Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

11 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Plus NATO generali i SAS i Navy SEAL specijalci na tajnom zadatku sirenja nacizma i rusofobije.

Well, we will see...

Kad izadju prebrojaće se i popisati.

Ako nema nema, reći ću bio si u pravu, ako ima videćemo ih.

Za ovog što je sa porodicom izašao odmah su objavili slike sa naci simbolima od pre 10 godina.

Imam utisak da Ruje tačno znaju ko je pripadao tim bataljonima i ko šta radi (to su i javno rekli), sigurno ga nisu guglali naknadno.

Link to comment
Share on other sites

Aj realno, kako bi US, UK i Turska, kao najjace vojske u okviru Nato pakta resile ovakav slucaj kao u Azovstalu?

Ja mislim da bi proglasili prestanak vojnih operacija u gradu, ubacili jedno tonu koncentrisanog suzavca( ne ovog  za demonstracije) i dali izjavu da je to policijska operacija i da je tu dozvoljeno koriscenje suzavca. Ili tako neko objasnjenje koje je u skladu sa paragrafom 494737, tacka 39699 nekog zakon o necemu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ja rekoh NATO generali, a ono ipak samo oficiri. Hajd nisam bio daleko, pogodio sam da je NATO u pitanju.

Zašto si toliko siguran da ih tamo nema?

Svi znaju i priznaju da je NATO obučavao Ukrajinsku vojsku?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Aj realno, kako bi US, UK i Turska, kao najjace vojske u okviru Nato pakta resile ovakav slucaj kao u Azovstalu?

Ja mislim da bi proglasili prestanak vojnih operacija u gradu, ubacili jedno tonu koncentrisanog suzavca( ne ovog  za demonstracije) i dali izjavu da je to policijska operacija i da je tu dozvoljeno koriscenje suzavca. Ili tako neko objasnjenje koje je u skladu sa paragrafom 494737, tacka 39699 nekog zakon o necemu.

Naravno, možda bi i Ruje to uradile, onaj nervni gas iz pozorišta (ne isključujem na kraju i tu opciju), ali su elitni blaovremeno objavili snimak živog štita, dece i žena, da ih tako nešto ne bi snašlo.

Ustvari US bi rekla da je to bila uobičaneja kolateralna šteta radi ostvarenja višeg cilja. Just no big deal, lets move on next topic.

Just now, Beonegro said:

Tebrex, aktivni NATO oficir ne može istovremeno da bude i ukrajinski plaćenik.

Lec get bek tu d bejziks.

Nisi razumeo, nabrajao sam, ne kažem da su istovremeno plaćenici i NATO oficiri.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kiwi said:

Zašto si toliko siguran da ih tamo nema?

Svi znaju i priznaju da je NATO obučavao Ukrajinsku vojsku?

Obuka je proces, koji traje, ne može to baš ono tromesečni kurs i teraj... Plus da bi imala smisla treba da bude masovna, pa čim obuhvata mnogo ljudi pročuje se. Od obuke jednog bataljano nema naročite koristi osim za taj bataljon a jedan bataljan ima ograničenu zonu odgovornosti i jasan domet.
Na kraju krajeva zašto da ne? Ne gledam svet ruskim očima pa nije mi najjasnije šta je greh u obuci vojske po NATO standardima, čak mi se čini da je željeni ishod da vojska bude obučena po NATO standardima jer su efikasniji i agilniji od krute sovjetske formacije.
Uopšte ne razumem taj ruski svetonazor u kome je sve NATO po definiciji loše i neprijateljski.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Verovatno ima tu bivsih vojnika  i oficira Nato pakta. 
Ali ja sam 100% siguran da su i oni koji su to po zadatku a ne dobrovoljno pokriveni papirima da nisu aktivni vojnci. Pa nije US od juce.

To sto Rusija uhvati nekog stranca u ruskoj propagandi se prikaze kao da je aktivni vojnik Nato pakta bez obzira sto nije vec odavno. To ce oni raditi i dalje tako da ne znaci puno ko je i sta je, samo da je sa Zapada.

Srbija i US su imali duplo vise zajednickih vezbi nego Srbija i Rusija.

Razmena iskustava i razmena znanja je sigurno vise benefita donela nama nego US. Nakon aneksije Krima i Donbasa sa kim su mogli Ukrajinci da krenu u reorganizaciju armije?

