Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

Zaista nisam siguran kako da tumačim sve ovo sto se izdesavalo u par dana, ali opredelicu se za jedan naivan pristup, pa cu da mislim da ovo ipak jeste pobeda "obicnog ljubitelja" iliti konzumenta fudbala koji je jednom digao glas i rekao "a dosta vise u picku materinu, i fudbalske korporacije negde moraju da imaju svoju granicu". Mislim, videcemo jos sta ce se desiti, ali deluje da se ova 12-orka debelo zajebala u pristupu, jednostavno je retko ko bio spreman da prihvati ovako nagli zaokret. 

 

Svakako, i dalje mislim da je Super liga u ovom ili onom obliku neminovnost, ali ok, daj makar jos malo da izbegavamo taj metak. 

Edited by holden c.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Ja sam rekao sinoć (valjda sinoć) - malo su se zaigrali

 

Zaigrali su se u tome što su očekivali da će navijači pohrliti da gledaju Superligu, Ameri i Azijati ne pune tribine već gledaju preko TV. Sad su shvatili da navijači ne da neće da pune tribine, već će da prave džumbus u najgorem maniru huligana iz 70-tih, što bi za marketing Superlige bilo smrtonosno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pokazalo se ipak da je fudbal suvise globalan sport da bi ga privatizovala sasica besramnih kriminalaca u finim odelima. Takodje mislim da je (odredjeno) zatvaranje neminovnost, ali to se nece desiti ovako, nego postepeno kao sto to UEFA vec radi. Kako god, lepa pobeda za obicnog coveka.

 

Jebi se Anjeli, prvo da se vrati stari grb a onda sve ostalo.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stiletto said:

 

Zaigrali su se u tome što su očekivali da će navijači pohrliti da gledaju Superligu, Ameri i Azijati ne pune tribine već gledaju preko TV. Sad su shvatili da navijači ne da neće da pune tribine, već će da prave džumbus u najgorem maniru huligana iz 70-tih, što bi za marketing Superlige bilo smrtonosno.

S tim što ja moram da dodam nešto. Pratio sam komentare prethodnih dana i nisam primetio da su fanovi iz Azije bili oduševljeni ovom idejom. Naprotiv. Ako su igrali na tu kartu, i tu su se malo preračunali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, berti said:

Uefa je samo manje zlo, nikakav andjeo. Sukob sa ovom nesrecnom Super ligom je kao sukob ovih kotorskih klanova. Jedna porodica se otcepila od Dona, ali neuspesno. Samo sto ce sada don Uefa da prigrli jos jace ove pobegulje i tutne im jos vise para. Naravno, na stetu slabijih.

 

Na koliko UEFA bila mafija, ona ipak tutne neku kintu Zvezdi, Partizanu, Dinamu i ostalima kad se nekako štapom i kanapom dohvate Lige Šampiona.

Od Superlige mogu da dobiju samo onu stvar da izbiju oči.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Uefa je samo manje zlo, nikakav andjeo. Sukob sa ovom nesrecnom Super ligom je kao sukob ovih kotorskih klanova. Jedna porodica se otcepila od Dona, ali neuspesno. Samo sto ce sada don Uefa da prigrli jos jace ove pobegulje i tutne im jos vise para. Naravno, na stetu slabijih.

Pobedio je fudbal, gde mali moze da pobedi velikog, nada navijacima i smisao sporta. Pa makar nas UEFA guzila dozivotno. Radije nego sedi k...c americkih staraca koji ne znaju ofsajd pravilo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stiletto said:

 

Na koliko UEFA bila mafija, ona ipak tutne neku kintu Zvezdi, Partizanu, Dinamu i ostalima kad se nekako štapom i kanapom dohvate Lige Šampiona.

Od Superlige mogu da dobiju samo onu stvar da izbiju oči.

To je tacno. Mada to lici na imanje Korleonovih gde ima posla i za bastovana.

