Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

2 hours ago, mmajstor said:

 

Mislis da bi Sasa odbio Kalinica i ukoliko se imalo za obestecenje za Ivanovica, o Jovicu i da ne pricam? 

Mislim na koncepciju sklapanja tima i iskoriscavanja na najbolji nacin.

Obradovicevu selekciju i hendlovanje iste smo videli. 

Link to comment
Share on other sites

Generalno jos ovo: Ovo sta rade Partizan i Zvezda... ne znam sta da mislim. Ako se ima para za tako nesto za nekoliko sezona barem, onda ok mozda i ima smisla. Mozda se sve dize na jedan visi nivo. I to pozdravljam. Ako se hoce biti konkurentan u EL, onda je to to. Moram da primetim, da KKP potpisuje sve na 2 godine minimum i izgleda da razmisljaju dugorocno (tj. dugorocnije). Lici na projekat. Kod nas je to po sistemu od danas du sutra. Bojim se da ce ovo izaci na lose za jednu ili obe ekipe i da ce posle biti havarija (mislim na financijsku). Ovo sada izgleda kao borba koja ce odluciti ko i sta kosarkaski radi u Srbiji sledecih 10 godina (osim ako ne bude privatizacije). Za sada mi kod nas ta dugorocnija perspektiva izgleda losije. KKP izgleda profesionalnije, tu su i Zoc i Savic. Ostoyah ne smeta mnogo. Kod nas je tu Covic (ako ga reizaberemo) i ko jos tacno u rangu Savica?

 

Mimo toga jos poslednja opaska da ovo divljanje sa pojacanjima meni nije jasno. Ni kod nas, a tek ne kod njih. O'KLE PARE, BRE!?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Profesor said:

 

A onda napises da si siguran da necemo dovoditi nikoga vise na 1 i 2. Pritom iz vise izvora znamo da se i dalje prica sa Jovicem, ali ne samo sa njim. Jbt kao da zelimo da imamo sto losiji tim, pa se iznose neka predvidjanja koja niti su insajd informacije niti su racionalne prognoze.

 

Pa objektivno nema vise mesta na 1 i 2. 

 

Evo npr. da dovedemo Jovica - imali bismo njega, Voltersa, Ivanovica, Holinsa i Dobrica na 1 i 2. Dobrica ovde racunam jer je receno na rsb da ga Radonjic iskljucivo vidi kao dvojku.

 

I kako tu podeliti 80 minuta na 5 igraca od kojih svaki (s pravom) ocekuje minimum 20?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, drakon1 said:

Kao 2./3. centar mozda moze. Kao prvi ne. Ne valja EC ekipi, a kod nas da bude nosilac?

 

I ja mislim da ga nemamo gde. Za startera nije, a kao backup imamo Kuzmića i Luku za ispomoč. Jedino u nekoj rošadi za Kuzmića, ali ne verujem da če se to desiti.

 

A i jel bio koji od tih pogo-stick centara kod Radonje? Nešto se ne sječam. Lessort kod Alimpija, Terry kod SO...

 

10 minutes ago, Profesor said:

 

Nema guzve. Tu su Dobric, Lazic i DeDa. Mi sad malo pod utiskom zavrsetka prosle sezone Lazica uzdizemo, ali on vec 2 sezone nije faktor u EL. Sa DR ce to biti malo drugacije, ali je pitanje koliko on zapravo moze. Kalina je na 4. To je jedino logicno ako zelimo da budemo pokretljivi. Petorka Nejt, Dobric, Kalinic, Vajt i centar je uzasno nepokretljiva i posvadjana sa loptom.

 

Kalinić. Ok, i ja mislim da če više igrati na 4, ali pisalo se o tome da če u nekim kombinacijama i na 3.

 

Lazića se sa pravom uzdiže. jer po meni relevantnija je njegova forma iz prošle sezone pod trenerom koji mu dokazano odgovara, nego šta je igrao pre 2-3 sezone pod drugim trenerima. Imače on još uvek svoju standardnu ulogu.

 

5 minutes ago, Profesor said:

 

A onda napises da si siguran da necemo dovoditi nikoga vise na 1 i 2. Pritom iz vise izvora znamo da se i dalje prica sa Jovicem, ali ne samo sa njim. Jbt kao da zelimo da imamo sto losiji tim, pa se iznose neka predvidjanja koja niti su insajd informacije niti su racionalne prognoze.

