Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Prema pisanju određenih forumaša Zapad potpuno besplatno i dobronamerno naoružava Ukrajince, a kada se/ako se izbore za nezavisnost oni će reći bravo. Evo vam sad naše tržište pa vi izvozite vaše proizvode slobodno do mile volje, kako bi se oporavila vaša ekonomija od rata. Svaki komad oružja mora da se plati, na ovaj ili onaj način. Čak ćemo vam dati besplatno i naše resurse (gas, pitanje da li ga i imaju). Ukrajina nikad neće postati članica EU, tu svaka priča završava! Ne može Ukrajina preko noći da postane Nemačka/Francuska, pa čak da im Rusi i daju "bezbolan raskid". Ta zemlja pod hitno mora pronaći sopstveni identitet, odlučno ući u borbu sa korupcijom i složiti se sa postojećom geopolitičkom situacijom. Tu si gde si, gledaj da izvučeš najbolje od toga.

 

Iskrneo bih voleo kad bi Ukrajina izvojevala pobedu i "nezavisnost", čisto da se otvore oči pojedincima i da vide kako to Zapad posmatra Ukrajinu.

Edited by Liska Manjina
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, attolini said:

 

.

 

Porosenko je sasvim dobro, zivi i radi u Ukrajini...i dalje privatno govori ruski, a javno ukrajinski...

 

Pobegao je Janukovic, sa sobom je poneo sasvim dovoljno mada ne sve sto je vec spremio, zurilo mu se...a pobegao je zato sto je ispao idiot...Dan pre nego sto je pobegao, posle  pregovora sa ministrima inostranih poslova Nemacke, Francuske i Poljske, kojima se posle pridruzila i opozicija Jacenuk , Klicko i Tagnybuk( partija Svoboda kojoj je u osnovi bio stlizovan nacisticki simbol ), doslo se do dogovora razresenja krize..Vracanje verzije ustava iz 2004 u roku od 48 sati, prespodela ovlascenja na parlament, vanredni predsednicki izbori, oslobadjanje zahvacenih institucija i predaja nelegalnog oruzja, povlacenje organa reda...

 

Garanti dokumenta su bili i potpisi Stajnmajera Sikorskog i Furnijea...Rusi su odbili da stave potpis jer nisu bile predvidjene nikakve garancije...

 

Vec sledeci dan ultranacionalisti zahvatili su sve sto do tad  nisu pa i predsednicku rezidenciju....A iste ove evropske zemlje podrzale desavanja upkos svojim potpisima, naivni Janukovic se spakovao i otisao....

 

 

Posle toga je otisao i Krim...

 

.

Dobro de pogrešio sam a kad se posle setio bilo je kasno za editovanje.

 

Ali da napišeš da je Janukovič bio "naivan" e to već nije greška nego je vrlo namerno!

 

wooden-honka-novi-petrivtsi-ukraine-july

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Accuphase said:

Dobro de pogrešio sam a kad se posle setio bilo je kasno za editovanje.

 

Ali da napišeš da je Janukovič bio "naivan" e to već nije greška nego je vrlo namerno!

 

wooden-honka-novi-petrivtsi-ukraine-july

 

.

 

Ocito da nije samo naivan, nego je i seljacina...Zato dom Porosenka bukvalno mozes vrlo lako da pomesas sa "Belom Kucom"...Nije to u tom delu sveta, Ukrajina , Rusija, nista cudno, posebno ne tamo 90x i pocetkom 2000x...

Sad je to sasvim drugacije, ali seljaka ima...

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

.

 

Ocito da nije samo naivan, nego je i seljacina...Zato dom Porosenka bukvalno mozes vrlo lako da pomesas sa "Belom Kucom"...Nije to u tom delu sveta, Ukrajina , Rusija, nista cudno, posebno ne tamo 90x i pocetkom 2000x...

Sad je to sasvim drugacije, ali seljaka ima...

 

 

.

e0c906801b41.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2021 at 10:34 PM, Amigo said:

 

Kakve gluposti su trpjeli? Sta ih je to sputavalo da bolje zive?

Koliko vidim, njihov zivot je sada mnogo gori nego sto je bio, ,a Ukrajinci i dan danas idu u Rusiju za poslom.

