Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

42 minutes ago, Eddard said:


 

 





Zato što je Battleborn na nekom forumu tako napisao, mora da je istina.

Strašno ironično je da o ovom problemu kukaju navijači CZV i Partizana.... uostalom, goldberg je bolje objasnio.

 

 

Zapravo ne mozes da plasiras tako povrsan argument, jer ispada da se macujes sa nevidljivim navijacima jer si si samo prosao kroz postove, video si sta je napisano i nisi se ni osvrnuo ko je to napisao pa iznosis povrsan zakljucak da kukaju navijaci Partizana i Zvezde.

 

Kao drugo voleo bih da znam sta se to desava u nemackom fudbalu iz tvog ugla, posto tvojim postom nista nisi rekao, a i pitanje je kome je  prihvatljiva ovakva diskreditacija. Ili si u stanju da napises roman ili ulazis na teren koji je za tebe jako klizav iako ti se ne cini da je tako.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, BattleBender said:

Stvarnost je da niko ne gleda tu ligu van Nemačke.
 

 

Sa ovim mogu da se složim.

 

19 minutes ago, BattleBender said:

Nemac će da digne kriglu od 4 litra uvek u zdravlje moćne i prosperitetne NEMAČKE.
I ako neko zaslužuje i povremene nefer stereotipe to je nemačko društvo.
Lagao bih ako ne bih rekao da oni, na kraju dana, predstavljaju sve ono što najviše mrzim u civilizaciji.

Apsolutno me ne zanima da se ustručavam svog mišljenje, ako neka društva ne zaslužuju da se bude oprezno sa komentarisanjem njih su englesko i nemačko društvo.


Niti je meni namera da ti razbijam predrasude, to je generalno teško izvodljivo. Ali, od ljudi koje poznajem, a uglavnom radim sa Nemcima, ogromna većina (ako ih uopšte fudbal i interesuje) ne može da podnese Bayern. Daleko su manji nacionalisti nego prosečan Srbenda, osim u vreme evropskih i svetskih prvenstava kada je cela zemlja crno-crveno-žuta, ali dan posle finala (ili ispadanja) se svako vraća svom životu i niko nikad ne nazdravlja pivom za Nemačku (znam da si bio ironičan, ali please, to su slike iz inglorious bastards, ne iz današnjeg realnog života u De). Nemci su individualci pre svega, interesuje ih njihov život, posao i sopstveno zadovoljstvo, a omiljeni sport im jeste ispijanje piva uz roštiljanje (po mom ukusu bezveznih) kobasica i gledanje Bundeslige ili EP/SP. 

 

Kad su predrasude i stereotipi u pitanju, a ovo se ne odnosi na tebe, u pitanju je dvosmeran proces. Lako je imati iste prema nekom drugom narodu, a poprilično teško svarljivo kad ih neko ima o tvom, a u najvećem broju slučajeva su u pitanju budalaštine koje veze sa stvarnosti nemaju.

Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno ne razumem zašto ste sada iz čista mira napali Bajern? Da se razumemo nisu mi nešto preterano simpatični,ali jeste činjenica da su za ostatak većine klubova iz Evrope gospodski tim sa manirima. Posebno u odnosu na Engleze.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Darth Steva said:


Mundo deportivo javio da je UEFA svim englezima ponudila masne pare da napuste SL dok to nisu ponudili Spancima i Italijanima jer su oni sve to zakuvali.

Muceni Milan najeba ni kriv ni duzan, 100 godina nisu igrali LS i sada kada su se najzad izborili za to, opet izgleda kurcina.

 

Znači #nijesedesilo. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg 90% nas koji pišemo na ovom pdf-u smo navijači Zvezde ili Partizana i samim tim nas nije teško etiketirati ali valjda možemo da izrazimo svoje mišljenje o globalnim stvarima, odnosno problemu koji je aktuelan bez obzira na to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Ta'veren said:

 

Zapravo ne mozes da plasiras tako povrsan argument, jer ispada da se macujes sa nevidljivim navijacima jer si si samo prosao kroz postove, video si sta je napisano i nisi se ni osvrnuo ko je to napisao pa iznosis povrsan zakljucak da kukaju navijaci Partizana i Zvezde

 

Nisam ja napisao da kukaju samo navijači CZV/FKP, a dovoljno poznajem ljude na ovom forumu da znam ko za koga navija u najvećem broju slučajeva. Pratim ja i sport, bez brige, samo ne pišem. Kukaju svi i dobro je što je tako jer i ja mislim da je SL loša ideja sa sportskog stanovišta. Ali navijači ova dva kluba koji se u Tralala Ligi bez briga na čelu smenjuju dok ostali služe kao statisti i filijale, kukaju na to što se sprovodi bajernizacija nemačkog fudbala. Apsurd.

