Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

7 minutes ago, Cavani said:

Ali to se desilo tek nakon sto je Usa bombardovanjem i razaranjem donela demokratiju, odnosno resavala se nepostojece nuklearne pretnje.

Malo verovatno resenje u ovom slucaju, vec su objavili da se nece/ ne smeju mesati direktno.

Demokratiju ti niko ne moze doneti ako je ti ne zelis. Kao i u Afganistanu, nece da prihvate civilizaciju i tu je kraj price. Hoce manji deo naroda, ali niko nece zbog toga beskonacno trositi novce. 

 

Zapravo, USA je rekla ako Rusija i proba da baci nuklearku ili nesto slicno da ce im prvo potopiti celu crnomorsku flotu za pocetak.

 

Rat sa Rusima je za USA poslednja opcija, ali baciti nuklearku ili nesto slicno, sigurno ce reagovati.

8 minutes ago, deez nuts. said:


kum nije dugme

Uh, ipak mu je bitan. Mada ne znam zasto. Doduse, lik bi bio vrv jedna od jacih figura u UA da je uspelo uvodjenje (ruske) demokratije. 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Cavani said:

Ali to se desilo tek nakon sto je Usa bombardovanjem i razaranjem donela demokratiju, odnosno resavala se nepostojece nuklearne pretnje.

Malo verovatno resenje u ovom slucaju, vec su objavili da se nece/ ne smeju mesati direktno.

Nisu doneli demokratiju nego su im pomogli da se oslobode diktatora, a sto oni posle nisu umeli da organizuju demokratiju, i naprave funkcionalan sistem njihov problem. Isto vazi i za ove ovde. Mozda i tamo sad isto kao ovi ovde dizu neopran... na putlera. Ako je tako, takvi i treba da zive kao stoka. Vidim u vestima, kaze u Šapcu (valjda) na vašaru najprodavanije majice sa putlerom. Ne vidim nikakav eticki problem u isukivanju pa nabijanju takvih. Vidim eticki problem ako se to ne radi.

  • Like 4
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Rusofili po mrežama pizde zbog oslobađanja azovaca. Ne mogu da veruju šta je Putin dozvolio. Porušio im kulu od peska zvanu "ukrajinci nacisti" pa ne znaju više šta je realnost. Propade dobar odjek od mobilizacije. A najviše pizde što Rusi to nisu ni objavili nego saznaju o tome od Zelenskog uživo i sa Ukrajinskih medija 🙂

 

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Cavani said:

Ali to se desilo tek nakon sto je Usa bombardovanjem i razaranjem donela demokratiju, odnosno resavala se nepostojece nuklearne pretnje.

Malo verovatno resenje u ovom slucaju, vec su objavili da se nece/ ne smeju mesati direktno.

Preduhitrio me je Devil, ali njegov odgovor je i poenta. To što su društva u Libiji i Iraku takva kakva jesu je do njih. NIje mi poznato da je iko u skorije vreme bombardovao Mađarsku, ali po demokratiji su tu negde sa nama.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJ_Vasa said:

Ne mogu da kažem da sam znalac, ali odgovori će biti veoma grubi, ne u smislu da vređam, već da ako se to desi – nikako ne valja. Zapad može da uradi nekoliko stvari:

a) Da aktivira sopstvene nuklearne potencijale, što bi značilo da će podosta toga biti preorano. Radijacija je malo nezgodna jer ne poznaje državne granice, a geografija je surova jer se tačka A uvek nalazi na istom rastojanju od tačke B.

b) Da ne uzvraća istom merom jer bi to dovelo do scenarija iz prethodne tačke. Ovo drugo bi bilo praćeno sličnim aktvnostima kao i do sada, a indicija mi je ponašanje po pitanju oružja velikog dometa koje se ne isporučuje Ukrajini u želji da sukob ne eskalira. Skoro svaka država nastoji da očuva mir i stabilnost na sopstvenoj teritoriji.

 

Čitao sam u vestima da bi na Putlera mogla da deluje Kina jer ima određenog uticaja, a ne ide joj u prilog da sve ode u tri lepe.

Valjda postoji i Opcija C, nuklearni napad na ruske položaje u Ukrajini? Napad na samu Rusiju bi bio početak svetskog nuklearnog rata.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Valjda postoji i Opcija C, nuklearni napad na ruske položaje u Ukrajini? Napad na samu Rusiju bi bio početak svetskog nuklearnog rata.

Da, postoji, mada mi se čini da se to i dalje izbegava. Da je jednostavno, mislim da bi NATO već odavno napao.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

Preduhitrio me je Devil, ali njegov odgovor je i poenta. To što su društva u Libiji i Iraku takva kakva jesu je do njih. NIje mi poznato da je iko u skorije vreme bombardovao Mađarskiu, ali po demokratiji su tu negde sa nama.

Neka drustva nisu za demokratiju, tj bolje ili manje krvavo deluju u diktaturi. Recimo Irak gde se upalo zbog ispostavice se lazi o nuklearnoj pretnji.

 

2 minutes ago, Darko said:

Valjda postoji i Opcija C, nuklearni napad na ruske položaje u Ukrajini? Napad na samu Rusiju bi bio početak svetskog nuklearnog rata.

Po svoj prilici ce od vikenda sve oblasti Rusija prisvojiti nakon referenduma, pa mu dodje na isto.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Po svoj prilici ce od vikenda sve oblasti Rusija prisvojiti nakon referenduma, pa mu dodje na isto.

