Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

48 minutes ago, L' Imperatore said:

Za Dobrića smo ispisali več jedno milijon stranica o tome šta je. Ja mislim da je čisti swingmen 2-3. Ranije je igrao više ka trojka, čoškario i tako to. Lani je igrao više kao dvojka sa svim onim off-ball kretnjama, više driblinga, raznovrstnim finiširanjem. Potvrdili su to i neki drugi forumaši, čijih znanje se mnogo ceni ovde.

 

Nebitna je prosla sezona, u njoj je na kraju i Lojd igrao pleja. To je sve bila cista improvizacija, sa hepi endom.

 

EL je ozbiljan nivo kosarke koji ne trpi zajebavanja tog tipa. Ja ne kazem da se u nekim varijacijama ne moze desiti da se Dobric nadje na 2, ali to su varijacije. Ne moze se kosarka igrati bez 4 spoljna u 12, a mi trenutno imamo 3 bez Alekse.

 

U suprotnom bi nas resavali udvajanjem pleja, a mi bi se hvatali za glavu dok Dobric i Lazic prenose loptu preko pola. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasan hejt koji provejava ovde za Jovica zato sto decko igra, pazi sad, za pare. Uz to se povredio igrajuci za reprezentaciju kad su drugi ladili jaja i gde se uzgred ne igra za pare. 

Pustite me tih prica da je pizda koja je cekala bolju ponudu i ako nije dosao kad je bio bio zdrav sta ce nam sad.

Ako se poklopi i nama i njemu docice, a ako ne sve najbolje.

Edit. Sad vidim i da kupuje dobra kola, proklet bio.

Edited by Cavani
  • Like 29
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Profesor said:

 

Nebitna je prosla sezona, u njoj je na kraju i Lojd igrao pleja. To je sve bila cista improvizacija, sa hepi endom.

 

EL je ozbiljan nivo kosarke koji ne trpi zajebavanja tog tipa. Ja ne kazem da se u nekim varijacijama ne moze desiti da se Dobric nadje na 2, ali to su varijacije. Ne moze se kosarka igrati bez 4 spoljna u 12, a mi trenutno imamo 3 bez Alekse.

 

U suprotnom bi nas resavali udvajanjem pleja, a mi bi se hvatali za glavu dok Dobric i Lazic prenose loptu preko pola. 

Удвајање плеја се решава додавањима, не видим разлог да Добрић преноси лопту. А све и да мора да пренесе, пренео би је. Можда не елегантно, али мало шта ће у овој сезони изгледати елегантно, сем Нејтовог флоутера и Холинсовог избачаја. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Profesor said:

 

Nebitna je prosla sezona, u njoj je na kraju i Lojd igrao pleja. To je sve bila cista improvizacija, sa hepi endom.

 

EL je ozbiljan nivo kosarke koji ne trpi zajebavanja tog tipa. Ja ne kazem da se u nekim varijacijama ne moze desiti da se Dobric nadje na 2, ali to su varijacije. Ne moze se kosarka igrati bez 4 spoljna u 12, a mi trenutno imamo 3 bez Alekse.

 

U suprotnom bi nas resavali udvajanjem pleja, a mi bi se hvatali za glavu dok Dobric i Lazic prenose loptu preko pola. 

 

Zalgiris u sezoni u kojoj su igrali na F4 EL:

 

image.png.d55a4b441dbc959ac9fca2166e6e2b8d.png

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Profesor said:

 

Nebitna je prosla sezona, u njoj je na kraju i Lojd igrao pleja. To je sve bila cista improvizacija, sa hepi endom.

 

EL je ozbiljan nivo kosarke koji ne trpi zajebavanja tog tipa. Ja ne kazem da se u nekim varijacijama ne moze desiti da se Dobric nadje na 2, ali to su varijacije. Ne moze se kosarka igrati bez 4 spoljna u 12, a mi trenutno imamo 3 bez Alekse.

 

U suprotnom bi nas resavali udvajanjem pleja, a mi bi se hvatali za glavu dok Dobric i Lazic prenose loptu preko pola. 