 

Da dodam, kao odgovor @Knipex-u. Apsolutno, uopšte nije pitanje. Moj problem nije sa komentarisanjem SL, već više sa pričama oko bajernizacije nemačkog fudbala.

 

Quote

 

Kao drugo voleo bih da znam sta se to desava u nemackom fudbalu iz tvog ugla, posto tvojim postom nista nisi rekao, a i pitanje je kome je  prihvatljiva ovakva diskreditacija. Ili si u stanju da napises roman ili ulazis na teren koji je za tebe jako klizav iako ti se ne cini da je tako.


Kad smo kod površnih argumenata, upravo sam na to i reagovao. Nisam ja neki poznavalac nemačkog fudbala da bih mogao da uđem u dublju analizu, ali sam samo odreagovao na jedan površan argument. BB u jednom postu iznese tvrdnju, ničim potkrepljenu, da je na delu sistemski dogovor na vrhu nemačkog fudbala kako bi se razigravali igrači za FCB i reprezentaciju, na šta drugi forumaš to prihvati kao strašnu i nedopustivu istinu. Dakle, prvo dokazi o tome da je to zaista negde i dogovoreno i da postoji takva nekakva strategija, pa možemo dalje da pričamo. Ja prvi put čujem za takvu teoriju, ali ajde nije baš da se krećem u društvu hard core poznavaoca fudbala, pa da tvrdim da nije tako. Moj post je bio samo reakcija na jednu neutemeljenu tvrdnju, bez da ja njime tvrdim suprotno.

Edited by Eddard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:

Da dodam, kao odgovor @Knipex-u. Apsolutno, uopšte nije pitanje. Moj problem nije sa komentarisanjem SL, već više sa pričama oko bajernizacije nemačkog fudbala.

Ok, skontao iz posta koji si napisao, iz onog ranije je drugačije izgledalo. Već krenuo da odgovorim kad si editovao. Sve je jasno sad.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Don Juan said:

Ja iskreno ne razumem zašto ste sada iz čista mira napali Bajern? Da se razumemo nisu mi nešto preterano simpatični,ali jeste činjenica da su za ostatak većine klubova iz Evrope gospodski tim sa manirima. Posebno u odnosu na Engleze.

Ovo je bukvalno trulija i naivnija priča nego da je Federer nekakav svevišnji perfetto gospodin.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pre ili kasnije ovo se mora desiti. Meni je ova ideja odlicna za gledanje fudbala. Fudbal gubi na atraktivnosti odavno i bas je veliki jaz izmedju bogatih i ''siromasnih''.

Stavise u ovom sistemu je mnogo lakse osvojiti titulu nego u tom imaginarnom novom. Mali i ako udju dobiju 20komada i cao. Iznenadjenja su sve redja..Fudbal je uprincipu bas cudan i postaje jezivo dosadan u manje vise svim ligama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo UEFA se vec saginje Arapima i Amerikancima po ko zna koji put, jos pride najavljuje FFP olaksice za velike klubove. U prevodu Nasser i Mansour ce moci svako ljeto da sjebo 500 miliona bez da pomisle o nekakvim sankcijama od strane najkorumpiranije organizacije. Novi format LP koji su predlozili je veca glupost od ove Superlige i samo je prvi korak ka stvaranju iste takve poluzatvorene lige ali pod svojim okriljem. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pre ili kasnije ovo se mora desiti. Meni je ova ideja odlicna za gledanje fudbala. Fudbal gubi na atraktivnosti odavno i bas je veliki jaz izmedju bogatih i ''siromasnih''.

Stavise u ovom sistemu je mnogo lakse osvojiti titulu nego u tom imaginarnom novom. Mali i ako udju dobiju 20komada i cao. Iznenadjenja su sve redja..Fudbal je uprincipu bas cudan i postaje jezivo dosadan u manje vise svim ligama. 

 

Zatvaranjem lige jaz ce postati jos veci I bogati ce postati jos bagatiji, siromasni jos siromasniji... izdvojice se par klubova ( Real, Barca, City... ) dok ce Arsenal, Milano i sl služiti za nabijanje gol razlike...

