Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 minute ago, Kronostime said:

I pre toga Busa mladjeg i Klintona.

Zadnji normalan POTUS je bio Bus stariji.

Iskreno meni je Obama nekako najviše kriv, on je među političarima ono što je Darija KT među ekspertima. Previše mu se vidi da mu je važno kako izgleda.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Bottom line je da je zapad, NATO i USA tigar od papira. Ne može bez posledica da lideri globalne sile budu klovnovi poput Bajdena i Trampa. Pa i Obame da budem otvoren.

Ili imaju procenu da im nije vredno cimanja, tj ne mogu da imaju dovoljnu korist u odnosu na rizike.
Svi su govna, i na kraju će ispaštati običan civilni narod, svojim životima...

Živ nisam kako sve ovo vidi Kina. Zato što ulazimo u eru gde će oni biti najjača sila, dok ostali klovnuju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Iskreno meni je Obama nekako najviše kriv, on je među političarima ono što je Darija KT među ekspertima. Previše mu se vidi da mu je važno kako izgleda.

Ajde bre Uroše, ne upoređuj Obamu sa Darijom čoveče 🙂

 

Obama je bio odličan.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BattleBender said:

Ili imaju procenu da im nije vredno cimanja, tj ne mogu da imaju dovoljnu korist u odnosu na rizike.
Svi su govna, i na kraju će ispaštati običan civilni narod, svojim životima...

Živ nisam kako sve ovo vidi Kina. Zato što ulazimo u eru gde će oni biti najjača sila, dok ostali klovnuju.

Necimanje je hvale vredan stav, ali mislim da globalna svetska sila nema taj luksuz.  Noblesse oblige.

Da bi Kina, ili Rusija, zašto da ne, postale novi globalni lider osim ekonomije, vojne sile ostaje nerešiv problem - kulturni model. Oni naprosto nisu u stanju da se prodaju na način na koji se zapad prodaje i da nametnu "way of life" kao željeni model.
Kako se uopšte na ruskom ili kineskom kaže "Our Way of Life" na engleskom tečno znam.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Ajde bre Uroše, ne upoređuj Obamu sa Darijom čoveče 🙂

 

Obama je bio odličan.

Obama je čovek koji je uspeo da potroši ogromnu energiju, i da uspeo da uradi - ništa. Ni većih očekivanja ni skromnijeg rezultata. Za čoveka kojem je u kampanji Gvantanamo bio toliki prioritet Gvantanamo preživeo oba mandata.

Link to comment
Share on other sites

 
Pošto se možda moji neki prethodni postovi mogu pogrešno protumačiti na ovaj način, osećam potrebu da razjasnim.
 
Kremlj nosi stopostotnu krivicu za ovo što se dešava - kao što si rekao u pitanju je klasična invazija druge suverene države u Evropi u 21. veku. Ovo je samo po sebi izuzetno poražavajuće i izaziva nekakvu mučninu pri samoj pomisli da se tako nešto dešava, čak i ne toliko daleko od nas.
 
Ono sa čime ja imam problem je što su USA i Evropa dozvolile da ovaj kremaljski mentalni bolesnik sa napoleonskim kompleksom radi šta hoće u srcu Evrope. EU (pre svega Nemačka) je dozvolila da i dalje energetski zavisi od Rusije. I šta su onda očekivali, da kada ovom degeneriku daš i pogaču i nož, da on to neće iskoristiti? Britanci su uzimali šakom i kapom ruske pare, Boris Johnson je pio šampanjac, jeo kavijar i jebavao se po zabavama ruskih oligarha, sve to dok se Ukrajincima pričaju bajke.
 
Koliko i šta su mogle USA da urade ne znam, ali znam da kenjanje Bajdena i Blinkena kako će oni odlučno da se suprotstave Rusiji za razliku od Trampa očigledno nema nikakvo utemljenje.
 
Bottom line, veliki poraz Zapadnog sveta.

Ne zaboravimo finansiranje konzervativaca od strane Rusa.
Link to comment
Share on other sites

Da je Obama bio samo 4 godine, to bi bilo odlicno po sve u globalu i moguce da se ne bi desio Tramp. Prosto ne bi postojala potreba da takav covek iskoci u prvi plan, ne bi se potezalo za takvim ''oruzjem''.

 

Deo Amera je tek na slucaju Tramp skontao kako su se zajebali sto su njegovim prethodnicima dali jos cetiri godine.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Nicklord said:

Ako ja ovo dobro razumem: Putin i drugari su procenili da EU i NATO generalno neće reagovati vojno a da osvajanje dela Ukrajine je vredno sankcija par godina?

 

Nije da su procenili, nego su Amerikanci rekli da neće da šalju vojsku i ratuju za Ukrajinu.

 

Neshvatljiv potez, zar je ovo "denacifikacija i delenjinizacija" Ukrajine, napad na celu zemlju? Putin je mogao da potruje polonijumom ili pobije snajperom vođe i istaknute članove Azova i Desnog Sektora, nije da se oni nešto kriju. Ionako je rekao da tačno zna ko je odgovoran za Odesu 2014. Mogao je čak da nađe Ukrajince koji bi mu to odradili, punog srca... ovako pokidati veze sa susednom, bratskom državom? Moralo je pametnije i strpljivije, kakav je njegov plan uopšte ako ne namerava da okupira celu zemlju?

 

Srbija mora da osudi ovo, koliko danas. Ne smemo da zaboravimo kako su Ukrajinci reagovali 99e, bilo je tu i demonstracija, osuda sa najvišeg nivoa... najmanje što možemo da uradimo je da Vučić osudi ovo, jbg.

Edited by implant
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, implant said:

 

Srbija mora da osudi ovo, koliko danas. Ne smemo da zaboravimo kako su Ukrajinci reagovali 99e, bilo je tu i demonstracija, osuda sa najvišeg nivoa... najmanje što možemo da uradimo je da Vučić osudi ovo, jbg.

 

Bilo im je u interesu, jer kad bi podrzali bombardovanje onda bi sutra kod njih mogle da budu mnogo vece razmere zbog Donbasa i Luganjska. Okrnjena Jugoslavija koja je u svom sastavu imala dve Republike i dve autonomne Pokrajine. Slicno kao sto ni Spanija zbog svog teritorijalnog integriteta nikada nece da prizna Kosovo.

 

Ponekad mi jeste zanimljivo kako se strane i interesi zamene i cilja se ono sto ide u njihovu korist u tom trenutku, iako u vecini situacija je to ogavno.😅

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Mali tracak nade je da se prvo sastao sa ambasadorima Kvinte a ne sa onim KGB asasinom sto se pretvara da je Ruski ambasador.

 

Jeste... obisao je sve da mu se kaze sta je crvena linija.

Ocekujem - podrzavamo teritorijalni suverenitet Ukrajine i ne podrzavamo nasilno oduzimanje teritorija.... ali ne ucestvujemo u sankcijama jer nismo u mogucnosti. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...