Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Jedno, mozda naivno pitanje:

Sta Putin dobija ratom u Ukrajini? Ili bolje receno koj ce mu djavo Ukrajina? 

Meni vise zvuci kao suvise buke oko nicega.  Jedino ako ga ovolikom pricom ne nateraju da napadne. On ima urban zivot, vladace do kraja zivota, zasto bi to rizikovao potpuno besmislenim ratom?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

Cilj Rusije je meni donekle jasan, preuzeti kontrolu na UA i odseći baltičke države te držati ih u strahu i ako su članice NATO, svesne su da to nije baš prevelika garancija da ih RU ne može pregaziti.

Kakva je korist  Rusiji od ovakvog scenarija?

Praviti još veće neprijatelje no što su bili do sada.

 

Jedini pravi razlog za vojnu intervenciju Rusije bi bio prijem Ukrajine u NATO.

Evropa to zna .

 

7 hours ago, Duh sa sekirom said:

Kako god okreneš, rusii ne mogu da pobede, ameri ne mogu da izgube

Jasno je da Rusi gube u ovakvoj situaciji samo nisam siguran za Amere.

Mogu proizvođači oružja da guraju priču o ratu , samo Ukrajina nije Saudijska Arabija koja  može da pljune 50 milijardi a da ne trepne.

Osim toga svako zatezanje sa Rusijom istu gura dublje u svez sa Kinom.Ameri ne mogu na dva fronta.Mnogo je.

A sukob sa Kinom je neminovan. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Jedno, mozda naivno pitanje:

Sta Putin dobija ratom u Ukrajini? Ili bolje receno koj ce mu djavo Ukrajina? 

Meni vise zvuci kao suvise buke oko nicega.  Jedino ako ga ovolikom pricom ne nateraju da napadne. On ima urban zivot, vladace do kraja zivota, zasto bi to rizikovao potpuno besmislenim ratom?

 

 

To bi bilo tako da Rusija ne gomila snage oko Ukrajine, da ne gomila mogli bi reci a vidi lude demokrate opet neki novi Russia gate. Nesto tu ne ozbiljno smrdi.

 

Link to comment
Share on other sites

Sasa gledaj na to ovako. Ovaj rat Rusije i Ukrajine je SAD koštao 2,5 milijarde dolara koliko su oružja dali Ukrajini i možda još 1-2 milijarde koliko su dali civilnom sektoru za ovih 8 godina. Za to vreme Rusija troši taj iznos na godišnjem nivou za održavanje vojske u Donbasu, za regularne ruske jedinice koje su tamo stacionirane, i za civilni sektor jer im je već do sada pola stanovništva izbeglo u Rostov i druge Ruske gradove pa su počeli tamo da dižu standard keširajući iz Moskve da zadrže te ljude tamo. Dakle čisto iznurivanje. SAD drži Rusiju u ratu i ne da joj da ga završi kako ona to želi. Dakle moglo bi se reći identična situacija kao što je to Rusija radila u Afganistanu. Rusija je tamo trošila možda stotinak miliona dolara godišnje i na taj način terala SAD da troši desetine milijardi dolara godišnje.

 

Pri tome Rusija je pod sve težim sankcijama i ima dosta ekonomskih problema i sve je više diplomatski izolovana. Ako napadnu Ukrajinu mislim da će to da prelomi i Nemačku i da i nju okrenu protiv sebe a to znači da će EU onda imati jedinstven stav prema novim sankcijama za Rusiju.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sasa965 said:

Kakva je korist  Rusiji od ovakvog scenarija?

Praviti još veće neprijatelje no što su bili do sada.

 

Jedini pravi razlog za vojnu intervenciju Rusije bi bio prijem Ukrajine u NATO.

Evropa to zna .

 

Jasno je da Rusi gube u ovakvoj situaciji samo nisam siguran za Amere.

Mogu proizvođači oružja da guraju priču o ratu , samo Ukrajina nije Saudijska Arabija koja  može da pljune 50 milijardi a da ne trepne.

