Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

Koji hejteri ovde ne mogu da verujem - svako mora po pet puta da ponovo isti post da je Novak idiot - nadam se iz sve snage da ce neko da ocisti ove bljuvotine

Novak je po svoj prilici povredio rame - i sta sad, treba da igra dok mu rame ne otpadne i da zavrsi karijeru naprimer? ne sumnjam da bi se neki radovali onoliko ali ej ljudi sta vam je

Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

ono kad Rafin fan prica o povredama i povlacenju s OI ...:ajme:

 

Jesi se to danas vratila na forum da odredjujes ko sme da pise na koju temu? 

Bukvalno vise ne znas gde udaras... ubacuje Rafu, spominjes neke pasose, menjanje drzavljanstva, placene treninge tokom zime... odmori malo, idi obgrli neko drvo pa se vrati za racunar.

 

Kako je BB vec napisao, nista on nece biti manji GOAT zbog ovog danas ali jbg, danas je zasrao stvari i treba da bude kritikovan za svoj potez. Sad, sto ti i odredjeni broj ljudi ne moze da podnesi da se njihov svetac kritikuje u bilo kojoj situaciji to je neka druga stvar.

 

p.s. Pratim sad finale u macevanju, sme li Rafin fan da prokomentarise to na drugoj temi ili ne?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Del Piero said:

kakva defanziva od posta...pasosi, odricanja, junacke grudi

 

tek sad sam siguran da sam na pravoj strani ove diskusije

samo se ti tesi.

5 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

To je to, ovo ga oslobadja bilo koje odgovornosti koju ima prema bilo kome.

Ako nekom pomognes na neki nacin posle je ok da mu se pokenjas na glavu. Besplatni treninzi jbg.

To sto ona mozda ne bi ni igrala dubl bez njega nema nikakve veze. On je sam prihvatio tu odgovornost i na njemu je da to izgura do kraja. 

pa eto, nek se sama izbori za svoje mesto pod teniskim suncem (da jos se vise ne sere po glavi Novak Djokovic), kao sto se i taj Djokovic izborio (kome nije Teniski savez Srbije pomogao na pocetku karijere, vec njegov otac (zaduzivanjem kod raznoraznih tipova), toliko omrazeni Srdjan Djokovic).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Koji hejteri ovde ne mogu da verujem - svako mora po pet puta da ponovo isti post da je Novak idiot - nadam se iz sve snage da ce neko da ocisti ove bljuvotine

 

Ko je tacno napisao da je Novak idiot i koje su to bljuvotine koje treba da se ociste, stvarno me interesuje?

 

Ovo je forum, ne vidim zasto ljudi ne bi smeli da komentarisu potez koji im se ne dopada. Ne vidim da je iko ista ruzno o Novaku napisao, samo o ovom njegovom potezu konkretno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

da su ljudi roboti, koji se ne kvare i stalno su na istom nivou funkcionalnosti, bio bi na pravoj strani. ovako gresis, jbg

Jbg, Drope, malo si mi se diskvalifikovao iz diskusije kada si rekao da bi se Nina samo ponadala da su odigrali mec.

 

Mogli smo mi Amerima da predamo finale i u Spaniji i u Riju. Manje smo sansi imali da dobijemo to nego ovo dvoje. Ali jbg, mi igrali a ja se ponadao. Ko me jebe.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

pa eto, nek se sama izbori za svoje mesto pod teniskim suncem (da jos se vise ne sere po glavi Novak Djokovic), kao sto se i taj Djokovic izborio (kome nije Teniski savez Srbije pomogao na pocetku karijere, vec njegov otac (zaduzivanjem kod raznoraznih tipova), toliko omrazeni Srdjan Djokovic).

Apsolutno ne funkcionise tako.

 

Ako ja prihvatim odgovornost da cu da uradim stvar X i onda ne uradim stvar X, ne mogu to da opravdam tako sto cu da kazem jbg, mogao si sam da naucis pa da uradis stvar X, ovako moras da se oslanjas na mene.