 

S kim još pričamo?

 

Pa vidi, ako ti dovedeš 10 igrača sa lošim ballhandlingom, ne znači da si racionalan što planiraš dovesti i 11. da to ispraviš. Nego si iracionalan, što nisi pre toga bolju selekciju pravio.

 

A i neznam odakle ta priča o lošoj igri sa loptom u rukama. Nama je prošle sezone Walden drvio loptu po 18 sekundi na pleju, a sad su nam Džoni i Nate slabi. Ajde na dvojci nemamo više Loyda, ali nisu ni ovi dvojica baš toliko katastrofalni.

Link to comment
Share on other sites

Ako dodje Monroe, i ako je zdrav, to je sasvim kompatibilna i dobra ekipa koja moze da namuci svakoga.

Ako dodje i Jovic malo kasnije super, tek onda je odlicno.

e sad ako se sa druge strane na ovo postojece dovodi i Pengos i startni centar slicnog plateznog ranga, onda nemam mnogo da dodam osim

BICE OPET: Jaric ne voli Rakocevica, Milicic visi sa sipke na Blejvocu, nece niko da faulira Dijaoa, svi su krivi osim meneee

  • Like 5
  • Love 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

Ajde na dvojci nemamo više Loyda, ali nisu ni ovi dvojica baš toliko katastrofalni.

Jesu. Nego je nama reper Buducnost iz plej ofa, a protivnici u EL su par klasa iznad toga. Da ne pricam o katastrofi koja nastaje kada samo 1 od 2 pleja moraju da propuste neku od 80ak utakmica u sezoni. A sad jos i u ABA imamo za glavnog konkurentna ekipu ranga TOP 8 EL. 

 

Ne znam kako pravimo defanzivnu ekipu ako su centri Kuz i Monroe, obojica imaju isti problem sa sporim nogama. Ako je Kuz tu zato sto ume da zida i sto se razume sa trenerom, prvi centar mora biti mnogo pokretljiviji i skocniji.

Edited by Profesor
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drakon1 said:

Generalno jos ovo: Ovo sta rade Partizan i Zvezda... ne znam sta da mislim. Ako se ima para za tako nesto za nekoliko sezona barem, onda ok mozda i ima smisla. Mozda se sve dize na jedan visi nivo. I to pozdravljam. Ako se hoce biti konkurentan u EL, onda je to to. Moram da primetim, da KKP potpisuje sve na 2 godine minimum i izgleda da razmisljaju dugorocno (tj. dugorocnije). Lici na projekat. Kod nas je to po sistemu od danas du sutra. Bojim se da ce ovo izaci na lose za jednu ili obe ekipe i da ce posle biti havarija (mislim na financijsku). Ovo sada izgleda kao borba koja ce odluciti ko i sta kosarkaski radi u Srbiji sledecih 10 godina (osim ako ne bude privatizacije). Za sada mi kod nas ta dugorocnija perspektiva izgleda losije. KKP izgleda profesionalnije, tu su i Zoc i Savic. Ostoyah ne smeta mnogo. Kod nas je tu Covic (ako ga reizaberemo) i ko jos tacno u rangu Savica?

 

Mimo toga jos poslednja opaska da ovo divljanje sa pojacanjima meni nije jasno. Ni kod nas, a tek ne kod njih. O'KLE PARE, BRE!?

 

Šta tu ima da se posebno filozofira, the name of the game is: hleba i igara. @medobrundo je u onom jednokratnom izletu ka forumu manje više izneo teoriju sa kojom se ja slažem. 15ak miliona evra (para poreskih obveznika) za Žvalavog je pičkin dim da učini KKP glavnim kandidatom za osvajanje EC, a pri tome ne želi ni KKCZ (tj glasačko telo sastavljeno od njenih navijača) da previše unizi tj. želi da ima oba blizanca konkurentna. 15ak miliona evra može da prođe u Evrokupu, u Evroligi ipak malo teže i nije garant ničega, a za fudbal za koji je masa i dalje najviše zagrižena to je smešna kinta da bi se napravilo nešto značajnije u Evropi, tu bi morala kesa baš opasno da se dreši, a čak ni on nije baš toliko lud. Videćemo kako će ova igranka izgledati od naredne sezone, posebno ako ga KKP izduva na svojim frontovima. Željko, Savić (a i Čović naravno) će svoje pare dobiti, to ne treba da te brine, a za klubove - videćemo. Ukoliko bi KKP kupio i Pangosa (prošle sezone najboljeg plejmejkera Evrolige) to bi bilo takvo probijanje svih parametara da Punter, Leday i Kalina naspram toga izgledaju kao KLS pojačanja u smislu novca (a i ta trojica su do sada neviđeno bahaćenje sami po sebi). Nama ostaje ili da gledamo takve steroidisane blizance ili da ih ne gledamo, a ja sam ipak suviše navučen na košarku da ne bih gledao, a država me ionako zakida i to mnogo više i na drugim mestima, pa i na esencijalnim stvarima poput vode i vazduha.