Osim toga svako zatezanje sa Rusijom istu gura dublje u svez sa Kinom.Ameri ne mogu na dva fronta.Mnogo je.

A sukob sa Kinom je neminovan. 

 

.

 

Vidis u poslednjih nekoliko postova i ovim  na kraju mislim da si dosao do onog sto je makar za mene sustina...

 

Guranjem Rusije u jos vecu izolaciju i sankcije, oni ce moci da se posvete svom prioritetu ...KIni. Ako pogledas na kratu sveta gde su rasporedjeni americki avionosaci videces da su prakticno svi oko Kine...

Naravno, to pod uslovom da gledamo razduvanu medijsku pricu...

 

Medjutim ostaje opcija da su idioti, oba,  usli u eskalacionu spiralu iz koje nece znati kako da izadju..

 

.

Link to comment
Share on other sites

OK, moram nesto da prokomentarisem,..

 

Meni ovo lici da Amerika vise ne moze, jednostavno nema snage da drzi Ukrajinu i hoce da se povuce odatle. Uz svu ovu medijsku dreku meni se cini da je oni nude Putinu na tacni, "evo ti je, uzmi je". Ukrajina je ionako bila spin-off prica Sirije, otvaranje jos jednog fronta prema Rusima, posto su Ameri izgubili rat u Siriji vise nema potrebe ni za Ukrajinom, a predstavlja trosak. Jos poslje fijaska u Afganistanu jednostavno nema Amerika vise snage da puni budzet Ukrajine, sve to kosta i to dosta, ovako, rijese se bijede kao sto su se rijesili i Afganistana, pa vi gledajte sta cete dalje sa raspalom Ukrajinom i raspalim Afganistanom. Nikakve koristi od njih ionako. Putinu ostaje ili da uzme ono sto mu se nudi, ili da je ostavi na miru. Jos, za Amere dodatan benefit jeste da uvedu sankcije Rusiji i na taj nacin odvoje Njemacku i Francusku od Rusije i posredno Kine, cime ih stavljaju u zavistan polozaj. Zapravo, ovdje je glavni front oko Njemacke i Francuske, kome ce one pripasti, da l' Rusiji i Kini ili ce ostati pod USA uticajem. I, to je citava prica.

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

To bi bilo tako da Rusija ne gomila snage oko Ukrajine, da ne gomila mogli bi reci a vidi lude demokrate opet neki novi Russia gate. Nesto tu ne ozbiljno smrdi.

 

To mi je jasno, i verovatno da je namera bila da se anektira neki deo ili da se pomogne ruskoj strani u sukobu. Nisam sigurna koliko je to stvarno gomilanje.

Ali to ne odgovara na moje pitanje - sta ce to Putinu? Ja ne vidim razlog pa reko mozda neko zna.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

- sta ce to Putinu? Ja ne vidim razlog pa reko mozda neko zna.

 

Pa ne treba mu, ne zna ni on vjerovatno sta ce mu. Jedino ako hoce da obnavlja SSSR a sumnjam da hoce to. Problem je sto ni Amerima pa ni Evropi ne treba Ukrajina, ni oni ne znaju sta ce sa njom. Gasovodi je zaobisli, trebaju oni sa zapada da im pune budzet. Nikakve koristi, samo steta.

 

Putin ako hoce nesto da okupira, bolje mu je da okupira SvedCku, odma bi drasticno povecao GDP Rusiji, plus bi imao SvedCku, jel', ladno, al' standard... :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Accuphase said:

Što se pre završi sa zlocarstvom bilo ono crveno ili kao sada crno tim bolje. Pa posle lepo ne gvozdeni nego titanijumski zid okolo. Posle jedno 1.000 godina mogu da nagvire unutra da vide jesu li evoluirali ili su se pojeli međusobno.

 

Ovo je vec fasizam, nacizam i tako to. Nenormalan post totalno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Angelia said:

To mi je jasno, i verovatno da je namera bila da se anektira neki deo ili da se pomogne ruskoj strani u sukobu. Nisam sigurna koliko je to stvarno gomilanje.

