Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ubili devojku, ima snimak. Ruske majke ce to resiti kao sto sam i pisao. Putler treba da zavrsi kao Caucesku i to je to. 

 

Potpuno lud covek, jednak ovim litijasima tj oni su gori.

 

 

Bilo bi bolje da zavrsi kao sloba sloboda, da bude spakovan za Hag, pa otuda vracen sa nogama napred, ali daj šta daš.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Klotzen said:

 

Cifra će verovatno biti preko 2k do kraja dana, a ako bude hapsio sve koji su izašli na ulice onda će morati da aktivira staljinove gulage.

 

.

 

Kasni ti ovaj stream mnogo ..Ekaterinburg...i da , hapse sve na ulici cak i one ZA mobilizaciju, 

 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Klotzen said:

Njima je poptuno iskivljena slika šta se događa oko njih. Mislim da je stepen dezinformacije samih rusa veći nego kod nas 90-ih.

 

 

S obzirom na (većinski) procenat srpskog stanovništva koji i dan danas svim srcem veruje u ono što je upijao 90ih, nisam optimista da će u Rusiji biti mnogo drugačije. 

Edited by Eddard
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Mozemo do sutra pravdati interese obje strane ali nevin narod gine sa obje strane zbog interesa drugih.

Ne. Sa jedne strane (ukrajinske) gine nevin narod i branioci tog naroda. Sa druge strane (ruske) gine okupatorska i agresorska vojna sila. Agresori i okupatori po definiciji nisu nevini, a posebno nisu "nevini narod".

To ne implicira da je su redom svi ruski vojnici koji učestvuju u "specijalnoj operaciji" svi krvožedni zlikovci. Dobar deo njih bi, verovatno, radije bio na nekom drugom mestu/kući, možda im uopšte nije do rata niti zaista podržavaju Putina. To, međutim, ne menja činjenicu da su ruske trupe u Ukrajini po definiciji agresor i okupator i kao takvi su "kriva strana".

 

I ne, oni ne ginu zbog interesa drugih. Ukrajinci ginu u cilju odbrane svoj zemlje, a Rusi ginu u odbranu ruskog/Putinovog regionalnog imperijalizma. Nije neka treća strana izazvala taj rat. Rat je izazvala Rusija (Putin) napadom na Ukrajinu, a na to ih nije naterala viša sila, već Putinova egomanija i vrlo loša procena sopstvene vojne moći.

 

Ako ništa drugo ovaj rat je razotkrio da je  Rusija zapravo trećerazredna vojna sila i tehnološki i organizaciono. Jedino što je još uvek čini nekom "vojnom silom" je "nuklearni kišobran". U domenu konvencionalnog rata ne da nije "druga vojna sila", nego je, verovatno, blize negde poziciji između 5 i 10 mesta.

  • Like 17
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ne pratim jer mi je muka ratova i ljudske gluposti, stradanja uvek nevinih i uvek bogacenja krvnika.

 

Ali mogu da kazem da sam ponosan na to sto su pod takvom diktaturom Rusi ipak odlucili da kazu NE ratu. Krvnike ne treba pratiti, treba ih poslati u neslavnu istoriju gde i pripadaju.

 

Tuzna nota mi je da gomila mog naroda koji zna kako izgleda kada neko vrsi nicim izazvanu agresiju na civile, mogu da podrzavaju "specijalnu vojnu intervenciju". Svasta.

 

Putine, rokni se bre u glavu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Ne. Sa jedne strane (ukrajinske) gine nevin narod i branioci tog naroda. Sa druge strane (ruske) gine okupatorska i agresorska vojna sila. Agresori i okupatori po definiciji nisu nevini, a posebno nisu "nevini narod".

To ne implicira da je su redom svi ruski vojnici koji učestvuju u "specijalnoj operaciji" svi krvožedni zlikovci. Dobar deo njih bi, verovatno, radije bio na nekom drugom mestu/kući, možda im uopšte nije do rata niti zaista podržavaju Putina. To, međutim, ne menja činjenicu da su ruske trupe u Ukrajini po definiciji agresor i okupator i kao takvi su "kriva strana".

 

I ne, oni ne ginu zbog interesa drugih. Ukrajinci ginu u cilju odbrane svoj zemlje, a Rusi ginu u odbranu ruskog/Putinovog regionalnog imperijalizma. Nije neka treća strana izazvala taj rat. Rat je izazvala Rusija (Putin) napadom na Ukrajinu, a na to ih nije naterala viša sila, već Putinova egomanija i vrlo loša procena sopstvene vojne moći.

 

Ako ništa drugo ovaj rat je razotkrio da je  Rusija zapravo trećerazredna vojna sila i tehnološki i organizaciono. Jedino što je još uvek čini nekom "vojnom silom" je "nuklearni kišobran". U domenu konvencionalnog rata ne da nije "druga vojna sila", nego je, verovatno, blize negde poziciji između 5 i 10 mesta.

