Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Nerealno je ocekivati da Ukrajina moze da udje u NATO pre Rusije, odnosno ili ce NATO biti neki opsti vojni savez na planeti ili ce Rusija biti iskljucena iz njega, ali onda ce biti i Ukrajina.

 

Taj blokovski pogled na svet je mozda zastareo, ali je i dalje veoma aktuelan - kao sto Kina moze da radi sta hoce u svom dvoristu, kao sto SAD mozda samo da sanja da napadne Severnu Koreju, kao sto su nekada SSSR i SAD radile sta su htele u svom okruzenju, tako se i sada veliki pitaju - to je ste zalosno, ali je to realnost.

Link to comment
Share on other sites

.

 

"Ministarka odbrane Kristin Lambreht (SPD) izjasnila se za jasnije sankcije ruskom predsedniku Vladimiru Putinu zbog ruskih akcija protiv Ukrajine. „Trenutno moramo da ciljamo Putina i one oko njega“, rekla je Lambrehtova za Bild u nedelju pre svog puta u Litvaniju. Oni koji su „odgovorni za agresiju” morali bi da osete „lične posledice”, „na primer, da više ne mogu da idu u kupovinu na Jelisejska polja u Parizu”.

 

 

Mislim da je to to, Putin i ekipa se povlace ili nista od kolekcije prolece-leto  ...

 

.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, attolini said:

.

 

"Ministarka odbrane Kristin Lambreht (SPD) izjasnila se za jasnije sankcije ruskom predsedniku Vladimiru Putinu zbog ruskih akcija protiv Ukrajine. „Trenutno moramo da ciljamo Putina i one oko njega“, rekla je Lambrehtova za Bild u nedelju pre svog puta u Litvaniju. Oni koji su „odgovorni za agresiju” morali bi da osete „lične posledice”, „na primer, da više ne mogu da idu u kupovinu na Jelisejska polja u Parizu”.

 

 

Mislim da je to to, Putin i ekipa se povlace ili nista od kolekcije prolece-leto  ...

 

.

Zar baćka Lukašenko nema zabranu ulaska u sve zemlje EU?

Možda je vreme da se isti aršini primene i na malog voštanog patuljka, neka pije kipjatok i jede borčš, uostalom to su "prave stvari" a ne tamo neko zapadno gmo đubre...

Edited by Accuphase
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Accuphase said:

Zar baćka Lukašenko nema zabranu ulaska u sve zemlje EU?

Možda je vreme da se isti aršini primene i na malog voštanog patuljka, neka pije kipjatok i jede borš, uostalom tu "prave stvari" a ne tamo neko zapadno gmo đubre...

 

.

 

Backa nemam pojma sta je, Lukasenko je batka батька - cale, otac, glava porodice...Kipjatok je kljucala voda pa cisto sumnjam, a borsch je ukrajinsko nacionalno jelo, bilo bi neprilicno...

 

Ako cemo ozbiljno, za razliku od tebe i ministarke, jer i dalje ne verujem da je ovo ozbiljno receno..mislim da sankcijama nista nece postici, iz vise razloga...

 

Njegova vlast je postala jos cvrsca, ...sankcije su vid rata, i imace nekakav odgovor, ne obavezno simetrican..

To je guranje Rusije ka Kini, i mislim da to nikom ne odgovora, cak imam utisak da je nova administracija spremna za neki vid dogovora, svesna da je njen glavni protivnik malo dalje na istoku...i odmah krecu clanci, ovaj put u Bloombergu, o popustljivosti Bidena, do juce su tako  guzili Trumpa...

I poslednje , doci ce do trenutka kad su sve opcije za sankcije iscrpljene, RF otljucena od SWIFTa itd...Sta ce u tom trenutku biti s Ukrajinom...

 

.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Ne misli se tu na Putina i Lukašenka nego na njihove tajkune koji ih sponzorišu. Oni svi imaju imovinu i novac na zapadu.

 

.

 

Those "responsible for the aggression"... OK, ako njih smatraju odgovornima, mozda ih pored shopinga skrate i za kroasane...

 

 

Ipak, da razjasnimo par stvari...Belorusija i Rusija su veoma razlicite drzave, posledicno i Lukasenko i Putin se veoma razlikuju...U Belorusiji nema oligarha u klasicnom smislu, iako se to pripisuje Lukasenku, on je zapravo samo nasledio  politku "crvenog direktorata" sa pocetka devedestih, koji je sprecavao njihov nastanak, dok se u susednoj Rusiji razbuktavao rat oligarha...

