Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Brate, sigurno im PVO nije bio sav na vetrometini, sem ako nisu ludi. Znas ti uopste kako izgleda PVO? Kad si vec bio u vojsci? Jeste, sve su unistili za dva sata, evo videcemo..sto udju dublje bice zajebanije..Pa nama NATO nije razjebao PVO..ovaj nas raspali..tj tadasnji.

 

Nece biti lako..nijednu zemlju ne mozes porobiti brzo...a to ces videti ubrzo..

Lovačka avijacija im je u Rumuniji btw. Ne znam šta su im uradili, zaista, ali razvališe im sve aerodrome. Ima snimka naleta su-34ke iznad Melitopolja i simak udara na aerodrom.

 

Što uđu dublje, to će biti teže uspostaviti liniju fronta. Verovatno se neće probiti u predelu Harkova i Luganjska/Donjecka, ali hoće iz pravca Hersona i Černihova. Dovoljno da ih okruže!

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Just now, implant said:

 

Može biti, ali zar to nije moglo bez napada na celu zemlju? Rusi su, u toj varijanti, imali izbor da uđu u ove dve republike, nacrtaju granicu i posle malo gunđanja, mislim da bi to leglo.

 

Ovo je demonstracija sile, pokazna vežba po susednoj, u velikoj meri bratskoj državi.

 

 

Pa nije. Mora da se kvalitetno proda priča.

 

Rusi stisnu Kijev da pokažu koliko opasni mogu da budu. Spasioci ih poguraju nazad do Donbasa, predstave to kao pobjedu, i uzmu svoj reket.

Link to comment
Share on other sites

Nikada nisam voleo Rusiju, bas nikada. Kineze ovako onako. Zapad isto nisam ljubitelj sad neki, ali Rusija je bukvalno SNS samo na vecem nivou.

 

Meni je paradoksalno da ovde na nasoj politickoj sceni neki koji su za cvrsto prijateljstvo, da ne kazem bratstvo jedinstvo, sa Rusijom su protiv SNS-a i njihovog nacina vladanja. Naravno sve je to samo iz jednog razloga zasto ja nisam nego si ti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, berti said:

Sa druge strane Ukrajina ce pobediti na pesmi Evrovizije, neki Nobel mozda padne, pobednik filmskih festivala, mozda i Oskar...

Uz obavezno slikanje u majici sa ukrajinskom zastavom i natpisom support ukraine na raznim svečanostima i dodeljivanjima medalja, uz neizostavno isto to na profilnim slikama društvenih mreža.... Gde ćeš veću podršku i tapšanje po ramenu da narod Ukrajine radi pravu stvar i da niko ne sme da ih dira... 

15 minutes ago, berti said:

 

 

Edited by Azazelkg
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Vi mislite da se sa zapadom moze zajebavati..hehe..

A ko smo to mi ? Vidim ovde neki "poziv" za opredeljivanje ko je proZapad, a ko proRus....e pa vidi, ja sam po prirodi defanzivac, ali na ovo mogu da kažem, na ovu tvoju "vi"....ajde da budem blag.....aj ne seri....i generalno muka mi je od vas prozapadnjaka, prorusa, prokineza, pro-šta ti ja znam. Generalno, ne zna se ko je gori.....

 

I da, naravno, protiv sam agresije Rusije na Ukrajinu i svakako za vladavinu medjunarodnog i svakakvog pozitivnog prava. Ukazajum na to da je reagovanje Zapada, kilavo, presporo i najbitniji su im % na berzama. Licemerni, poput Francuza koji i dalje ubiraju "kolonijalne rente".....ma, još se i za to nerviram...i onako sam jedva stabilizovao pritisak... čuj vi

  • Like 17
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ocekujem nesto u fazonu da je jutros hospitalizovan jer su mu proradila 4 cira na zelucu i usput bio u predinfarktnom stanju kad je vidio da je izbio opci sukob. Ne sumnjam da ce mu biti daleko najteze. 

Za njega bi bilo najbolje...da udje u Zadrugu..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ocekujem nesto u fazonu da je jutros hospitalizovan jer su mu proradila 4 cira na zelucu i usput bio u predinfarktnom stanju kad je vidio da je izbio opci sukob. Ne sumnjam da ce mu biti daleko najteze. 

Ne znam kako ce, ali pomenuce Djilasa nekako. "Oni domaci tajkuni koji su prizivali bombardovanje nase zemlje i sada ne zele da daju sansu miru. Srbija ce dosledno svojoj politici uvek biti privrzena miru i dobrim medjudrzavnim odnosima. Zato pozivamo na najbolje moguce kompromisno resenje. "

Link to comment
Share on other sites

Ajmo vojno samo... mislim da je Ukrajinska vojska u rasulu. Ocigledno da propaganda radi na obe strane, ali je cinjenica da su Rusi helikopterima u predgradju Kijeva. To znaci da je PVO u banani (plus ima i drugih snimaka gde avioni lete prilicno nisko). I drugo, ulaze u Harkov sto je isto znak da se Ukrajinci ili ne brane ili ne mogu da se brane. I trece Zelenski hoce da da pusku svakome ko moze da puca... Oni su otisli dodjavola vrlo verovatno. Takticki ja mislim da Rusi nemaju sta da traze dalje od Dnjepra + da povezu Krim sa Rusijom. Dnjepar je neka zamisljena linija koju ukoliko oni predju NATO ce postati za par stepenika nervozniji. A i time su napravili bafer izmedju Poljske i Rusije. 

Politicki ovo je Putinovo samoubistvo... ja ne vidim kako on moze da se izvuce iz ovoga. Sada je sigurno da ce Ukrajina (ili ono sto ostane od nje) biti u NATOu. To su dva bratska naroda sa gomilama porodica koje imaju clanove medju oba naroda. To nije Sirija. Drugo dokazao je da je lud i prilicno nepredvidiv protivnik, ja ne znam ko ce sa njim razgovarati u buducnosti. 