 

Onako generalno sam primetio, @Klotzen nista licno, ali narod kod nas ima neku pogresnu predstavu o tome kako doci do boljeg zivota, jer misle da ce im neko nesto dati za dzaba, a zna se ona cuvena americka da nema dzaba rucka. Mora da se radi i to da se dobro radi da bi se zivjelo bolje. Nista raduckanje, nego da se zapne da jedva cekas da ides na spavanje.

Tako i Ukrajinci, vjeruje da ce im neko dati para koliko zele, eto samo da se izoluju od Rusije. Potpuno pogresno, sto kazes za 50 godina ce biti bolje. Kako neko normalan ko zivi u Ukrajini zeli da ceka 50 godina, tj da nikada ne doceka to sto ceka, a pitanje i poslije 50 godina.

Ko je pametan, sa svojom porodicom ce potraziti neko bolje mjesto za zivot, jer ova sadasnje politika nece dovesti do boljeg zivota za nasih zivota. Kakav ce biti svijet za 50 godina, to niko ne zna.

Cekaj, ljudi im otmu deo teritorije i ti kazes da im je bolje sa njima. To kao da kazes da se pobratimo sa Albanijom i da zajebemo npr Rumune ili Madjare...

 

Rusija je kao i Amerike, svet za sebe. Sve evropske drzave trebaju da budu pod jednim krovom, samo tako cemo se koliko toliko odupreti USA, Kini i Rusiji koji hoce da razore...

 

Meni je najjaca opcinjenost Kinezima i Rusima a nit znaju jednog coveka iz te zemlje a niti su bili tamo..eventualno jednom,cak sam i ja bio vise puta tamo nego oni...😁

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devil In My Pants said:

Cekaj, ljudi im otmu deo teritorije i ti kazes da im je bolje sa njima. To kao da kazes da se pobratimo sa Albanijom i da zajebemo npr Rumune ili Madjare...

 

Nisi citao svu raspravu, ja samo tvrdim da je prvenstveno najvaznije za Ukrajince da se sacuva mir, kao i da normalizuju odnose sa Rusijom. Mislim da je ta opcija bolja za njih, nego da idu u rat sa Rusijom. 

To tvrdim jer sam imao nesrecu da dozivim sta rat moze da uradi i koje su posljedice toga, vrlo, vrlo tesko popravljive.

Sto se tice normalizacije odnosa, da li isto mislis da Srbija ne treba da ima odnose sa Hrvatskom i Bosnom, jer je bila umjesana u te ratove?

 

5 hours ago, Devil In My Pants said:

Rusija je kao i Amerike, svet za sebe. Sve evropske drzave trebaju da budu pod jednim krovom, samo tako cemo se koliko toliko odupreti USA, Kini i Rusiji koji hoce da razore...

 

Jedina svjetla buducnost covjecanstva je partnerski odnos izmedju drzava, umjesto saveza i sukoba na razne nacine.

Mislim da su vojni savezi kao sto je NATO ili neki drugi su pogresan put. Partnerstvo rules.

 

5 hours ago, Devil In My Pants said:

Meni je najjaca opcinjenost Kinezima i Rusima a nit znaju jednog coveka iz te zemlje a niti su bili tamo..eventualno jednom,cak sam i ja bio vise puta tamo nego oni...😁

 

I meni isto opcinjenost Amerikom u kojoj nikada nisu bili... zezam se, ne mislim tako, i sada u vreme informacija, i ne treba da se fizicki bude na svakom mestu, da bi nesto znali o tome.

I Kina i Rusija su se podigle iz blata i ne pada mi na pamet da mrzim ni jednu zemlju, pa ni ove dvije, koje su svaka jedan od osnovnih stubova covecanstva

Ja sam odrastao na americkoj kulturi, od kaubojskih stripova, pa do kinematografije, rokenrola, i dalje volim tu kulturu, kao i sto mi se jos mnogo toga dopada u Americi, ali me to ne sputava da kritikujem americku spoljnu politiku, koja je zaista grozna i koju ne bih nikada mogao da podrzavam, kao sto je i ne podrzava veliki broj Amerikanaca.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ras kass said:

A Ja bih trebao za par nedelja u Ukrajinu, tj u Harkov pa posle u Poltavu. 

 

Ljubinka sine ide tata u rat. 

 

 .

