Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

22 minutes ago, Stiletto said:

 

Potraži u knjigama istorije "kubanska raketna  kriza 1962." 

To znam, zamalo 3. svetski rat.

I sta se onda koji moj ovde neki izcudjavaju sto Rusi to nece da dozvole na svojoj granici, prave se naivni ko francuske sobarice, ukljucujuci ceo Nato pakt, senilnog starca i njegovu kamarilu.

Litvanija je druga prica u odnosu na Ukrajinu, nema toliki strateski znacaj, toliku povrsinu, toliko Ruskog/proruskog stanovnistava itd.

 

15 minutes ago, MeanMachine said:

 

Stim sto su tad na obe strane bile ozbiljniji igraci, a danas imamo senilnog dekicu i kbg gopnika, duo fantastik za globalno sranje.

Ali Kinezi su izuzetno zaebani igraci, i kada bi im palo na pamet da npr otvore vojne baze u Meksiku/Gvatemali itd, verovatno bi ih Bajden i Kamala docekali sa hlebom i solju.

 

Edited by brusli
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Accuphase said:

Ruofilija je zlo, to se ne leči, to se iskorenjuje, bez milosti i bez kajanja.

Rusofilija čak i nije rusofilija, nego samo simbol za duboko anticivilizacijsko opredeljenje, ono, do koske. Nesto nije bilo tih "rusofila" dok su tamo bili Gorbacov i Jeljcin, nego su ih "rusofili" obojicu psovali. Takvi treba da budu srećni što se ljudsko drustvo izopacilo. Da je još uvek kao prirodna drustva, takve čak i kurjaci najure iz čopora, a moglo bi da se desi i da budu pojedeni.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, brusli said:

To znam, zamalo 3. svetski rat.

I sta se onda koji moj ovde neki izcudjavaju sto Rusi to nece da dozvole na svojoj granici, prave se naivni ko francuske sobarice, ukljucujuci ceo Nato pakt, senilnog starca i njegovu kamarilu.

Litvanija je druga prica u odnosu na Ukrajinu, nema toliki strateski znacaj, toliku povrsinu, toliko Ruskog/proruskog stanovnistava itd.

 

Ali Kinezi su izuzetno zaebani igraci, i kada bi im palo na pamet da npr otvore vojne baze u Meksiku/Gvatemali itd, verovatno bi ih Bajden i Kamala docekali sa hlebom i solju.

 

USA je uvek pomagala Meksiko i nijedna drzava oko SAD nezivi lose sem ludih Kubanaca koji su izabrali sami svoj Ruski put. Sa druge strane, Poljska, Ukrajna, Letonija,Finska,Svedska, Litvanija ne vole Ruse, pa ti sad mozgaj zasto, tu spada i Rumunija. Sem nesretne Belorusije sa Lukasenkom ostali beze od njih.

 

Nesto slicno kao od nas na Balkanu...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

USA je uvek pomagala Meksiko i nijedna drzava oko SAD nezivi lose sem ludih Kubanaca koji su izabrali sami svoj Ruski put. Sa druge strane, Poljska, Ukrajna, Letonija,Finska,Svedska, Litvanija ne vole Ruse, pa ti sad mozgaj zasto, tu spada i Rumunija. Sem nesretne Belorusije sa Lukasenkom ostali beze od njih.

 

Nesto slicno kao od nas na Balkanu...

Dobar deo Latinske Amerike i Karipskih drzava nisu bas ljubitelji Gringosa, niti zive dobro.

Ali to ne menja sustinu, ako iz bilo kog razloga neka od drzava u blizini novog Vavilona odluci da instalira Ruske ili pre svega Kineske baze, prisustvovali biste takvom napadu histerije od strane istih ovih sto sada uveraju Ruse da eto Ukrajina samo "zeli da izabere svoju buducnost", da bi to bilo bez presedana u medijskoj/internet istoriji.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, brusli said:

Dobar deo Latinske Amerike i Karipskih drzava nisu bas ljubitelji Gringosa, niti zive dobro.

Ali to ne menja sustinu, ako iz bilo kog razloga neka od drzava u blizini novog Vavilona odluci da instalira Ruske ili pre svega Kineske baze, prisustvovali biste takvom napadu histerije od strane istih ovih sto sada uveraju Ruse da eto Ukrajina samo "zeli da izabere svoju buducnost", da bi to bilo bez presedana u medijskoj/internet istoriji.

 

Koji to deo latinske amerike sem mozda Venecuele koja vuce k8d Rusa, zato i nemaju leba jesti, stavise nijedna normalna drzava ne podrzava  Kinu i Rusiju pre Amerike.