 

Jednostavno ne zelis da igras miks dubl - sasvim ok

Zelis da igras miks dubl, dodjes do meca za bronzu i tu odustanes i samim tim izbusis svog partnera - nije sasvim ok

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

 

 

Takodje, nemamo nikakav podatak da li je ovo bila njegova jednostrana odluka. Mozda ga je Nina pitala da li moze da igra i rekla mu da ako zeli da se povuce to je skroz ok. Mi to ne znamo. Ja uopste ne bih bio iznenadjen da je to slucaj.

 

Tako da, ono... ako je jednostrano i da nikoga nije pitao vec rekao ne mogu i kraj, to jeste dzukacki prema Nini jer ona mu je partnerka ovde u timskom sportu, ali nisam siguran da je to bio slucaj.

To vec ima smisla, za razliku od drugih "argumenata" u njegovu odbranu.

 

Mada nista me ne bi nateralo da izadjem i samo stojim

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Del Piero said:

Jbg, Drope, malo si mi se diskvalifikovao iz diskusije kada si rekao da bi se Nina samo ponadala da su odigrali mec.

 

Mogli smo mi Amerima da predamo finale i u Spaniji i u Riju. Manje smo sansi imali da dobijemo to nego ovo dvoje. Ali jbg, mi igrali a ja se ponadao. Ko me jebe.

lol

 

bez uvrede, ali ne drzis ti diskusiju pa da odredjujes ko se diskvalifikuje 

 

to sto ti smatras da je vece nepostovanje ako se odustane od nastupa ako nije u stanju da igra, nego da neko samo statira jer je u psihickom kanalu (pise se i o fizickim povredama, ali cak i da njih izuzmemo) je samo tvoje misljenje i mozes da ga smatras da ti tako mislis a ne da povlacis kao cinjenicu

 

ja da sam na mestu dubl igraca, uvek bih pre pristao da mi neko kaze odmah "e, ne mogu da budem ni na 30%, bolje da predam", uvek bih pre prihvatio nego da se ja mucim bez razloga, jer znam da ne mozemo da pobedimo

 

tako da sam i ja izrazio svoje vidjenje i svoje misljenje

 

a sad ja tebe treba da iskljucujem iz diskusije ovim primerom iz druge recenice koji nemaju ni 5% dodira sa ovom temom?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Jbg, Drope, malo si mi se diskvalifikovao iz diskusije kada si rekao da bi se Nina samo ponadala da su odigrali mec.

 

Mogli smo mi Amerima da predamo finale i u Spaniji i u Riju. Manje smo sansi imali da dobijemo to nego ovo dvoje. Ali jbg, mi igrali a ja se ponadao. Ko me jebe.

dobro je da ste se "vi" ponadali, jer ste "vi" igrali i jer ste "vi" imali sansu. :bravo:

 

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Apsolutno ne funkcionise tako.

 

Ako ja prihvatim odgovornost da cu da uradim stvar X i onda ne uradim stvar X, ne mogu to da opravdam tako sto cu da kazem jbg, mogao si sam da naucis pa da uradis stvar X, ovako moras da se oslanjas na mene.

 

Jednostavno ne zelis da igras miks dubl - sasvim ok

Zelis da igras miks dubl, dodjes do meca za bronzu i tu odustanes i samim tim izbusis svog partnera - nije sasvim ok

a on je to iz hira odustao od mixa? onako, kao Krajinovic, Per, Tomic, Kirios?

jesi li ti uopste gledao prethodna 3 meca?

vidim ja, Srbi priznaju samo heroje koji slavno poginu (na Kosovu polju). da parafraziram Medvedeva od pre neki dan: da je (bukvalno) umro na terenu mozda (MOZDA) bi mu oprostili (a i tad bi se neki bunili sto je eto dzukacki umro na terenu, pa je uskratio Nini zadovoljstvo igranja do kraja meca za olimpijsku medalju).