 

Ako pozuris mozda sve prodje kako treba...Bild nam je otkrio shemu invazije na Ukrajinu, oni sve vec znaju,  i moze da se desi da ti rusi duvaju za petama od Harkova ka Poltavi😉

 

 

Link to comment
Share on other sites

To je praktično ukidanje nezavisnosti Ukrajine. To je jednostavno nemoguće uraditi. Rusi pucaju u prazno. Čisto sumnjam da će izvršiti invaziju Ukrajine pošto će ovi to sigurno odbiti. Kada bi doneli neku takvu odluku da Ukrajina nikad neće ući u NATO i da neće slati tamo trupe to bi bilo pucanje u sopstveni prestiž i vezanje sopstvenih ruku zbog pogrešnog razloga. Pretpostavljam da je ovaj zahtev u stvari da se Putin pravi važan u samoj Rusiji.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

To je praktično ukidanje nezavisnosti Ukrajine. To je jednostavno nemoguće uraditi. Rusi pucaju u prazno. Čisto sumnjam da će izvršiti invaziju Ukrajine pošto će ovi to sigurno odbiti. Kada bi doneli neku takvu odluku da Ukrajina nikad neće ući u NATO i da neće slati tamo trupe to bi bilo pucanje u sopstveni prestiž i vezanje sopstvenih ruku zbog pogrešnog razloga. Pretpostavljam da je ovaj zahtev u stvari da se Putin pravi važan u samoj Rusiji.

 

Koliko mi je poznato ne mozes u NATO ako imas neke nerjesene teritorijalne probleme, jer bi ulaskom Ukrajine u NATO, NATO morao automatski da napadne Krim i Donbas, sto bi bio prakticno treci svjetski rat.

Ovako ce NATO, tj USA da ovu krizu razvlaci sto je duze moguce, da podrzava da se pomalo puskara i da pokusa da tu nesto usicari za sebe, mada licno mislim da gube vrijeme i oni i Ukrajinci.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dakle ako bi NATO danas objavio da Ukrajina nikad neće biti članica NATO to bi bila njihova kapitulacija u odnosu na Rusku agresiju na Ukrajinu. To bi bilo ostavljanje Ukrajine na cedilu da se sama bori protiv Rusije. Ostale zemlje u sličnoj poziciji kao Ukrajina bi time dobile ogroman razlog da napuste pro zapadnu politiku. Prestiž NATO-a bi se raspao u paramparčad. To je jednostavno nemoguće. Ista stvar važi i za drugi zahtev da se obavežu da neće slati svoje trupe u Ukrajinu. Ovde bi bio ugrožen i vojni prestiž. Zahtev Putina je toliko nerealan da sam gotovo siguran da služi samo za unutrašnju upotrebu.

 

Ukrajinamože da uđe u NATO uz uslov da će se recimo konflikti u Donbasu i Krimu rešavati mirnim putem, ili nešto slično samo da se ima izgovor. Takoreći napravi se presedan ukoliko je Ukrajina bitna NATO-u. Druga stvar je da Ukrajina i ne mora da uđe u NATO. Može da dobije od SAD status "glavnog saveznika" kao na primer Izrael i Japan i to iako ne znači članstvo u NATO omogućuje SAD da rade šta hoće u Ukrajini. Slične ugovore mogu da urade i sa ostalim zemljama NATO pa da praktično budu nezvanični član NATO-a. Mogućnosti su razne. Ne bi Putin bio ovoliko agresivan da je pravilo "ko ima teritorijalne sporove ne može u NATO" nepremostiva prepreka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S jedne strane Ukrajina ne ispunjava ni jedan uslov da bude clanica NATO i EU, a sa druge strane, Rusija, kao jedna od svetskih sila, svidelo se to nekom ili ne, ima pravovaj nas svetso da brani svoje geopoliticke interese i pravo da ne zeli na svojim granicama bilo sta sto moze da je ugrozi i cini sve da to spreci.

NATO je zastarela organizacija - Varsavski pakt vise ne postoji i trebalo ga je rasformirati, a vise sanse dati Partnerstvu za mir, kroz koji bi, ukljucivanjem pored Rusije i Kine, Indije i ostalih velikih i malih igraca ova planeta imala neku sansu za napredak u vidu mira i saradnje u resavanju mnogo bitnijih stvari za covecanstvo.