 

Takmicenje gde jedan Ajax ili Porto izbacuju Real/Juve je sve samo ne interesantno... jer su iznenadjenja moguca i desavaju se.

 

Ili zelite da gledate Real/Barca/City finale svake godine?

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Sta je Bayern losiji od Milana, Intera, Juventusa koji su voljeni samo zato sto su najveci, najbogatiji i imaju najvise trofeja?

 

Zasto je Bayern losiji od Reala ili Barcelone koji bi podelili sve titule da se nije umesao Atletico?

 

Meni nije nikakva razlika da imas u ligi stalnog sampiona ili da znas da ce dva kluba biti  1. i 2. na tabeli ili 1.,2. i 3. na tabeli.

 

Inace ovo sto @BattleBender pise za Bayern, pa to je nacin funkcionisanja fudbala u istocnoj Evropi - Crvena zvezda i Partizan nisu samo usisali sve sto vredi iz ostalih ekipa, uzeli su im i navijace i ostavili samo kosture od klubova koji igraju da bi njihova trenutna uprava opljackala pare iz kluba. Isto vazi i za sve zemlje bivse SFRJ - Hajduk i Dinamo su ustanovljeni kao perjanice hrvatskog fudbala, a ostali postoje da bi im davali igrace.

 

Sta hocu da kazem - osim PL, sve ostale lige imaju po tih par Bayerna i sad je tu situacija nesto bolja. Mozda sa ovih prostora niko ne podrzava ostale klubove osim Bayerna, ali i u Seriji A simpatizere imaju samo Juventus, milanski i rimski duo, u La Ligi niko ne navija za Sevillu i tako dalje.

 

 

Ima pola istine u ovome sto pricas, ali ni u NBA ligi nije moguca pobeda siromasnijeg nad bogatijim.

 

Ne znam sta dobijam ako umesto svih pobeda bogatijih ekipa dobijem takmicenje u kojem su sve ekipe bogate? Sustina sporta je da losija ekipa pobedi bolju, da onaj ko ima manje para dobije onog koji ima vise, da vidis da se Milan ili Manchester nisu plasirali u LS, ali jesu Leicester i Atalanta. Da Crvena zvezda moze da dobije Liverpool, ali i da Spartak iz Subotice moze da dobije Crvenu zvezdu.

 

Zato navijaci najvecih i nisu bili za ovaj projekat - nazalost, nikoga nije briga za evropsku kosarku, pa Bartomeu moze opusteno da zatvara ligu i radi vec godinama ono sto su ovi najveci u fudbalu samo pomislili da urade.

Bayern koji nije poletio za parama je dno, dok su Glazeri gospoda. 

A Perez je najmoćniji čovjek svjetskog nogometa.

Ahahahahaha 😂

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, BattleBender said:

Ovo je bukvalno trulija i naivnija priča nego da je Federer nekakav svevišnji perfetto gospodin.

Zašto misliš da jedino tvoj stav je ispravan, a da su ostali naivne neznalice? Ja mogu da pričam o odnosu koji Bajern ima i koji je imao prema Zvezdi, recimo, i uvek je bio na džentlmenskom nivou. Sećam se kada je Zvezda postala prvak Evrope, prvi je čestitao Bajern. To je samo jedan primer. Recimo klub za koji ti navijaš nije smeo da dođe u Beograd 1991. I to nije jedini primer kada su Englezi pokušali da izrovare da bi došli do nekog dobitka.

Možeš sada da pljuješ Bajern koliko hoćeš, ali oni su čistog obraza, dok recimo klub za koji ti navijaš će morati žestoko da se izvinjava za pokušaj puča, dzabe prebacuješ sada priču i hejt na Bajern.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, We lose every week said:

 

Pa dobro, moraš priznati da su pozicije Mamića poprilično oslabile u poslednjih par godina :default_coffee:

Pričamo o najmoćnijem, ne o najšarmantnijem, najpristojnijem, najsposobnijem, najpoštenijem i najvećem filantropu.

