Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

3 hours ago, urosg3 said:

Obuka je proces, koji traje, ne može to baš ono tromesečni kurs i teraj... Plus da bi imala smisla treba da bude masovna, pa čim obuhvata mnogo ljudi pročuje se. Od obuke jednog bataljano nema naročite koristi osim za taj bataljon a jedan bataljan ima ograničenu zonu odgovornosti i jasan domet.
Na kraju krajeva zašto da ne? Ne gledam svet ruskim očima pa nije mi najjasnije šta je greh u obuci vojske po NATO standardima, čak mi se čini da je željeni ishod da vojska bude obučena po NATO standardima jer su efikasniji i agilniji od krute sovjetske formacije.
Uopšte ne razumem taj ruski svetonazor u kome je sve NATO po definiciji loše i neprijateljski.

 

A jbg, drugačiji mentalitet, shvatanje života, ratovanja i svega. Znaš da su po tom pitanju Rusi oldskul hardkor, bacaj masu ljudi i tehnike dok negde ne pukne - a pući će jer (osim Kineza, verovatno) niko nema više ljudi i nesofisticirane tehnike od njih. Uvek su tako ratovali, to im je vojna doktrina i teško da će se tu nešto bitno menjati - osim ako ne ulete u potpuno otvoren sukob sa nekim sebi ravnim, a takvih je jako malo. A i pitanje je kako bi se takav sukob vodio i kakva doktrina bi se na njega mogla primeniti - ako mene pitaš, bolje da ne saznamo.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

Odakle ti da će ovi iz Mariupolja da prežive zarobljrnistvo?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Odakle tebi da neće. Rusija dozvoljava da se predaju kontrolisano uz posmatrače. Neće moći da ih samo pobiju.

Istraga, ako nisu neki zločinci već obični vojnici razmeniće ih, kao i uvek

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

 

Je li? A pre toga si bila veliki pristalica integrisanja u evropsku civilizaciju, pridruživanja NATO, i veliki Americana fan, i sa velikim entuzijazmom očekivala isto, ono kad je pao zid i propao SSSR, kao svi ostali (normalni) u Evropi i ex SFRJ. Jedva si čekala da se i to pridruži progresivnom svetu. Jel tako bilo, jeste.

 

Ali, onda su te ovi zlikovci izdali, izneverili tvoja očekivanja, pa ujeli za srce, kad je ničim izazvano pod okriljem noći bez ikakvog razloga spontano došlo do zigovanja mahatmi, koji nikako pre toga deset godina nisu podržavali druga Slobodu da u trenutku kad se svet ujedinjava, unaokolo radi isto ovo što drug Putin radi u Ukrajini i ruši (samo sad druga Putina podržavaju otvorenije i sa većim entuzijazmom). I jbg, ode mast u propast. Muke su to.

 

A jel ti "sloba" to došapnuo sa oblaka, taj tok događaja? Pa naravno da jeste. Ljubav je to, a zna se da pr(a)va ljubav zaborava nema.

 

 

Nadam se da si gurnuo ona tri prsta u tvoj omiljeni otvor, koliko gadosti si napisao...

 

Ako se projektuješ, slobodno, ali nećeš mi imputirati šta ja jesam ili sam bila ili ću biti...

 

A pošto jesi, dobijaš titulu Aleksandra presvetog Vučića fon Vučićevića, jer ti si kao on-znaš sve o svakom i ko nije žut oko NATO usta, taj je i protiv i mrzitelj i lud unazad dvajepesgodina i trideset jer komunjare srbende bulazne isto protiv za tojest...

 

ME9R1P8_t.jpg

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

NEW YORK (AP) — Russia staved off a default on its debt Friday by making a last-minute payment using its precious dollar reserves sitting outside the country, U.S. Treasury officials said.....The U.S. has been attempting to force Russia to use its foreign currency reserves — or any revenue from oil and gas sales — in order to deplete the country’s financial resources.

 

A drugo je da sada kazu ovako dok je pre nekoliko dana bilo da jesu u ratu sa nato - ne nisu...ili jesu? ma nisu :ajme:

Šef ruske diplomatije Sergej Lavrov izjavio je danas da Moskva ne smatra da je zbog sukoba u Ukrajini u ratu sa NATO.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Nadam se da si gurnuo ona tri prsta u tvoj omiljeni otvor, koliko gadosti si napisao...

