Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

56 minutes ago, goofy said:

Mogao bi Petrušev štošta da nauči od ovog malca:

 

Pa zar nije naucio?

 

Umesto da u NBA bude neki 15. igrac, odlucio se za Efes koji mu je ponudio vaznu ulogu i igranje evrolige.

 

Ista stvar. Vi ste verovatno ovom klincu ponudili ipak bitniju ulogu od one koju je ponudio Boston, a momku tih godina je jako vazno da igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ok, ne znamo celu ponudu Efesa i Partizana. Mozda je Partizan ponudio neki rastuci ugovor, u pocetku male pare pa sve vece, kako i minutaza raste. Sa druge strane, Efes je mozda calnuo veliku lovu ali za jednu sezonu, a i Petrusev nece da se vezuje, verovatno i dalje misli da bi mogao uskoro u NBA... trista je tu kombinacija. 

Link to comment
Share on other sites

Bice ovo super ekipa, sposobna da igra lepu i efikasnu kosarku, nadam se da ce prstati u ABA plej of-u kao nikada do sada i ako sve bude išlo očekivanim tokom(što znači da Zvezda i Partizan odu do kraja) verujem da ćemo imati najkvalitetnije finale u poslednjih x godina. Šteta što ABA nema 2 mesta u EL pa da sve to prodje malo relaksiranije i sa manje pritiska i za jedne i za druge. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, realno *w said:
Podseća me malo na Vlada Ilijevskog. I Vlado je tako prolazio protivnike bez da potrči, nego nekako kao brzim hodom.


Odlično poredjenje...dečkonja je serpentin za polukontre. Nije ti jasno kako su ga propustili tako lako. Dobar deo je tu i do tajminga. Kao da uvek napravi savršen broj koraka po idealnoj putanji. Lorenzo je veoma često tako prolazio do kraja bez da lete šarke. Mačorski je to skil i fan 2 voč.
 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za mene koji imam visoko teziste i spore lateralne kretnje, na basketu je uvek bio veci problem da cuvam te brzance nego mrge od 2m.

Ali ih zato i volim da gledam, sto kazes ne bude ti jasno kako tako lako prolazi. Plus sto ovaj deckonja ima bolesnu kontrolu lopte, tu mozda najvise stoji poredjenje s Kajrijem

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MrTwister said:

Sto se Izraela i njihovih medija tice treba se biti vrlo oprezan oko toga sto pisu vezano za njihove igrace, previse uglavnom tu ima hypea da bi neko ko nema previse poznavanja o njihovim igracima, ligi i organizaciji moze da pomisli da je to zapravo realno stanje. Casspi, Zoosman, Avdija o njima se po dolasku u NBA pricalo da su sampionski igraci koji mogu igrati bitne uloge za najjace timove u NBA. Evo ovaj zadnji Madara uporedi sa Kyrie Irvingom jbt. Ja licno mislim da je neki izraelski Pat Beverley nesto prikladnije poredjenje ako cemo vec NBA komparaciju. Mislim da ce znaciti ovom momku dosta rad sa trenerom kao sto je Zeljko, prvenstveno da neke stvari nauci da radi bolje i izbaci neke lose navike koje su ga dosad krasile. Hapoel je igrao dosta zonske odbrane pa i neke brojke tu mogu djelovati malo nerealno ali je ovu zadnju sezonu imao mozda i previse slobode u igri sto kapiram nece biti slucaj u Partizanu jer su ulozi znacajno veci a i ekipa je talentovanija.

Momak je meni primarno defanzivni prospekt i ima dobar defanzivni potencijal al se vidjelo da iole iskusniji i bolji ballhandleri koriste tu agresivnost protiv njega i imaju otvoren put do kosa kad krene onako da ih juri po citavom terenu. Ta energija sa kojom igra ce podsjetiti na neke borbabretm dane koji su mozda nedostajali. Kapiram da ce ucinak njegov zavisiti od uloge koju dobije a smatram da bi trebalo sa njim krenuti polako, da se fokusira na par stvari koje ce da radi a da ostalo dodje sa samopouzdanjem, stvari koje moze i sad da radi al ne toliko konstantno i efikasno. Tako da ce biti zanimljivo da ga gledamo i pratimo njegov razvoj u ABA ligi.

 

 

Ma, ovo se podrazumeva. Kao što se podrazumeva da se u toj ligi ipak lakše igra i da je retko koji igrač, koji je imao maksimalnu slobodu u nekom izraelskom klubu, kasnije ponovio to i u nekoj jačoj ligi.