 

Btw, jedva čekam vidjet kako će Bayern izgledati sa Haalandom i Sanchom.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Juan said:

Zašto misliš da jedino tvoj stav je ispravan, a da su ostali naivne neznalice? Ja mogu da pričam o odnosu koji Bajern ima i koji je imao prema Zvezdi, recimo, i uvek je bio na džentlmenskom nivou. Sećam se kada je Zvezda postala prvak Evrope, prvi je čestitao Bajern. To je samo jedan primer. Recimo klub za koji ti navijaš nije smeo da dođe u Beograd 1991. I to nije jedini primer kada su Englezi pokušali da izrovare da bi došli do nekog dobitka.

Možeš sada da pljuješ Bajern koliko hoćeš, ali oni su čistog obraza, dok recimo klub za koji ti navijaš će morati žestoko da se izvinjava za pokušaj puča, dzabe prebacuješ sada priču i hejt na Bajern.

Zato što ja moj stav ne formiram na osnovu toga ko kakav stav ima prema Zvezdi, jer postoje mnogo bitnije stvari nego jebena Zvezda i ko se kako poneo prema klubu za koji ja navijam (Inače Bayern i Utd su u dobrim odnosima).
Moj stav o Bayernu nema veze ni sa Zvezdom ni sa Unitedom, postoje bitnije stvari od toga. Ako to ne shvatas, ne znam sta drugo da ti kazem osim da si neznalica. Kad me vec vuces za jezik. Bez okolisanja.
A kad vec istices neku faktografiju vezanu za Zvezdu, onda si pa tek neznalica ako ne znas da je na Old Traffordu Zvezda imala svoju vetrinu i svoj prostor. Da su čelnici kluba, i Sir Bobby Charlton više puta slali pismo klubu. I da do posete nije došlo ne zato što on nije hteo da dodje.
Harry Gregg je pre nekoliko godina posetio Beograd i porodicu ljudi čije je spasio zivote '58. 
A sve je to stvaro nebitno. Izdignucu se iznad te price "Ko je kakav odnos imao sa Zvezdom"
Ako te kupilo, da mislis da su gospodoa, to sto je Bayern poslao pismo cestitke za osvajanja Kupa Sampiona... jbmlg, Je l nisi?

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Bogati klubovi se mesecima dogovarali iza ledja o svojoj ligi, konacno se svi dogovorili, izasli sa ugovorom i planom, svi ostali digli buku, bogati klubovi za uzvrat dobili nesto iza zatvorenih vrata od svojih federacija, UEFA i FIFA, povukli ligu i sad svi ostali klicu bravo bogati klubovi, tako se misli na male klubove, bravo Siti, bravo Pep, bravo vlasnici...

 

Beba Popovic?

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Eddard said:

 

Nisam ja napisao da kukaju samo navijači CZV/FKP, a dovoljno poznajem ljude na ovom forumu da znam ko za koga navija u najvećem broju slučajeva. Pratim ja i sport, bez brige, samo ne pišem. Kukaju svi i dobro je što je tako jer i ja mislim da je SL loša ideja sa sportskog stanovišta. Ali navijači ova dva kluba koji se u Tralala Ligi bez briga na čelu smenjuju dok ostali služe kao statisti i filijale, kukaju na to što se sprovodi bajernizacija nemačkog fudbala. Apsurd.

 

Da dodam, kao odgovor @Knipex-u. Apsolutno, uopšte nije pitanje. Moj problem nije sa komentarisanjem SL, već više sa pričama oko bajernizacije nemačkog fudbala.

 


Kad smo kod površnih argumenata, upravo sam na to i reagovao. Nisam ja neki poznavalac nemačkog fudbala da bih mogao da uđem u dublju analizu, ali sam samo odreagovao na jedan površan argument. BB u jednom postu iznese tvrdnju, ničim potkrepljenu, da je na delu sistemski dogovor na vrhu nemačkog fudbala kako bi se razigravali igrači za FCB i reprezentaciju, na šta drugi forumaš to prihvati kao strašnu i nedopustivu istinu. Dakle, prvo dokazi o tome da je to zaista negde i dogovoreno i da postoji takva nekakva strategija, pa možemo dalje da pričamo. Ja prvi put čujem za takvu teoriju, ali ajde nije baš da se krećem u društvu hard core poznavaoca fudbala, pa da tvrdim da nije tako. Moj post je bio samo reakcija na jednu neutemeljenu tvrdnju, bez da ja njime tvrdim suprotno.

