Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

6 minutes ago, ras kass said:

Ja bih to protumacio kao dve mogucnosti:

- nemaju iskusnih pilota

- realan broj upotrebljivih borbenih aviona je upitan

Ma OK, jasno je da i jedno i drugo daleko ispod nominalne snage VVS-a, ali 100 pilota i 100 aviona nesumnjivo imaju, posebno što im zadatak ne bi bio da napadaju aktivno branjenu high value metu u dubokoj pozadini neprijatelja, nego da sa sigurne visine oru livade tik iza ukrajinske linije odbrane.

Link to comment
Share on other sites

Danas je oko 100 civila evakuisano ali samo 80 se našlo u autobusima UN. UN je odbio da komentariše dok ovih 80 ne stigne u Zaporižje. Obzirom da sve koji se evakušu maltretiraju na tom putu to verovatno neće biti do sutra ili prekosutra. Videćemo šta se desilo sa tih 20.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Beonegro said:

Vidi, jasno je da ste im ti i tvoji istomišljenici već presudili, upravo je to moj problem.

Opet si mi isekao post 🙃

I ne odgovaraš na moje pitanje, sve je jasno, nema argumenata za tvrdnje da se bilo šta što nije dogovoreno dešava sa civilima 😉

 

Link to comment
Share on other sites

Ma OK, jasno je da i jedno i drugo daleko ispod nominalne snage VVS-a, ali 100 pilota i 100 aviona nesumnjivo imaju, posebno što im zadatak ne bi bio da napadaju aktivno branjenu high value metu u dubokoj pozadini neprijatelja, nego da sa sigurne visine oru livade tik iza ukrajinske linije odbrane.
Imaš intervju na forumu, ukrajinskog pilota, mislim da je krajem februara postavljen, koji će ti odgovoriti na pitanja i dileme....

muka mi je od ovih što objašnjavaju da je pilotiranje kao da voziš autobus u JGP, pa kad ujutru dodje Mika na šihtu, dispečer mu kaže...ej buraz ti si danas na konto, 124 evo ključa i putnog naloga, proveri tahograf. A Mika ima položeno i tera šta mu daju, i Mercedesa i Setru čak je jednom vozio i Saurera ....



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Rodjak od djevojkinog cimera, inace sa Pala, otisao kao dobrovoljac da ratuje za Ruse u Ukrajini i poginuo. 96. godiste. Kakav retard moras biti i koliko ti ispran mozak mora biti da u najboljim godinama iz Boga pitaj kakvih razloga odes ratovati za zemlju hiljadama kilometara daleko.

Ima tamo jako puno retarda koji ce da ratuju za bilo koga i bilo gde, bitno je samo da se puca. Pa onda jos  sve to i snime, postave na tnjiter i dobiju milion lajkova od retarda sirom sveta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Rodjak od djevojkinog cimera, inace sa Pala, otisao kao dobrovoljac da ratuje za Ruse u Ukrajini i poginuo. 96. godiste. Kakav retard moras biti i koliko ti ispran mozak mora biti da u najboljim godinama iz Boga pitaj kakvih razloga odes ratovati za zemlju hiljadama kilometara daleko.

 

Slusajuci Dejana Berica koji se bori za dnr/lnr od 2014. godine , mnoge dovlace sa pricom da se ratovanje debelo placa a u stvari nista. Tako je i Pocuca na prevaru dovodio ljude, uzimao im pare kao za prevoz itd....uz naravno obecanje da ce zaraditi hiljade dolara.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

@A sad nekoliko ovih jućub vorijora kaže da su Rusi zauzeli Krimki i Oleksandrivku (selo do Krimkija, ne onu između Hersona i Mariupolja), i da isti navodno nisu ni branjeni, jesi li čuo nešto o tome?