 

Ali ok, opet ima i težinu kada to uradi klinac od 19-20 godina, u odnosu na recimo 30godišnjeg Amera.

 

Videćemo, uglavnom ima materijala za rad, to je najvažnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, odupri se ludilu said:

'nači makabizacija srpske košarke jopet.

Potpis zanimljiv na vise nivoa.

Ukupno gledano kako Žoc slaže ekipu biće da se i on tokom pauze malo primio na nove tendencije u košarci i da će ekipa igrati ludo i brzo, spejsing ovo ono. Pik će ostati osnova ali ima i drugih načina igre koje ja kao laik nazirem ali bas nisam u stanju da elaboriram. Ili mi se pričinjava 🙃Mozda Realni ili komšije Princeton ili (Madafaka?)čini mi se mogu to stručno objasniti.

I da definitivno da se pravi osnova a da će dogodine fine tuning. 

 

Od kako je Zeljko zvanicno preuzeo KKP, bas sam krenuo detaljnije da cackam po njegovim materijalima i setovima. Sta znam, dok ne pogledam makar jednu utakmicu ne bih smio da prognoziram osnove igre, ali neka kopija Fenera mi je ocekivana.

 

Od pojacanja Mader mi je odlican kao visegodisnji prospekt, izvanredan potpis. Moore i Panter mi je previse, ali dok ih ne vidim u svojim striktnim ulogama u organizovanoj kosarci, ne znam sta da ocekujem. Jos uz njih Avramovic uf.. ludo i brzo, a ne ide mi to bas kompletno sa Obradovicem. Kurucs mi je odlicno pojacanje - ovi 3-4 tweeneri su po meni najvazniji igraci za stil Euro kosarke, daju tu fleksibilnost povisivanja petorke, ili ubrzavanja i sirenja igre. Ja ga vidim na cetvorci dosta vremena, neki pokusaj Datome kopije. LeDay kvalitetan prasinar, ne znam kako se uklapa u sastav, izgleda mi nekako overkill, bespotreban njegov skillset za stil kosarke koji Zeljko koristi, ali doveden je kao jedan od stubova igre, pa jedva cekam da vidim kako i sta ce sa njim se igrati. Ne znam kako ste njega doveli, a propustili Melija. Od Smajlija ne znam sta da ocekujem, tako da se na petici bas ceka neki dobar, kvalitetan kosarkas. Od slobodnih igraca ne mogu da skontam ko bi mogao to da bude. Cini mi se da ce biti bas direktno iz NBA pojacanje. (Uz to se ceka i Zvezdin odgovor na to vase pojacanje, tako da definitivno najzanimljiviji dio prelaznog roka nas ocekuje)

 

Tako.. cim popunite ekipu, i pogledam makar jednu pripremnu, raspisacu se malo. Za sad od mene nula doprinos 🙂

 

 

Edit: Ovaj Mader(faker) ima 212cm raspon ruku 🤩 ja sam ga gledao na ovom prvenstvu sto je Izrael osvojio zlato, tu je bio bas odlican. Kasnije sam gledao neke klipove, i izgleda malac profi vojnik (kako to ide kod njih?) - ujutro vojska i obaveze, a poslije toga posvecenost basketu! Da li je moguce?

Edited by Princeton
  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Princeton said:

 

Od kako je Zeljko zvanicno preuzeo KKP, bas sam krenuo detaljnije da cackam po njegovim materijalima i setovima. Sta znam, dok ne pogledam makar jednu utakmicu ne bih smio da prognoziram osnove igre, ali neka kopija Fenera mi je ocekivana.

 

Od pojacanja Mader mi je odlican kao visegodisnji prospekt, izvanredan potpis. Moore i Panter mi je previse, ali dok ih ne vidim u svojim striktnim ulogama u organizovanoj kosarci, ne znam sta da ocekujem. Jos uz njih Avramovic uf.. ludo i brzo, a ne ide mi to bas kompletno sa Obradovicem. Kurucs mi je odlicno pojacanje - ovi 3-4 tweeneri su po meni najvazniji igraci za stil Euro kosarke, daju tu fleksibilnost povisivanja petorke, ili ubrzavanja i sirenja igre. Ja ga vidim na cetvorci dosta vremena, neki pokusaj Datome kopije. LeDay kvalitetan prasinar, ne znam kako se uklapa u sastav, izgleda mi nekako overkill, bespotreban njegov skillset za stil kosarke koji Zeljko koristi, ali doveden je kao jedan od stubova igre, pa jedva cekam da vidim kako i sta ce sa njim se igrati. Ne znam kako ste njega doveli, a propustili Melija. Od Smajlija ne znam sta da ocekujem, tako da se na petici bas ceka neki dobar, kvalitetan kosarkas. Od slobodnih igraca ne mogu da skontam ko bi mogao to da bude. Cini mi se da ce biti bas direktno iz NBA pojacanje. (Uz to se ceka i Zvezdin odgovor na to vase pojacanje, tako da definitivno najzanimljiviji dio prelaznog roka nas ocekuje)