Postoji par likova , bogatasa pri dvoru, ali nista ozbiljno...Prakticno svi beloruski milijarderi, svoje bogatstvo zaradjuju u Rusiji, sa izuzetkom vlasnika Wargaming- world of tanks...

 

Rusija je sasvim druga prica...do te mere..da ne mozes biti siguran , da li oni drze Putina, ili je on sa svojim kooperitovom "Ozero" uspeo da odnese prevagu, deo privuce na svoju stranu, deo disciplinuje, neposlusne uhapsi,  a poslednji deo odlucio da zatvori vrata za sobom i napusti drzavu...Kako god, vlast u Rusiji i jeste oligarhat, ne mogu sami sebe da sponzorisu...

 

 

Spisak za te koje ti pominjes, vlasti Nemacke vec imaju..ostavio im Navalni kad ih je molio da im se uvedu sankcije, samo tu su jos i novinari, i svi koji predstavljaju nekakav oslonac vlasti, pa se ipak nista od toga nije desilo...

Inace US je ove godine oborila istorijski rekord u uvozu ...municije iz Rusije...za vreme sankcija..Ako su mi bile poznate cifre za gas i naftu koje uvoze iz RF, podaci za municiju su nesto sasvim novo...

Novinari sa vilama u Toskani, majbasima i vinogradima, dvojnim pasosima, trziste nekretnina u Britaniji, stanovi po hiljadu kvadrata u Kensingtonu zamenika premijera, pola FSB sedi po restoranima Sohoa svaki vikend posecujuci svoje klince na skolovanju...ovo je sve dzeparac,  ovde cu stati, jer bi spisak bio predugacak i vrlo neukusan, pre svega po te drzave... 

 

Nemaju svi imovinu i novac na zapadu, ali broj onih koji imaju je fantastican...i svi su oni jos uvek dobrodosli...

 

 

Sta im je do sad smetalo da im uvedu sankcije? Mogu samo da pozdravim...mada mi se cini da ce oni nastaviti sa shopingom..i kroasanima...

 

 

.

 

 

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

Slobodna Evropa je odavno postala nesto sasvim drugo. Poslije raspada SSSR-a, padom Gvozdene zavjese i generalno komunizma, taj medij je izgubio prvobitnu svrhu postojanja.

Ovaj clanak je cisto raspirivanje i ne znam zasto to uopste ima na izdanju na nasem jeziku. Ne znam ni koga interesuje da uopste cita sta se pise po ovakvim portalima, koji su prepuni pamfleta i vrlo malo cinjenica, sto je i razumljivo, njima nisu nikada ni bile vazne cinjenice, nego je to bio propagandi medij.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Slobodna Evropa je odavno postala nesto sasvim drugo. Poslije raspada SSSR-a, padom Gvozdene zavjese i generalno komunizma, taj medij je izgubio prvobitnu svrhu postojanja.

Ovaj clanak je cisto raspirivanje i ne znam zasto to uopste ima na izdanju na nasem jeziku. Ne znam ni koga interesuje da uopste cita sta se pise po ovakvim portalima, koji su prepuni pamfleta i vrlo malo cinjenica, sto je i razumljivo, njima nisu nikada ni bile vazne cinjenice, nego je to bio propagandi medij.

Današnja Srbija je medijski mrak u svakom pogledu, nije se promenila na bolje nego na gore od vremena raspada SSSR-a, tako da još kako i još uvek postoji potreba za VOA Ili Slobodnom Evropom ili DW ili BBC News na srpskom jeziku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/21/2021 at 6:05 PM, Amigo said:

Slobodna Evropa je odavno postala nesto sasvim drugo. Poslije raspada SSSR-a, padom Gvozdene zavjese i generalno komunizma, taj medij je izgubio prvobitnu svrhu postojanja.

Ovaj clanak je cisto raspirivanje i ne znam zasto to uopste ima na izdanju na nasem jeziku. Ne znam ni koga interesuje da uopste cita sta se pise po ovakvim portalima, koji su prepuni pamfleta i vrlo malo cinjenica, sto je i razumljivo, njima nisu nikada ni bile vazne cinjenice, nego je to bio propagandi medij.