Ma već smo raspravljali o tome. Dokaz je bio da najbolji igrači iz Bundeslige nakon nekog vremena odu u najbolji klub Bundeslige. Šokantno. Kao u drugim ligama se to ne dešava. U drugim ligama više klubova pretendiraju na naslov, kako da ne. Dok nije uspostavljen monopol Bayerna za jačanje njemačkog nogometa, Nijemci su bili goli quratz u europskim i svjetskim okvirima, kako da ne. Hrpa pretpostavki bez ijednog dokaza.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Cooper said:

Bogati klubovi se mesecima dogovarali iza ledja o svojoj ligi, konacno se svi dogovorili, izasli sa ugovorom i planom, svi ostali digli buku, bogati klubovi za uzvrat dobili nesto iza zatvorenih vrata od svojih federacija, UEFA i FIFA, povukli ligu i sad svi ostali klicu bravo bogati klubovi, tako se misli na male klubove, bravo Siti, bravo Pep, bravo vlasnici...

 

Beba Popovic?

 

Nitko ne kliče bravo bogati klubovi, niti itko smatra da je ijedan klub koji je ušao u to manje smeće. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Drakaris said:

Mozda bih imao vise interesovanja za takvu ligu, za sada to nije slucaj. Liga sampiona je postala dosadna,a ujedno i Premijer liga. Previse monotono, mnogo zavisi od novca koji se ulozi u tim i to je kljuc zbog cega sam izgubio interesovanje.

 

 Meni zato nikad nece biti problem da pogledam 56. utakmicu od 82 ukupno utakmice NBA lige omiljenog tima, jer znam da jedna ekipa ne moze biti bolja od druge, jer ima vise novca, pa tako Niksi koji su medju najbogatijim klubovima im je veliki uspeh naci im se u plej ofu, a to tako nikad ne bi bilo po fudbalskim pravilima, "plati, pa se klati". Novac rusi sportske principe i to meni izaziva gadjenje, Super ligom bi se bar malo to ublazilo, jer bi sve ekipe dobile veliki novac, pa ko se bolje snadje sa pojacanjima. Moglo bi da se gleda ravnopravno takmicenje u tom smislu.

 

LOL, šta? Pa predvodnik pučista Juventus je u prethodne tri sezone ispao od: Ajaksa, Liona i Porta. 

 

Ali posebno mi je zanimljivo da dekonstruišemo ovaj drugi bold: "Novac rusi sportske principe i to meni izaziva gadjenje" i zato podržavam ligu u kojoj tabela ne određuje ko ispada iz lige, da bi određeni klubovi mogli da zarade više od TV prava i da imaju stabilnije garantovane prihode. 😂

 

A i ovo "sve ekipe dobile veliki novac" je takođe besmisleno zato što sve ove ekipe već imaju veliki novac. Pritom bi onih 5 klubova koje dobiju pozivnice, dobijalo više nego duplo manje novca od TV prava, nego 15 klubova osnivača. 

 

 

Mind blowing stuff. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, BattleBender said:

Zato što ja moj stav ne formiram na osnovu toga ko kakav stav ima prema Zvezdi, jer postoje mnogo bitnije stvari nego jebena Zvezda i ko se kako poneo prema klubu za koji ja navijam (Inače Bayern i Utd su u dobrim odnosima).
Moj stav o Bayernu nema veze ni sa Zvezdom ni sa Unitedom, postoje bitnije stvari od toga. Ako to ne shvatas, ne znam sta drugo da ti kazem osim da si neznalica. Kad me vec vuces za jezik. Bez okolisanja.
A kad vec istices neku faktografiju vezanu za Zvezdu, onda si pa tek neznalica ako ne znas da je na Old Traffordu Zvezda imala svoju vetrinu i svoj prostor. Da su čelnici kluba, i Sir Bobby Charlton više puta slali pismo klubu. I da do posete nije došlo ne zato što on nije hteo da dodje.
Harry Gregg je pre nekoliko godina posetio Beograd i porodicu ljudi čije je spasio zivote '58. 
A sve je to stvaro nebitno. Izdignucu se iznad te price "Ko je kakav odnos imao sa Zvezdom"
Ako te kupilo, da mislis da su gospodoa, to sto je Bayern poslao pismo cestitke za osvajanja Kupa Sampiona... jbmlg, Je l nisi?

Problem kod tebe je što smatraš da su tvoja razmišljanja dogmatska i jedino ispravna, a često su bazirana, kao i uvom slučaju, na nekim tvojim razmišljanjima koja nemaju utemeljenja u stvarnosti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...