 

Ako se projektuješ, slobodno, ali nećeš mi imputirati šta ja jesam ili sam bila ili ću biti...

 

A pošto jesi, dobijaš titulu Aleksandra presvetog Vučića fon Vučićevića, jer ti si kao on-znaš sve o svakom i ko nije žut oko NATO usta, taj je i protiv i mrzitelj i lud unazad dvajepesgodina i trideset jer komunjare srbende bulazne isto protiv za tojest...

 

ME9R1P8_t.jpg

 

 

 

Pa dobro, nije ovde mesto za te priče. Ali kad neko kaže da je od trenutka X postao mrzitelj toga i toga, to implicira da je do tog trenutka bio fan. I onda šta se desilo, pa ono sto je rekla Guinan Džordi La Fordžu u jednoj od epizoda Start Trek TNG, a ima ovde fanova, pa da ne bude posle da sam neovlašćeno pozajmio izjavu, kad neko prepozna plagijat. Desilo se to da je ovaj ljubljeni uradio najgore što je moguće uraditi drugome - nije ostvario ono što je ljubilac očekivao od njega. Nešto slično kao kad je vojska druga Putina izdala srbske mislioce tako što nije za par dana pobednički ušla u Kijev i proglasila anšlus.

 

Isto vazi i za tvoju prethodnu izjavu. Ako si počela da mrziš zločinačku Ameriku i NATO od dana Z(guz), to valjda znači da si ranije bila fan, zar ne? :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, urosg3 said:

Obuka je proces, koji traje, ne može to baš ono tromesečni kurs i teraj... Plus da bi imala smisla treba da bude masovna, pa čim obuhvata mnogo ljudi pročuje se. Od obuke jednog bataljano nema naročite koristi osim za taj bataljon a jedan bataljan ima ograničenu zonu odgovornosti i jasan domet.
Na kraju krajeva zašto da ne? Ne gledam svet ruskim očima pa nije mi najjasnije šta je greh u obuci vojske po NATO standardima, čak mi se čini da je željeni ishod da vojska bude obučena po NATO standardima jer su efikasniji i agilniji od krute sovjetske formacije.
Uopšte ne razumem taj ruski svetonazor u kome je sve NATO po definiciji loše i neprijateljski.

 

.

 

Sve je to ok..isto tako ja ne vidim ni problem biti neutralan, pogotovo ako ti je druga opcija ekonomsko ,socijalno i svako drugo razarenje zemlje sa hiljadama nevinih zrtava...Imao je Djindjic jednu misao na tu temu, parafraziram, - Kad vozis keca ne qurcis se ispred slepera...Mozda ovaj sleper i zavrsi nesrecno pored puta, ali tebi nece od toga biti bolje...

 

Obuka jeste proces koji traje, samo vreme trajanja nije isto za sve, i ni obuka ni naoruzavanje nije pocelo s ratom., i dve pomorske baze isplanirane u Ochakovu  I Berdyansku su bile prakticno prve mete ruskih udara..To se i culo i znalo, a poslednja potvrda ide iz Britanije, govor ministra inostranih poslova pre par dana ..ceo govor je prilicno interesantan, posebno kad se skine umivenost i ugladjenost zbog prilike u kojoj je odrzan...nas cekaju velike promene u planetarnom uredjenju..

 

 

https://www.gov.uk/government/speeches/foreign-secretarys-mansion-house-speech-at-the-lord-mayors-easter-banquet-the-return-of-geopolitics

 

" The UK sent weapons and trained Ukrainian troops long before the war started......

 

.......We are already stepping up in Ukraine. The war in Ukraine is our war – it is everyone’s war because Ukraine’s victory is a strategic imperative for all of us. Heavy weapons, tanks, aeroplanes – digging deep into our inventories, ramping up production. We need to do all of this"

 

 

 

 

Ne mora tebi da bude ni blizak ni da ti bude jasan ruski svetonazor, dovoljno je zapadni...Ovako se oni postavljaju pred slicnim problemima, za svoju bezbednost kako je oni vide...

 

US ne odbacuje mogucnost vojne akcije ukoliko Kina postavi vojnu bazu na Solomonskim ostrvima...A australijski premijer je to nazvao Crvenom Linijom  i pretnjom na njihovom kucnom pragu koju oni nece dozvolit...Ostrva se inace nalaze dve hiljade kilometara od Australije, veliki neki prag....