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

Zasto bi Zvezda bila u tom kosu da Partizanom. Zvezda ce i ove sezone imati slican budzet kao ranije. I opet ce biti najjeftiniji tim u EL. Jeftinije od toga ne moze da se igra EL. Ne znam o kakvom bahacenju pricate u kontekstu Zvezde, posto vidim komentare o blizancima. 

  • Like 10
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Profesor said:

Zasto bi Zvezda bila u tom kosu da Partizanom. Zvezda ce i ove sezone imati slican budzet kao ranije. I opet ce biti najjeftiniji tim u EL. Jeftinije od toga ne moze da se igra EL. Ne znam o kakvom bahacenju pricate u kontekstu Zvezde, posto vidim komentare o blizancima. 

Da KKP ocigledno daje vise para na igrace, to niko ne porice. Ali, nemoj da se zajebavamo, i nasa ekipa je dosta skuplja nego proslogodisnja.

 

Ako i KKP i mi dobijamo istu sumu novca godisnje i oni do sada otplacivali porez, i dugove Dulou i ostalima pa nisu imali za atomsku ekipu kao ove godine, onda je legitimno pitanje gde je do sada isao novac kod nas? Ovo sto KKP radi ove godine mi nismo bili u stanju da uradimo...NIKADA.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Profesor said:

Zasto bi Zvezda bila u tom kosu da Partizanom. Zvezda ce i ove sezone imati slican budzet kao ranije. I opet ce biti najjeftiniji tim u EL. Jeftinije od toga ne moze da se igra EL. Ne znam o kakvom bahacenju pricate u kontekstu Zvezde, posto vidim komentare o blizancima. 

 

Ne znam zašto se praviš lud, Zvezda nikada nije imala luksuz da sebi priušti top 3 igrača EL na poziciji. Za Kalinića je prirodnije bilo da ode i u NBA, nego da se vrati u Zvezdu. Njegova karijera nije bila ni na kakvoj stranputici već je mogao da bira EL klub u koji hoće, a on se vratio u Zvezdu. Neka je i ispod realne cene, ali sigurno nije mnogo. Ostala pojačanja jesu u rangu onoga što smo dovodili i prethodnih sezona, ali ne treba zaboraviti da ni to nisu baš jeftini igrači, a naročito ne treba zaboraviti eksperimente sa plaćanjem 20 igrača po sezoni, doselekcije, batove i slično.

 

Ovo što se radi u KKP je sasvim sigurno jedan do sad neviđen nivo (posebno imajući u vidu nikad mizerniji takmičarski i rezultatski KKP prošle sezone), ali to ne znači da je ovo što se radi u KKCZ "prava sportska priča".

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Pa ocigledno se ne radi o istom novcu. Da li tamo ima privatnog novca to ne znam. Ali i ako ima to opet ima neku politicku pozadinu. Nemam ja nista protiv da se podigne lestvica kada je u pitanju ulaganje u kosarkaske klubove, jer je to sitno u odnosu na sta se sve bacaju pare. Bukvalno smesno mali novac. Problem je sto nema sistemskog rada i sto nema privatnog novca u kosarci jer je politika previse unutra.

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ovo što se radi u KKP je sasvim sigurno jedan do sad neviđen nivo (posebno imajući u vidu nikad mizerniji takmičarski i rezultatski KKP prošle sezone), ali to ne znači da je ovo što se radi u KKCZ "prava sportska priča".