I onako licno... neverovatno mi je da iko normalan cak i u ovoj raspaloj Srbiji podrzava ovo... pa makar i zbog brace Rusa. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da Vucko ima muda ovo bi mu bila idealna sansa da se ratosiljamo bratskog zagrljaja.

Nek kaže istorijsko da podržavamo sankcije Rusiji, pa nek posle kuka Putinu da je morao, ovo, ono, ali da okrene malo buducnosti srpske brod prema Zapadu.

Pa nek se posle kurci da su jedino on i Tito rekli ne Rusima, nema veze, istrpio bih to. 

Gas, nafta? Bice nam ko i ostalima, plaćaj i kupuj kao što i si do sada plaćao i kupovao. Šta ima još od Rusa, oružje? Oružja na sve strane koliko hoćeš, možemo od Šveđana kupovati, oni su neutralni a medju prvih deset po prodaji naoružanja.

Jedino ako Rusi nemaju deblju fasciklu pa ne sme ni da pomisli.

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Haklberi said:

Svet se lomi oko Vučićeve odluke... Na čiju će stranu... Mešano ili vešalica, pitanje je sad. 

 

Jezikom fudbalskih radnika, posle poraza od 5-0: izvršićemo jednu ozbiljnu analizu, ne valja seći preko kolena, jutro je pametnije od večeri xexexe.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Kako će naš bezmudi predsednik, koji bi rado da i dalje sedi na dve stolice, reagovati, ne znam, mada mislim da će blago osuditi a nikakve sankcije neće zavesti. Pizdinski, kao i uvek.
 
Za sebe znam da od danas nema više sipanja goriva na Lukoilu i NISu/Gazpromu, iako su mi baš njihove pumpe najbliže. Rado ću malo dalje ići do Grka, Austrijanaca ili Mađara, for that matter bilo koga sem Rusa, i njima ostaviti svoje pare. Kad bi to svako pristojan u ovoj zemlji uradio, iako nas nema mnogo, ipak bi za ruske naftne kompanije bilo osetno. Trošim svega do 200 Eura mesečno goriva, nije to nešto mnogo na nivou pojedinca, ali kad bi nas par desetina hiljada tako postupilo, makar bi pokazali da nismo baš svi ovde rusofili.
 
Pozivam sve da, ako smatraju da ova ruska svinjarija nije u redu (blago rečeno), to i pokažu makar na taj način. A u aprilu nema šanse da ću bilo kojoj stranci, koja ovu invaziju jasno ne osudi, dati glas. Ako opozicija nema muda da po ovom pitanju zauzme jasan stav, onda smo putlerovog sabrata avav-a i nadalje zaslužili.

Kod nas u Srbiji najbolje gorivo je ovo iz NISa, od Grckog mi se zaprljao katalizator na autu 6 godina starom. Eko benzinska.
Link to comment
Share on other sites

...ova situacija trebala bi biti pouka za sve nas.Trebamo se kloniti velikih vođa,koji se brinu za sve,koji sve znaju,bez kojih se ne može u državi ništa desiti,kojima se u svakom trenutku zahvaljivati ,ili,čekati što će oni reći.Ne treba "ubijati"opoziciju,pogotovo neku konstruktivnu.Zapravo hoću reći,glasam za parlamentarnu demokraciju,neka cvijeta tisuću cvijetića,neka se odluke teško donose,pa makar i sa vemenskim odmakom

Ovo je poruka za sve ne bitne da se ne ku.če jer će dobiti po pič.i. Mi od NATO a Ukrajina od Rusije.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sreta-steta said:

Ajmo vojno samo... mislim da je Ukrajinska vojska u rasulu. Ocigledno da propaganda radi na obe strane, ali je cinjenica da su Rusi helikopterima u predgradju Kijeva. To znaci da je PVO u banani (plus ima i drugih snimaka gde avioni lete prilicno nisko). I drugo, ulaze u Harkov sto je isto znak da se Ukrajinci ili ne brane ili ne mogu da se brane. I trece Zelenski hoce da da pusku svakome ko moze da puca... Oni su otisli dodjavola vrlo verovatno. Takticki ja mislim da Rusi nemaju sta da traze dalje od Dnjepra + da povezu Krim sa Rusijom. Dnjepar je neka zamisljena linija koju ukoliko oni predju NATO ce postati za par stepenika nervozniji. A i time su napravili bafer izmedju Poljske i Rusije. 

Politicki ovo je Putinovo samoubistvo... ja ne vidim kako on moze da se izvuce iz ovoga. Sada je sigurno da ce Ukrajina (ili ono sto ostane od nje) biti u NATOu. To su dva bratska naroda sa gomilama porodica koje imaju clanove medju oba naroda. To nije Sirija. Drugo dokazao je da je lud i prilicno nepredvidiv protivnik, ja ne znam ko ce sa njim razgovarati u buducnosti. 

I onako licno... neverovatno mi je da iko normalan cak i u ovoj raspaloj Srbiji podrzava ovo... pa makar i zbog brace Rusa. 

Pa gde mogu sa Rusijom oni realno. 

 

Smesan mi je bio njihov predsednik iskreno kako se bodri i bodri narod. Mislim ok razumem da moras imati optimizma i vere u pobede, ali ovo je zaista prevelik zalogaj za njih.

 

Rusi za ovo nece iskoristiti ni 50% svojih kapaciteta verovatno, osim ako bi se NATO ukljucio ali to je ona vec jako gadna stvar, a i ne verujem, NATO ide na siguricu ovo im je sve samo ne sigurno.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...