:twak:

 

jos jednom ponavljam: Novace, uzimaj pasos Papua Nove Gvineje ili Trinidada i Tobaga i seli se iz Srbije!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U suštini nije loša bila odluka da igra OI nego da igra miks. Šteta baš. 

Ovo je prosto potpuni raspad, fizički i psihički. Ljudi zaboravljaju da je i on čovek koji se troši, a mentalna snaga se troši isto kao fizička. Zato je važno da ima duži odmor posle svakog Vimbldona.

Na OI se uvek najbolje vide njegove slabosti, koliko god bio dominantan inače. Tu dolaze na naplatu sve one spasene meč lopte, vraćanja posle 0:2 u setovima i veliki mečevi izvučeni na par lopti. Tu se najbolje vidi da je samo čovek i da svako može da se raspadne i izgori u želji, samo je pitanje do čega mu je toliko stalo. Njemu je iz nekog razloga toliko stalo do zlatne olimpijske medalje, i baš zbog toga je nema. 

A da je sore loser to prosto nije tačno, dovoljno je videti kako se ponaša čim se meč završi. Nikad nije propustio da čestita protivniku i da ga pohvali kasnije. To što u toku meča ima razne ispade i što ne može da se kontroliše kao Borg, pa gle čuda nije takav, ni kad dobija ni kad gubi. Može da se fokusira tako za neke mečeve ali to je izuzetak. Ta strast mu je sigurno više pomogla u karijeri nego što je odmogla.

 

That being said, ovo odustajanje od dubla je loš potez, nema se šta reći. Ali posle tri sata mučenja po onakvoj vrućini izaći na još jedan meč za bronzu je baš zastrašujući zadatak. Verujem da bi ipak probao da se igralo sutradan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

a on je to iz hira odustao od mixa? onako, kao Krajinovic, Per, Tomic, Kirios?

jesi li ti uopste gledao prethodna 3 meca?

vidim ja, Srbi priznaju samo heroje koji slavno poginu (na Kosovu polju). da parafraziram Medvedeva od pre neki dan: da je (bukvalno) umro na terenu mozda (MOZDA) bi mu oprostili (a i tad bi se neki bunili sto je eto dzukacki umro na terenu, pa je uskratio Nini zadovoljstvo igranja do kraja meca za olimpijsku medalju).

:twak:

 

jos jednom ponavljam: Novace, uzimaj pasos Papua Nove Gvineje ili Trinidada i Tobaga i seli se iz Srbije!

Ovo je iskljucivo moj stav i nema nikakve veze sa mojom nacionalnom pripadnoscu, nije me ni interesovalo iskreno kakav ce rezultat Novak ovde da napravi, niti sam licno razocaran zbog rezultata, bilo u singl bilo u dubl konkurenciji.

 

Ako je u losem fizickom stanju uvek je mogao da izadje na dubl mec, a da preskoci singl, cisto iz odgovornosti prema drugom ljudskom bicu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nek mi neko objasni vezu između toga što je Novak organizovao besplatne treninge našim teniserima i ovog današnjeg poteza, tj. kako ovo prvo može da bude opravdanje za ovo drugo? 

 

Mislim da uopšte nema potrebe da vadite "argumente" gde ćete izlistati šta je sve Novak postigao i uradio u karijeri jer većina nas Noleta voli i kritikujemo samo ovaj postupak. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Inace, apsolutno ne sumnjam da je on sve to iskomunicirao sa Ninom. Nije rekao jbg necu da igram a ti vidi, verovatno mu je i ona rekla da je skroz ok ako ne moze.

