Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

Da predjem ovde da ne slusam vise Obradovica kako kuka na drugom topiku :D

 

17 minutes ago, Don Juan said:

Ja sam to pomenuo kao primer džentlmenskog ponašanja, ali nisam te pitao za Bajern.

Da li stvarno misliš da je nemački mentalitet takav da svi vojnički služe nekom višem cilju i da će ispod cene da prodaju svoje igrače Bajernu, pa i po svoju štetu? Meni je neverovatno da neko obrazovan veruje u te stereotipe i budalaštine.

 

OK, izvini... trebao sam korisiti "shvatanje fudbala nemackih fudbalskih radnika na funkciji"

Mozes me zvati/smatrati glupim i neobrazovanim koliko hoces ali da, verujem da je ljudima koji su u boardu ili nekoj funkciji pri vrhu u drugim nemackim klubovima draze da njihov domaci igrac ode u Bajern i tamo osvoji LS nego da ode u Real/Mancester/PSG i da sa njima uzme LS.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Tamburinjo said:

Zanima te u kosarci nema neke sustinske razlike za pitanje. 

 

Neću da pričam o košarci. Moji stavovi o domaćoj košarci na ovom  forumu me mogu koštati banovine više i češće nego što se to dešava Kuperu. Zato se moje pisanje na tom PDFu i svodi na Kafanu plus poneki cinični onliner ili gif na matičnoj temi kluba za koji navijam ( još uvek, jako...pošto znam da ima ljudi koji misle da sam izgubio interes sad kad su teška vremena ) 

Edited by We lose every week
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, We lose every week said:

 

Neću da pričam o košarci. Moji stavovi o domaćoj košarci na ovom  forumu me mogu koštati banovine više i češće nego što se to dešava Kuperu. Zato se moje pisanje na tom PDFu i svodi na Kafanu plus poneki cinični onliner ili gif na matičnoj temi kluba za koji navijam ( još uvek, jako...pošto znam da ima ljudi koji misle da sam izgubio interes sad kad su teška vremena ) 

 

Sori al ne kapiram.

 

Pitao sam te gde je razlika izmedju ne volim Real jer je godinama bio miljenik jednog rezima i klub koji je imao uvek pocetnu prednost od navijanja za BG blizance koji su manje vise sustinski isto to u bilo kom sportu? Povlasceni klubovi od strane drzave i jednog rezima od prvog dana nastajanja. 

 

Ti mi odgovoris ne pratim domaci fudbal, onda necu da pricam o kosarci. Ja te ne pitam da te provociram nego da procitam misljenje posto nema neke razloke kad se pogledaju cinjenice. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Sori al ne kapiram.

 

Pitao sam te gde je razlika izmedju ne volim Real jer je godinama bio miljenik jednog rezima i klub koji je imao uvek pocetnu prednost od navijanja za BG blizance koji su manje vise sustinski isto to u bilo kom sportu? Povlasceni klubovi od strane drzave i jednog rezima od prvog dana nastajanja. 

 

Ti mi odgovoris ne pratim domaci fudbal, onda necu da pricam o kosarci. Ja te ne pitam da te provociram nego da procitam misljenje posto nema neke razloke kad se pogledaju cinjenice. 

Evo ja cu da odgovorim. 😀 Barem iz mog ugla.

 

Za Zvezdu i Partizan se vezemo dok smo mali neznajuci drugu tamnu stranu medalje. Toliko duboko se vezemo da ne mozemo prestati sa navijanjem za njih i kada saznamo kako su nastali i kakva su nedela njihovi funkcioneri radili tokom njihove istorije. Ima jedan dobar primer i u zivotu. Dosta ljudi nastavi voli clanove svoje uze familije iako u jednom trentuku spoznaju da oni nisu ljudi kakvim su ih zamisljali iliti da su lose i zle osobe. Sastavni deo zivota je i da volis neispravne stvari.

Link to comment
Share on other sites

Postoji jedna razlika - međusobna konkurencija. U SFRJ su svi klubovi finansirani na isti način i iza svakog su stajale neke strukture - jače, slabije ili promenljive snage. U okviru takvog sistema je postojala kakva-takva konkurencija i borba za primat u nacionalnim okvirima. Nije bio svesno izabran i guran jedan klub sa ciljem da uspostavi panevropsku dominaciju. To se ne dešava čak ni u ovom suludom sistemu u Srbiji danas.