 

narocito od 90ih naovamo..  kada su se otvoreno stavili u sluzbu zlim Amerikancima, CIA-i , Vatikanu, Sorosu, a bogami i vanzimaljcima sa Andromede , utrkujuci se sa potpuno istim medijima, BBC na Srpskom, DW, VOA u Srbomstvu , mrzenju svega sto je SrBsKo . A isto tako ni prema drugim slobodarskim narodima i drzavama kao sto su Rusija, Belorusija, Orbanova Madjarska, kao ni Iran i Severna Koreja... Sirenje globalisticke i antislobodarske kampanje protiv ovih nasih gorenavedenih slobodarskih zemalja...

 

EDIT...  a za izvestavanje tih medija o Srbiji u negativnom kontekstu , je ocigledno da ih placa i sam Djilas...

Edited by Doc Holiday
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Doc Holiday said:

 

narocito od 90ih naovamo..  kada su se otvoreno stavili u sluzbu zlim Amerikancima, CIA-i , Vatikanu, Sorosu, a bogami i vanzimaljcima sa Andromede , utrkujuci se sa potpuno istim medijima, BBC na Srpskom, DW, VOA u Srbomstvu , mrzenju svega sto je SrBsKo . A isto tako ni prema drugim slobodarskim narodima i drzavama kao sto su Rusija, Belorusija, Orbanova Madjarska, kao ni Iran i Severna Koreja... Sirenje globalisticke i antislobodarske kampanje protiv ovih nasih gorenavedenih slobodarskih zemalja...

 

EDIT...  a za izvestavanje tih medija o Srbiji u negativnom kontekstu , je ocigledno da ih placa i sam Djilas...

 

.

 

Zasto od 90x ? Oni su su uvek bili u sluzbi US...to za 90 x je tebi poznato, zato sto se ako se ne varam aktiviraju 94. u nasem regionu...

 

Ne samo sto su bili u sluzbi US, to cak nikad nije ni skrivano, prvih nekoliko decenija su finansirani od CIA jer kongres nije mogao po zakonu da ih finansira...Ne pisem ja ovo zato sto je to nesto kao lose, to je normalno...Samo nije lose biti svestan toga...

 

.

Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2021 at 10:36 PM, Doc Holiday said:

Analiza  im je malo jaca, ja sam mogao ovo napisati u dve rečenice.

Rusi su puno jači i razvalili bi Ukrajinsku vosku, a intenzitet sukoba zavisi od toga šta im je cilj.

Ukrajinci ako izgube idu u gerilu.

Ostali izražavaju duboku zabrinutost.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2021 at 10:26 PM, attolini said:

To je guranje Rusije ka Kini, i mislim da to nikom ne odgovora

ne znam, meni se cini da Kina vec sada ima kapacitete da u svakom pogledu 'proguta' Rusiju.

u sustini, agresivno rusko ponasanje prema Ukrajni moze da smire samo nova zarista poput onih u Siriji, Ceceniji, Gruziji ili neki novi sukob sa Turskom.

Link to comment
Share on other sites

ako je ukrajina neofašistička zbog paramilitarne grupe onda se bojim da smo svi neofašisti. U kojoj zemlji toga nema ? Ima čak i u Rusiji :

 

Rne_political.png

 

Evo logoa Ruske Nacionalne Unije a njihova paramilitarna grupa se takođe borila u Ukraijini 2014. godine. Rusija neofašistička država ? Evo im ga vođa :

 

russian-mercenaries-29.jpg?resize=354,57

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Klotzen said:

ako je ukrajina neofašistička zbog paramilitarne grupe onda se bojim da smo svi neofašisti. U kojoj zemlji toga nema ? Ima čak i u Rusiji :

 

Rne_political.png

 

Evo logoa Ruske Nacionalne Unije a njihova paramilitarna grupa se takođe borila u Ukraijini 2014. godine. Rusija neofašistička država ? Evo im ga vođa :

 

russian-mercenaries-29.jpg?resize=354,57

 

 

 .

 

Azov nije paramilitarna jedinica, i ako pocetna premisa nije tacna, sve ostalo ne mora ni da se cita...

 

 

Azov je formiran pri Ministarstvu Unutrasnjih Poslova Ukrajine, i od 2014 je u sastavu Nacionalne Garde Ukrajine...Njen prvi komandant, Andrey Bileckii - "Beli Vozhd" je osnivac Socijal-Nacionalne Asembleje, posle deo Desnog Sektora..covek koji je otvoreno zastupao svoje stavove o premoci bele rase, i iskorenjenju jevrejskog spekulativnog kapitala...Clan vojnog saveta partije premijera Ukrajine Jacenjuka..

