Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

19 minutes ago, shonke said:

 

Pitanje za veće znalce od mene: ako ruSSi upotrebe taktičko nuklearno oružje, šta može zapad onda da uradi a šta bi trebalo da uradi.

 

Moze da posalje nuklearke na Rusiju ili da ne posalje, to je ono sto moze da uradi,  a da li to treba da uradi, to neka svako za sebe odgovori, u pitanju je nuklearni svjetski rat.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MeanMachine said:

Dzabe moral ako ne mozes da prebacis dovoljno municije i vozila. 

 

Ova prica o moralu je sviranje qurcu. Garantujem da je najmanje 70% ljudstva prisilno mobilisano, a vjerovatno i vise i da bi svi oni rado napustili i front i zemlju.

Kao sto je bio rat u Bosni i 90% bivsih boraca na svim stranama vec odavno govori da se nisu borili za ono sto je doslo poslije rata, a i sta se moze ocekivati da ce doci, blagostanje sigurno nece, korupcija ce i dalje ostati, Rusija se nece nigdje pomjeriti itd itd.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, MeanMachine said:

Ajde nema bre nista (sva sreca) od upotrebe istog pa Rusija bi odmah postala parija za ceo svet a i nasi putinofili tesko da bi mogli to da opravdaju setimo se koliko kukaju nad Japanom zbog dve bombe a sad to Rus uradi i sta ce reci???

 

Pa rekli bi, kad mogu ameri mogu i russi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, shonke said:

 

Pitanje za veće znalce od mene: ako ruSSi upotrebe taktičko nuklearno oružje, šta može zapad onda da uradi a šta bi trebalo da uradi.

Sta moze Z-apad da uradi u tom slucaju, a da ne izazove unistenje cele civilizacije? Nista!

Jedini put je smirivanje tenzija i ekonomija - profit drzi sve strane mirnim.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, shonke said:

 

Pitanje za veće znalce od mene: ako ruSSi upotrebe taktičko nuklearno oružje, šta može zapad onda da uradi a šta bi trebalo da uradi.

Isporučiti Ukrajincima MGM-140 ATACMS za Himarse i Tomahawke sa konvencionalnim glavama, ali u količini dovoljnoj da demilitarizuju Krim, za početak?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, shonke said:

 

Pa rekli bi, kad mogu ameri mogu i russi.

 

Ja se bojim da bi oni cak pokusali da moralisu oko upotrebe bombi od strane Rusa, da je to moralna upotreba a zli Ameri bacili na civile.

 

Nego u vezi mobilizacije i regurta u ruskoj vojsci:

 

 

😄

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MeanMachine said:

 

Ja se bojim da bi oni cak pokusali da moralisu oko upotrebe bombi od strane Rusa, da je to moralna upotreba a zli Ameri bacili na civile.

 

Svaka atomska je usmjerena na civile, mada u tom slucaju vise nije ni bitno, vojnici, civili, biljke, zivotinje, ne postoji vise nista, tako da je buducnost planete u Juznoj hemisferi, prije svega Juzna Amerika pa onda i Afrika.

Link to comment
Share on other sites

Ovo su karte za Qatar Airways, koji je i generalno najskuplji. Kvaka je u tome da ih nigde vise nema. Kontam da ako se i otvore neka mesta/letovi u narednih nekoliko dana da ostali avioprevoznici nece biti mutavi, pa ce se cene lepo iznivelisati.

 

Na gore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U pitanju je cena leta za Beograd, ali ne direktnog, već s presedanjem u Dubaiju i to u prvoj/poslovnoj klasi pošto je sve jeftinije rasprodato.

 

mXhqlEH.png

 

https://www.google.com/travel/flights/search?tfs=CBwQAhooagwIAxIIL20vMDRzd2QSCjIwMjItMDktMjRyDAgDEggvbS8wZmh6ZnABggELCP___________wFAAUgBmAEC&tfu=EgYIARABGAA

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kronostime said:

Sta moze Z-apad da uradi u tom slucaju, a da ne izazove unistenje cele civilizacije? Nista!

Jedini put je smirivanje tenzija i ekonomija - profit drzi sve strane mirnim.