 

 

 

Edited by attolini
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Isto vazi i za tvoju prethodnu izjavu. Ako si počela da mrziš zločinačku Ameriku i NATO od dana Z(guz), to valjda znači da si ranije bila fan, zar ne? :lol_2:

Ako je neko 24.02 poceo da mrzi i proklinje Putina i Rusiju da li to znaci da je do tad bio njihov fan? :classic_rolleyes:

Ako je normalno da neko ko ne zivi u Ukrajini mrzi Putina i Rusiju jer su napali Ukrajinu zasto je nenormalno da neko ko je 99. ziveo u Srbiji i po glavi mu padale nato bombe sa osiromasenim uranijumom, a nije bio simpatizer ni Slobe ni SPS, mrzi NATO i Klintona? 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Sve je to ok..isto tako ja ne vidim ni problem biti neutralan, pogotovo ako ti je druga opcija ekonomsko ,socijalno i svako drugo razarenje zemlje sa hiljadama nevinih zrtava...Imao je Djindjic jednu misao na tu temu, parafraziram, - Kad vozis keca ne qurcis se ispred slepera...Mozda ovaj sleper i zavrsi nesrecno pored puta, ali tebi nece od toga biti bolje...

 

Obuka jeste proces koji traje, samo vreme trajanja nije isto za sve, i ni obuka ni naoruzavanje nije pocelo s ratom., i dve pomorske baze isplanirane u Ochakovu  I Berdyansku su bile prakticno prve mete ruskih udara..To se i culo i znalo, a poslednja potvrda ide iz Britanije, govor ministra inostranih poslova pre par dana ..ceo govor je prilicno interesantan, posebno kad se skine umivenost i ugladjenost zbog prilike u kojoj je odrzan...nas cekaju velike promene u planetarnom uredjenju..

 

 

https://www.gov.uk/government/speeches/foreign-secretarys-mansion-house-speech-at-the-lord-mayors-easter-banquet-the-return-of-geopolitics

 

" The UK sent weapons and trained Ukrainian troops long before the war started......

 

.......We are already stepping up in Ukraine. The war in Ukraine is our war – it is everyone’s war because Ukraine’s victory is a strategic imperative for all of us. Heavy weapons, tanks, aeroplanes – digging deep into our inventories, ramping up production. We need to do all of this"

 

 

 

 

Ne mora tebi da bude ni blizak ni da ti bude jasan ruski svetonazor, dovoljno je zapadni...Ovako se oni postavljaju pred slicnim problemima, za svoju bezbednost kako je oni vide...

 

US ne odbacuje mogucnost vojne akcije ukoliko Kina postavi vojnu bazu na Solomonskim ostrvima...A australijski premijer je to nazvao Crvenom Linijom  i pretnjom na njihovom kucnom pragu koju oni nece dozvolit...Ostrva se inace nalaze dve hiljade kilometara od Australije, veliki neki prag....

 

 

 

Brate moj izgleda dolazi vreme da nema neutralnih. Neki dres ce se morati obuci. Eto ti Solomonskih ostrva, ko bi rekao da oni mogu biti neki faktor za nesto. Dobro je dok jos mozes birati koji ces dres.

Nego kako fercera zivot u Rusijama pod sankcijama? 
Kod nas dizel 206 dindzi. Al zato ima Coca cole kolko os.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Милица said:

Ako je neko 24.02 poceo da mrzi i proklinje Putina i Rusiju da li to znaci da je do tad bio njihov fan? :classic_rolleyes:

Ako je normalno da neko ko ne zivi u Ukrajini mrzi Putina i Rusiju jer su napali Ukrajinu zasto je nenormalno da neko ko je 99. ziveo u Srbiji i po glavi mu padale nato bombe sa osiromasenim uranijumom, a nije bio simpatizer ni Slobe ni SPS, mrzi NATO i Klintona? 

 

 

Stvarno ne razumem o čemu se radi. Kakav sad Klinton odjednom? Kakav uranijum? Dobro, ima ono iz one neke pesme: fight-or-flight, or just stupidity.

 

A onda, ima i o uranijumu

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Clash said:

Brate moj izgleda dolazi vreme da nema neutralnih. Neki dres ce se morati obuci. Eto ti Solomonskih ostrva, ko bi rekao da oni mogu biti neki faktor za nesto. Dobro je dok jos mozes birati koji ces dres.