Lihtenstajnom? Maldivima?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

Verovatno ima tu bivsih vojnika  i oficira Nato pakta. 
Ali ja sam 100% siguran da su i oni koji su to po zadatku a ne dobrovoljno pokriveni papirima da nisu aktivni vojnci. Pa nije US od juce.

To sto Rusija uhvati nekog stranca u ruskoj propagandi se prikaze kao da je aktivni vojnik Nato pakta bez obzira sto nije vec odavno. To ce oni raditi i dalje tako da ne znaci puno ko je i sta je, samo da je sa Zapada.

Srbija i US su imali duplo vise zajednickih vezbi nego Srbija i Rusija.

Razmena iskustava i razmena znanja je sigurno vise benefita donela nama nego US. Nakon aneksije Krima i Donbasa sa kim su mogli Ukrajinci da krenu u reorganizaciju armije?

Lihtenstajnom? Maldivima?

Naravno, papiri ili bez njih, to je NATO pa NATO. To što su u pitanju bivši vojnici ne sprečava USA da ih menja za Ruskog pilota. Svi znaju kako je pravo stanje stvari, ko su ti ljudi ustvari, papiri su samo toalet materijal.

I da, jasno je da Ukrajina može da bira ko će da ih obučava, to je njihovo pravo, iskoristili su ga i zato sad prolaze kao topovsko meso u strateškim igricama pravih gazdi.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kiwi said:

Naravno, papiri ili bez njih, to je NATO pa NATO. To što su u pitanju bivši vojnici ne sprečava USA da ih menja za Ruskog pilota. Svi znaju kako je pravo stanje stvari, ko su ti ljudi ustvari, papiri su samo toalet materijal.

I da, jasno je da Ukrajina može da bira ko će da ih obučava, to je njihovo pravo, iskoristili su ga i zato sad prolaze kao topovsko meso u strateškim igricama pravih gazdi.

sbbkbb je nezahvalna rabota, ali sta mislis da je zemlja sa 40 miliona stanovnika odlucila da bude Belorusija 2.1 edition? Da li bi to bilo to i Rusi, Belorusi i ostali Ukrajinci i Ceceni bi bili zadovoljni i svi bi lepo ziveli? Nemci bi imali 17 severnij tokova i Londongorod bi i dalje bio rezervna prestonica Rusije?

Ne bi probali da dobace jos malo dalje?

Naravno, ne bi bilo zrtava i razaranja kao sada ali sta bi bilo?

Link to comment
Share on other sites



sbbkbb je nezahvalna rabota, ali sta mislis da je zemlja sa 40 miliona stanovnika odlucila da bude Belorusija 2.1 edition? Da li bi to bilo to i Rusi, Belorusi i ostali Ukrajinci i Ceceni bi bili zadovoljni i svi bi lepo ziveli? Nemci bi imali 17 severnij tokova i Londongorod bi i dalje bio rezervna prestonica Rusije?
Ne bi probali da dobace jos malo dalje?
Naravno, ne bi bilo zrtava i razaranja kao sada ali sta bi bilo?


[emoji106][emoji106][emoji106][emoji106][emoji106]8b339375cfdc806be28456d0780532b8.jpg
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Inace sam kod tasta, teski Rusofil. Probudi me covek u pola sest i sta mi sve isprica kao da sam mmajstora slusao. Glava me boli..Krenuo je od Indijanaca pa nagore...😁😁😁

Pa ti što ga slušaš :lol_2: Izmisli nešto, ne znam šta, moraš u klonju ili nešto, ako već nećeš direktno da se sukobljavaš :lol_2: Sam sebe pozovi drugim telefonom i kaži da je nešto važno pa moraš da ideš :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Pa ti što ga slušaš :lol_2: Izmisli nešto, ne znam šta, moraš u klonju ili nešto, ako već nećeš direktno da se sukobljavaš :lol_2: Sam sebe pozovi drugim telefonom i kaži da je nešto važno pa moraš da ideš :lol_2:

Pa ne sme,  kad je papucar.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kiwi said:

I da, jasno je da Ukrajina može da bira ko će da ih obučava, to je njihovo pravo, iskoristili su ga i zato sad prolaze kao topovsko meso u strateškim igricama pravih gazdi.