Ovako, prepucavanje oko toga ko je kriv samo zadrzava status quo oko bilo kakvog napretka ove nesrecne planete.

Moramo shvatiti da je ova planeta vec postala premala u smislu da se sve sazna odmah, a da su izazovi opstanka na istoj isuvise veliki i ne smeju se zanemarivati.

Ma koliko se razlikovali - u pitanju je opstanak globalne civiliziacije sa svim njenim razlikama.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Accuphase said:

Baltičke republike su blizu Rusiji da bliže ne mogu biti, kako to nije problem?

 

.

 

Zasto balticke zemlje nisu tako veliki problem?

 

Otvoris kartu Evrope, i pogledas gde se one nalaze, tamo ces videti i jednu malu oblast, Kaliningrad...Potom pogledas na Ukrajinu I Krim i vidis da ulaskom te teritorije u NATO, zajedno s Turskom koja je  NATO ,  i razmestanjem tih snaga tamo , RF gubi kontrolu nad jedinim toplim morem, i prakticno celim svojim Kavkazem, u kojem bi iznenada poceli da narastaju pokreti " boraca za slobodu" dugih crnih brada...

Direktan put u rasparcavanje drzave...

 

Uostalom, najduzu granicu sa RF od svih evropskih zemalja ima...Finska...a ona nije u NATO, i tamo uopste problema nema...sta vise , drzave su veliki spoljno-trgovniski partneri. Civilizovana skandinavska drzava, sa Rusijom preko ograde i samo dvadesetdva procenata stanovnistva za NATO, sezdeset protiv...Pa kako puzigaca?😉

 

Ni Svedska nije u NATO, i verovatno nece..Oni u NATO ne ulaze kao deo svoje doktrine, koja ih drzi bez rata vise od dvesta godina... Uz to , tako oni mogu da ne budu saveznik diktature u Turskoj, bas kao sto nisu bili saveznik fasisti Franku, ili vojnoj hunti u Grckoj...

Kao clanovi EU oni su obavezni da brane da druge drzave, i za vreme hladnog rata bilo je jasno da bi bili nepotopljivi nosac aviona, u slucaju velikog sukoba, ali svojim odbijanjem ulaska u savez oni taj sukob makar nisu provocirali...

 

NATO je nastao kao odbrambena vojno-politicka organizacija...od odbrambene dosli smo do organizacije koja je vodila ratove na tri kontinenta...To je povodac na grlu EU, instrument kojim USA resava svoje probleme...

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Klotzen said:

To je praktično ukidanje nezavisnosti Ukrajine. To je jednostavno nemoguće uraditi. Rusi pucaju u prazno. Čisto sumnjam da će izvršiti invaziju Ukrajine pošto će ovi to sigurno odbiti. Kada bi doneli neku takvu odluku da Ukrajina nikad neće ući u NATO i da neće slati tamo trupe to bi bilo pucanje u sopstveni prestiž i vezanje sopstvenih ruku zbog pogrešnog razloga. Pretpostavljam da je ovaj zahtev u stvari da se Putin pravi važan u samoj Rusiji.

 

.

 

Ako mogu da se ne slozim...mi prosto razmisljamo u raznim vektorskim pravcima...

 

 

Ne mislim da bi Ukrajina izgubila nekakvu nezavisnost, zato sto fakticnu nezavisnost na planeti ima tek nekolko drzava, i Ukrajina sigurno nije medju njima...Cenis da su Nemacka i Japan nezavisne drzave? Nema u tome niceg nenormalnog, to je tako uvek bilo...samo sada imamo gomilu tih pojmova da nam bude lakse : demokratija, nezavisnost, dobri i losi momci, civilizaciijske vrednosti...

 

Niti se Putin pravi vazan u RF niti je on, ili bilo ko drugi ozbiljan pomislio da ovakav predlog moze biti prihvacen, iako je on napravljen na obecanjima kojom su hranili SSSR kad je trebao da prihvati povlacenje...

 

US naravno nece prihvatiti nista od toga, iz prostog razloga sto bi to znacilo da oni prihvataju mogucnost da RF ima svoju sferu uticaja, ... to prakticno znaci potpis na sopstvenom otkazu od doktrine US, " nasa sfera uticaja je citava planeta"...i zato se to nece desiti, jer oni od pozicije direktora sveta nece odustati, bez obzira na to koliko takav stav svet priblizava sukobu...

