Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Kazu Nemci su pedantni, ali meni ipak deluje da Rusi to malo bolje ravnjaju. Jbg, ne znamo mi sve strane price, ne bi opstali njihovi sunarodnici iz Donjecke i Luganske republike da stariji brat nije usao ovako da pegla na 10cm. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ma bravo, treba da baš postave nuklearno oružje, kako bi dali Rusima izgovor za preventivne udare. 

Političare pojedinih evropskih država (i ne samo evropskih), treba poslati na ozbiljno medicinsko posmatranje, da se proveri stepen ludosti. Nema drugog načina.

 

Dale, sve treba da se radi tako da se Rusi slučajno ne uznemire, da se ne naljute, da ne pobiju i poruše sve oko sebe jer su eto povređena osećanja? Ko god može da ih uznemiri, da se pravi da ne postoji - ili da kapitulira unapred (Ukrajina)?

 

O stepenu ludosti kod Rusa nećemo da pričamo, samo o stepenu ludosti kod nekih evropskih političara?

 

Bedno.

Edited by VladimirB
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim zasto bi uopste davali nuklearno oruzje Ukrajni, jel treba ona da na*ebe za ceo svet, kao da vec nije dovoljno? Eto Francuska i Engleska ga imaju dovoljno, Ameri u Turskoj takodje, pa zasto lepo oni ne gadjaju to sto treba iz svojih silosa i sa svojih podmornica nego sve prebacuju Ukrajincima? A, i dalje im treba ruski gas? A, oni nisu u ratu sa Rusima? Hajde malo te solidarnosti u borbi protiv Putina da vidimo na delu a ne samo na recima.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, VladimirB said:

 

Dale, sve treba da se radi tako da se Rusi slučajno ne uznemire, da se ne naljute, da ne pobiju i poruše sve oko sebe jer su eto povređena osećanja? Ko god može da ih uznemiri, da se pravi da ne postoji - ili da kapitulira unapred (Ukrajina)?

 

O stepenu ludosti kod Rusa nećemo da pričamo, samo o stepenu ludosti kod nekih evropskih političara?

 

Bedno.

Da li ti znaš šta se desilo 1962 na Kubi, i zašto je, i kako izbegnut nuklearni rat?

 

Manite te priče oko nuklearnog oružja. To je samo sipanje ulja po vatri.

 

edit. i ne podmeći gluposti, kada kažem evropski, mislim i na Rusiju i na EU i na Srbiju i na Tursku.

Edited by Don Juan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Juan said:

Da li ti znaš šta se desilo 1962 na Kubi, i zašto je, i kako izbegnut nuklearni rat?

 

Manite te priče oko nuklearnog oružja. To je samo sipanje ulja po vatri.

 

edit. i ne podmeći gluposti, kada kažem evropski, mislim i na Rusiju i na EU i na Srbiju i na Tursku.

 

Problem je u narativu, koji je kod nas daleko preovlađujući - ne treba ništa činiti što može da uznemiri Ruse. Jer su Rusi... šta posebno? 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, VladimirB said:

 

Problem je u narativu, koji je kod nas daleko preovlađujući - ne treba ništa činiti što može da uznemiri Ruse. Jer su Rusi... šta posebno? 

 

Ovako. Pokušaću na srpskom, pošto sam očigledno pisao nerazumnim jezikom. Ne treba uraditi ništa što bi moglo da izazove nuklearni rat i time bi sva naša priča koje u pravu, ko je prvi počeo, bila totalno besmislena i mislim da bi se bavili drugim problemima. Dakle, političari treba da prestanu da mašu nuklearnim oružjem zato što je to opasna igra po ivici noža, ako opet ne razumeš da bi ta igra najviše se obila o gravu upravo Ukrajincima, onda ne znam o čemu pričamo.

 

Kakvo bre crno nuklearno oružje. Misliš da će stići da ga upotrebe i ako ga dobiju. Zaboga.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Oće to tako, da se podele nuklearke kome zatreba, da se ne baci.