Edited by berti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, diego said:

Pobedio je fudbal, gde mali moze da pobedi velikog, nada navijacima i smisao sporta. Pa makar nas UEFA guzila dozivotno. Radije nego sedi k...c americkih staraca koji ne znaju ofsajd pravilo.

Ma u svakom slucaju je ovo bolje. Samo bez i najmanjeg idealizovanja uefe.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ovi nisu normalni, jucer izasli iz ECA i sad odustaju od projekta, a ostavke direktora i predsjednika lete na sve strane. Pa jebat ce ih sad UEFA sve zajedno nisu ni svjesni. 

 

Perez da uzme fon u ruke i redom svakog od njih da zove da se predomisle sa argumentom da je on najuticajniji covek u istoriji fudbala 🤭🤭 mada mozda i jeste, ovakvo jedinstvo fudbal nikad nije doziveo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozemo imati razlicite stavove po pitanju UEFA, Super Lige, ali mora se priznati da je ovo jedna velika pobeda fudbala koji bi kroz vreme i uticaj američkih para postao potpuno besmislen sport, verovatno bi kroz 10,20 godina uveli i sut za 2 poena/gola, ukinuli ofsajd i ko zna kakve jos besmislice koje bi ga priblizili nekoj video igri za razbibrigu i opsednutost profitom po svaku cenu. Nisam vise toliko siguran da je neka superliga neminovnost kao sto vecina vas misli, ako je uopste i bude bice to neka dosta meksa varijanta od ove sa 15 klubova (i sadasnja Liga Sampiona je za mene Super Liga). 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 
Dortmund i Ajax spadaju u top20 klubova tako da ne vidim kako bi oni zaobisli Superligu. Ovo je vrlo moguce poraz, ali ce sigurno da ubrza neke stvari ka zatvaranju i Superliga ce u nekom obliku da zazivi. Ko ce tu biti organizator je krajnje nebitno. Samo za tako nesto je potrebno jos malo da se devalviraju nacionalna prvenstva kako bi svim vodecim klubovima sem iz PL postalo skoro pa besmisleno da je igraju i jedini logican nastavak su njihova barem dva medjusobna okrsaja na godisnjem nivou. Sada se ceo ovaj proces odigrao prerano.
 
Emocije se ne mogu tako posmatrati i razlikuju se od zemlje do zemlje. Sto ides severnije i prvo sto vidis je manje sunca i da to utice na raspolozenje ljudi. Svaka razlicitost je dobra i ne vidim tu nista lose u tudjem poimanju fudbala. Fudbal kada bi se samo fokusirao na strastvene navijace bi davno otisao u kurac. Ne treba Azijate(iako i tamo postoje nijanse) gledati drugacije i sa neke visine. Toliko ima faktora koji uticu na ljudsko ponasanje i tudje preferencije.
Neka bude da sam se ja pogrešno izrazio ali drugi pasus nema veza sa onim što sam hteo reći [emoji846]
Pod navijačima sa emocijama sam mislio na one koji su skoro svakog vikenda na stdionima ( corona excluded) u odnosu na one sa strane koji bi plaćali tv prava kako bi gledali te klubove. Klubovi su ipak poslušali ove prve.
Nisam poredio emocije među narodima niti gledao Azijate sa visine ( kako li si tek ovo shvatio?! ) ali ne može da me ubedi niko da bilo ko sa strane može da voli Liverpul kao neko koga je ćale vodio u kop još od malih nogu. Neko je juče napisao kako bi uvek pre gledao mislim Man UTD protiv Reala nekoliko puta godišnje nego protiv Barnslija u PL, e pa navijači Čelsija su jasno dali do znanja večeras šta misle o takvoj ideji.
I ja mislim da je debela reorganizacija potrebna.
Najgore što bi sada moglo da se desi je da se UEFA razgoropadi i napravi još veće sranje.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...