 

 

Tako da dolazimo do toga zasto ovakav dokument?

 

To je formalizacija ruskih crvenih linija, i polazna tacka u hipotetickoj "trgovini" u kontekstu tekuceg hladnog rata...Da bi US prihvatila ovako nesto , mora doci do velike vojno-politicke  krize, uz naglo povecanje verovatnoce nuklearnog rata..

 

 

Ko nije procitao, i ne zna o cemu govorimo:

 

https://mid.ru/ru/foreign_policy/vnesnepoliticeskoe-dos-e/dvustoronnie-otnosenij-rossii-s-inostrannymi-gosudarstvami/rossia-nato/1790803/?lang=en

 

Edited by attolini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najveci poblem je to sto se misljenja o geopolitici zasnivaju na onome sto je bilo pre 40 godina, a izmenilo se dosta:

- Rusija nije SSSR i Varsavski pakt vec drzava koja je izvor energenata i ruda za ostatak zapadne Evrope. Pri tom, odrzala je svoj status svetske sile u svakom pogledu.

- Kina: od zatvorene ksenofobicne monarhije, preko rigidnog komunizma je dosla do zemlje sa kombinacijom kapitalistickog i komunistickog sistema i pozicije jednog od najvecih svetskih proizvodjaca dobara.

- Indija se prikljucuje tome sve brze.

Savremeni izazovi traze saradnju, a ne konflikte i sankcije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, attolini said:

Uostalom, najduzu granicu sa RF od svih evropskih zemalja ima...Finska...a ona nije u NATO, i tamo uopste problema nema...sta vise , drzave su veliki spoljno-trgovniski partneri. Civilizovana skandinavska drzava, sa Rusijom preko ograde i samo dvadesetdva procenata stanovnistva za NATO, sezdeset protiv...Pa kako puzigaca?

 

Ni Svedska nije u NATO, i verovatno nece..Oni u NATO ne ulaze kao deo svoje doktrine, koja ih drzi bez rata vise od dvesta godina... Uz to , tako oni mogu da ne budu saveznik diktature u Turskoj...

 

Pa kakvi ste vi Finci... Plus, oni su vec napušili SSSR svojevremeno, nisu ga radosno dočekali kao što bi neki. Drugo, i Finska i Švedska znaju kojoj strani pripadaju, za razliku od nekih koje treba prevaspitati. Kad ti drugi pocnu sebe da vide kao "zapad", kao što Finska i Švedska vide sebe, i kad im vise idoli ne budu takvi kao ovaj pomenuti iz Turske, i oni neka istupe iz NATO. To jest kad prvo budu usisani, pa prevaspitani.

 

Kako god, naravno da ovakve gluposti treba odbiti, ako ne i potpuno ignorisati, što zna i jahač medveda, samo se kurči. Nema pregovora sa teroristima, to se zna decenijama. Kad se nekome preti nasiljem da bi se tako izazvao strah, i onda kao posledica, da taj kome se preti, zbog straha od nasilja uradi ono što ovaj koji preti traži, to je terorizam.

 

Kako reče onaj svojevremeno "šta ste se utronjali, pa poenta i jeste u tome da se zguze neprijatelji civilizacije, i ako na kraju ostanu dva naša, i jedan njihov, mi smo pobedili" :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Pa kakvi ste vi Finci... Plus, oni su vec napušili SSSR svojevremeno, nisu ga radosno dočekali kao što bi neki. Drugo, i Finska i Švedska znaju kojoj strani pripadaju, za razliku od nekih koje treba prevaspitati. Kad ti drugi pocnu sebe da vide kao "zapad", kao što Finska i Švedska vide sebe, i kad im vise idoli ne budu takvi kao ovaj pomenuti iz Turske, i oni neka istupe iz NATO. To jest kad prvo budu usisani, pa prevaspitani.

 

Kako god, naravno da ovakve gluposti treba odbiti, ako ne i potpuno ignorisati, što zna i jahač medveda, samo se kurči. Nema pregovora sa teroristima, to se zna decenijama. Kad se nekome preti nasiljem da bi se tako izazvao strah, i onda kao posledica, da taj kome se preti, zbog straha od nasilja uradi ono što ovaj koji preti traži, to je terorizam.