Ali to ne odgovara na moje pitanje - sta ce to Putinu? Ja ne vidim razlog pa reko mozda neko zna.

Izgleda da je Rusija ipak stekla prednost u razvoju hipersonicnog oruzja.

To je Putinov "vundervafe". I misli da je sada pravo vreme da hipersonicnim oruzjem izvrsi nuklearne udare na Ameriku. Jer za koju godinu bice "ode vozl"!

Zvuci ludo, ali on i jeste lud i zeljan moci i slave. Da nije, ne bi vec 22 godine bio "bog i batina" (a malo vise ovo drugo) u Rusiji. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Jasno je da Rusi gube u ovakvoj situaciji samo nisam siguran za Amere.

Mogu proizvođači oružja da guraju priču o ratu , samo Ukrajina nije Saudijska Arabija koja  može da pljune 50 milijardi a da ne trepne.

Osim toga svako zatezanje sa Rusijom istu gura dublje u svez sa Kinom.Ameri ne mogu na dva fronta.Mnogo je.

A sukob sa Kinom je neminovan. 

Nije tu samo Ukrajina. Tu su i baltičke i skandinavske zemlje. Evo Finci su neki dan poručili šezdesetak F35, pp ceni od tričavi 40tak milijardi dolara. Tu ke i Poljska, Rumunija, Bugarska, Gruzija... Po mogućstvu ako okrenu k sebi razne *stanove, super.

A što se tiče dva fronta, Rusije i Kine. Možda je amerima ustvari cilj da sada izazovu rat sa Rusima. Možda misle „da prvo rešimo njih. Pa kad budemo imali nkihovu zemlju i resurse, moći ćemo da se fokusiramo na Kinu.“

Bem li ga, realno nama je teško da zamislimo kakvi sve suludi scenariji postoje u glavama vladara sveta, na kojoj god da su strani.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atreid said:

OK, moram nesto da prokomentarisem,..

 

Meni ovo lici da Amerika vise ne moze, jednostavno nema snage da drzi Ukrajinu i hoce da se povuce odatle. Uz svu ovu medijsku dreku meni se cini da je oni nude Putinu na tacni, "evo ti je, uzmi je". Ukrajina je ionako bila spin-off prica Sirije, otvaranje jos jednog fronta prema Rusima, posto su Ameri izgubili rat u Siriji vise nema potrebe ni za Ukrajinom, a predstavlja trosak. Jos poslje fijaska u Afganistanu jednostavno nema Amerika vise snage da puni budzet Ukrajine, sve to kosta i to dosta, ovako, rijese se bijede kao sto su se rijesili i Afganistana, pa vi gledajte sta cete dalje sa raspalom Ukrajinom i raspalim Afganistanom. Nikakve koristi od njih ionako. Putinu ostaje ili da uzme ono sto mu se nudi, ili da je ostavi na miru. Jos, za Amere dodatan benefit jeste da uvedu sankcije Rusiji i na taj nacin odvoje Njemacku i Francusku od Rusije i posredno Kine, cime ih stavljaju u zavistan polozaj. Zapravo, ovdje je glavni front oko Njemacke i Francuske, kome ce one pripasti, da l' Rusiji i Kini ili ce ostati pod USA uticajem. I, to je citava prica.

Nemacka i Francuska da budu pod uticajem Kine i Rusije :Hail:

11 minutes ago, Darth Bane said:

Izgleda da je Rusija ipak stekla prednost u razvoju hipersonicnog oruzja.

To je Putinov "vundervafe". I misli da je sada pravo vreme da hipersonicnim oruzjem izvrsi nuklearne udare na Ameriku. Jer za koju godinu bice "ode vozl"!

Zvuci ludo, ali on i jeste lud i zeljan moci i slave. Da nije, ne bi vec 22 godine bio "bog i batina" (a malo vise ovo drugo) u Rusiji. 

