo bi da smo tu bas dobri pa cemo videti veceras da li je to na elitnom nivou.

Mislim da imamo dobre sanse pod nasim tempom utakmice,tada cemo mi dirigovati a oni imati tek neke bljeske fizikalija i tih izolacija.

 

Posle @Guru-ovog posta sam primetio da je Asvel dosta slican partizanu tj obrnuto pa ako veceras budemo uspesni ne vidim da ce u nedelju biti drugacije.

S tim sto je Asvel partizan u vecem volumenu,bolji u tim svojim poljima igre,sposobniji,el verzija.Takodje u datoj komparaciji partizan nije dosegao ni fizikalije Asvela,jeste to mobilno i dobro ali skripi kod bekova.

 

Dakle igramo protiv potencijalno dve slicne ekipe,EL i EK verzija.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, oubrevo. said:

kad god je vladala slična samouverenost na topiku pred tekmu, gubili smo komotno. samo kažem.

vreme je za neki težak džinks.

Što bi rekao Patrijarh Pavle...kakvi smo mi to pravoslavci ako čukamo u drvo da ne čuje zlo ko kakvi Turci... Dakle nema jinxa, do sad se pokazalo da nam ISO ekipe odgovaraju, nema Diota koji je imao elemente kreacije i nama je trener Radonjić, a njima Parker. 

Mučićemo se i mi napadački, ali dobijamo

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ja sam i Okoboa i Jonesa metnuo u fantazi tim. To je najviše što mogu da uradim da ih poremetim. 

 

možeš i da odeš na el fantazi temu da se kurčiš kako ćeš sve da nas polomiš al' ko sam ja da delim savete iz jinxa 101

40 minutes ago, Milos 3.14 said:

Što bi rekao Patrijarh Pavle...kakvi smo mi to pravoslavci ako čukamo u drvo da ne čuje zlo ko kakvi Turci... Dakle nema jinxa, do sad se pokazalo da nam ISO ekipe odgovaraju, nema Diota koji je imao elemente kreacije i nama je trener Radonjić, a njima Parker. 

Mučićemo se i mi napadački, ali dobijamo

 

na stranu što više ličim na turćina nego pravoslavno-plavookog ljubitelja žira prastarih slovena (aka ja sam dokaz koliko su turci ostavili korena ovde : ))

- brate, kad bi samo znao koliko "čukanja vo drvo" u raznim iteracijama imam po jednoj jedinoj tekmi koja mi je značajna, ne bi mi ovo pisao

 

zahvaljujući meni smo osvojili mnoge titule, kako klupske, tako i reprezentativne a i knicksi su imali jedno finale zbog toga 🙃 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...