 

Naravno da je bitna za ovu raspravu, jer je baš u toj sezoni Dobrić pokazao šta može na 2. Lojda na pleju se nešto ne sječam. A i ako je uzeo neki minut, to je bilo totalno neplanski, za razliku od Dobrića što je onako igrao kroz celu sezonu. Tako da nije baš neko poređenje.

 

EL jeste ozbiljan nivo, ali i lani smo igrali EL. Tako da je taj test več položio.

 

3 bez Alekse, 2 bez Alekse i Nikole. 😄 Šalim se, ali nemože se tako brojati. Dobrić je (postao) ozbiljna opcija na 2, i ne verujem da tu još neko dolazi u ovom momentu. U suprotnom, onda stvarno Dobrića guramo na trojku, ali šta se onda dešava - gužva na trojci... Još centar, pa da se pali mašina polako.

 

Pa ako je neko udvojen i poda loptu Dobriću da je prevede, to znači da njega niko ne čuva. Ne verujem da bi mu to prevođenje pravilo ozbiljne probleme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Two-way atleta koji u odbrani moze da pokrpi Dzonija i Vanilicu.

Upgrade Dobrica u ballhandlingu i kreiranju za sebe.

Igrac ciji ce USG% biti na nivou ostalih nosilaca. 

Austin Hollins. 

Moja predvidjanja su bila korektna, sada da vidimo kako to sljaka u praksi. 

Nesumnjivo Radonjin tip igraca, a kome da verujemo ako ne njemu. 

Ja zadovoljan, dobro nam dosao. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

 

A za 20k na mesec bi taj igrač verovatno bio 5. po kvalitetu iza Ivanovića, Woltersa, Dobrića i Hollinsa. Znači čisto gomilanje, koje nebi imalo mnogo smisla.

nisam siguran koliko je gomilanje imati 5 igraca na bekovskim pozicijama
rekao bih da je to neki standard
i to ako racunas dobrica kao beka

ako pogledas i proslogodisnji roster, jasno je da smo cele sezone trazili i lutali za tim 5.igracem
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

rekao bih da je to neki standard

 

Idealno je:

 

dva plejmejkera

jedan kombo bek

dva beka sutera

dva krila

jedan svingmen

dva krilna centra

dva centra

jedan krilni centar/centar

 

13 igraca. Plus dva neka klinca.

 

Mi smo blizu te neke varijante ako dovedemo jednog centra i jednog pleja sad.

Link to comment
Share on other sites

Капирам потребу за крвавим коленима васколике звездашке јавности, али бих исто неког ко умије да пребаци лопту кроз кош на центру. Немамо превише креације у игри 1 на 1 кад закажу примарне акције. Није сад да је Радоња офанзивни маг ала Паскал па да очекујемо да се кроз то компензује недостатак креације 1 на 1. 

 

Бојим се да од бекова, ако не дође Јовић немамо крупно тијело које ће да пробија, што доста смањује и продуктивност центара као што је Блек који живе строго од пика (и офанзивног скока). Монроу те офанзивне интелигенције макар не мањка, мада ће се дефинитивно трпјети у одбрани. 

 

Сигуран сам да ћемо Митровића више гледати на 5 јер и даје ту неку димензију у нападу кроз short roll, па и стреч четворке прије свега Вајт, а и Калинић могу леба јести од такве његове игре, а и имамо бекове који не чекају лопту па се и кроз утрчавања може померати одбрана. Приде, шут споља му је нула, тако да нема шта да тражи на четворци. Све у свему, свиђа ми се његов потпис. Кузмара може да испоручи врло мало, јбг, и не очекујем га више од 10ак мин на терену. 

 

Довођењем тог стартног центра и Јовића би се добиле контуре онога што можемо да очекујемо од игре. Тим није франкештајн као неки претходни, досадашња селекција је добра и 

сигуран сам да ћемо се с овим саставом лако поистовјетити и повезати. Можда ће фалити елеганције и љепоте, али квалитетног приступа игри сигурно неће. 