 

Onda ne znam sta ti podrazumevas pod pravom sportskom pricom. Kalinic je ocigledno imao neki razlog da se vrati, a to sigurno nije bio novac, za razliku od Pantera ili Lideja. Neuporedljivo je. Ni meni se ne svidja kako mi trosimo nas novac sezonama unazad, ali mi smo EL klub i moramo imati tih 6M godisnje inace ne bismo mogli ni da igramo EL. Nema tu nikakvog bahacenja. EK Partizan ce imati najmanje 50% skuplji tim ove sezone od nas.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Ne znam zašto se praviš lud, Zvezda nikada nije imala luksuz da sebi priušti top 3 igrača EL na poziciji. Za Kalinića je prirodnije bilo da ode i u NBA, nego da se vrati u Zvezdu. Njegova karijera nije bila ni na kakvoj stranputici već je mogao da bira EL klub u koji hoće, a on se vratio u Zvezdu. Neka je i ispod realne cene, ali sigurno nije mnogo. Ostala pojačanja jesu u rangu onoga što smo dovodili i prethodnih sezona, ali ne treba zaboraviti da ni to nisu baš jeftini igrači, a naročito ne treba zaboraviti eksperimente sa plaćanjem 20 igrača po sezoni, doselekcije, batove i slično.

 

Ovo što se radi u KKP je sasvim sigurno jedan do sad neviđen nivo (posebno imajući u vidu nikad mizerniji takmičarski i rezultatski KKP prošle sezone), ali to ne znači da je ovo što se radi u KKCZ "prava sportska priča".

Za Kalinića je Tito objasnio.

Nego mene interesuje da li će posle 15 milki za groblje i EL mimimuma za Zvezdu ostati neka sića da Psiho napravi velelepnu halu za KK Radnički. Ili se Izlapeli Golubar džabe blamirao.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Profesor said:

Pa ocigledno se ne radi o istom novcu. Da li tamo ima privatnog novca to ne znam. Ali i ako ima to opet ima neku politicku pozadinu. Nemam ja nista protiv da se podigne lestvica kada je u pitanju ulaganje u kosarkaske klubove, jer je to sitno u odnosu na sta se sve bacaju pare. Bukvalno smesno mali novac. Problem je sto nema sistemskog rada i sto nema privatnog novca u kosarci jer je politika previse unutra.

 

Onda ne znam sta ti podrazumevas pod pravom sportskom pricom. Kalinic je ocigledno imao neki razlog da se vrati, a to sigurno nije bio novac, za razliku od Pantera ili Lideja. Neuporedljivo je. Ni meni se ne svidja kako mi trosimo nas novac sezonama unazad, ali mi smo EL klub i moramo imati tih 6M godisnje inace ne bismo mogli ni da igramo EL. Nema tu nikakvog bahacenja. EK Partizan ce imati najmanje 50% skuplji tim ove sezone od nas.

 

Kakvih crnih 50%, oni se vrte oko petog - šestog budžeta u Evropi. Jači budžet od Armanija.

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Profesor said:

Jesu. Nego je nama reper Buducnost iz plej ofa, a protivnici u EL su par klasa iznad toga. Da ne pricam o katastrofi koja nastaje kada samo 1 od 2 pleja moraju da propuste neku od 80ak utakmica u sezoni. A sad jos i u ABA imamo za glavnog konkurentna ekipu ranga TOP 8 EL. 

 

Ne znam kako pravimo defanzivnu ekipu ako su centri Kuz i Monroe, obojica imaju isti problem sa sporim nogama. Ako je Kuz tu zato sto ume da zida i sto se razume sa trenerom, prvi centar mora biti mnogo pokretljiviji i skocniji.

 

Nisu. I kao što sma več pisao, nije Dobrić ono odigrao samo u playoffu protiv Budučnosti, nego i u EL, posle odlaska SO. Ali ajde, vrtimo ovu priču u krug, pa bi bilo najpametnije da prestanemo. Složičemo se da se ne slažemo.

 

Da ok, ako dođe do povreda to je problem. Ali tako je uvek. U skoro svim ekipama. Ali o tom po tom. Ako do toga dođe, doselekcija. A ne pretrpavanje od samog starta.

 

Nemam nikakvu želju da te uvredim, ali po ovome što si napisao dole pitam se jesi li ti ikada gledao Kuzmića. Pošto je on u najboljim danima bio odličan  defanzivni centar. Kako u igri dva na dva, niskom postu i u kontroli defanzivnog skoka. Zadnjih godina nije to to, ali kapiram da je plan da se izvuče barem nekih 70% onoga, što bi bilo sasvim zadovoljavajuče za jednog domačeg backup igrača. A zidati nikada nije umeo, niti će.