Evo  npr, US da Ukrajini 10-15-50-100 nuklearki, šta onda?

Mogu da ih ispale na Rusiju  ili da ih ne ispale.

Ako ih ne ispale, nikom ništa isto kao i do sada, rat se nastavlja konvencionalnim naoružanjem.

Ako ih ispale, podvlačimo crtu i ode prvo Ukrajina a mi ostali posle toga imamo mozda 5-6 dana neplaćenog odmora do kraja igrice. 

Možda se i mi ogrebemo za koju od Rusa kad se već dele, mi bi se sigurno odgovorno odnosili prema nuklearkama.

(Uzima flomaster i piše na nuklearku: Dogodine u Kninu, Prizrenu, Dubrovniku...) 

 

 

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VladimirB said:

 

Dale, sve treba da se radi tako da se Rusi slučajno ne uznemire, da se ne naljute, da ne pobiju i poruše sve oko sebe jer su eto povređena osećanja? Ko god može da ih uznemiri, da se pravi da ne postoji - ili da kapitulira unapred (Ukrajina)?

 

O stepenu ludosti kod Rusa nećemo da pričamo, samo o stepenu ludosti kod nekih evropskih političara?

 

Bedno.

Upravo tako! Ne treba mnogo ljutiti Ruse. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2022 at 2:10 AM, Marko said:

 

Ima ih koliko hoćeš i ovde u NS. Ja sam stalno u gradu, na ovaj ili onaj način, u svakojakim terminima takoreći, i ne prođe dan a da ne čujem Ruski/Ukrajinski. Mislim da sam krenuo da ih primećujem već u martu. Viđam i tablice UA i RUS. Tako da, ako ih ja redovno gledam, mogu zamisliti koliko ih ima u BG. Doduše, mnogo je manji grad ipak, pa ne isključujem da je moj utisak jači, jer se tamo ipak više rašire po gradu i utope u masu, dok ovde kad dođeš u centar ne možeš ih promašiti. E sad, koji deo njih je ovde preneo posao, koliko njih je ovde samo našlo privremeni boravak/su samo u prolazu itd, to ne znam. 

 

U BG-u ih viđam i slušam na svakom koraku... u banci, u pošti... obično sa nekim našim kao asistentom... pre dve nedelje sam čekao dva sata samo da podignem novu karticu jer su dva Rusa otvarala račune, pa su operateri bili zauzeti oko toga... moja rođaka je pre mesec dana izdala stan Rusu, a kod ćerke u odeljenje (prvi razred), pre nedelju dana je došao dečak iz Rusije (iako je kraj školske godine, ali valjda da se uklopi pred drugi razred)... 

Link to comment
Share on other sites

Kako je prošla ona kongresna istraga koja se odnosila na povezanost Trampa i Putina i da li ima nekih dokaza u toj istrazi o tome da je Tramp bio ruski čovek?

 

To pitam zbog poslednje izjave Stoltenberga koji javno poziva Ukrajinu da prepusti vlastite teritorije Rusima u mirovnom procesu, pa nisam baš siguran da li je Trampova administracija bila proruska ili ova Bajdenova, sa ovakvim predlozima koji su identični Kisindžerovim stavovima u Davosu i najdirektnije izdajnički u odnosu na Ukrajince.

 

Zašto, pobogu, da Ukrajina sporazumom definitivno prizna gubitak svojih teritorija kad može da zadrži zamrznuti konflikt do vremena kad će se možda preokrenuti karte na stolu???

 

Kad to vidim, jasne su mi one majice koje se štampaju u USA, a na kojima piše I'd Rather Be A Russian Than A Democrat, jer je demokratski establišment u Vašingtonu sa takvim premisama, u kojima Ukrajinci svojevoljno prepuštaju Rusima ogromnu teritoriju, posledično loš za Ukrajince makar koliko i Rusi.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Kina je u maju objavila (link) da je njen izvoz u Rusiju u aprilu ove godine opao za više od četvrtine u odnosu na prošli april (što je naravno potpuno okretanje trenda s obzirom na to da je u aprilu 2021. bio za 29% veći nego u aprilu 2020), dok je uvoz iz Rusije porastao za 56%.