Znaci sad se razumes i u supersonicno oruzje..:Hail:

Link to comment
Share on other sites

Ovo je klasicna taktika " odvracanja paznje". Dok svi pricaju o Ukrajini, Putin planira udare na Ameriku.

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Nemacka i Francuska da budu pod uticajem Kine i Rusije :Hail:

Znaci sad se razumes i u supersonicno oruzje..:Hail:

Hipersonicno, ne supersonicnol!

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Darth Bane said:

Izgleda da je Rusija ipak stekla prednost u razvoju hipersonicnog oruzja.

To je Putinov "vundervafe". I misli da je sada pravo vreme da hipersonicnim oruzjem izvrsi nuklearne udare na Ameriku. Jer za koju godinu bice "ode vozl"!

Zvuci ludo, ali on i jeste lud i zeljan moci i slave. Da nije, ne bi vec 22 godine bio "bog i batina" (a malo vise ovo drugo) u Rusiji. 

 

 

A ono do sad Rusija nije imala cime da raspali po Americi? Ajde ne bulazni pa njihov nuklearni arsenal je ganc nov za razliku od americkog koji se baziran na muzejskom oruziju, rakete u silosima i imaju vise od pola veka, B-52 bombarderi ista prica, zadnju Ohajo podmornicu porinuli skoro pre tri decenije.

 

Dakle nije ovo neki plan da napadne Ameriku jer sad ima neko sega mega oruzije vec je ko zna sta u pitanju.

 

 

 

 

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nemacka i Francuska da budu pod uticajem Kine i Rusije :Hail:

 

Russian money flows into Germany despite sanctions

Ex-German chancellor Gerhard Schröder has been voted head of the board of Rosneft, as the oil giant seeks to boost its business in Germany. Other Russian firms are also investing in the country, despite the sanctions. https://www.dw.com/en/russian-money-flows-into-germany-despite-sanctions/a-40770093

 

Spiegel: German investment in Russia reaches record levels https://forumspb.com/en/news/news/spiegel-nemetskie-investitsii-v-rossiyu-dostigli-rekordnykh-pokazateley/

 

Untitled.png

 

I sve ovo bez Sjevernog toka 2 i sa podacima iz 2019 godine.

 

Izjebase Amerikanci ove nesretne Ukrajince samo tako, nista od NATOa, nista od EU. Jbga,.. ne znam sta su mislili da im Ameri placaju ruski gas koji je ove zime dostigao rekordne cijene?

 

U sustini mi gledamo sad povlacenje USA iz Ukrajine slicno kao iz Afganistana, a sva ova dreka je damage control.

 

Vidim i veceres zapadne avio kompanije obustavljaju letove za Ukrajinu pri cemu je Ukrajina prakticki pod zapadnim sankcijama, prije neki dan su im stopirali novo zaduzivanje, drugim rijecima, u ovom trenutku Ukrajina nema para u budzetu ni za tekuce potrebe. Koliko u takvoj situaciji vlada u Kijevu moze da izdrzi? Ima da padne kao trula kruska, Rusi ne moraju da ispale niti jedan metak.

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi zanimljivo videti sta bi Bajden i Nato rekli da naprimer Meksiko sklopi vojni pakt sa Kinom, i da otvori Kineske vojne baze na svojoj teritoriji (sve sa strateskim nuklearnim raketama).

Ili npr Kuba da otvori Ruske vojne baze (nuklearne glave included).

Verovatno bi sa odusevljenjem pozdravili takve odluke suverenih drzava.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, brusli said:

Bilo bi zanimljivo videti sta bi Bajden i Nato rekli da naprimer Meksiko sklopi vojni pakt sa Kinom, i da otvori Kineske vojne baze na svojoj teritoriji (sve sa strateskim nuklearnim raketama).

Ili npr Kuba da otvori Ruske vojne baze (nuklearne glave included).

Verovatno bi sa odusevljenjem pozdravili takve odluke suverenih drzava.

 

 

Potraži u knjigama istorije "kubanska raketna  kriza 1962." 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...