Nego kako fercera zivot u Rusijama pod sankcijama? 
Kod nas dizel 206 dindzi. Al zato ima Coca cole kolko os.

 

.

 

Samo benzin, pun rezervoar ..to uopste ne ulazi u troskove koji se racunaju.Coca cole vidim ima jos uvek, ja sam sportski tip ne konzumiram , rekao sam ti ranije kad nestane Nuttela to je problem za mene , kako da objasnim ceri od osam godina da " nema"...poskupela je , sad je oko cetiri evra..Hleb od dvadeset centi, pa dokle hoces..ulje oko evro i malo skuplje...Italijansko maslinovo moze da bude problem za mene, jer sam navikao na njih, ali citam da turci imaju fenomelna maslinova ulja...

 

Sankcije licno za mene za sada plus...ljudi su u panici kupovali dolar po sto sedamdeset na ruke, dok sam prodavao mislio sam se ko ja od nas veci idiot , oni sto kupuju ili ja sto prodajem, sad je oko sedamdeset rublji...

Kriza dolazi negde u cetvrtom kvartalu, i bice zestoka, verovatno sledecih par godina...Za dobar deo rusa nece se mnogo toga promeniti, benzin, komunalije hrana, to je negde na istom nivou..

Medjutim za srednji sloj, onaj koji ne podnosi Putina,  bice strasan udarac... Slucajevi gde ih u Evropi  bukvalno tuku nisu retki, sikaniraju, problemi sa racunima u bankama, problemi na granicama, sa valutom koju nose, nisu se bacili Putinu pod tenkove pa su krivi, ok....

 

Da skratim, ono sto mi je bilo gotivno u Moskvi nestace...Kultura metropole ce ostati, i ta raznolikost subkultura, ali prakticno sve sto postoji u svetu, sa istoka, zapada, US, odakle god, sto si mogao da nadjes u pola noci, sa kucnom dostavom, fantastican izbor svega,  toga nece biti..deo cemo uvoziti preko proxy drzava, ali ipak generalni pravac je  istok, i pokusavamo sami da napravimo, a to se nece dobro zavrsiti...

 

.

 

Edited by attolini
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Clash said:

Pa kad je mogla žigonka da peva vojnicima na onom brodu ili negde što ne bi mogla i ona. Ja sad ne bih da izgledam kao psihopata ili nešto, ali i jedna i druga su ako se dobro sećam ostale i bez Telme i bez Luiz. Dobrovoljno ili silom prilika, rezultat je isti. Pa neka bar pevaju. Ko peva zlo ne misli. A Erik Kartmen je zakon :roflmao:

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali osiromaseni uranijum, opet. Ljudi poumirase u boingovim avionima, koji su u kljunu imali vise OU nego ukupna kolicina izrucena na Srbiju. 4.5 milijarde godina potrebno za poluraspad, emituje alfa zracenje koje zaustavlja list papira. Fizika sesti razred osnovne.

Edited by McLeod
  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, attolini said:

Ne gledam svet ruskim očima pa nije mi najjasnije šta je greh u obuci vojske po NATO standardima

Ovakav autistični pogled na svet je i doveo do rata.

Nije problem kada običan čovek razmišlja na ovakav način . Problem je kad oni što donose važne , državničke odluke ostanu gluvi na upozoravanja suprotne strane . Naročito ako je ta strana solidno naoružana.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, nije ovde mesto za te priče. Ali kad neko kaže da je od trenutka X postao mrzitelj toga i toga, to implicira da je do tog trenutka bio fan. I onda šta se desilo, pa ono sto....

Da, da, zaboravila sam, malo jeftine pop psihologije i još jeftinijeg prostakluka...

Samo napred...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pojavile su se tvrdnje da Rusi ubijaju vojnike iz Marijupolja koji se predaju. Postoje primeri na netu, evo jednog uz napomenu da je na slikama mrtav čovek :

 

Spoiler

ukr-pow-1.jpg

 

ukr-pow-2.jpg

 

ukr-pow-3.jpg

 

 

Na prvoj slici je momenat njegovog predavanja koji je ispraćen na internetu, na druge dve slike je navodno on mrtav. Zadavljen kesom. Ne znam ko je izvor i da li je to ista osoba zato pišem navodno no po slikama deluje da jeste.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, attolini said:

..sto si mogao da nadjes u pola noci, sa kucnom dostavom, fantastican izbor svega,  toga nece biti..deo cemo uvoziti preko proxy drzava, ali ipak generalni pravac je  istok, i pokusavamo sami da napravimo, a to se nece dobro zavrsiti...