 

Da se ogradim, ne tvrdim sto posto da ne to bio slučaj sa Realom, i ja znam samo za glasine. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bugl Khan said:

Ali koju je to veliku prednost imao Real u odnosu na Barcelonu npr.? Ozbiljno pitam. Jer nisam upoznat s tim. Znam za priče gurao ih Franco, ali ne znam neke detalje. Jer i u to vrijeme je Barcelona kupovala kapitalce kao i Real. Ja osobno nisam ljubitelj ni jednih ni drugih. Čak mi je Barca bila simpatičnija do dvijetisućitih kada su mi postali baš ogavni (čast iznimkama poput Puyola). 

I kako točno je Real stekao 30 godina prednosti u odnosu na npr. Juventus, ili Liverpool, ili Bayern? Pretpostavljam da pričamo o rezultatima. 

Tako sto igrac treba da potpise za Barcu, na aerodromu ga sacekaju nekakvi ljudi u uniformama, pistolj u ledja i sprovedu ga da potpise za Real.
Di Stefano je to valjda priznao pre 10ak godina.

2 hours ago, Don Juan said:

Mnogo je vremena prošlo od tada i teško da Franko može da bude argument bilo kojoj strani.

 

Naravno da moze dda bude argument s obzirom da vecina ljudui prica i misli da je Real najveci jer ima najvise titula, od kojih je vise od pola osvojio za vreme Frankove diktature.
Svako malo kad dodje neka superzvezda "Ko bi odbio najtrofejniji klub na Svetu"

1 hour ago, Tamburinjo said:

 

Sori al ne kapiram.

 

Pitao sam te gde je razlika izmedju ne volim Real jer je godinama bio miljenik jednog rezima i klub koji je imao uvek pocetnu prednost od navijanja za BG blizance koji su manje vise sustinski isto to u bilo kom sportu? Povlasceni klubovi od strane drzave i jednog rezima od prvog dana nastajanja. 

 

Ti mi odgovoris ne pratim domaci fudbal, onda necu da pricam o kosarci. Ja te ne pitam da te provociram nego da procitam misljenje posto nema neke razloke kad se pogledaju cinjenice. 

Real je to radio na belosvetskom nivou.
Real i dalje funkcionise po principima  raznog fondiranja iz CELE EVROPE (igrom slucaja sam slusao online konferenciju tih sklopova, fondovi, real itd itd).
Gde je neki car postavio pitanje "A odakle vama para, sto to radite", na sta osoba, zaposljena u Real Madridu, nije znala da da odgovor.

Man' se. 

Jesu Zvezda i Partizan to sto jesu, i to sto si reko.
Ali Real je neka druga prica, belosvetski, na steroidima.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, BattleBender said:

Tako sto igrac treba da potpise za Barcu, na aerodromu ga sacekaju nekakvi ljudi u uniformama, pistolj u ledja i sprovedu ga da potpise za Real.
Di Stefano je to valjda priznao pre 10ak godina.

Koliko ja znam, Barcelona je sa Kolumbijcima dogovorila odštetu, a Real se dogovorio sa Di Stefanom. Morala je reagirati FIFA, i donjeli su rješenje da, od 4 godine ugovora, 2 godine igra za Real, a 2 za Barcelonu. Prvu sezonu je igrao za Real i bio loš prvih ne znam koliko utakmica. Nakon toga je Barcelona prodala Realu svoj udio u Di Stefanu. Da je Di Stefano pištoljem natjeran u Real, sigurno ne bi ostao 10 godina. Imao je bezbroj prilika otići negdje drugdje, a mogao je birati gdje će. 

A da je Barcelona bila toliko potlačena, sigurno ne bi uspjela dovesti Kubalu, Czibora, Suareza, Kocsisa itd. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2021 at 11:30 AM, BattleBender said:

Za mene su 4 najveca kluba na svetu:
Man Utd/Liverpool
Barcelona - Ajax

Prva 2 su klubovi koji su stvorili svoj status, ugled i reputacije bez ikakve pomoci drzave i nekakvih drzavnih institucija i slicnih sranja. Niti su imali neki fast injection nekog sugar dady-a. Da su bogati, bogati su, ali su to stekli u uslovima u kojima su i drugi to mogli (cak su iz provincija), i za tako nesto su im bile potrebne decenije. Imaju najvise fanova, apsolutno me ne zanima da l su to Kinezi ili Englezi. Ljudi su ljudi. I sigurno nisu kupili te fanove. Svidjalo se to nekom ili ne, organski se doslo do tog broja fanova. Najvecim delom jer ti klubovi imaju neke svoje narative kroz istoriju.