 

Dakle, SStoka može da baci šta god hoće, da pobije sve ukrajince i zapad nema šta da uradi a da ne izbije nuklaerni rat? Pa onda ne treba da postoji ni zapad ni russija.

24 minutes ago, Beonegro said:

Isporučiti Ukrajincima MGM-140 ATACMS za Himarse i Tomahawke sa konvencionalnim glavama, ali u količini dovoljnoj da denacifikuju Krim, za početak?

 

Popravio sam ti ovo...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

duhovito nema sta

cena karte u jednom pravcu moskva-beograd, according to google flights

 

OK..izvini na neozbiljnosti....evo dole ispod kako treba postaviti vest. Kao što rekoh, to je cena preko "Male Krsne"...i pre će biti da ne bude slobodnih sedišta, nego što će na direktnom letu Moskva-Beograd da košta 10 000 €......i ima još opcija samo treba upotrebiti maštu.

2 minutes ago, erwin said:

U pitanju je cena leta za Beograd, ali ne direktnog, već s presedanjem u Dubaiju i to u prvoj/poslovnoj klasi pošto je sve jeftinije rasprodato.

 

mXhqlEH.png

 

https://www.google.com/travel/flights/search?tfs=CBwQAhooagwIAxIIL20vMDRzd2QSCjIwMjItMDktMjRyDAgDEggvbS8wZmh6ZnABggELCP___________wFAAUgBmAEC&tfu=EgYIARABGAA

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

Lie flats seats, to su te skupe karte, mada ne razumem zasto su sada najbitnije cene avionskih karata, jer ni u jednom ratu ne ratuju oni koji imaju lovu, to je za sirotinju i ponekog ludaka koji voli da puca.

 

 

Valjda da se dokaže da od te mobilizacije nema ništa i da će 150 miliona Rusa da pobegne iz Rusije i to linijom Moskva - Beograd.....jeste ovo karikiranje, ali mislim da je još u nastajanju te odluke o mobilizaciji bio spreman i zakon o kažnjavanju dezertera, kao i način za sprečavanje napuštanje države od strane obveznika. Opet, to je 300 000 ljudi, nije malo, ali isto tako verujem i da 250 000 ljudi neće pokušati da pobegne. Na ruku Putinu idu i odluke nekih susednih zemalja koje ne dozvoljavaju ulazak i prolazak Rusa...kroz Rumuniju i Bugarsku ne mogu, morali bi preko Ukrajine, znači teško izvodljivo. 

Link to comment
Share on other sites

Rusi uglavnom beze preko Beograda i Bakua prethodnih meseci, nesto manje Istanbul. Dosta ih ima u Gruziji, uglavnom ne idu ka Aziji, mada kontam da bi oni bas ocajni kojima su sve ostale opcije otisle, mogli po Kazakhstanu, Kini i drugim mestima, ali nekako svi zele da pobegnu na taj mrski, truli, dekadentni, satanisticki zapad.

 

Gde ce im pravoslavne duse?

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najprimitivniji vladari na planeti su siledzije koje pokusavaju da zemlji donesu "slavu" osvajanjem tudjih teritorija, nesposobni da je iznutra urede i unaprede, ne mare za standard gradjana, preziru ljudska prava i slobode. Svima donose nesrecu,a na dugi rok, redovno gube bitku.
 
 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Amigo said:

Lie flats seats, to su te skupe karte, mada ne razumem zasto su sada najbitnije cene avionskih karata

nisu najbitnije, nego je bila vest da je krenula bezanija(sto je istina), sa primerom koliko kostaju karte

onda je ovde neko zapoceo i nastavio na nekoliko strana ma hrvatski index propaganda, samo ovca moze da veruje da karta moze da kosta skoro 10k evra

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dragan said:

Zar nije 99.9% Rusa bilo za specijalnu operaciju i podrzava velikog vodju ?

Ne bi trebalo biti problem naci par stotina hiljada onih koji hoce da brane domovinu.

A zašto misliš da je problem Draagane ? Pa i ja sam morao svojevremeno da idem na dobrovoljnu radnu akciju. Bio bi problem da digne celu rezervu, ovo nije tako teško.