 

Pa kako mislis to pod navodnicima? Valjda oni znaju sta zele, to sto se granice sa Rusima je skroz nebitno da  Rusi njih buse zbog toga

Link to comment
Share on other sites

Sama cinjenica da sve europske clanice bivseg SSSRa bjeze od Rusa kao djavo od krsta govorio i vise nego dovoljno. Bjelorusija je jedini izuzetak mada je pitanje da li je njihovo lizanje s Rusima vecinska zelja naroda ili pak cisto zelja diktatora na celu drzave. Po pricama par Bjelorusa koje sam upoznao prije koju godinu, cini se da je ovo drugo u pitanju. Ameri sigurno nisu sveci ali u poredjenju sa alternativama izgledaju kao humanitarna organizacija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Atreid said:

 

Pa ne treba mu, ne zna ni on vjerovatno sta ce mu. Jedino ako hoce da obnavlja SSSR a sumnjam da hoce to. Problem je sto ni Amerima pa ni Evropi ne treba Ukrajina, ni oni ne znaju sta ce sa njom. Gasovodi je zaobisli, trebaju oni sa zapada da im pune budzet. Nikakve koristi, samo steta.

 

Putin ako hoce nesto da okupira, bolje mu je da okupira SvedCku, odma bi drasticno povecao GDP Rusiji, plus bi imao SvedCku, jel', ladno, al' standard... :classic_laugh:

Pa ne vidim motivaciju za Putina. Kad je u pitanju bila Krimeja, motivacija je bila jasna. Mozda ja ne znam dovoljno o Ukrajini. Razum mi govori da nema strateskog znacaja za njega, ni finansijskog. Osim ako ne pretpostavimo prosto da je megaloman, ali iako je narcisoidan ne mislim da je lud.

Osim ako kriza nije vestacki napravljena radi nekih drugih ciljeva, tipa pregovora.

Meni deluje da svima odgovara status quo sa Ukrajinom. Ili sto ti rece, ne treba nikome ali je dobro da izigrava buffer.

I sto bi danas u 21vom veku, izvlacili takav rizik kao sto je rat nuklearnih sila? Nema smisla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Steve Conlon

5h • 15 tweets • 2 min read

Ukrainian Ambassador to the UK, Vadym Prystaiko, has said to BBC that they might make some concessions with the possibility of not applying for NATO membership in order to avoid war. #UkraineInvasion 
He said that Ukraine is flexible to find a way out of the invasion -on NATO the Ambassador reiterated "it is something we might do, that is for sure" 
.@TheresaAFallon giving analysis - clearly a gun to their head, but a major positive step. 
Fallon: Putin is demanding an iron-clad guarantee that Ukraine will not join NATO. 
Fallon: the Ambassador's potential concession is a sign that Ukraine wants to de-escalate. Remains to see how Putin responds. 
Fallon: Important to remember that German Chancellor travels to Russia tomorrow and this could be an important diplomatic moment. 
Important point from Fallon: China is watching this as well, and will be monitoring how well the West can act with unity. 
A constitutional amendment would be part of the concession if Ukraine was to agree to this 
Such an agreement, according to the BBC Ukrainian corr, is that this would be in the minds of many Ukrainians simply an appeasement of Russian aggression. Commitments of 'neutrality' may bring Ukraine back under Russian sphere of influence and compromise Ukrainian independence. 
The amendment is going to take quite a lot of time to achieve according to the corr, advising that over 66% of Ukrainian population supports NATO membership 
So it may take significant political capital to achieve this. Also what is the guarantee that Russia will not find another reason to threaten Ukraine. 
It is unlikely the Ambassador would have made this statement without either instruction or a firm understanding that this was on the table, however the next 72 hours are going to be absolutely critical. 
Ambassador also said that more concessions by Ukraine is hard and emotional given all the concessions given so far. 
Ambassador Prystaiko said it was very unlikely that they would offer this concession before Wednesday, and they may not at all. 
Ukraine tonight has called for direct talks now with Russia over the military build-up on its borders. 

https://threadreaderapp.com/thread/1492968961855660033.html

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Rusofilija čak i nije rusofilija, nego samo simbol za duboko anticivilizacijsko opredeljenje, ono, do koske. Nesto nije bilo tih "rusofila" dok su tamo bili Gorbacov i Jeljcin, nego su ih "rusofili" obojicu psovali. Takvi treba da budu srećni što se ljudsko drustvo izopacilo. Da je još uvek kao prirodna drustva, takve čak i kurjaci najure iz čopora, a moglo bi da se desi i da budu pojedeni.

 

Sto ne bi bili protiv Jeljcina, koji je upropastio sve cega se dohvatio, za njegovog vremena su stvoreni oligarsi, ruska mafija, jad i bijeda itd.