E,  baš to.  Upravo to me se najviše dojmilo svojevremeno, što bi rekla naša braća Hrvati, u romanu, znam i koji je. Nasleđe Skarlati, Robert Ladlam. Kad onaj dođe u Evropu, i kao razmišlja,  mesto gde ne možeš da popiješ kafu u 3, 4 noću, to nije (urbana) civilizacija.

 

Dobro, to je bilo ranije, onda se to promenilo, a sad se kako kažeš vraća to vreme. Nije kul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kiwi said:

Odakle tebi da neće. Rusija dozvoljava da se predaju kontrolisano uz posmatrače. Neće moći da ih samo pobiju.

Istraga, ako nisu neki zločinci već obični vojnici razmeniće ih, kao i uvek

Pa vidi...od 2014. je tamo počinjeno mnogo zločina. Pre neki dan su u arhivama OSCE-a, valjda u Marijupolju, pronadjeno dosta materijala oko toga, dokumentovano i arhivirano, zatim bilo je ovih godina zatočeno preko 200 ljudi, koji su imali status političkih zatvorenika....tako da....strani plaćenici i dobrovoljci su tu izgleda najneviniji....a pročitah negde da je danas izašlo 25 civila, nekoliko dece....

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, shonke said:

Cccp nikada nije imao za cilj da jednu naciju uništi. U kom god smislu. Nije negirao postojanje neke nacije. Današnja Rusija (da budem blagonaklon pa kažem pod Putinom) ima za cilj da eliminiše postojanje ukrajinske nacije. Kroz "prevaspitavanje" ali očito i kroz fizičku eliminiaciju elemenata nesklonih "prevaspitavanju". Shodno tome, taj režim tamo je daleko slicniji nacistickoj Nemačkoj nego cccp-u.

 

SSSR je okupirao Letoniju, Estoniju i Litvaniju i naseljavao Ruse tamo - to je dan danas ostao glavni razlog zasto stanovnici ove tri drzave sa velikim podozrenjem (bicu blag ovde) gledaju na danasnju Rusiju, odnosno vide ih kao naslednika nekadasnjeg SSSR.

 

Dalje, Putin nije negirao postojanje nacije na nacin na koji je Hitler to radio - prosecan Belorus, Jevrej ili Poljak nije mogao jednostavno da kaze "znate sta, ja sebe ipak smatram clanom germanskog plemena, cak sam i naucio nemacki, postedite mi zivot".

 

Porediti ovo sto Putin radi sa onim sto je Hitler radio je najobicnija relativizacija nacizma i njihovo pranje (iako to nije bila prvobitna namera!). Kao da sad ja kazem da su Osmanlije isti kao nacisti jer su dosli i pokorili balkanske narode ili da su kolonijalisti isto sto i nacisti.

 

4 hours ago, Mama_mia said:

Hocu da kazem da svako ima slobodu da Putina poredi sa bilo cim i bilo kim, uz uslov da je taj neko ili nesto - nenormalno.

 

Svakako da svako ima slobodu da poredi bilo sta - zato i imamo poredjenje nacista i ukrajinske vlasti, izmedju ostalog. I u jednom i u drugom slucaju se pravi poredjenje udarajuci na emocije, umesto nekog pokusaja objektivnog pristupa problematici.

 

Elem, da je Hitler pripojio Austriju, Cesku i da je uzeo Danzig (ili Gdanjsk) nazad sebi i da se tu zaustavio niko ga u istoriji ne bi bojio ovim bojama kojim ga sada citav svet boji. Najmanje lose u celoj Hitlerovoj vladavini bio je taj anslus i to pripajanje sudeta, bukvalno ni 1% svog zla sto je njegov rezim uradio. Naravno, svi koji prave ta poredjenja to znaju, ali se ta poredjenja prave pa ce neko da zamisli Putina kako drzi koncentracione logore ili ubija ljude za koje misli da su drugaciji.

