Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

13 hours ago, Klotzen said:

Azov je bio paralmilitarna jedinica koja je među prvima stupila u rat sa Rusima i zato je oštrica propagande najviše usmerena na njih. Tek posle pola godine je inkorporirana i postala deo garde Ukrajine ali je tada i počelo njeno čišćenje. Do 2016. su praktično svi neonacisti udaljeni iz jedinice i oni tada osnivaju političku organizaciju "Nacionalni Korpus" koja u koaliciji sa još nekoliko sličnih pokreta na zadnjim izborima dobija jedva preko 2%. Toliko o tome da je Ukrajina neonacistička zemlja o čemu bruje putinovi mediji.

 

Ovaj Ruski nacista radi i danas a jedini razlog zašto je "tih" je što je dobar sa Putinom i neće da mu pravi štetu. Inače su i oni ratovali u Ukrajini :

 

1394443209.jpg

 

Na "pikniku" u Ukrajini inače bili su pod komandom jednog od vođa ruskih pobunjenika Gubareva (na slici sa njima) koji je pre karijere u Ukrajini bio član ove neonacističke ruske grupe. Da li slika od danas ili od pre je potuno nebitno radi se o grupi ludaka neonacista preko koje bi ja da sam maliciozan mogao da optužim Rusiju da je neonacistička zemlja.

 

Mogli bismo reći da je i SRbija neonacistička zemlja i ovde ima ljubitelja Ljotića i sličnih a slična je situacija verovatno u svim zemljama u ovoj regiji. A kada bi proučili malo bolje verovatno bi u svim zemljama našli slične ekstreme.

Biletsky?

Vadim Troyan, njegov zamenik i dalje obnaša visoku funkciju u MUP-u.

Sergei Korotkykh? glavni u MUP za odbranu strateški bitnih lokacija, u državljanstvo ga primio Porošenko, čak ga je ovaj i odlikovao.

 

Ukrajina ima istorijsku vezu sa Nacizmom. Jbt i dalje stoji spomenik Banderi u Lavovu, čovek koji je počinio genocid na Poljskim stanovništvom. Fašista od glave do pete!

 

Na žalos ti mi u Sribji imamo sve više problema sa fašizmom, tako da moramo počistiti svoje dvorište na vreme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Liska Manjina said:

Vadim Troyan, njegov zamenik i dalje obnaša visoku funkciju u MUP-u.

 

Ova nova rijec obnaša mi je tako ruzna, i koliko vidim upotrebljava se samo kada se odnosi na obavljanje neke funkcije.

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Klotzen said:

Azov je bio paralmilitarna jedinica koja je među prvima stupila u rat sa Rusima i zato je oštrica propagande najviše usmerena na njih. Tek posle pola godine je inkorporirana i postala deo garde Ukrajine ali je tada i počelo njeno čišćenje. Do 2016. su praktično svi neonacisti udaljeni iz jedinice i oni tada osnivaju političku organizaciju "Nacionalni Korpus" koja u koaliciji sa još nekoliko sličnih pokreta na zadnjim izborima dobija jedva preko 2%. Toliko o tome da je Ukrajina neonacistička zemlja o čemu bruje putinovi mediji.

 

Ovaj Ruski nacista radi i danas a jedini razlog zašto je "tih" je što je dobar sa Putinom i neće da mu pravi štetu. Inače su i oni ratovali u Ukrajini :

 

1394443209.jpg

 

Na "pikniku" u Ukrajini inače bili su pod komandom jednog od vođa ruskih pobunjenika Gubareva (na slici sa njima) koji je pre karijere u Ukrajini bio član ove neonacističke ruske grupe. Da li slika od danas ili od pre je potuno nebitno radi se o grupi ludaka neonacista preko koje bi ja da sam maliciozan mogao da optužim Rusiju da je neonacistička zemlja.

 

Mogli bismo reći da je i SRbija neonacistička zemlja i ovde ima ljubitelja Ljotića i sličnih a slična je situacija verovatno u svim zemljama u ovoj regiji. A kada bi proučili malo bolje verovatno bi u svim zemljama našli slične ekstreme.

 

.

 

Nisi ti malicozan, ti samo pises s predrasudama i bez znanja koje bi moglo da potkrepi ono sto ti pokusavas da kazes...Ideja, svuda ima ludaka, neonacista, i tom pogledu smo svi isti, jednostavno nije tacna...

 

Ukrajina ima problem koji ja donekle razumem, ona se odrice sopstvenog sovjetskog nasledja, i njegove uloge u unistenju nacizma...ostali su joj samo oni koji se jesu borili za nezavisnost, problem je u tome sto su iza njih ostali i genocid i  saradnja sa Trecim Rajhom...