Ako ti je ta pjandura simbol civilizacije, onda jebiga.

 

Rusofobija, kao bilo koja fobija od bilo kog naroda je cisti fasizam i nacizam, zajedno. Pa ko voli nek izvoli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Pa ne vidim motivaciju za Putina. Kad je u pitanju bila Krimeja, motivacija je bila jasna. Mozda ja ne znam dovoljno o Ukrajini. Razum mi govori da nema strateskog znacaja za njega, ni finansijskog. Osim ako ne pretpostavimo prosto da je megaloman, ali iako je narcisoidan ne mislim da je lud.

Osim ako kriza nije vestacki napravljena radi nekih drugih ciljeva, tipa pregovora.

Meni deluje da svima odgovara status quo sa Ukrajinom. Ili sto ti rece, ne treba nikome ali je dobro da izigrava buffer.

I sto bi danas u 21vom veku, izvlacili takav rizik kao sto je rat nuklearnih sila? Nema smisla.

 

Pa nema motivacije za Putina, medjutim, nema vise motivacije za USA da je drzi. Oce da je se otarasi pa kao Putin - invazija dreka. Srbiju koja je svemirski brod za Ukrajinu nece da primaju u EU, a znas kad ce nju? - Nikad. Interesantno da za ovih 7-8 godina Njemacka, kao najveca ekonomija EU, niti jedan evro nije dala za Ukrajinu, malo zbog onog "fuck the EU" od Victorie Nuland, a malo pod parolom Amerikancima "vi ste napravili ovo sranje, vi ga i rijesavajte". I, evo, sad ga Amerikanci i rijesavaju, tako sto se pokupise i odose, sad pod parolom "Putin, invazija, jebite se svi".

 

FLht-K9-QX0-AIIPSH.jpg

Link to comment
Share on other sites

U Ukrajini samo što nisu napravili koncentracione logore za Ruse u kojima će ih potrovati gasom, kaže šefica RT-a Margarita Simonjan u udarnoj trosatnoj večernjoj emisiji kod još jednog Putinovog propagandiste, Vladimira Solovjova, na ruskoj državnoj TV Rusija 1 i poziva na intervenciju radi zaštite sunarodnika od potomaka hordi Banderovaca tvrdeći da će sankcije Zapada biti smešne.

 

 

 

 

 

Cela trosatna emisija:


https://www.youtube.com/watch?v=C5XIG6FuRO0

(samo link jer nije dozvoljeno ugrađivanje)

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

@Atreid

Ja sam I rekla da mislim da je povecana dreka. I ne mislim da US sa ovom administracijom, ima motivaciju da se bori za Ukrajinu. Iako bi realno trebala da ima motivaciju za status quo. To ne znaci da Putin nema neki plan, tj ja bi rekla da je to samo taj prostor sukoba, za koji racuna da nece niko da dize frku. Samo sto nije racunao da ce US da digne tenziju toliko, jer im dolaze izbori

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, shonke said:

........
E sad, ovo nije 1920. godina i držanje većih količina vojske u 4 porobljene države sa neprijateljski raspolozenim stanovništvom nije baš lako kao nekad. Niti su te države Čečenija pa da je baš lako sravniti je sa zemljom (a i to je potrajalo) a da ne bude posledica i po stanovništvo u Moskvi, StPetersburgu....
Plus, UA ima nuklearke na svojoj teritoriji, taj materijal lako može da "nestane" sa stanja i da se pojavi negde na Crvenom Trgu... Među 44 miliona, nađe se lako grupa fanatika...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Ukrajina je, raspadom SSSR, posedovala treci po snazi nuklearni arsenal na svetu, no se 1994. godine odrekla istog  i poslednje oruzje je napiustilo Ukrajinu 1996. godine.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Atreid said:

 

Pa nema motivacije za Putina, medjutim, nema vise motivacije za USA da je drzi. Oce da je se otarasi pa kao Putin - invazija dreka. Srbiju koja je svemirski brod za Ukrajinu nece da primaju u EU, a znas kad ce nju? - Nikad. Interesantno da za ovih 7-8 godina Njemacka, kao najveca ekonomija EU, niti jedan evro nije dala za Ukrajinu, malo zbog onog "fuck the EU" od Victorie Nuland, a malo pod parolom Amerikancima "vi ste napravili ovo sranje, vi ga i rijesavajte". I, evo, sad ga Amerikanci i rijesavaju, tako sto se pokupise i odose, sad pod parolom "Putin, invazija, jebite se svi".

 

FLht-K9-QX0-AIIPSH.jpg

Ako mozes da objasni ovo,bio bih ti zahvalan 😄

Link to comment
Share on other sites

Quote

Press Secretary of the President of Ukraine Serhiy Nikiforov disavowed the statements of the ambassador to the UK that Ukraine could abandon its aspirations for NATO in order to avoid war.