 

A ko kaže da prvi centar mora biti pokretljiviji i skočniji? Prvi centar mora pre svega da ima kvalitet. A u zavisnosti od toga kakvu igru planiraš da igraš, odlučuješ onda dali ti je potreban neko pokretan i skočan, ili neka mrcina za krljanje u reketu.

 

 

15 minutes ago, Profesor said:

Zasto bi Zvezda bila u tom kosu da Partizanom. Zvezda ce i ove sezone imati slican budzet kao ranije. I opet ce biti najjeftiniji tim u EL. Jeftinije od toga ne moze da se igra EL. Ne znam o kakvom bahacenju pricate u kontekstu Zvezde, posto vidim komentare o blizancima. 

 

Pa kontradiktoran si. Ne razumeš priče o bahačenju, a u drugom postu tražiš da se svaka pozicija popuni sa 3 El igrača (malo preterujem, ali shvataš poentu).

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

 

Kakvih crnih 50%, oni se vrte oko petog - šestog budžeta u Evropi. Jači budžet od Armanija.

Šta ne bješe ono njihov moto 'đaba vam novci moji sinovci' tako da ono samo translacija. pare jesu važne ali nisu i garancija za uspeh.

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono sto je po drakonu "zdrava prica" ni man city ni psg do sad ne mogase da osete blagodat...

Stvarno mi je nevazno koga ce dovesti oni, dok se pita Radonjic.

Kada je Kralj Nikola proterao Serdara Jola Piletica iz Crne Gore, zatrazio mu je da mu preda sablju, sto je Jole i ucinio rekavsi" evo ti ovo gvozdje sto ga zoves sablja, al sablja je Jole Piletic"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko kontradiktornosti, čoveče. Sva pojačanja Zvezde osim Kalinića su klasični EL rejecti koji bi mogli da imaju sličnu ulogu samo još u Monaku i možda Uniksu. Kakvo je to bahaćenje?


I dalje bez ikakve dileme imamo jedan od dva najniža budžeta u ligi. A u isto vreme ispada smak sveta ako završimo na poziciji koja odgovara tome.

 

Dakle, mi i pored dodatnih 1-2 miliona koja donosi EL, ne možemo da se takmičimo ni po broju, ni po vrednosti pojačanja, ni po dužini ugovora, sa komšijskim vizionarskim projektom.
 

A svako ko veruje da su oni obezbedili organski više od 1-2 miliona privatnog novca je najobičnija veverica. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Kakav crni privatni kapital u kkp. Hoce li na dresovima kkp da stoji reklama Branka koji tek tako baca pare. Istim privatnim kapitalom kojim je placen bazen za njihov VK placaju se Panter i drustvo. Ostalo su budalastine.

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drakon1 said:

Generalno jos ovo: Ovo sta rade Partizan i Zvezda... ne znam sta da mislim. Ako se ima para za tako nesto za nekoliko sezona barem, onda ok mozda i ima smisla. Mozda se sve dize na jedan visi nivo. I to pozdravljam. Ako se hoce biti konkurentan u EL, onda je to to. Moram da primetim, da KKP potpisuje sve na 2 godine minimum i izgleda da razmisljaju dugorocno (tj. dugorocnije). Lici na projekat. Kod nas je to po sistemu od danas du sutra. Bojim se da ce ovo izaci na lose za jednu ili obe ekipe i da ce posle biti havarija (mislim na financijsku). Ovo sada izgleda kao borba koja ce odluciti ko i sta kosarkaski radi u Srbiji sledecih 10 godina (osim ako ne bude privatizacije). Za sada mi kod nas ta dugorocnija perspektiva izgleda losije. KKP izgleda profesionalnije, tu su i Zoc i Savic. Ostoyah ne smeta mnogo. Kod nas je tu Covic (ako ga reizaberemo) i ko jos tacno u rangu Savica?

 

Mimo toga jos poslednja opaska da ovo divljanje sa pojacanjima meni nije jasno. Ni kod nas, a tek ne kod njih. O'KLE PARE, BRE!?

Pa drzava pravi monopol svuda, narod to voli...oni misle da su deo Zvezde ako je to drzavno..Kaki narod, takva vlast a takvi predsednici klubova.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...