 

Nijednog trenutka niko nije optuzio Ukrajinu da je neonacisticka, ili da nacizam tamo ima veliku podrsku, ali da ona ima problem  je cinjenica...Interesantno da se pripadnik specijalnih jedinica, kao nasa 69,  sa amblemom SS jedinice, pravdao da je to ruka kremlja kriva, i ruska propaganda...on je mislio je to piratski znak...Ili je on ljubitelj nacista ili debil, treceg nema, ruska propaganda mu sigurno nije okacila amblem i stavila na metar i po od Poroshenka...

 

Ruska propaganda verovatno nema uticaja na Izraelsko ministarstvo inostranih poslova, na centar Simon Visental, na Efraima Zuroffa i Izraelske medije...

 

 

https://www.wiesenthal.com/about/news/wiesenthal-center-calls-upon-9.html?fbclid=IwAR0v_bcFETKb8o96-90u2U8hLEfLHTUmGoQjp7SmEH3mv1zV8V8mfKdruNk#.YEovq04hj9s.twitter

 

 

 

Evo vesti i od danas , cije jubileje slavi Vrhovna Rada Ukrajine...

 

 

" Heroja " ima mnogo , treba svakog da se sete..

 

 

 

 

U Cernovicima  gradonacelnik doneo UPA zastave u skolu , da ih okace , da ne zaborave...Cudan grad, odes do ulice sinagoge, pazi, a tamo kafic...taj twit sam morao da proverim, jer mi je bas ono, ne znam sta da kazem...

 

 

 

Mada nisu samo tamo idioti...gradonacelnik Ivano-Frankovska resio da renovira hotel kod aerodroma, vec je preimenovan u Bandrshtadt...moras da kliknes na foto na twitu, sustina fotke je desnom delu hotela...ili da odes na FB profil gradonacelnika

 

https://www.facebook.com/ruslan.martsinkiv/posts/365829785113284

 

 

A gradonacelnik Ternopila posle toga kako je proemnio ime gradskog stadiona u ime Romana Shukhevicha...Odlucio i da se oduzi Banderi...njegov FB profil...

 

https://www.facebook.com/Holovko.Mykhailo/photos/a.1085861088527193/1342893726157260/?type=3&theater

https://www.facebook.com/Hohttps://www.facebook.com/ruslan.martsinkiv/posts/365829785113284lovko.Mykhailo/photos/a.1085861088527193/1343513852761914/?type=3&theater

 

 Samo dve drzave na svetu glasaju protiv ovoga u UN, US i Ukrajina...ako je za US sa njenom slobodom govora jasno , za Ukrajinu nije bas jasno...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iskreno, dosadilo mi je ..ovo se su sve twitovi iz poslednjih nekoliko meseci, i to samo nekolicina, to je bunar bez dna...Twiter akaunt pripada direktoru jevrejske zajednice u Ukrajini, procitaj makar za ovu godinu sve twitove..

 

Ne, ne moze to da se poredi sa ludacima u bilo kojoj zemlji...

 

Primecujes da ludake namerno ne ostavljam ovde, ovde je samo deo onog sto ukazuje na postojanje mnogo sireg problema...

Kad bude visio 15 m baner Ljoticu na bilo kojoj gradskoj skupstini, onda bi mozda mogli da stidljivo razgovaramo tome...U Srbiji nista ne nosi njegovo ime...Ako pocnes da citas ovaj twiter nalog videsec desetina spomenika, spomen ploca, glavnih ulica, bulevara, cudnih skupstinskih odluka, kako lokalnih tako i drzavnih...i gomilu izjava koje imaju otvoren antisemitizam...

 

.

Edited by attolini
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Liska Manjina said:

Biletsky?

Vadim Troyan, njegov zamenik i dalje obnaša visoku funkciju u MUP-u.

Sergei Korotkykh? glavni u MUP za odbranu strateški bitnih lokacija, u državljanstvo ga primio Porošenko, čak ga je ovaj i odlikovao.

 

Ukrajina ima istorijsku vezu sa Nacizmom. Jbt i dalje stoji spomenik Banderi u Lavovu, čovek koji je počinio genocid na Poljskim stanovništvom. Fašista od glave do pete!

 

Na žalos ti mi u Sribji imamo sve više problema sa fašizmom, tako da moramo počistiti svoje dvorište na vreme.

 

.

 

E da ja samo spomenik...taj spomenik je nedavno  poliven crvenom bojom , uhvacena su dva studenta, oko dvadeset godina, preti im zatvor do sedam godina...Inace do skupstine je pre nekoliko godina dosao zakon po kome bi uvreda nacionalnih " heroja" mogla da se kazni visokim novcanima kaznama i cak zatvorskim kaznama...ne znam je li to usvojeno...

 

.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, attolini said:

 

.

