Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

18 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Poraz npr u Ankari nije nikakav kiks, ljudi su se uozbiljili, pojacali, nov trener, mnogo bolja odbrana.

 

...da bi ih već nakon nedelju dana od košarke odušio uvekneugodni Šljonsk. Ne sporim, ljudi su protiv nas odigrali odličnu utakmicu, ali mi smo je izgubili zato što smo mi bili...pa izgubljeni. Mislim, u principu je to stvar percepcije, ako se smatramo kao za ekipu koja je jedna od favorita i ima ambiciju da osvoji takmičenje, poraz od TT jeste kiks.

 

7 minutes ago, Beonegro said:

Mene je to podsjetilo na Ranka Žeravicu iz sezone 1995/96.

Sve se nadam da ove sezone nećemo imati dvomeč sa nekim, i da se u prvoj tekmi tog dvomeča nećemo naći u situaciji da na neriješen rezultat imamo kompletan poslednji napad... 😕

 

Deder ne bilo ti zapoveđeno, ako može malo detaljniji podsetnik za nas memorijski čelindžovane?

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Deder ne bilo ti zapoveđeno, ako može malo detaljniji podsetnik za nas memorijski čelindžovane?

 

Partizanova re-afirmacija u Evropi počela je laganim koracima. Kada se beogradski klub 1995. vratio u Evroligu, svega tri godine nakon svog trijumfa na Bosforu, zastao je već na drugom koraku. Nakon što su crno-beli u prvom pretkolu prošli bugarski Spartak iz Plevne, neočekivano ih je u baražu izbacila portugalska Benfika.

Prvu utakmicu protiv Portugalaca obeležila je jedna mala bizarnost. Partizan je imao posed lopte sa dvadesetak sekundi do kraja prilikom rezultata 64-64, ali je tadašnji trener Ranko Žeravica instruirao svoje igrače da ne šutiraju, očekujući da „nabije“ razliku u produžetku i tako sa dobrom rezervom ode u Lisabon. Međutim, pravila nisu predvidela produžetke, pa se tako utakmica završila retkim košarkaškim remijem – u revanšu, „Orlovi“ su rutinski tukli Partizan sa sedamnaest razlike i tako umesto našeg predstavnika završili u Evroligi. Vredi spomenuti da je junak druge utakmice bio tada već vremešni Karloš Lišboa, najbolji igrač u istoriji portugalske košarke - tridesetsedmogodišnji Lišboa je Partizanu ubacio čak 45 poena, od čega deset trojki.

 

https://www.vice.com/sr/article/3kjma9/partizanov-put-do-barselone-secanje-na-zaboravljeni-f4-evrolige

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sećanja on

 

Ne sećam se da l' je bio besplatan upad pa je već bilo krcato ili nismo imali karte, ali znam da smo drugar i ja nešto kasnili i sa još nekih dvadesetak nesrećnika pokušavali da izmolimo da nas puste u Pajonir. Bilo je tu komičnih situacija, proveravali smo razne ulaze u halu, kroz kafiče, preko nekih stepenica, svašta nešto. Elem, u drugom poluvremenu su nas pustili preko službenog ulaza pa smo svi đuture šmuglui kroz hodnike do partera. Sećam se kako je cela hala bila zbunjena kada je ostalo nerešeno i igrači krenuli da se razilaze. Kako? Otkud? :classic_biggrin: Prvi i poslednji put da sam uživo gledao basket koji se završava nerešenim rezultatom.

 

sećanja off

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Partizan je odlicno usao u utakmicu, dobro igrao vecim delom i na kraju izgubio spletom i svojih gresaka i protivnicke srece i sudijskog lopovluka. Ukupno citavih 8 razlike u gostima od jednog od glavnih favorita za osvajanje titule.

 

Ekipa zasluzuje sve pohvale, dobar deo igraca je u kontra-ritmu bilo zbog zdravstvenih problema bilo zbog prirodnog ciklusa forme.

 

Ljudi ovde traze klipove da se secira ucinak Avramovica. Sjajna ideja, jer sigurno ni on ni Obradovic ne misle da to moze bolje. Da uvedemo i Hall of Shame gde cemo prvo da nominujemo one najranjivije.

 

Utakmica je igrana 2. februara, ja sam vrlo zadovoljan. Volim i Huventud, energija, ludilo, zanimljiva istorija. Nisu evropski Celtics 🙂 ali respect i vidimo se u finalu.