To i pričam od početka, Ukrajina udarila Rusiju nosom u nogu i sad se kao nešto bune što su privedeni poznaniju prava спецаљном операциом.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem, ok našli im slike. Ako su slike realne otac će da bude procesuiran ako treba da bude. Čak i da ga streljaju (a neće), deca i žena su preživeli. Uostalom muškarac nije morao ni da izlazi već samo njegovi. Za ovo drugo, čak i da je tačno, pa neka ih prošetaju, bitno je valjda da se preživi, i oni najokoreliji strani plaćenici (na svim stranama, u svim ratovima) su kao male mace, plaču pred kamerama, i boli ih, samo da preteknu. U suštini, jasno je da se civili koriste kao živi štit.
Što se tiče vojničke časti, ovi iz Avozstala su se časno borili i nije nečasno predati se kad je gotovo i kada bukvalno možeš samo da pogineš uzalud. Ajde da oni sad pa zadržavaju veliku Rusku vojsku pa da otpor ima smisla. Glupo je poginuti, ima gomile zarobljenika na obe strane i to je super, manje žrtava, više očeva i sinova će se vratiti kući. Nešto je drugo ovde u pitanju u Azovstalu, videćemo već...
Odakle ti da će ovi iz Mariupolja da prežive zarobljrnistvo?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

sbbkbb je nezahvalna rabota, ali sta mislis da je zemlja sa 40 miliona stanovnika odlucila da bude Belorusija 2.1 edition? Da li bi to bilo to i Rusi, Belorusi i ostali Ukrajinci i Ceceni bi bili zadovoljni i svi bi lepo ziveli? Nemci bi imali 17 severnij tokova i Londongorod bi i dalje bio rezervna prestonica Rusije?

Ne bi probali da dobace jos malo dalje?

Naravno, ne bi bilo zrtava i razaranja kao sada ali sta bi bilo?

 

Bilo bi lepo da postoji neka varijanta između Belorusije 2.1 i Poljske na kub, tj. postoji, ali izgleda da niko nije zainteresovan za to. Meni se čini da verovatno jedan dobar deo naroda i jeste, ali taj voz je prošao.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, urosg3 said:

citiram:
"gledam ove policajce, svi do jednog zakopčani do grla, rukavice, šlemovi, prsluci, utegnuti i niko da zavrne rukav, skine šlem, ništa, stoje na zvizdanu i piju vdu od hlađenja. Pitam ja narednika kako to? A znam kod nas bi bili već raskopčani šlemovi poskidani, oficiri bi išli okolo i urlali da ih dovedu u red, kod njih tišina svi stoje, pitam ja - kako to?
Odgovara mu major: Znate oni su profesionalni vojnici, ako im se nešto desi, povreda ili smrt - osigurani su kod osiguravajuće kompanije, ukoliko se neko povredi, a nema propisanu opremu u trenutku povređivanja na sebi - ni oni ni porodica neće dobiti odštetu"
Mislim se ja, kao i matori onda, eto jednog rešenja za disciplinu

 

 

 Kako je racionalnost kvalitetna stvar ...daleko iznad svakog (laznog) patriotizma

 

Recju, drago mi je sto si se setio da ovo napises ... kao da ih gledam kako jedni sijaju uglancani vs raspojasani i nedisciplinovani

a tako malo je potrebno...

 

 

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

 

Slazem se da je u pitanju imitacija SSSR i sirenje prostora uticaja, a ne Hitlerova Nemacka, kako neki ovde u zanosu konstatuju.

Naime, za vreme Staljina i SSSR nije postojala bilo kakva briga o bilo cijem zivotu (ukljucujuci i zivote etnickih Rusa), dok se za naciste ne moze to tvrdiNti - motiv njihovog sirena na istok je bio istrebljivanje nepodobnih i kasnije, naseljavanje podobnih.

 

 

 

Iako nema veze sa necim sto sam ja napisala, ne dopada mi se tvoja konstrukcija kako `neki ovde u zanosu konstatuju`ovo ili ono.

Rec `zanos` na ovakvoj temi je kao izvucena iz nekog loseg, osvetnickog konteksta, nikako literarnog....

...

Pritom nije pogresno porediti putina i hitlera, pa mozda vise od pola sveta pravi takva poredjenja, ne vidim razlog da se to ne radi i `ovde`, samo ne kao sto ti kazes `u zanosu`,

a poredjenja se prave zbog nekih podudarajucih okolnosti koje su prethodile ww2 i ovom specijalnom ruskom ...znaci ne svaka bozja okolnost da mora da ima slicnost vec je dovoljno neke i onda ljudi to porede...bas kao sto moze da se poredi sa nekim drugim rezimima i tiranskim aspiracijama...

 

Hocu da kazem da svako ima slobodu da Putina poredi sa bilo cim i bilo kim, uz uslov da je taj neko ili nesto - nenormalno.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...