 

Juce su Ukrajinci objavili da Rusi idu u pravcu ta dva mesta, spominjao sam i ja to juce. Danas nista o tome nisam procitao. Ali meni je to logicno. Ne verujem da Ukrajinci imaju vojsku u tom dzepu sto se napravio tamo. Po mojim informacijama, Ukrajinaca nema severno od linije Svjatigorsk-Jarova-Novoselovka. Tako da bi to mogla da bude tacna vest. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

A Ukrainian Bayraktar drone destroyed two Russian Raptor-class patrol ships in the Black Sea on Monday, Reuters reports, citing Ukraine’s military leader. The chief of general staff Valeriy Zaluzhniy wrote on the Telegram messaging app:

Two Russian Raptor-class boats were destroyed at dawn today near Zmiinyi (Snake) Island.

 

 

DakleM ruska vojska da se preimenuje u FAIL 1-0-1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Russia’s top uniformed officer, General Valery Gerasimov, visited dangerous frontline positions in eastern Ukraine last week in a bid to reinvigorate the Russian offensive there, the New York Times has reported citing Ukrainian and US officials. He left on Saturday shortly before a deadly Ukrainian attack on a school being used as a military base in the Russian-controlled city of Izium.

Po ovome Gerasimov nije ranjen i nije bio na toj poziciji u trenutku udara, ali Ukrajinci jesu pogodili ruski komandni centar kod Izjuma i ima mrtvih među visoko rangiranim oficirima. 

Originalni NYT članak je nažalos' iza paywalla.

 

Sinoć se već bio pojavio tvit iz ruskih izvora da je Gerasimov viđen da samostalno ulazi u avion na aerodromu u Brijansku, kao potvrda da nije ranjen, ali nisam bio ubijeđen da ga vrijedi prenositi.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Constantin said:

Imaš intervju na forumu, ukrajinskog pilota, mislim da je krajem februara postavljen, koji će ti odgovoriti na pitanja i dileme....

muka mi je od ovih što objašnjavaju da je pilotiranje kao da voziš autobus u JGP, pa kad ujutru dodje Mika na šihtu, dispečer mu kaže...ej buraz ti si danas na konto, 124 evo ključa i putnog naloga, proveri tahograf. A Mika ima položeno i tera šta mu daju, i Mercedesa i Setru čak je jednom vozio i Saurera ....

 

Sve je to OK, ali Rusi su navodno tvrdili da su prije početka konflikta imali:

97 SU35

125 SU34

110 SU30

101 SU27

273 SU24

192 SU25

 

Ako uzmemo samo ovo (što znači da polazim od pretpostavke da se nijedan od stotina pilota MiG29 i MiG31 nije prekvalifikovao na neki od ovih SU modela) i da uzmemo da im je availability rate 30% (što je aberacija, jer bi značilo da prave nove avione a postojeću flotu istog modela uopšte ne održavaju), morali bi da imaju 120 do 150 operativnih aviona iz ove SU27 familije, stotinak SU24 i šezdesetak SU25.

Link to comment
Share on other sites

Mozda se plase da ako ovo malo pilota sto imaju prinudno sleti, nece imati ko da leti na paradi kada budu predstavljali novi su SU 575 superstar turbo dizel koji stize do Londona brze nego Ferari do stotke ?!

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Sve je to OK, ali Rusi su navodno tvrdili da su prije početka konflikta imali:

97 SU35

125 SU34

110 SU30

101 SU27

273 SU24

192 SU25

 

Ako uzmemo samo ovo (što znači da polazim od pretpostavke da se nijedan od stotina pilota MiG29 i MiG31 nije prekvalifikovao na neki od ovih SU modela) i da uzmemo da im je availability rate 30% (što je aberacija, jer bi značilo da prave nove avione a postojeću flotu istog modela uopšte ne održavaju), morali bi da imaju 120 do 150 operativnih aviona iz ove SU27 familije, stotinak SU24 i šezdesetak SU25.