 

Ajmo crno-beli!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Isiah said:

Partizan je odlicno usao u utakmicu, dobro igrao vecim delom i na kraju izgubio spletom i svojih gresaka i protivnicke srece i sudijskog lopovluka. Ukupno citavih 8 razlike u gostima od jednog od glavnih favorita za osvajanje titule.

 

Ekipa zasluzuje sve pohvale, dobar deo igraca je u kontra-ritmu bilo zbog zdravstvenih problema bilo zbog prirodnog ciklusa forme.

 

Ljudi ovde traze klipove da se secira ucinak Avramovica. Sjajna ideja, jer sigurno ni on ni Obradovic ne misle da to moze bolje. Da uvedemo i Hall of Shame gde cemo prvo da nominujemo one najranjivije.

 

Utakmica je igrana 2. februara, ja sam vrlo zadovoljan. Volim i Huventud, energija, ludilo, zanimljiva istorija. Nisu evropski Celtics 🙂 ali respect i vidimo se u finalu.

 

Ajmo crno-beli!!!

 

Ima rezona, samo ne znam kako je deo prirodnog ciklusa da sve ekipe samo protiv nas imaju najbolji % suta za 3 u istoriji svojih fransiza na jednoj utakmici. Da nam jebena Krka daje 5-6 trojki po cetvrtini. Kada ide ciklus gde nasa kolektivna odbrana napokon dobija mozak i pocinje da shvata da nas svaka ekipa trpa na isti nacin, sa iste tacke (cosak i ugao od 45°)?

 

Msm ja svakako verujem da je Huventud nenormalno sralo i u 2/4 i u 4/4, gde su trojke davali iz dotrcavanja i ocaja. I da se to tako ne bi ponovilo da igramo jos 10x. Ali pored toga su opet dali gro trojki i iz cistih situacija.

Link to comment
Share on other sites

Uopste mi se nije dopalo izraubljivanje, Pantera, Lesora, Lideja. Sve sto se moze dobiti tim, je dobar rezultat, dok oni imaju snage, a videli smo kad su nas stigli i prestigli. Ne mogu da razumem, da igrac odigra celo poluvreme. Da bi imao spremnog igraca, moras da ga odmoris. Nije dovoljan tajm aut, da se igrac odmori.

Razumem, bitna utakmica, treba povecati minutazu kljucnim igracima, ali ne toliko. Nije to resenje. Da Lidej nije iskljucen, Alen ne bi imao ni deset minuta za utakmicu.

Kad smo kod Alena, napisao sam, da ga je dolazak Lesora ugusio, usporio. On moze puno da nam pruzi napadacki. Stoji da se odbrambenoo gubi, da nije idealan defanzivac, ali mislim da moze da pruzi vise, nego sto cemo primiti preko njega. I da, volim petice, koje se izvlace da sutnu trojku. I vise ga vidim na 5, nego na cetiri.

 

Link to comment
Share on other sites

Stvarno je krajnje vreme da maloumnici kojima je samo dupe zinulo za pare, u svim sportovima, prestanu da terorisu i igrace i publiku sa abnormalnim brojem potpuno nebitnih utakmica i naprave formate takmicenja za normalne ljude.

 

Naravno, nece se desiti, ali zbog povrede jos jednog igraca morah...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno se nadam da Žoc konačno smisliti šta želi sa pozicijama 2 i 3.

Ovo sada ni na šta ne liči. Beskrajne rotacija, jednu tekmu ova dva igrača, sledeću druga dva.

 

Ovo što je danas Trifunović odigrao je jedna od najlošijih individualnih predstava ove godine, a velika je konkurencija. On sa 25% šuta za tri, na koliko je trenutno, jednostavno nema mesto u ozbiljnoj seniorskoj košarci. A čak i taj šut je samo deo onoga što nedostaje, odmah slede i nikakva kreativnost, ispodprosečna odbrana, itd. 

 

Ono što je dobro što Kuruc sve češće liči na košarkaša, ali je problem što je preagresivan i sam sebi ograničava minutažu zbog ličnih. Ona treća danas, nogama, na 10 metara od koša, baš prava "juniorska".

Danas odlično počeo tekmu, pa tu sam sebi presekao momentum. Ali kada igra dobro, to je baš dobro, na obe strane terena, pogađa trojke, ima ga u tranziciji, zna da baci dobar pas...

 

Jedina nada na toj poziciji mi je da se Kuruc malo presabere sa ličnim greškama, pa da ga gledamo 25 minuta po meču, čak i 30 u nekim najbitnijim, a da ovo ostalo pokrpimo kako znamo i umemo.

Iz ovog ugla mi deluje nemoguće da se on toliko smiri, al eto nadam se.

