Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Lagani trening protiv oslabljene Mege.

Simanic i Kazalon mnogo znače Megi i bez njih dvojice nisu imali nikakve šanse što je nama odgovaralo da odigramo jednu laganiju utakmicu posle 10 izuzetno teških.

 

Kad bih birao nekog igrača za Zvezdu iz Mege to bi bio Balcerovski,a ostali su još daleko od potrebnog nivoa za EL/EC košarku.

 

Link to comment
Share on other sites

Okačio[mention=24]Sharp[/mention] na ABA topiku : ,,Najluđa stvar mi se dogodila kada sam u prvom mandatu u Cedeviti igrao evroligaški meč protiv Zvezde u Beogradu. Jedan navijač je stajao veoma blizu terena i znao je imena moje majke i tri sestre. To mi je bilo smiješno jer je stvarno ‘uradio domaći zadatak’, govorio mi je: ‘Hej Džejkobe, j**em ti nju, nju, nju i nju’. Smijao sam se, svaka mu čast, uraditi nešto takvo je zaista impresivno” – ispričao je Džejkob. '' ...razrešena misterija nedolaska Pulena.

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bolji je Matkovic od Balcerovskog, i to podosta. 

 

Tuzna poseta i ruzna utakmica. Mega bas tanka ove sezone, a posebno bez ove dvojice. Sudeci po Holinsovoj minutazi (najveca u ekipi), Radonjic jos nije digao ruke od njega, iako ovaj ne daje ama bas nikakve naznake izlaska iz bunara.

 

Bojim se da mi ne mozemo dobiti evroligaski mec bez Ivanovica. Sto zbog Uskokoviceve totalne neupotrebljivosti, sto zbog toga sto je Dzoni jedna od retkih pretnji spolja. Ako stvarno propusta i Pao i Asvel kao sto je Radonja najavio, jedna pobeda u te dve utakmice je premija.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fradler said:

Bolji je Matkovic od Balcerovskog, i to podosta. 

 

Tuzna poseta i ruzna utakmica. Mega bas tanka ove sezone, a posebno bez ove dvojice. Sudeci po Holinsovoj minutazi (najveca u ekipi), Radonjic jos nije digao ruke od njega, iako ovaj ne daje ama bas nikakve naznake izlaska iz bunara.

 

Bojim se da mi ne mozemo dobiti evroligaski mec bez Ivanovica. Sto zbog Uskokoviceve totalne neupotrebljivosti, sto zbog toga sto je Dzoni jedna od retkih pretnji spolja. Ako stvarno propusta i Pao i Asvel kao sto je Radonja najavio, jedna pobeda u te dve utakmice je premija.

 

U ovom momentu možda i jeste.

 

Ali potencial Balcerovskog, uzimajuči u obzir godine i kombinaciju sajza i štofa za košarku koji pokazuje, je jako redak.

 

Isto tako, zavisi za koga. Matkovic bi verovatno bio univerzalniji fit u današnjoj košarci, jer dosta timova voli te manje, pokretnije petice. Dok mi još uvke pripadamo staroj školi, tako da bi Balcerovski potencialno mogao da bude neka Bobi 2.0 verzija kod nas.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Wingwalker said:

Okačio[mention=24]Sharp[/mention] na ABA topiku : ,,Najluđa stvar mi se dogodila kada sam u prvom mandatu u Cedeviti igrao evroligaški meč protiv Zvezde u Beogradu. Jedan navijač je stajao veoma blizu terena i znao je imena moje majke i tri sestre. To mi je bilo smiješno jer je stvarno ‘uradio domaći zadatak’, govorio mi je: ‘Hej Džejkobe, j**em ti nju, nju, nju i nju’. Smijao sam se, svaka mu čast, uraditi nešto takvo je zaista impresivno” – ispričao je Džejkob. '' ...razrešena misterija nedolaska Pulena.

 

 

 

 

 

 

Zar nije zbog toga sto su se cifre u ugovoru razlikovale od dogovorenih

Link to comment
Share on other sites

Mozda je urbana legenda mada evo izlazi iz legende 

 

"

Sa Zvezdom sam umalo dogovorio saradnju nakon prve sezone u Cedeviti, bukvalno sam detaljno prolazio kroz ugovor i brojevi nisu bili u redu.

