Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Trifa je bek, koji je jedino koristan na krilu. Kad ćoškari, utrčava u reket..kad treba da tapne loptu i improvizuje tu kreće problem jer ne zna.

Nizak je za krilo, protiv ovih je prošlo kad naspram njega bude imao igrače tipa Brodzianski, Kalinić..nema šta da traži.

Lesor je prošle godine bio u prvoj petorci EK, definitvno je uz Motlija najbolji centar EK trenutno.

Dobar pogodak, šteta što nije moglo od starta sezone.

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Ne sam Safete said:

Lessor pokidao na obe strane.

 

Za kraj poslastica napaljeni Zach (iako to nije novost) Pogurao nas na početku,  hvatao faulove u napadu, ubo trojke kad je trebalo ... kad je ovakav nikog se ne bojim :classic_smile:

 

 

Lesor po meni čak i bolji nego što statsi pokazuju, a i oni su vrhunski. Odlična zaštita obruča, a nije imao nijednu blokadu. 

 

Zek klasa, iskreno iznenadio sam se kad sam video 20 poena, nekako nisam imao utisak da je toliko dao. I to je super.

 

 

Ali ok njih dvojica, znamo šta mogu. Meni su sve oči uprte u Madara, pošto od Mura nema ništa očigledno. Jam dobar u šutu, dobra organizacija.

Nije se još oslobodio onih gluposti tipa da prerano stane sa driblingom, ili da propusti dobru poziciju za šut zbog neodlučnosti, ali toga je bilo mnogo manje. Prvenstveno me raduje ta organizacija, bila je solidna, a na drugom mestu agresivnost u odbrani. Isto par stvari koje statsi ne prikazuju, tipa kada juri Hanana u kontri, napada mu dribling, pa se ovaj zakuca u Lideja, i slično.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

posle duuugooo vremena nisam (live ili tv) gled'o , ćera (grobarčina) mi se sinoć verila.

trandebal u kafani, olešio se, teško ću zetu (grobarčina) da oprostim tajming, al' dobro, pratili smo...

odgledao jutros pre posla, nisam očekivao ovako laganu pobedu.

 

dosta dobro, Zek, Lesor, Balša, Panter... :thumbup:

Danguba, Zagor... :smiley26:

 

Bolno je koliko nam fali kršten plej.

 

 

  • Like 5
  • Love 9
Link to comment
Share on other sites

Jam kada bi mogao ovako u kontinuitenu to bi bilo dobro ....vrline njegove taj šut i brzina mogu biti konstanta, sinoć je pokazao i da može da vidi i podijeli pas ili ispuni u napadu ono sto se traži. On kad stekne rutinu u ovome što Željko traži od njega a I svi mi (he, he) biće zmaj. Ali teško je to očekivati od mladog igrača ove sezone. Zato moraju drugi da se uključe u tu organizaciju...kao Kopriva koji je u 4/4 imao pentracije i izlazne pasove ko pravi bek. To je izgleda ono na čemu Željko insistira kod svih taj pas viška. Onda je to teško braniti. Uostalom dok smo počeli pogađate te otvorene tu je bio kraj. Odbrana se malo utegla.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alex_Serbia said:

Snimci sa meca nimalo ne mogu da docaraju atmosferu i taj nivo buke sinoc. Jos mi zvoni u usima. Pre svega ulazak Tristana i dizanje tima posle serije Andore od 9-0. Najezio sam se ponovo.

 

Ili kad, što Realni pominje:

2 hours ago, realno *w said:

kada Madar juri Hanana

 

15 sekundi i sa i bez lopte, plus odlična strana pomoći na centru, ali mu ovaj na kraju nekako daje trojku preko ruke, a publika nagrađuje aplauzom i kreće da grmi. Odmah sledeći napad Madar vraća trojku.
 

https://thumbs.gfycat.com/RemoteConcreteAustraliankelpie-mobile.mp4

 

edit: iseče mi video svaki put kad pravim gif...

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima ona jedna vrhunska odbrana Madara pred sam kraj, cela hala je prepoznala momenat i bila odusevljena, ali je lik u zadnjoj sekundi ipak uspeo da nekako da pogodi trojku ludom srecom. Nakon toga je i Zeks svakako aplaudirao Jamu.

 

Bas sjajan momenat bez obzira na taj ishod.

 

Edit: Uvrnuto brzi 😁

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uvrnuto said:

 

Ili kad, što Realni pominje:

 

15 sekundi i sa i bez lopte, plus odlična strana pomoći na centru, ali mu ovaj na kraju nekako daje trojku preko ruke, a publika nagrađuje aplauzom i kreće da grmi. Odmah sledeći napad Madar vraća trojku.
 

https://thumbs.gfycat.com/RemoteConcreteAustraliankelpie-mobile.mp4

 

edit: iseče mi video svaki put kad pravim gif...

 

Odlična odbrana, ali nisam mislio na ovo. Sad proverih u pbp-u, nije jurio Hanana, nego Oriolu, kontra je bila, nije mu izbio loptu, ali mu je "pretio" sa desne strane, imam utisak da je ovaj gledao gde je Madar, pa se zakucao u Lideja i napravio faul u napadu.