 

S tim sto bi svako razumno ljudsko bice reagovalo na taj nacin na njenom mestu, i nista od toga ne umanjuje njegovu odgovornost prema njoj kao dubl partneru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje ne vidim sta mu je miks bio kriv, on je ovde prokuvao u jednom trenutku a onda pukao i psihicki i prosto nije mogao da se vrati. Ja sam pricao jos od pola sezone da je on na isparenjima fizicki i da ga ta mentalna aura drzi vise od svih drugih i omogucava mu da podigne igru i malo pritisne u pravom trenutku i lomi meceve, ali ja sam lud, njegov hejter i nemam pojma o tenisu.

 

Za mene je potpuno suluda prica, uz sve teske i ocajne uslove, da za njega govorimo da je ovo neki prvenstveno fizicki zamor i da je previse vremena proveo na terenu.

 

Pa da je imao vremena da se resetuje protiv Zvereva i da se igralo u pet setova, on bi ga dobio, danas bi Kacanova pocistio sa 3-0 i bilo bi No1e golden slem i ostale price.

 

Razocarenje zbog poraza u miksu ga je sigurno dodatno utuklo, ali to je psihicka stvar, a ne fizicka. Fizicki on svakako nije na 100%, ali nije bio ni na Rolan Garosu i Vimbldonu, pa ih je gle cuda osvojio.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dropkick Murphys said:

lol

 

bez uvrede, ali ne drzis ti diskusiju pa da odredjujes ko se diskvalifikuje 

 

to sto ti smatras da je vece nepostovanje ako se odustane od nastupa ako nije u stanju da igra, nego da neko samo statira jer je u psihickom kanalu (pise se i o fizickim povredama, ali cak i da njih izuzmemo) je samo tvoje misljenje i mozes da ga smatras da ti tako mislis a ne da povlacis kao cinjenicu

 

ja da sam na mestu dubl igraca, uvek bih pre pristao da mi neko kaze odmah "e, ne mogu da budem ni na 30%, bolje da predam", uvek bih pre prihvatio nego da se ja mucim bez razloga, jer znam da ne mozemo da pobedimo

 

tako da sam i ja izrazio svoje vidjenje i svoje misljenje

 

a sad ja tebe treba da iskljucujem iz diskusije ovim primerom iz druge recenice koji nemaju ni 5% dodira sa ovom temom?

Rekao sam da si se za mene diskvalifikovao, nisam ti zabranio da pises. 

 

Za mene je ruzno pravdati ovaj potez Novaka time sto bi se Nina samo ponadala da ce osvojiti nesto, a ustvari nece. Jos ce ispasti da joj je ucinio uslugu.

 

Ne vidim sta je problem poredjenje sa kosarkom. U sustini ti si napisao da je nebitno sto nisu odigrali dubl jer ne bi dobili, da li bi tako reagovao da smo mi otkazali Amerima finale jer ni to svakakao ne bismo dobili?

Link to comment
Share on other sites

On je najbolji igrač svih vremena, veliki je šampion(došao do toga ogromnim zrtvovanjima) uradio je velike stvari, često radi lepe gestove, ali je ovde uradio jajarski u dripacku stvar. Ima i te svoje momente, kad je sklon da uradi nesto dripacki (svim ljudima se to desava).

I ne, tu nema prostora za price o frustraciji kao opravdanju, vec o slabosti da se kontrolisu frustraciju. Svi ljudi svakodnevno prozivljavaju nekakve frustracije.

 

To je fakat, izvinjavam se svima, ali ne ostavljam ni promil šanse da nisam u pravu u ovom slučaju. Bias stance mi nije ukljucen ni malo 

Ko ne misli tako, trebalo bi da se zapita.

6 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Inace, apsolutno ne sumnjam da je on sve to iskomunicirao sa Ninom. Nije rekao jbg necu da igram a ti vidi, verovatno mu je i ona rekla da je skroz ok ako ne moze.

 

S tim sto bi svako razumno ljudsko bice reagovalo na taj nacin na njenom mestu, i nista od toga ne umanjuje njegovu odgovornost prema njoj kao dubl partneru.

Ma da, nece sigurno da kaze Novaku Djokovicu "Da l ces  to da uradis, kako te nije sramota?!"

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...