 

Tako.. cim popunite ekipu, i pogledam makar jednu pripremnu, raspisacu se malo. Za sad od mene nula doprinos 🙂

 

 

Oduvek sam cenio Melija, ali ne i ovu njegovu olinjalu verziju. Očigledno je da se Mesina slaže sa tobom.

 

 

Iz ugla KKPa, ipak, nikad se ne bih dvoumio između njih dvojice.

 

edit: Mada, prevideh da ima samo 30 godina, mislio sam da je više.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razmisljam a propo Ledaya, imao je Zeljko i kvalitetnih prasinara na unutrasnjim pozicijama, tipa Veseli. S tim sto Leday ima i municije u napadu.

 

Cudi me da se Radulja nije pojurio, on mi je delovao kao dobar fit za ludo & brzo kosarku koju cemo igrati ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Ma dovešćete jednog pass first PG-a sigurno, pa nije Željko lud. Ovo sad u spoljnoj liniji sve sami gunneri.

 

Ako se secam statistike koju sam procitao sa clanaka, on je prosle godine imao oko 5 apg u Hapoelu i neko je napisao da je na juniorskom prvenstvu imao jos vise. Kad smo mi to ikad imali pleja sa takvom statistikom u tom polju? Jeste da to mozda deluje mali broj, ali za evropsku kosarku u kojoj ne obitavaju Rondo, Lowry, Westbrook i Lebron, to je sasvim pristojna cifra. Mislim da ce njemu fokus biti na razigravanju i nekoj odbrani koju ovde ljudi pominju i da ce tu biti ta komplementarnost sa Moore-om. Imamo vec sijaset igraca koji imaju ili mogu imati poene u rukama tokom tekme, tako da mislim da je to to sto se tice bekovske linije. Mislim naravno uzimajuci u obzir Savicev intervju od pre koji dan. Trazio se bek i centar i eventualno treci igrac ako Mozli ne bude mogao. 

Link to comment
Share on other sites

Veseli je pojam prašinar podigao na toliko visok nivo, da postaje diskutabilno i definisati ga tako.

 

Raduljin izbor kluba dovoljno govori o njegovim ambicijama. Očigledna želja da se uzmu pare bez previše cimanja.

 

 

 

35 minutes ago, Princeton said:

Edit: Ovaj Mader(faker) ima 212cm raspon ruku 🤩 ja sam ga gledao na ovom prvenstvu sto je Izrael osvojio zlato, tu je bio bas odlican. Kasnije sam gledao neke klipove, i izgleda malac profi vojnik (kako to ide kod njih?) - ujutro vojska i obaveze, a poslije toga posvecenost basketu! Da li je moguce?

 

izgleda

medium_2021-08-19-e0a4ee3043.jpg

 

 

************

 

 

Ako jednu nedoumicu imam, to je ovo:

 

Svi u spoljnoj liniji igraju "ludo & brzo", svi su opasni napadači, ali isto tako, ne vidim ko je tu igrač koji će da stane na loptu. Neko ko će u nekoj neizvesnoj završnici da odradi neki najmirniji napad, neku "siguricu", ako me razumete.

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su na ovaj tim mnogi ocekivali taj tip igraca: Ertel, Slukas, u realnosti makar Vesterman 🙂

Ali sad vec imamo toliko bekova da mi to i nema previse smisla, osim ako bas upadne neka bomba tipa Pangos, sto je sve manje verovatno.

 

 

edit: nisam srecan zbog Izrealske vojske, ali ok. Obucicemo malog da bude u duhu nesvrstanih, ako je pametan 🙂

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

Nema teorije, ovo je to sigurno, što se bekovske linije tiče.

 

 Da imamo malo pametnija krila bar, pa bi me sve to manje brinulo. Kao nekad, Kec na trojci, pa kad se lomi, sklonite se momci da ja nešto smislim. A sada na trojci tiha jeza.