7 minutes ago, NikadProtivKaline said:

nisu najbitnije, nego je bila vest da je krenula bezanija(sto je istina), sa primerom koliko kostaju karte

onda je ovde neko zapoceo i nastavio na nekoliko strana ma hrvatski index propaganda, samo ovca moze da veruje da karta moze da kosta skoro 10k evra

Nije neko, nego ja. Da te ispravim....nisam rekao da ovca može da veruje, nego ovca je onaj koji hoće to da plati. Postavio sam opcije i linkove. Za nešto mora da se sačeka, a ko nije strpljiv, može i peške da krene. Eno granica sa Finskom ko na Horgošu u julu. A jesi li siguran da je sve to bežanija od mobilizacije. Možda ima uplašenih šta će se desiti u samoj Rusiji...od vojnog puča, do vojnih akcija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

 

Pitanje za veće znalce od mene: ako ruSSi upotrebe taktičko nuklearno oružje, šta može zapad onda da uradi a šta bi trebalo da uradi.

Ne mogu da kažem da sam znalac, ali odgovori će biti veoma grubi, ne u smislu da vređam, već da ako se to desi – nikako ne valja. Zapad može da uradi nekoliko stvari:

a) Da aktivira sopstvene nuklearne potencijale, što bi značilo da će podosta toga biti preorano. Radijacija je malo nezgodna jer ne poznaje državne granice, a geografija je surova jer se tačka A uvek nalazi na istom rastojanju od tačke B.

b) Da ne uzvraća istom merom jer bi to dovelo do scenarija iz prethodne tačke. Ovo drugo bi bilo praćeno sličnim aktvnostima kao i do sada, a indicija mi je ponašanje po pitanju oružja velikog dometa koje se ne isporučuje Ukrajini u želji da sukob ne eskalira. Skoro svaka država nastoji da očuva mir i stabilnost na sopstvenoj teritoriji.

 

Čitao sam u vestima da bi na Putlera mogla da deluje Kina jer ima određenog uticaja, a ne ide joj u prilog da sve ode u tri lepe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Constantin said:

Nije neko, nego ja. Da te ispravim....nisam rekao da ovca može da veruje, nego ovca je onaj koji hoće to da plati. Postavio sam opcije i linkove. Za nešto mora da se sačeka, a ko nije strpljiv, može i peške da krene. Eno granica sa Finskom ko na Horgošu u julu. A jesi li siguran da je sve to bežanija od mobilizacije. Možda ima uplašenih šta će se desiti u samoj Rusiji...od vojnog puča, do vojnih akcija.

ja nisam nigde ni tvrdio da je bezanija iskljucivo od mobilizacije

sto se cene karata tice, lepo bi bilo da si posle svega rekao jbg pogresio sam, stvarno karte idu i preko 10k evra, neutralni index nista nije slagao u svrhu mucke propagande

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, McLeod said:

Ovo su karte za Qatar Airways, koji je i generalno najskuplji. Kvaka je u tome da ih nigde vise nema. Kontam da ako se i otvore neka mesta/letovi u narednih nekoliko dana da ostali avioprevoznici nece biti mutavi, pa ce se cene lepo iznivelisati.

 

Na gore.

Ti beše ono pobornik priče da nije bitna cena? 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja nisam nigde ni tvrdio da je bezanija iskljucivo od mobilizacije

sto se cene karata tice, lepo bi bilo da si posle svega rekao jbg pogresio sam, stvarno karte idu i preko 10k evra, neutralni index nista nije slagao u svrhu mucke propagande

Nisi ti dobro čitao, a vidiš ono što ti svidja da vidiš. Mogu ja da ti napravim cenu i preko 25 000 € preko Pekinga, Sidneja, Abu Dabija i Istanbula....

 

A za Hrvatski informer, me baš briga. Pogotovu za njihove ratne analitičare, ali se nekima svidja to što pišu. Pa izvolte, ko voli neka čita. 

 

edit: od pre par sati...https://rs.n1info.com/svet/rasprodati-letovi-iz-rusije/

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...