 

E da ja samo spomenik...taj spomenik je nedavno  poliven crvenom bojom , uhvacena su dva studenta, oko dvadeset godina, preti im zatvor do sedam godina...Inace do skupstine je pre nekoliko godina dosao zakon po kome bi uvreda nacionalnih " heroja" mogla da se kazni visokim novcanima kaznama i cak zatvorskim kaznama...ne znam je li to usvojeno...

 

.

 

A za to vreme glavni sponzori Azova jevrejski biznismeni, a veze Desnog Sektora  sa jevrejskim biznismenima, pa i Mosadovim instruktorima ne treba ni komentarisati.

 

Bandera ratni zlocinac i kolabracionista proveo ceo rat u nemackom koncentracionom logoru.

 

Nije bas sve tako crno belo kako ovde predstavljaju obe strane... 

Link to comment
Share on other sites

@attolini

 

Ti projektuješ nešto što nema podršku u Ukrjini ni za cenzus na celu državu. Rekao sam ti da su na zadnjim izborima u koaliciji nekih 5-6 nacionalističkih stranaka dobili jedva preko 2 %, to znači da pojedinačno vrede koliko i statistička greška. Koliko se ja sećam ukrajinci obeleževaju 9. maj na sličan način kao i Rusi sa onim nošenjem slika. Doduše i oni se ne sećaju perioda 1939.-1941. do kad su uredno sarađivali sa tim nacistima i bili im najveći saveznik izvan trojnog pakta. Jedina razlika je što su u Ukrajini zabranjeni komunistička obeležja zbog zločina za vreme SSSR pa su ta obeleževanja malo drugačija i manja od onih u Rusiji. Da se ne lažemo ta obeležavanja u Moskvi više nikakve veze nemaju sa ww2 nego služe za promociju vlasti.

 

S druge strane da li ti stvarno misliš da je ustanak u Donjecku digao tamo neki ludak, ili je on ipak tamo određen od strane vlasti u Moskvi. To ti je dokaz da su ti nacisti u službi države. Takođe njihovo ćutanje unazad 15-tak godina je još jedan dokaz da su prilično zadovoljni trenutno i nemaju potrebe za demonstracijama i sranjima koja su pravili pre Putina.

 

Slažem se da Ukrajina pokušava da se distancira sa rehabilitiacijom pojedinih ljudi ali treba imati na umu da je tamo dosta civila potpuno nedužnih stradalo od SSSR posle oslobođenja. Naravno da će da potenciraju te priče i da koriste taj narativ sada kada im Rusija radi o glavi. Isto kao što će Rusija da potencira deo priča da su neki od tih ljudi služili nemcima. To svaka država radi kada je u ratu sa nekim pa tako i Rusi i Ukrajinci. Mogu ja sada tebi ovde da copy pastejem Ukrajinsku propagandu o Rusiji ali to ne vodi ničemu jer je to propaganda kao i ovo o Ukrajini.

 

Evo i kod nas široke narodne mase imaju pozitivno mišljenje o Nediću. A čovek je preslikani Bandera. Sve što je radio Bandera radio je i ovaj naš i sad se mi ovde mažemo pepelom kako Ukrajinci imaju pozitivno mišljenje o Banderi. Pa i mi slavimo našeg Banderu pa nas niko ne optužuje da smo nacisti ili nešto slično (u stvari ima jedan forumaš ali .... 🙂 ) . Jedina razlika je što smo bili daleko od zbivanja, nismo imali ogromnu jevrejsku populaciju pa nismo morali toliko da "doprinosimo" Nemcima kao Ukrajinci

.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Klotzen said:

Slažem se da Ukrajina pokušava da se distancira sa rehabilitiacijom pojedinih ljudi ali treba imati na umu da je tamo dosta civila potpuno nedužnih stradalo od SSSR posle oslobođenja.  

 

Pa stradalo je i u Rusiji. SSSR nije jednako Rusija. Za sva ta stradanja su odgovorni prije svega komunisti.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

Pa niko ne brani Rusiji da se distancira od SSSR. I oni su koliko se sećam krenuli u tom smeru oko odnosa prema masakru u Katinskoj šumi ali je posle Putin sve pogazio kada se pokačio za zapadom.

 

Rusija je mirno demontirala SSSR, niti jednoj republici nije osporena nezavisnost. Sta ces vise od distanciranja od SSSR-a.

Sjeti se demontaze SFRJ. Mozes misliti kakav bi bio rat u Sovjetskom Savezu da se desio raspad po nasem receptu.

Svi hvale mirni razlaz čSSR-a, a prakticno se isto desilo i u SSSR-u.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije baš mirno. Imali smo  ratove u Gruziji i Moldaviji iza kojih je direktno stajala Rusija a i ovo sa Ukrajinom je deo razdruživanja SSSR.