 

Ne znam...koliko se sećam iz intervjua, ukrajinac se žali da su indiferentni u odnosu na ruse jer su tokom borbe nesrazmeno prisutni. Ruske eskadrile koriste 10-14 letelice kao obezbedjenje par ovih koji dejstvuju...

MIG-31 je, koliko sam video do sada, samo par puta dejastvovao. To je onda kad su trebali da se pohvale sa Kinžalom. Ovi bombarderi TU skoro da nisu ni leteli.....do Azovstalja....ima toga još u rezervi. Ovi SU 24 mu dodju kao potrošni materijal...mnogo više vredi pilot.

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, MeanMachine said:

 

Pa kad je cela prica zbog lose informisanosti se svela na radijaciju, OU nije "opasan" zbog radijacije vec zbog visoke toksicnosti. Primena istog u putnickim avionima, jedrilicama i drugde gde se OU koristi sigurno nece dovesti do ulaska OU u pljuca ili probavni trakt za razliku od primene u vidu granata.

 

 

Odgovoreno ti je, ali da dodam. Slicno kao olovo. Azbest u zidovima sirom zemlje i dalje pa nista. Bez filtera u fabrikama pa nista. Toksicnost UA i kolicine, jer kolicina cini otrov, je u rangu ko zna koliko stvari za koje nismo ni provalili do sad da su stetne na neki nacin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2022 at 8:40 PM, Klotzen said:

Pojavile su se tvrdnje da Rusi ubijaju vojnike iz Marijupolja koji se predaju. Postoje primeri na netu, evo jednog uz napomenu da je na slikama mrtav čovek :

 

  Reveal hidden contents

ukr-pow-1.jpg

 

ukr-pow-2.jpg

 

ukr-pow-3.jpg

 

 

Na prvoj slici je momenat njegovog predavanja koji je ispraćen na internetu, na druge dve slike je navodno on mrtav. Zadavljen kesom. Ne znam ko je izvor i da li je to ista osoba zato pišem navodno no po slikama deluje da jeste.

 

Na CNN je bila potvrda ovoga. Čovek je ubijen posle predaje Čečenima. Slika predaje je isečena tako da se ne vidi onaj sedi bradonja što im je neki komandant koji je najviše na tik-tok. Da stvar bude još gora ove druge dve slike je neki ruski novinar poslao telefonom majci pokojnog vojnika. Majka je dala izjavu za TV. Ako stave na YT daću vam link. Eto zašto se niko neće predati tim ubicama.

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Svako ko ratuje gleda, ako baš ne mora, da se preda neprijatelju...Ne vidim da se, što reče kolega sa foruma, srcedrapateljski odnose ni Ukrajinci prema svojim zarobljenicima. Isto je to podneblje i jednima i drugima, isti mentalitet, isto i ponašanje. To onako generalno. Svaki pojedinac je priča za sebe.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Klotzen said:

 

Na CNN je bila potvrda ovoga. Čovek je ubijen posle predaje Čečenima. Slika predaje je isečena tako da se ne vidi onaj sedi bradonja što im je neki komandant koji je najviše na tik-tok. Da stvar bude još gora ove druge dve slike je neki ruski novinar poslao telefonom majci pokojnog vojnika. Majka je dala izjavu za TV. Ako stave na YT daću vam link. Eto zašto se niko neće predati tim ubicama.

 

Taj sedi bradonja je organizator ubistva Borisa Nemcova. I naravno poslanik u ruskom parlamentu. Zove se Adam Delimhanov. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Svako ko ratuje gleda, ako baš ne mora, da se preda neprijatelju...Ne vidim da se, što reče kolega sa foruma, srcedrapateljski odnose ni Ukrajinci prema svojim zarobljenicima. Isto je to podneblje i jednima i drugima, isti mentalitet, isto i ponašanje. To onako generalno. Svaki pojedinac je priča za sebe.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Nije da je mnogo bitno, ali sam više puta pročitao post i nisam razumio šta si htio njime da kažeš.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...