Oduzeta teritorija Ukrajine nije isto kao prava teritorija Rusije. Siguran sam ako Rusi iskoriste nuklearku u Ukrajini, da će se u najmanju ruku tako odgovoriti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DJ_Vasa said:

Da, postoji, mada mi se čini da se to i dalje izbegava. Da je jednostavno, mislim da bi NATO već odavno napao.

Da je zapad bio spreman da interveniše u Ukrajini, siguran sam da Putin ne bi ni napao. Uvideo je slabost i iskoristio situaciju. Mada i dalje nemam pojma kako Rusija može bilo šta da izvuče od ovoga, Rusija je na gubitku od početka invazije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Darko said:

Oduzeta teritorija Ukrajine nije isto kao prava teritorija Rusije. Siguran sam ako Rusi iskoriste nuklearku u Ukrajini, da će se u najmanju ruku tako odgovoriti. 

Mislim da su male do nikakve sanse da se baci nuklearka na Donbas kao eventualni odgovor, pogotovo nakon sto ga Rusija proglasi svojom teritorijom.

 

6 minutes ago, Darko said:

Da je zapad bio spreman da interveniše u Ukrajini, siguran sam da Putin ne bi ni napao. Uvideo je slabost i iskoristio situaciju. Mada i dalje nemam pojma kako Rusija može bilo šta da izvuče od ovoga, Rusija je na gubitku od početka invazije. 

Apsolutno.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne,tobi znacilo kraj rat,ali i milione mrtvi.

Samo da rasčistim, da li govoriš o:

(1) Nuklearnom napadu na Rusiju u slučaju ruskog nuklearnog napada na Ukrajinu?

(2) Konvecionalnom napadu na Rusiju u slučaju ruskog nuklearnog napada na Ukrajinu?

(3) Nuklearnom napadu na Rusiju sada?

(4) Konvecionalnom napadu na Rusiju sada?

 

Nije mi bilo jasno iz tvog upisa, hvala.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko said:

Samo da rasčistim, da li govoriš o:

(1) Nuklearnom napadu na Rusiju u slučaju ruskog nuklearnog napada na Ukrajinu?

(2) Konvecionalnom napadu na Rusiju u slučaju ruskog nuklearnog napada na Ukrajinu?

(3) Nuklearnom napadu na Rusiju sada?

(4) Konvecionalnom napadu na Rusiju sada?

 

Nije mi bilo jasno iz tvog upisa, hvala.

Bilo koji od ova 4 scenarija bi doveo do globalnog nuklearnog holokausta i unistenja svega od Ekvatora.

Kraj civilizacije koju poznajemo.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Bilo koji od ova 4 scenarija bi doveo do globalnog nuklearnog holokausta i unistenja svega od Ekvatora.

Kraj civilizacije koju poznajemo.

Da ne bude zabune, ne zagovaram nijednu od tih opcija - pogotovo ne opciju 3. Samo sam hteo da razumem na šta je Devil mislio. 

 

Ako Rusi odluče da nuklearkama biju po Ukrajincima, u najmanju ruku treba da očekuju nuklearke ili masovni vazdušni napad NATO-a na ruske položaje u Ukrajini.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je kako situacija na topiku prati situaciju na frontu u malom... :classic_biggrin:

 

Putin objavio mobilizaciju, nove ali neiskusne snage se automatski odazivaju i kreću da brljetaju po temi sa starim i prevazieđenim oruž.. argumentima iz doba CCCP i odmah popiju metak.

Sa druge strane, vraćaju se davno zarobljeni veterani na obe strane, razmenjeni u najnovijoj razmeni zarobljenika.

A u Moskvi, još jedan banovan :classic_ninja:

 

Ukratko, intenzivira se.

 

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klotzen said:

Rusofili po mrežama pizde zbog oslobađanja azovaca. Ne mogu da veruju šta je Putin dozvolio. Porušio im kulu od peska zvanu "ukrajinci nacisti" pa ne znaju više šta je realnost. Propade dobar odjek od mobilizacije. A najviše pizde što Rusi to nisu ni objavili nego saznaju o tome od Zelenskog uživo i sa Ukrajinskih medija 🙂

 

 

Kako to zasto je dozvolio? Pa da bi mogao da nastavi da prica pricu o denacifikaciji Ukrajine. Evo sad opet ima nekih neonacista koji ce se gotovo sigurno vratiti na front. Pa ih mozda opet uhvate, pa ih opet slikaju sa tetovazama, pa razmene i tako u krug. 

 

Dok obican narod strada... jer su se carevi igrali rata.

(ah bilo bi dobro da je kao i u stihu to u proslom vremenu). 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko je neko imao nedoumica oko ovog pitanja...

 

America will hit Russia's military with a devastating strike if Putin nukes Ukraine, says US general.

The possibility of Putin ordering a nuclear strike on Ukraine was very unlikely.

But the use of any strategic weapons of mass destruction would be met with a swift and severe reaction from America.

He [Putin] knows the US will have to respond if Russia uses nuclear weapons.
So, President Putin and those around him will be reluctant to draw the US into the conflict directly.

Warried, Moscow had already moved some of iets Kilo-class submarines from the Crimean peninsula to southern Russia over fears of them being struck by long range Ukrainian fire. The move comes as Putin faces the possible collapse of his so-called "special military operation" after a stunning Ukrainian counter-attack last week which saw Russian forces in the noord-west driven back over the Ukrainian border.

Edited by Jezebel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...