 

Indirektno Rusija je učestvovala u svim ratovima u ex SSSR državama tako da imaju oni ihahaj putera na glavi oko toga i sličnosti sa nama.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Klotzen said:

Pa nije baš mirno. Imali smo  ratove u Gruziji i Moldaviji iza kojih je direktno stajala Rusija a i ovo sa Ukrajinom je deo razdruživanja SSSR.

 

Indirektno Rusija je učestvovala u svim ratovima u ex SSSR državama tako da imaju oni ihahaj putera na glavi oko toga i sličnosti sa nama.

USA je direktno ili indirektno učestvovala u svim ratnim sukobima širom sveta, pa šta ćemo onda. Logično je da će se jedna sila poput Rusija mešati u unutrašnje stvari okolnih država, možda to nije pošteno i dobronamerno, ali današnji svet nije baš mesto za poštene.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Liska Manjina said:

USA je direktno ili indirektno učestvovala u svim ratnim sukobima širom sveta, pa šta ćemo onda. Logično je da će se jedna sila poput Rusija mešati u unutrašnje stvari okolnih država, možda to nije pošteno i dobronamerno, ali današnji svet nije baš mesto za poštene.

 

Ma shvata on velicinu mirnog razdruzivanja Sovjetskog Saveza.

Sukobi koje on pominje su se desili 15-20 godina posle, mrzi me da guglam da kazem tacnu godinu i to samo kao mali incidenti u poredjenju sta se kod nas desilo.

Mi smo se pokazali kao daleko najgori.

Link to comment
Share on other sites

Pa niko ne spori da SAD učestvuje u ratovima širom sveta. Ovde su tema Rusija i Ukrajina pa pričamo o njima.

 

Rat u moldaviji je bio 1990. a u Gruziji 1991. i ovaj u Ukrajini bi se odigrao tada da je Ukrajina tada odlučila da želi u integracije sa zapadom. Ima tu još ratova ali ova tri su skoro isti slučajevi kao ono što se nama desilo. Mogli bismo tu nabrojati i ratove u Dagestanu, Ingušetiji i Čečeniji ali sa drugačijim završetkom u odnosu na nas.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Negde krajem osamdesetih, bila međunarodna konferencija, nije bitno sad koja i kako, ali bili neki lik iz DDR i lik iz Poljske, i nas dosta iz SFRJ.

Tema panela, između ostalog bio II svetski rat.
I Nemac i Poljak, sa pričama, meni otac pričao ovo, a meni otac pričao ono, potpuno dve drugačije perspektive početka rata. 
Pomalo mi nije bilo razumljivo kako je moguće, dobro nisu svedoci, ali njihovi roditelji jesu, nije mi bilo jasno kako je to moguće.
Danas razumem, eto živ sam svedok, uopšte nemam ideju kako je počelo, ko je prvi zapucao, ko je nesrazmerno odgovorio, i kako to uopšte kreće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darth Bane said:

Znaci: uskoro krece rat izmedju Rusije I Ukrajine.!!!! Na pomopu je veliki rat???!?! A do nedavno sam se nadao da to toga ipak nece doci.  

Ja sam vec poceo da kupujem zalihe hrane. 

Ma šta kažeš, a jel vas zove AV AV AV da idete da branite ugroženu Rusiju & našeg prijatelja malog voštanog patuljka, dele li sendviče pre ili posle odlaska na granicu?

Edited by Accuphase
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Accuphase said:

Ma šta kažeš, a jel vas zove AV AV AV da idete da branite ugroženu Rusiju & našeg prijatelja malog voštanog patuljka, dele li sendviče pre ili posle odlaska na granicu?

Zašto imaš konstantno ovakav agresivan stav prema forumašima? Šta ti je Bane uradio, napisao, uvredio? Gde je pominjao Vučiča?

Ja se u mnogim stvarima ne slažem sa njim, ali ovo je jako ružno i nema veze sa željom da se započne diskusija, nego samo i isključivo da se uvrede forumaši i započne neka svađa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Juan said:

Zašto imaš konstantno ovakav agresivan stav prema forumašima? Šta ti je Bane uradio, napisao, uvredio? Gde je pominjao Vučiča?

Ja se u mnogim stvarima ne slažem sa njim, ali ovo je jako ružno i nema veze sa željom da se započne diskusija, nego samo i isključivo da se uvrede forumaši i započne neka svađa.

Čovek govori o ratu na Evropskom tlu kao da je to neka zajebancija a on nije još kupio kokice & coca-colu, zar je to duhovito???

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Accuphase said:

Čovek govori o ratu na Evropskom tlu kao da je to neka zajebancija a on nije još kupio kokice & coca-colu, zar je to duhovito???

Poznajući Baneta i ono što on piše i kako piše, pre će biti da mu nije sve jedno i daleko je od toga da se zajebava.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...