Koliko plitkorudo shvatanje situacije ali kao sto rekoh istorija ce suditi

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Malo bolje tumaci. Da li ti stvarno mislis da ja treba da mislim kao ti? Da ono sto ti mislis da ja treba da mislim?

 

Tumacim kako je napisano... Ne mislim da treba da mislis kao ja, ali definitivno treba da mislis. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Bilo bi bolje da zavrsi kao sloba sloboda, da bude spakovan za Hag, pa otuda vracen sa nogama napred, ali daj šta daš.

Polako, kolega, treba razmotriti sve mogućnosti. Metod Čaušesku/Husein je relativno brz i efikasan, a zahteva i formalnosti koje se mogu prilagoditi lokalnim prilikama. Zamisli sledeću scenu:

- Druže Putleru, počasni vod postrojen u čast vašeg streljanja je spreman da izvrši zadatak.

 

Postoji i metod Gadafi, dosta je jednostavniji, a takođe efikasan.

 

Najmanju logistiku bi imao autentični domaći metod, koji je i najjednostavniji, npr. da se šeta pored otvorenog prozora i da se slučajno oklizne.

 

7 minutes ago, Miki28 said:

Ti si vlasnik foruma? I tvoje je misljenje to to?

Jok. Nego, šta kažeš na moje mišljenje o RM, RK i VP? Imaš li neke argumente za, protiv i tako to? Znaš, ovde diskutujemo. Jes' da bih voleo da razmenjujemo kurtoazije, ali forum je ipak forum, tu se diskutuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Koliko plitkorudo shvatanje situacije ali kao sto rekoh istorija ce suditi

Hoće, ali ne "istorija". Sudiće prvo ruski narod Putinu kad se jednom osvesti i shvati u kakvu ih je propast doveo. A sledbenicima FSB "analitičara" na Hepiju, Pinku,Vestima, Informeru i sličnom smeću verovatno ni poraz Rusije, ni trenutak kada se ruski narod, ako nije gluplji nego što mislim, reši Putina "Rumunskim scenariom" ala "Čaušesku" neće pomoći da se osveste i izađu iz svoje mantre o "zlom Zapadu koji je pokvario Ukrajince pa he dobri čika Putin morao da pošalje vojsku da ih "oslobodi" (za početak od života i imovine).

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

...

Nije neka treća strana izazvala taj rat. Rat je izazvala Rusija (Putin) napadom na Ukrajinu, a na to ih nije naterala viša sila, već Putinova egomanija i vrlo loša procena sopstvene vojne moći.

...

Otkrivena tajna zasto i kako je pocela specijalna operacija.

 

Spoiler

FXJDhlRXoAMg5AS?format=png&name=small

 

Izgleda da je doslo do velike razmene zarobljenika.

Neki Azovci iz Mariupolja su slobodni. 🙂

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, DJ_Vasa said:

Polako, kolega, treba razmotriti sve mogućnosti. Metod Čaušesku/Husein je relativno brz i efikasan, a zahteva i formalnosti koje se mogu prilagoditi lokalnim prilikama. Zamisli sledeću scenu:

- Druže Putleru, počasni vod postrojen u čast vašeg streljanja je spreman da izvrši zadatak.

 

Postoji i metod Gadafi, dosta je jednostavniji, a takođe efikasan.

 

Najmanju logistiku bi imao autentični domaći metod, koji je i najjednostavniji, npr. da se šeta pored otvorenog prozora i da se slučajno oklizne.

 

Jok. Nego, šta kažeš na moje mišljenje o RM, RK i VP? Imaš li neke argumente za, protiv i tako to? Znaš, ovde diskutujemo. Jes' da bih voleo da razmenjujemo kurtoazije, ali forum je ipak forum, tu se diskutuje.

Gadafi/ Husein metod gde su Usa  bombardovale i napale Irak i Libiju pa su nakon toga oni smaknuti je malo verovatan u ovom slucaju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cavani said:

Gadafi/ Husein metod gde su Usa  bombardovale i napale Irak i Libiju pa su nakon toga oni smaknuti je malo verovatan u ovom slucaju.

A ko govori o bombardovanju? Jednoga su umlatili k'o pseto, drugoga obesili k'o svinjče u mesari. Ima i rumunska varijanta, ako ti to deluje bolje, ali je metod isti kao za Huseina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

A ko govori o bombardovanju? Jednoga su umlatili k'o pseto, drugoga obesili k'o svinjče u mesari. Ima i rumunska varijanta, ako ti to deluje bolje, ali je metod isti kao za Huseina.

Ali to se desilo tek nakon sto je Usa bombardovanjem i razaranjem donela demokratiju, odnosno resavala se nepostojece nuklearne pretnje.

Malo verovatno resenje u ovom slucaju, vec su objavili da se nece/ ne smeju mesati direktno.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...