 

Ranije hapsen, postao je pukovnik policije, narodni poslanik tako sto se kandidovao umesto  kandidata ministra MUP Avakova, koji se "povukao", osvojio je 34% glasova...i jos je odlikovan od strane predsednika Porosenka, koji je odlikovao i davao pasose i neonacistima iz drugih zemalja...

 

Jedinica optuzena od mnogih medjunarodnih organizacija koja se bave ljudskim pravima za pljacke, mucenja i ubistva je uvek imala najbolje uslove i opremu...i ako je vec poredis sa necim , meni bi bila bliza Ulemekovoj jedinici, samo ni blizu po ideoloskim stavovima.

 

Ti to poredis s organizacijom u Rusiji koja je bila aktivna 90x, dok je ona bila demokratska, ili  makar na putu da to bude, i tvoja fotografija je toliko stara, Barsakov ima oko 70 godina sad...

 

Ne mozes ono sto se desavalo u Ukrajini da poredis ni sa jednom drzavom, neonacizam nije imao i nema podrsku u narodu tamo, problem je sto je ta podrska bila institucionalna...Ne postoji drzava u kojoj predsednik drzave stoji na metar i po od pripadnika svojih oruzanih snaga sa zvanicnim amblemom SS divizije...

 

Fotografiju ne mogu da postavim,...a topik bi mogao da se zatrpa slicnim..Fotografiju iz 2018.god  sa pripadnicima elitne desantne jedinice, Poroshenko je sam objavio na svom Twiter akauntu. 

 

 

.

 

 

 

 

Edited by attolini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/26/2021 at 9:10 AM, djura.net said:

ne znam, meni se cini da Kina vec sada ima kapacitete da u svakom pogledu 'proguta' Rusiju.

u sustini, agresivno rusko ponasanje prema Ukrajni moze da smire samo nova zarista poput onih u Siriji, Ceceniji, Gruziji ili neki novi sukob sa Turskom.

Ne bih rekao. Kina je tek treca, ako ne I cetvrta nuklearna sila po snazi I kapacitetu.

Ali to se vec za neku godinu moze promeniti. I dugorocno gledano Kina ce biti vec pretnja Zapadu od Rusije, zbog njene ekonomske moci. 

Zapad, ako vec zeli obracun sa Kinom u cilju ocuvanja svoje dominacije, sada bi bilo krajnje vreme za to. Za koju godinu bice kasno!

Link to comment
Share on other sites

Azov je bio paralmilitarna jedinica koja je među prvima stupila u rat sa Rusima i zato je oštrica propagande najviše usmerena na njih. Tek posle pola godine je inkorporirana i postala deo garde Ukrajine ali je tada i počelo njeno čišćenje. Do 2016. su praktično svi neonacisti udaljeni iz jedinice i oni tada osnivaju političku organizaciju "Nacionalni Korpus" koja u koaliciji sa još nekoliko sličnih pokreta na zadnjim izborima dobija jedva preko 2%. Toliko o tome da je Ukrajina neonacistička zemlja o čemu bruje putinovi mediji.

 

Ovaj Ruski nacista radi i danas a jedini razlog zašto je "tih" je što je dobar sa Putinom i neće da mu pravi štetu. Inače su i oni ratovali u Ukrajini :

 

1394443209.jpg

 

Na "pikniku" u Ukrajini inače bili su pod komandom jednog od vođa ruskih pobunjenika Gubareva (na slici sa njima) koji je pre karijere u Ukrajini bio član ove neonacističke ruske grupe. Da li slika od danas ili od pre je potuno nebitno radi se o grupi ludaka neonacista preko koje bi ja da sam maliciozan mogao da optužim Rusiju da je neonacistička zemlja.

 

Mogli bismo reći da je i SRbija neonacistička zemlja i ovde ima ljubitelja Ljotića i sličnih a slična je situacija verovatno u svim zemljama u ovoj regiji. A kada bi proučili malo bolje verovatno bi u svim zemljama našli slične ekstreme.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Klotzen said:

.......

 

Mogli bismo reći da je i SRbija neonacistička zemlja i ovde ima ljubitelja Ljotića i sličnih a slična je situacija verovatno u svim zemljama u ovoj regiji. A kada bi proučili malo bolje verovatno bi u svim zemljama našli slične ekstreme.

Dveri, Zbor,Zavetnici,  POKS, ..... name it.

Svako ko se poziva na teorije "vecnih ognjista", krvi, tla, vere i  premise da to pripada samo jednom narodu - spada u tu definiciju. :default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...