 “This course [in NATO] is reflected not only in the Constitution, but also in the full agreement of the government and society”

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Srbija je nebitna za eu i nato. Ukrajina je bitna i njih mogu da prime preko reda kao rumuniju i bugarsku koje su bile daleko od eu standarda pa su ušle preko reda.

 

Ja mislim da se ovde radi o Putinovom egu jer nece da dozvoli da u istoriji piše da je on krivac što Ukrajina odlazi iz ruskog zagrljaja zauvek. On je nametao onog nesretnika Janukoviča i potpuno ogadio Rusiju u očima Ukrajinaca i sada ne može da se pomiri da će mu se pisati ovaj poraz pa pokušava ratom da to spreči. Putinova politika je prorusku ideju svela sa borbe za vlast na nekih 10% podrške danas u ukrajini. Fijasko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Jedno, mozda naivno pitanje:

Sta Putin dobija ratom u Ukrajini? Ili bolje receno koj ce mu djavo Ukrajina? 

Meni vise zvuci kao suvise buke oko nicega.  Jedino ako ga ovolikom pricom ne nateraju da napadne. On ima urban zivot, vladace do kraja zivota, zasto bi to rizikovao potpuno besmislenim ratom?

 

Nije naivno pitanje uopšte, ako neko hoće da u moru ovih informacija sagleda šta se stvarno dešava i treba da se vrati na osnove.

 

Meni, kao potpunom amateru kada su vojno-političke stvari u pitanju, izgleda da totalnim ratom i pokušajem okupacije Ukrajine Putin ne dobija apsolutno ništa osim problema u vidu novih sankcija, ogromne teritorije koju treba kontrolisati vojskom i upumpavati pare da bi sve to funkcionisalo, verovatni prekid ionako ugrožene saradnje sa Nemačkom i ostalima iz EU (gas), višemilionsko neprijateljski raspoloženo stanovništvo - noćnu moru, ukratko. Snage koje Rusi drže tamo su daleko od potrebnih za okupaciju ogromne zemlje kakva je Ukrajina, tako da mislim da im to nije na pameti. Ono što možda žele ovime je da drže Ukrajinu pod stalnom tenzijom, možda planiraju da upadnu ako Ukrajinci krenu da povrate  Donbas. U tom slučaju bi verovatno poboli zastavu tamo i rekli "sada ćemo ovde da napravimo nešto slično Bosni, gde svako svakog može da preglasava i Ukrajina neće moći u NATO". Tj., bio bi im plan da naprave novu Bosnu, kako bi to prošlo to je već druga priča. U svakom slučaju, cilj im je da drže Ukrajinu dalje od NATO, ako je moguće da što više pojačaju uticaj tamo a da ne upadnu u veliki sukob. Sve je to vrlo pipavo i neizvesno jer druga strana (USA) ima svoje planove u vidu vojnog pozicioniranja u Ukrajini, interese da valja svoj gas Evropljanima, da oslabi saradnju EU i Rusije...gomila interesa, i to se sve rešava na ruskoj granici, praktično.

 

Sa druge strane, Rusi verovatno žele da poruče i da, ako su spremni da poteraju svo ovo ljudstvo i tehniku zbog Donbasa, druga strana razmisli šta bi tek bili spremni da urade zbog Krima. Ja sam prilično uveren da oni Krim neće dati nazad ni pod kojim uslovima i ni po koju cenu, uključujući i pečurke.

 

Sve u svemu, zajebana situacija i bukvalno hod po ivici žileta.

 

edit: šta se desilo sa onim sporazumom iz Minska, jel to sprovedeno u delo?

Edited by implant
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni bode oci da jos niko nije jasno i glasno rekao sta bi bio izgovor za rusku invaziju na Ukrajinu. Svaki sukob vecih razmjera mora poceti pod nekim izgovorom..bio on validan ili ne. Jasno mi je zasto Rusija vrsi pritisak na Ukrajinu ( tu vidim i razlog pojacanog vojnog prisustva Rusije u blizini granica) ali mi nikako ne ide u glavu sta bi dobili invazijom na drzavu koja jeste vojno inferiorna u odnosu na Rusiju ali ipak pricamo o ogromnoj zemlji, sa 44 miliona stanovnika. Koju ne mozes nahraniti da se predaju momentalno a ne da je olako vojno slomijes. Putin jeste autokrata i svasta nesto ali toliko lud nije. Realno, 2014 je Rusija mogla sve to uraditi o cemu danas vriste medijski naslovi.

 

Edited by Gistro Bančo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...