Da ne zalazimo da l su ujedno  jedni simbol patetike, a drugi pretencioznosti (o cemu ima smisla da se prica). 

Barcelona je igracka Katalonije, ali je Barcelona uz Ajax najznacajniju za samu igru, za doktrinu fudbala. Barcelona sa prajm Xavi-Iniesta-Messi je verovatno najbolji tim svih vremena, a u odbrani Puyol. Sva 4 cetvorica produkti njihove skole.
Ajax je doktrina i laboratorija fudbala.

 

 

Zanimljiv pogled na stvari. Čak bih se mogao i složiti, donekle barem. Koji je najveći? 😄 

 

Šta Mek kaže na sve ovo? 😄

Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2021 at 5:17 PM, Barkley#34 said:

Postoji jedna razlika - međusobna konkurencija. U SFRJ su svi klubovi finansirani na isti način i iza svakog su stajale neke strukture - jače, slabije ili promenljive snage. U okviru takvog sistema je postojala kakva-takva konkurencija i borba za primat u nacionalnim okvirima. Nije bio svesno izabran i guran jedan klub sa ciljem da uspostavi panevropsku dominaciju. To se ne dešava čak ni u ovom suludom sistemu u Srbiji danas.

 

Da se ogradim, ne tvrdim sto posto da ne to bio slučaj sa Realom, i ja znam samo za glasine. 

Pa baš i nisu svi bili isti. Neki su bili istiji.

Link to comment
Share on other sites

Au, Bugl, pa nije valjda tebi potrebno da se crta. Finansirani na isti način = svi su dobijali pare iz nekog dela državnog budžeta. Lepo sam napisao da su strukture koje su bile iza svakog kluba bile različite snage. Kod nekih se snaga menjala, npr. snaga i uticaj vojske koja je dugo stajala iza FKP. Ili kad neki lokalni političar odluči da jače podrži gradsku ili republičku fudbalsku perjanicu u odnosu na prethodnike.

 

Znalo se ko je povlašćen ali su svi imali kakvu-takvu šansu da naprave tim i budu u vrhu. Značajan nivo konkurencije je postojao.

Link to comment
Share on other sites

Pa to je istina. Svi su dobjali neke pare na sličan način. I kako je vrijeme prolazilo svi su imali šansu stvoriti dobar tim svojim radom.  Ali od samog početka pozicije nisu bile jednake i neki su od početka imali šampionske momčadi direktno na uštrb drugih. 

Link to comment
Share on other sites

Perez je nacisto prolupao. Dobio je termin na nekom spanskom radiu, gde je briljirao.

 

Jedna od popularnijih mu je bila "U fudbalu nesto moramo da menjamo ako zelimo da ga sacuvamo, sada je ljudima dosadno da vide rezultat 0:0 u '12 minutu meca" :roflmao:

 

Znaci SUperliga bi nam omogucila da bude golova do '12 minuta :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Neka stave da je pocetni rezultat 1:1. Ili neka svaka ekipa sutira po penal pre pocetka utakmice. I naravno 3 korne penal.

Tako se igra do 75. minuta, pa se rezultat normalizuje i igra se 6 na 6 na pola terena poslednjih 15 minuta (tu se prodaju tv prava milenijalcima), a na drugoj polovini se napravi poligon da preostali igraju pejntbol fortnajt 5 na 5 (za gen z), i to bez tankova i hilera, samo burst asesini.

Publika na twitch-u izglasa pobednika na kraju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Zvezdinho said:

KKCZ :s_d:

 

Sada mi pade na pamet clanak iz Sun-a valjda iz 1992. druge godine koji sam video negde na netu, top 10 transfera u fudbalu, prvi Savicevic u Milan 11,5 miliona, treci ili cetvrti Prosinecki u Real 7,5 miliona, sedmi ili osmi Piksi u Marsej, znaci u top 10 3 transfera Zvezde i to sve za kratko vreme. Sta bi bilo da je tada nekom palo na pamet da odvaja velike od malih i da pravi zatvorenu ligu i ko bi bio ko u narednim decenijama? 

Edited by SunZero
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...