 

Kako reče onaj svojevremeno "šta ste se utronjali, pa poenta i jeste u tome da se zguze neprijatelji civilizacije, i ako na kraju ostanu dva naša, i jedan njihov, mi smo pobedili" :classic_biggrin:

 

.

 

Taj pomenuti iz Turske je takodje u NATO....mislis i on vidi sebe kao zapad i "civilizaciju" ?

 

.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, attolini said:

 

.

 

Taj pomenuti iz Turske je takodje u NATO....mislis i on vidi sebe kao zapad i "civilizaciju" ?

 

.

 

 

Što bi on video sebe kao "zapad" kad to nije. Taj termin je sinonim za evropsku civilizaciju. Ovi pomenuti neka se onda ugledaju na njega kad im je vec jedan od idola, pa neka se i oni pridruze NATO, a onda neka vide sebe kako hoce, nikoga nije briga. Postoji i druga mogucnost. Neka se humano presele u te krajeve. I tako im je tamo mesto. Ne moraju bas kod njega, jer je to mrski NATO, nego kod komsija mu, pa mogu zajedno sa domacima da pale americke zastave. Ili mogu kod ovog jahaca medveda. On im je jos veci idol, a onoliki Sibir zvrji prazan. Ono sto nije lepo je da se pozivaju na Švedske i Finske i ostale koji možda nisu u NATO, ali zato tacno znaju na kojoj su strani :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Što bi on video sebe kao "zapad" kad to nije. Taj termin je sinonim za evropsku civilizaciju. Ovi pomenuti neka se onda ugledaju na njega kad im je vec jedan od idola, pa neka se i oni pridruze NATO, a onda neka vide sebe kako hoce, nikoga nije briga. Postoji i druga mogucnost. Neka se humano presele u te krajeve. I tako im je tamo mesto. Ne moraju bas kod njega, jer je to mrski NATO, nego kod komsija mu, pa mogu zajedno sa domacima da pale americke zastave. Ili mogu kod ovog jahaca medveda. On im je jos veci idol, a onoliki Sibir zvrji prazan. Ono sto nije lepo je da se pozivaju na Švedske i Finske i ostale koji možda nisu u NATO, ali zato tacno znaju na kojoj su strani :classic_smile:

 

.

 

Svedska i Finska znaju tacno na kojoj su strani...samo pre svega oni stite svoje interese a ne tudje...i ide im sasvim dobro...Finska naprimer ima sporazum sa Rusijom koji se automatski produzava svakih pet godina, cija je osnova otsustvo teritotorijalnih pretenzija, kao i otsustvo stranih armija na svojoj teritoriji,..nisam primetio da je neka od strana suspendovala dogovor..

 

Meni je jasno koja je tvoja ideja, i cak se potpuno slazem s njom...nama se samo kardinalno razlikuju put i sredstva kako postati to sto oboje zelimo...Tako sto ces krivce sve vreme da trazis u "njima", mogao bi prvo da pocnes od "vas"...

 

Nisu nama problem ovi koji vriste kako ih ti nazivas, problem je nasa bedna politicka i intelektualna elita, kojima moralne crte nisu otisle dalje od jeftine kurve...Mi ne mozemo da napravimo drustveni dogovor,da opredelimo sopstvene interese a da neka od strana ne pocne da prodaje na istok ili zapad, ovaj uspeva na obe strane, i to ne smeta ni istoku  ni zapadu dok dobijaju to sto im treba od nas..

 

Jedini smo na gubitku mi...svi zajedno, i ovi sto vriste, i ovi tvoji...Ovi sto vriste dovoljno glupi da poveruju u sve sto im takva elita servira, a vi nikako da shvatite da bez njih mi nikuda ne mozemo, sve sto tvoj narativ donosi su samo dublje podele u ionako podeljenom drustvu...

 

Ali jebiga , glavno je uci u NATO, to ce se posle samo nekako promeniti, neko drugi ce uraditi nas domaci zadatak...Sumnjam puzigaca...Pre ce biti da cemo nastaviti da motamo kablove kao i Ukrajina, to je uloga za takve sa takvom elitom kao nasa, koja misli samo na svoju guzicu...

 

 

 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...