 

Isto kao sto i Putin u svojim medijima udara u emocije - mi se opet obracunavamo sa nacistima, eno ga Azov! A malo ljudi shvata (ili u svom zanosu zeli da shvati) da je i u jednom i u drugom slucaju rec o opasnim poredjenjima u cijem temelju je ogromna logicka greska.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

...........u romanu, znam i koji je. Nasleđe Skarlati, Robert Ladlam. Kad onaj dođe u Evropu, i kao razmišlja,  mesto gde ne možeš da popiješ kafu u 3, 4 noću, to nije (urbana) civilizacija.

 

E fala Bogu da "ubodeš" i nešto pravo....smorio si s Cartmana...:23:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 ranjenih civila je evakuisano iz Azovstalja prema Zaporožju.

Prekid vatre se za sada poštuje sa obje strane, znači da ipak postoje neki pregovori između Rusa i Ukrajinaca iz Azovstalja.

Ukrajinci traže da se propuste svi ranjenici ka Zaporožju, Rusi traže da ih predaju i obećavaju da će im, kao zarobljenicima, biti ukazana medicinska pomoć.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, attolini said:

 

" The UK sent weapons and trained Ukrainian troops long before the war started......

 

.......We are already stepping up in Ukraine. The war in Ukraine is our war – it is everyone’s war because Ukraine’s victory is a strategic imperative for all of us. Heavy weapons, tanks, aeroplanes – digging deep into our inventories, ramping up production. We need to do all of this"

 

 

 

 

Ne mora tebi da bude ni blizak ni da ti bude jasan ruski svetonazor, dovoljno je zapadni...Ovako se oni postavljaju pred slicnim problemima, za svoju bezbednost kako je oni vide...

 

US ne odbacuje mogucnost vojne akcije ukoliko Kina postavi vojnu bazu na Solomonskim ostrvima...A australijski premijer je to nazvao Crvenom Linijom  i pretnjom na njihovom kucnom pragu koju oni nece dozvolit...Ostrva se inace nalaze dve hiljade kilometara od Australije, veliki neki prag....

 

 

 

 

 

Pa lepo, ministar je barem priznao ono što se dalo naslutiti. Da ne čitam sada sve, da li je elaborirao nešto oko te strategije, zašto im je imperativ da se parkiraju tamo?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ras kass said:

Biti ukazana pomoc pa pravac logor u Rusiji. 

Ima Fitzroy Maclean u svojoj knjizi Eastern Approaches, u kojoj govori i o njegovom vremenu provedenom na mjestu šefa britanske vojne misije pri glavnom štabu NOV, jednu pričicu iz beograske ofanzive, kad ulazi sa juga u Beograd u kojem se još vode borbe. Pred polazak mu je neko od partizana (možda i sam Koča Popović) rekao da Sovjeti ne mare mnogo za ljuCka prava i Ženevsku konvenciju i da Njemci imaju šanse da spasu živu glavu samo ako se predaju u većem broju, u suprotnom ih strijeljaju na licu mjesta. Ulaze tako oni preko Avale i naiđu na stotinak svježe strijeljanih njemačkih vojnika, a njegov vozač mu kaže small batch, boss.

 

Bilo mi je višestruko užasno kad sam to prvi put pročitao u originalu jer se male serije zanatskih piva (možda i viskija, džinova i rumova, ali ne znam sigurno, ja sam pivopija) zovu small batch.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Ima Fitzroy Maclean u svojoj knjizi Eastern Approaches, u kojoj govori i o njegovom vremenu provedenom na mjestu šefa britanske vojne misije pri glavnom štabu NOV, jednu pričicu iz beograske ofanzive, kad ulazi sa juga u Beograd u kojem se još vode borbe. Pred polazak mu je neko od partizana (možda i sam Koča Popović) rekao da Sovjeti ne mare mnogo za ljuCka prava i Ženevsku konvenciju i da Njemci imaju šanse da spasu živu glavu samo ako se predaju u većem broju, u suprotnom ih strijeljaju na licu mjesta. Ulaze tako oni preko Avale i naiđu na stotinak svježe strijeljanih njemačkih vojnika, a njegov vozač mu kaže small batch, boss.

 

Bilo mi je višestruko užasno kad sam to prvi put pročitao u originalu jer se male serije zanatskih piva (možda i viskija, džinova i rumova, ali ne znam sigurno, ja sam pivopija) zovu small batch.

Nije Koča Popović nego general Ljubodrag Đurić 🙂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...