Link to comment
Share on other sites

Ovi koji se nesto cude ili sta god, kako to da su svi koji su sa takvima imali veze jedva docekali da pobegnu od ruja (ili lokalno, od ovih koji su mislili da je Jugoslavija srboslavija) i da se onda pridruze NATO i tako se trajno zaštite od istih (i za jedne i za druge vazi) , mozda bi trebalo da malo pogledaju kako se ponasaju neki od tih... ne znam koji im je status, da li su emigranti, ko zna sta su, ovi sto kaze Beonegro da se u Crnoj Gori bune zbog njihovog divljanja dzipovima, i slicnog ponasanja. Znaci gori su anticivilizacijski elementi i od lokalnih velikih Crnogoraca i velikih Srba. A sigurno i tu u Srbiji nisu bolji.

 

Ali pazi, to su oni koji su pobegli od putina. Znaci oni kao progresivniji, ovi "proevropejci" i "amerikanizovani".

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim ja da tu ima nekih velikih operacija. Ono što ja čitam je da jedino bitno što se dešava su borbe oko Severodnjecka i borbe severno od Slavjanska koje se vode. Ako je bilo tog napada kod Izjuma to je verovatno bio lokalni napad da nateraju ruse da skinu par jedinica sa pravca prema Slavjansku i bace ih tu.

 

Kod Hersona ima nekih izvešataja o napadima Ukrajinaca ali nema video materijala nikakvog. Jedini materijal je onaj iz Snihurivke odakle baš naprotiv nisam dobio ni jednu informaciju jedno mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

Quote

ROGOZIN @Rogozin, državni funkcioner (Rusija)
Dva heroja bratskog srpskog naroda i dva moja prijatelja. Profesor Radovan Karadžić – bivši predsednik Republike Srpske u Bosni i Hercegovini i general Radko Mladić – legendarni komandant Vojske Republike Srpske. 1994-1996 često smo se sastajali. Kako bilo, pričaću vam o tome detaljno.

Zaista se nadam da će biti moguće izvući ih iz haških tamnica, gde već dugi niz godina pokušavaju da ih osude za tuđe zločine, inspirisani Sjedinjenim Američkim Državama i njihovim pomagačima.
Srbi u Bosni i srpski narod u celini ostaju verni tradiciji našeg viševekovnog prijateljstva.
Nadam se da će Crnogorci zbaciti izdajnike sa vlasti i vratiti se našoj porodici.

Samo sloga Srbina spasava!

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

A gde su sad ovi sto se vređaju da se uvrede sto ovaj cele narode identifikuje sa dva zločinca? Gde su da se distanciraju i da traže da se zabrane prenošenja objava ovog ludaka zato što ih vređa i svodi na stereotip srbskog nacoša sa nožem u zubima koji ovlaži na pominjanje ta dva zločinca?

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

A gde su sad ovi sto se vređaju da se uvrede sto ovaj cele narode identifikuje sa dva zločinca? Gde su da se distanciraju i da traže da se zabrane prenošenja objava ovog ludaka zato što ih vređa i svodi na stereotip srbskog nacoša sa nožem u zubima koji ovlaži na pominjanje ta dva zločinca?

Dobro de, gde si zapeo.:classic_biggrin:

Covek je samo bio genocidno neutralan, a humanisti iz naseg sokaka uvek postuju identicno misljenje.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, erwin said:

 

 

 

 

 

 

I onom masovnom ubici dece sa Utoje su ova dvojica bili uzori. Treba li uopste objasnjavati da je ovaj Rogozin ljudski sljam.

...I da dodam za zapisnik:classic_wink: sto sam vec negde ranije rekla - da je velika greska to sto se prilikom rasturanja SSSR Ukrajina odrekla svog dela N arsenala, jer da nije Rusija (Putin) bi ih ikada napao al malo morgen. Mega zajeb Ukrajine tada.

Edited by Jezebel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...