 

Ono što je jasno iz ovakvog sastava, je da Žoc očigledno ima ozbiljna očekivanja od Madara. Sećate se kada je onaj izraelski novinar prvi put to spomenuo, pre nekih mesec i po. Znači da je momak sve vreme bio želja i da se samo čekao ishod letnje lige.

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, realno *w said:

Veseli je pojam prašinar podigao na toliko visok nivo, da postaje diskutabilno i definisati ga tako.

 

Raduljin izbor kluba dovoljno govori o njegovim ambicijama. Očigledna želja da se uzmu pare bez previše cimanja.

 

 

 

 

izgleda

medium_2021-08-19-e0a4ee3043.jpg

 

 

************

 

 

Ako jednu nedoumicu imam, to je ovo:

 

Svi u spoljnoj liniji igraju "ludo & brzo", svi su opasni napadači, ali isto tako, ne vidim ko je tu igrač koji će da stane na loptu. Neko ko će u nekoj neizvesnoj završnici da odradi neki najmirniji napad, neku "siguricu", ako me razumete.

Obzirom da je u Izraelu obavezna vojna obaveza za sve - da pojacamo zensku sekciju  naseg KK?

 

soldiers-1024x640.jpg

 

cccccc, koje bi kukanje nastalo! :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kao da provejava neki hejt prema petrusevu (ne mislim na nikog konkretno)

Bez razloga

Da je otisao sta znam u buducnost pa da kazes eeej a kkp pa ajde ali lik je otisao u efes, stabilan klub u svakom smislu, evroligas, prvak evrope... sigurno da je misko skockao ugovor 

Mislim sto se kaze ponuda koja se ne odbija

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

************

 

 

Ako jednu nedoumicu imam, to je ovo:

 

Svi u spoljnoj liniji igraju "ludo & brzo", svi su opasni napadači, ali isto tako, ne vidim ko je tu igrač koji će da stane na loptu. Neko ko će u nekoj neizvesnoj završnici da odradi neki najmirniji napad, neku "siguricu", ako me razumete.

 

konacan odgovor je = iso za puntera 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Petrusev se kladio na sebe, nema tu nista neobicno da igrac od 20god dobije jednogodisnji ugovor. Uostalom vidi se da mu je cilj Nba sto pre, gde misli da moze najbrze da napreduje i dobije najvise novca. Sve legitimno, ako vredi igrace.

Link to comment
Share on other sites

Ja samo ne razumem taj Miskov rezon za striktno trazenje jedne godine ugovora. Njega je draftovala najgora ekipa koja ga je mogla draftovati za njega. Dokle god je Embiid tu, on nema sta da trazi. Jedino ako ocekuje da se ovaj skrlja sledece godine i da tu uleti Petrusev na konto toga.

 

Da li je dobio vece pare u Efesu? Verovatno da, ali sumnjam da je neka drasticna razlika u cifri. 

Da li ima konkurenciju? Pa jbg, koliko god Dunston godina imao, ipak je to Dunston, a i Plajs je tu. 

Da li ce ga Ataman unaprediti? Mozda (iako imam prilicno rezervisano misljenje o njemu), ali sigurno manje nego kod Zoca. 

 

Ne mislim da je greska odlazak u Efes, daleko od toga, ali mislim da je losiji potez od Partizana.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, greenenvy said:

Ja samo ne razumem taj Miskov rezon za striktno trazenje jedne godine ugovora. Njega je draftovala najgora ekipa koja ga je mogla draftovati za njega. Dokle god je Embiid tu, on nema sta da trazi. Jedino ako ocekuje da se ovaj skrlja sledece godine i da tu uleti Petrusev na konto toga.

 

Da li je dobio vece pare u Efesu? Verovatno da, ali sumnjam da je neka drasticna razlika u cifri. 

Da li ima konkurenciju? Pa jbg, koliko god Dunston godina imao, ipak je to Dunston, a i Plajs je tu. 

Da li ce ga Ataman unaprediti? Mozda (iako imam prilicno rezervisano misljenje o njemu), ali sigurno manje nego kod Zoca. 

 

Ne mislim da je greska odlazak u Efes, daleko od toga, ali mislim da je losiji potez od Partizana.

 

Slazem se, sa tim sto bih na kraju dodao da je losiji potez od Partizana ili komsija.

 

Imao bi dosta sigurnije minute i svu podrsku.

 

Sa druge strane, u Efesu ce igrati sa znatno boljim igracima.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...