 

 

 

  • Like 19
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Iskreno meni malo cudno pojacanje jer je neko dobro zapazio da generalno sem visine Ostin nema neke odlike beka. Nek dodje ko dodje, bitno da konacno imamo trenera i tim koji ce vrv kompletan proci cele pripreme.  Sta ce tu neki igraci raditi, ne znam...odgovorice nam Dejo vrlo brzo. Ovaj put ocekujem bolji start jer se vecina igraca poznaje ili znaju sistem Radonjica. Kao i uvek, Dejo ce to pazljivo pratiti i videti sredinom sezone sta nam mozda jos treba da usunjamo u TOP8 ili pak da pobedimo Mordor...

Link to comment
Share on other sites

Ako je uopste bitno, ipak vidim Dzonija pre nego Natea kao startera na kecu. Bice tu i Lazica u startnih 5, kad bude trebalo hapsiti nekog od pocetka. Sa izuzetkom pozicije C, za koju ocekujemo da se popuni ovih dana, dobra kompozicija rostera. Bar na papiru i u skladu sa mogucnostima. Oporavljeni Jovic bi bio dobar fit na ovaj tim, jer imamo mogucnost da Dzonija prebacimo na 2, cak i Waltersa u nekim varijantama. Imamo dosta tweenera - Dobric, Kalina, Dzoni, Luka, moze cak i Hallins na 3 u nekom ultra smallballu. Dosta taktickih opcija i fleksibilan roster, sto je svakako plus. Da dodje i taj centar, pa da krenemo da radimo. Najbitnije je da budemo zdravi tokom sezone i da puste bar odredjeni broj navijaca u halu, pa se posibamo sa svima.

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Oglasio se i Hollins

 

Quote

Čast i zadovoljstvo mi je da budem deo ovako velikog kluba. Imao sam unosnije ponude Olimpijakosa i Baskonije ali kad je stigao poziv iz Beograda, nisam mnogo razmišljao. O treneru Radonjiću sam čuo samo najbolje, jako sam uzbuđen što ću sarađivati sa takvim trenerom i verujem da možemo mnogo u predstojećoj sezoni na svim frontovima - poručio je novi bek crveno-belih.

 

Edited by Sector
  • Like 12
  • Love 6
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, madafaka73 said:

Ako je uopste bitno, ipak vidim Dzonija pre nego Natea kao startera na kecu. Bice tu i Lazica u startnih 5, kad bude trebalo hapsiti nekog od pocetka. Sa izuzetkom pozicije C, za koju ocekujemo da se popuni ovih dana, dobra kompozicija rostera. Bar na papiru i u skladu sa mogucnostima. Oporavljeni Jovic bi bio dobar fit na ovaj tim, jer imamo mogucnost da Dzonija prebacimo na 2, cak i Waltersa u nekim varijantama. Imamo dosta tweenera - Dobric, Kalina, Dzoni, Luka, moze cak i Hallins na 3 u nekom ultra smallballu. Dosta taktickih opcija i fleksibilan roster, sto je svakako plus. Da dodje i taj centar, pa da krenemo da radimo. Najbitnije je da budemo zdravi tokom sezone i da puste bar odredjeni broj navijaca u halu, pa se posibamo sa svima.

Slazem se, cak sam i ja tako mislio za Branka ali ipak mislim da nece imati takvu ulogu pogotovo ako dodje Jovic.To bi znacilo da se ni Volters ni Ivanovic ne spustaju na 2 sto je neiskoriscen materijal,guzva na 1.Ako bude i Holins na 3 onda ce Kalina skoro beton na 4,bas mnogo kombinacija.

Jedini strah mi je nesposobnost kreiranja poena,Holins nista nije popravio tu,njegovi sutevi iz driblinga su mu drasticno losiji nego iz catch and shoot,samo bi se umorao i padao mentalno.Kada bi Jovic dosao stvarno bih mogao da kazem da je Radonjic dobio sve sto moze,sve opcije,sve sto voli takodje.

 

 

Za Monroa mi nikako nije drago sto pisu ozbiljni novinari,previse puta sam video otimacine bogatih ovako.Doslovno ce neko biti u fazonu jbt ova jadna Zvezda ima da plati daj da ga mi uzmemo,da se ne baci.Doduse kako je ispao iz NBA cisto zbog odbrane i zastarelog stila isto to ga polako stize i u Evropi,probajte da nadjete nekog igraca sa znacajnom ulogom u EL sa takvim stilom,tacnije trenera koji to trazi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...