 

Naravno, :Hail: za takeover Alekse u trećoj četvrtini, moglo je da bude gadno bez toga.

Odmah iza njega Lidej, kojeg nije htelo ništa, ali se borio ozbiljno.

 

Tužno je što posle 65 minuta na terenu u Badaloni, mi nismo uspeli da obezbedimo jednu tekmu u kojoj će malo odmoriti Panter i Lidej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim Zeljko kritikuje mladje igrace, da nisu dovoljno koncetrisani. Skratio im je minutazu na minimum, i ne znam kako ocekuje, da budu naspanovani i zeljni igre.

Lidej i Lesor na 30 min, a Balsa nesto ispod 7 minuta. Voleo bi da ima malo vise poverenja u klupu, kada su u pitanju visoki igraci, Balsa i Alen. 

Mi se mucimo cak i protiv Borca, poradjamo neke poene. Cemu da se nadamo, protiv jacih ekipa. 

Brz oporavak Savi, i da se brzo vrati na teren. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam dal sam pisao ili mi se to motalo po glavi ali ovakve utakmice u ABA se igraju do daske u prvih nekoliko minuta/četvrtina da protivnik izgubi svaku nadu på onda i ovi drugopozivci malo ubodaju kad preuzmu il u garbage time se još više napale. På i Bane Djekic je letio po terenu i kucao tada. Samo tako mozes smanjiti minutazu glavnim igračima. Ovako daš nadu protivniku ti se unervozis i onda jbga čupaj na snagu i kvalitet u završnici.

Moj ti Željko nije tebe Dacha Mijatović (respect) punio iz popa trojcicama u Pioniru.

Ovo sve je novo za Željka i od sada cu tako posmatrati sezonu bez obzira na silno poštovanje njega i karijere njegove.

 

Link to comment
Share on other sites

Kad je četvorka Lidej, Lesort, Panter i Kuruc u prvih pet i kad im nije duša u nosu, mi smo ekstra ekipa i igrom i energijom i možemo da deremo sve.

Nažalost oni ne mogu 40 minuta u istom ritmu a izmene su nam ili daleko od ozbiljnog kvaliteta (Trifunović, Zagorac, Dangubić, Miletić) ili sa kvalitetom ali bez odgovarajuće uloge (Madar, Mur, Smajli, Avramović).

Balša i Glas nisu dovedeni da budu nosioci, već zalog za budućnost i to je za sad ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Angola said:

Vidim Zeljko kritikuje mladje igrace, da nisu dovoljno koncetrisani. Skratio im je minutazu na minimum, i ne znam kako ocekuje, da budu naspanovani i zeljni igre.

Lidej i Lesor na 30 min, a Balsa nesto ispod 7 minuta. Voleo bi da ima malo vise poverenja u klupu, kada su u pitanju visoki igraci, Balsa i Alen. 

Mi se mucimo cak i protiv Borca, poradjamo neke poene. Cemu da se nadamo, protiv jacih ekipa. 

Brz oporavak Savi, i da se brzo vrati na teren. 

 

 

Ne znam, teško je tu biti pametan. Recimo kod Balše je jasno da je nešto bilo, o tome ne možemo da komentarišemo.

 

Ali recimo ovi ostali, recimo od 13 do 20 minuta, nije to tako malo. Uvede nekoga jednom u cugu 7-8 minuta, ne uradi ništa, pa drugi put 7-8 minuta, opet ništa, teško je očekivati da i treći put dobije šansu.

Po meni je sasvim jasna bila namera da Panter ne igra danas, a da Lidej igra minimalno, ali kada je video da je đavo odneo šalu, ubacuj ih. Još jedan poraz od autsajdera na domaćem terenu bi nas baš zakucao po pitanju plasmana. Jer, ko se na Megu opeče, i u Borac duva...

 

Ja sam već rekao, jasno je da je cilj razvoj tih igrača, ali ne po cenu odustajanja od sezone. 

 

 

Što se forme tiče, ne napredujemo nimalo i to je činjenica. Mi smo čak pre dva meseca makar ove mečeve protiv autsajdera lakše rešavali.

 

Link to comment
Share on other sites

On misli na Madara, ni na kog drugog.

Sve ove priče o mladim igračima se odnose na Madara.

Dečko se zajebo i igra bez motivacije, Partizan se zajebo takođe i sad nema pleja.

Ovaj očekivao da će imati 25 minuta po utakmici gde će pumpati statse i klisnuti u NBA, a naši očekivali da če dobiti pass first talenta koji će da kida pik.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...