 

 

Što se tiče ovoga sa gifa, dobra odbrana. Jbg, to je koliko malo deli dobru i lošu odbranu na strani pomoći. 

 

Ovde je problem nastao jer je Panter preširoko zaobišao blok, a realno je bilo da ide ispod bloka, pošto je ballhandler na 9 metara od koša. Kad je već bila ta situacija, ovaj ima lagan pas na centra, Madar mora da se spusti.

Svejedno kreće ka Hananu u istom trenutku kada vidi da lopta ide na tu stranu, pa pošto i pas nije bio idealan, stiže da zatvori. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

 

Odlična odbrana, ali nisam mislio na ovo. Sad proverih u pbp-u, nije jurio Hanana, nego Oriolu, kontra je bila, nije mu izbio loptu, ali mu je "pretio" sa desne strane, imam utisak da je ovaj gledao gde je Madar, pa se zakucao u Lideja i napravio faul u napadu.

 

 

Što se tiče ovoga sa gifa, dobra odbrana. Jbg, to je koliko malo deli dobru i lošu odbranu na strani pomoći. 

 

Ovde je problem nastao jer je Panter preširoko zaobišao blok, a realno je bilo da ide ispod bloka, pošto je ballhandler na 9 metara od koša. Kad je već bila ta situacija, ovaj ima lagan pas na centra, Madar mora da se spusti.

Svejedno kreće ka Hananu u istom trenutku kada vidi da lopta ide na tu stranu, pa pošto i pas nije bio idealan, stiže da zatvori. 

 


Da, da, znam da nisi mislio na ovo, napisao si u kontri. A ja se samo nadovezao još jednom odbranom. 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali ok, razumemo se,  poenta je taj Madarov agility u odbrani. 

 

U ovom klipu koji si postavio je baš bio na udaru, prvo ozbiljno jurenje šutera, dva bloka, dva menjanja strane, onda strana pomoći, pa vraćanje na igrača. I to vraćanje kontrolisano, iako kasni zbog pomoći na pbp, nije se zaleteo, nego ispratio i dribling.

 

Ako se on sabere trajno po tom pitanju, možemo da predjemo na sledeću najveću rupu po tom pitanju, Smajlija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Madar ima klasičan problem ulaska u mnogo veće cipele i navikavanja na iste. Jbg, dečko je sa 21 dobio da bude glavni plej ambiciozne ekipe. Kako mu bude raslo samopouzdanje bolje će prepoznavati situacije i biti odlučniji u odabiru rešenja u napadu. Sinoć mislim nakon jedne trojke koju je ubacio ostaje ponovo sam i ne zna šta da radi. Klasičan strah "uh, jbt, preteraću". Drugi put će znati šta da radi.

 

Sećam se da je Sale pričao kako se osećao kao da ništa ne zna i da otkriva novi svet kad mu je profa Nikolić stalno zvocao, a imao je već 24 godine i izgrađeno ime u jakoj Yu košarci. Samo polako s dečkom.

 

Zato u odbrani volja mora uvek da mu bude na sinoćnjem nivou. Biće tu kašnjenja, ispadanja, gubljenja... i to je normalno ali glad mora biti ista. Mnogo mi je drago što je Pionir prepoznao i nagradio požrtvovanje kad je dobio onu trojku u lice, a verujem da je i njemu značilo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, realno *w said:

Ovde je problem nastao jer je Panter preširoko zaobišao blok, a realno je bilo da ide ispod bloka, pošto je ballhandler na 9 metara od koša. Kad je već bila ta situacija, ovaj ima lagan pas na centra, Madar mora da se spusti.

Svejedno kreće ka Hananu u istom trenutku kada vidi da lopta ide na tu stranu, pa pošto i pas nije bio idealan, stiže da zatvori. 

 

Nije ovde problem nastao zbog Pantera. Ako se ne ide ispod bloka, onda se ne ide. Jedini problem u ovoj konkretnoj situaciji je sto su se Zagorac i Trifa pogubili (ne ulazim u to ko je od njih kriv) i lose iskomunicirali, pa je onda Trifa trazio igraca po terenu (a oni nisu iskoristili).

Inace, angazovanje Madara u odbrani nije nista novo. Uzmite utakmicu protiv Borca pacete videti isto to.
On u odbrani nekada ima problema protiv iskusnijih i jacih igraca, ali to vec nije pitanje volje, a i nije nam to neki veci problem.

Juce pored ovih iskusnih, za pohvalu su partije Trife i Balse, kao i sasvim dobar debi Tristana. 

A malo bih smanjio pohvale oko odbrane Mekintajera njegovim direktnim cuvarima. Zato sto nije neki problem zatvoriti jednu stranu, kada u drugu mozes da ga pustas. Tu su veci posao odradili visoki igraci koji su stitili reket, kao i igraci na strani pomoci.
Bilo je generalno dosta boljih rotacija u odbrani, ali bilo je naravno i losih sekvenci.

 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...