Koliko god novca da su mi prvobitno ponudili, poslije bi spuštali cifru i jednostavno sam se udaljio od toga. Takođe, čuo sam i neke priče o neisplaćivanju igrača, tako da sam odlučio da odem drugim putem."

  • Like 1
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fradler said:

Bolji je Matkovic od Balcerovskog, i to podosta. 

 

Tuzna poseta i ruzna utakmica. Mega bas tanka ove sezone, a posebno bez ove dvojice. Sudeci po Holinsovoj minutazi (najveca u ekipi), Radonjic jos nije digao ruke od njega, iako ovaj ne daje ama bas nikakve naznake izlaska iz bunara.

 

Bojim se da mi ne mozemo dobiti evroligaski mec bez Ivanovica. Sto zbog Uskokoviceve totalne neupotrebljivosti, sto zbog toga sto je Dzoni jedna od retkih pretnji spolja. Ako stvarno propusta i Pao i Asvel kao sto je Radonja najavio, jedna pobeda u te dve utakmice je premija.

Po Radonjinim i Zvezdinim standardima nije Holins u tolikom bunaru,jednostavno ovoliko defanzivnoj ekipi znaci (kvazi)bek koji pritiska loptu.Tako da bi ga Radonja verovatno komentarisao sa ~"dobra i konstantna igra u odbrani,pozrtvovanost je prisutna ceka se i da proradi sut".A i sta ce covek da radi bez Branka(sta bi sa njim?) I ovakvim Dobricem nego da gura Holinsa.

 

Nije nama Ivanovic potreban za pobede u EL,potrebni su Dobric,Holins u napadu pa i Davidovac koji izgleda kao da ga bude iz zimskog sna pred svaku utakmicu a ja bi i Nejta pod ovakvim uslovima naterao da uzme vise suteva spolja.

Konkretno ovo za Ivanovica je trenutno daleko od istine, mevece koje smo dobili-Makabi on je imao 4 poena 0/2 za tri i 0/1 bacanja za 15min,Zalgiris za 12min 0/4 za dva 0/3 za tri.

 

Prvo nam fale Dobric i Holins pa igra u tranziciji pa tek onda Ivanovic za lakse disanje u  ABA i odmor Nejta.Kao sto kaze @Chaos Is Me Ivanovic u El moze da bude igrac iz senke,da se otkaci kad ga neko zanemari,da ima minijature jer je tehnicki potkovan igrac a neki preporod na duze staze zbog njega ne ocekujte,pogotovo odmah posle korone.Dok vec u Aba treba da bude kao Nejt u EL,tako nesto ili sa jos vecom rutinom.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Mozda je urbana legenda mada evo izlazi iz legende 

 

"

Sa Zvezdom sam umalo dogovorio saradnju nakon prve sezone u Cedeviti, bukvalno sam detaljno prolazio kroz ugovor i brojevi nisu bili u redu.

Koliko god novca da su mi prvobitno ponudili, poslije bi spuštali cifru i jednostavno sam se udaljio od toga. Takođe, čuo sam i neke priče o neisplaćivanju igrača, tako da sam odlučio da odem drugim putem."

 

Ovo je njegova verzija priče, u najmanju ruku treba čuti i drugu stranu, pa da se sklopi cela slika post festum. Nazovite me skeptikom, ali ne bih baš proglašavao jednog Pulena apostolom istine i apriori verovao u sve što izjavi.

 

S druge strane, sve i da je to tačno od reči do reči (a očekujem da će se ispostaviti da baš i nije to tako bilo), to je samo plus za Čovića koji pokušava da mu smanji cenu i ne preplaćuje igrače. A dok se ne postigne dogovor - to je tržišna utakmica. Ko što je bilo slučajeva da igrač dobije u međuvremenu bolju ponudu, pa ode na drugu stranu, tako i klub revidira uslove, pa ako ti ne odgovara putuj igumane...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne svidja mi se trenutno stanje ekipe, premda ima dobrih momenata i detalja, uporedjujuci ih sa Robijinim timom, delujemo kao slow motion. Sutra da se igra derby, bez ikakve dileme bi bili favoriti , mada ce biti i za 10ak dana ( kad se vec igra ). Bolje trce kontre, bolje skacu i mnogo mnogo bolje pucaju. Ali ok, vec u startu je sve to neravnopravno bilo, znalo se odmah, dzakovi puni para iz ko zna kojih izvora i na koji nacin se slilo tamo, plus vrhunski trener plus pojacanja iz NBA. 

Nek uzivaju dok traje, a nece previse da traje jer mi ne deluje realno da u Srbiji svake sezone moze da se obezbedjuje toliki novac za jedan klub. Instant projekat za svrgavanje Covica. Mada i Buducnost je bila prvak jedne sezone, pa nikom nista, igrala se kosarka i dalje. 

 

Mozda ce i da osvoje ABA ligu, ali im svakako to necu priznati kao neko veliko ostvarenje u ovakvoj raspodeli snaga i novaca. Dejo kad ih je srusio, to je uradio sa slicnim budzetom i na posten nacin, na terenu sa Kalinom, Bobijem, Markusom i ostalima, nakon 1 1 dve utakmice je dobio na gostujucem terenu, end of story. 

 

Ovo sada mi lici kao kad se skupi drustvo sa bejzbolkama i krene da tuku najjaceg lika u kvartu, po principu zajedno smo jaci , 10 na 1 pa da vidimo, tako i ovo, sam Panter vredi kao nasa dva najskuplja igraca, a gde su ostali tek? 

 

Ipak, kad se prikljuce Ivanovic, Vajt, Lazic i mozda jos neko iz doselekcije, tada mozemo da donesemo neki bolji zakljucak, ovo sada je pocetak i trenutno je takvo stanje da ce verovatno biti favoriti u derbiju za 10k dana, za dalje utakmice, status - nepoznato. 

Meni kao nekom kosarkaskom laiku deluje da je onaj tim koji je imao Tomic sa Stratosom, Raglandom , Beronom i ostalima, da je bio bolji od ovoga. Jeste da je igrao drugaciju kosarku, ali je vise talenta bilo u tom timu. Mozda i gresim, jer sam laik za kosarku, ali ovako sa strane gledano mi tako deluje. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Obi-Wan said:

 

Ovo je njegova verzija priče, u najmanju ruku treba čuti i drugu stranu, pa da se sklopi cela slika post festum. Nazovite me skeptikom, ali ne bih baš proglašavao jednog Pulena apostolom istine i apriori verovao u sve što izjavi.

 

S druge strane, sve i da je to tačno od reči do reči (a očekujem da će se ispostaviti da baš i nije to tako bilo), to je samo plus za Čovića koji pokušava da mu smanji cenu i ne preplaćuje igrače. A dok se ne postigne dogovor - to je tržišna utakmica. Ko što je bilo slučajeva da igrač dobije u međuvremenu bolju ponudu, pa ode na drugu stranu, tako i klub revidira uslove, pa ako ti ne odgovara putuj igumane...

Pulen je samo potvrdio ono sto sam vec pricao, i kako nam je izmaklo gomila solidnih igraca zbog 20-50k evra.

Nista me ovo ne cudi sto je rekao Pulen, ne treba biti previse pronicljiv i isto zakljuciti.

Ovo tako lici na vd-a...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ni važno za priču da li Ivanović pogađa, važno je da odvlači odbranu i može da je pomera driblingom pa će ostati više prostora za spot up šutere. Baš bedak ako ne može još da se priključi ekipi, konačno nam sledi nekoliko utakmica u EL u kojima nismo totalni autsajder.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Meni kao nekom kosarkaskom laiku deluje da je onaj tim koji je imao Tomic sa Stratosom, Raglandom , Beronom i ostalima, da je bio bolji od ovoga. Jeste da je igrao drugaciju kosarku, ali je vise talenta bilo u tom timu. Mozda i gresim, jer sam laik za kosarku, ali ovako sa strane gledano mi tako deluje. 

jeste bio bolji, ali nas trener ne sklapa roster po talentu, vec ima neke druge parametre

za sta ce to biti dovoljno ove godine - videcemo

plus, kao sto covic rece - da ne ocekujemo doselekciju

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

verovatno je bolji preterana konstatacija, iskarikirana

ali isto tako je  i igra egal sa svim EL ekipama

ja ne vidim nista egal u tekmi u kojoj nakon 1. cet gubis 20 razlike

To je samo jedan od 7 meceva u kojem nismo bili konkurentni.

Svakako su problemi golemi, i vrlo je moguce da nakon cetvrtka ponovo postajemo atrakcija EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...