Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

13 minutes ago, ters said:

 

 

Je li to stvarno za angazman u Bosni? Cuo sam da ima ulica, ali sam mislio da je imenovanje cisto radi tjeranja inata... 

 

.

 

Sad precizno da kazem ne mogu, bilo je reci, ne verujem da ih je bilo mnogo..nema verovatno mnogo  ni u Ukrajini, tamo se svi nazivaju bataljonima,...Ramzanovih ima mnogo, to su organizovane jedinice, koliko znam oko  Kieva, i istok Marirupola...

 

Inace prakticno svi snimci sa ratista dolaze od njih, pomaganje civilima, nosenje dece,  Ramzan zna za marketing , za razliku od rusa...njih kao da zavrseno zabole uvo, mislim cak da je zabranjeno snimanje...j

 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Sad precizno da kazem ne mogu, bilo je reci, ne verujem da ih je bilo mnogo..nema verovatno mnogo  ni u Ukrajini, tamo se svi nazivaju bataljonima,...Ramzanovih ima mnogo, to su organizovane jedinice, koliko znam oko  Kieva, i istok Marirupola...

 

.

Ja to nikada nisam cuo - pominjani su mnogi, svakakva bagra se sjatila u Bosnu, ali na listi mudzahedina po zemljama Cecena - nema. 

 

Kroz odred „El mudžahedin“, prema pomenutom spisku, prošla su 1.774 vojnika. Većinu su činili domaći muslimanski vojnici, uglavnom iz Zenice, ali i iz drugih bosanskih gradova. Najveća pažnja posvećivana je islamskim dobrovoljcima koji su stizali iz tridesetak zemalja. Na tom spisku, ako smo dobro izbrojali, bila su imena oko 520 mudžahedina. Pored njihovih imena naznačena je i država iz koje su dolazili. Pored toga navedeno je još oko 170 ratnika, sa karakterističnim arapskim imenima, bez imena države iz koje su došli.

 

Najviše stranaca bilo je iz Saudijske Arabije, zemlje koja je, podržavajući bosanskohercegovačke muslimane, najviše bila umešana u ratnu dramu. Iza Saudijaca bili su dobrovoljci iz Jemena, zatim Egipta, Tunisa, Alžira, Maroka, Turske, Kuvajta, Sirije, Pakistana, Jordana, Libije, Francuske, Engleske, Libana, zemalja Severne Afrike, Ujedinjenih Arapskih Emirata, Katara, Palestine. Sa njima su bila i dvojica dobrovoljaca iz Srbije, iz Sjenice i Prištine. Iz Irana, Zambije, Indije, Džibutija, Sudana, Austrije, Makedonije, Hrvatske i Slovenije bio je po jedan dobrovoljac.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Ti koji su ratovali u Bosni su bili ceceni Dzohara Dudaeva, mislim da ima par ulica u Bosni...Ti isti ceceni ratuju u Ukrajini na strani Ukrajine u bataljonu Dzohara Dudaeva...

 

.

 

Bas ti isti?

 

Pa i ovi kadirovci su nekad bili dudajevci, ili je Ramzanu skroz izbrisana ruzna proslost. 

Link to comment
Share on other sites

 
.
 
Sad precizno da kazem ne mogu, bilo je reci, ne verujem da ih je bilo mnogo..nema verovatno mnogo  ni u Ukrajini, tamo se svi nazivaju bataljonima,...Ramzanovih ima mnogo, to su organizovane jedinice, koliko znam oko  Kieva, i istok Marirupola...
 
Inace prakticno svi snimci sa ratista dolaze od njih, pomaganje civilima, nosenje dece,  Ramzan zna za marketing , za razliku od rusa...njih kao da zavrseno zabole uvo, mislim cak da je zabranjeno snimanje...j
 
.
Gledah video u kome Azovci zapomažu za pomoć UA....jel ovaj Čečen sa svojima ide na njih ili se mimoilaze...?
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:
1 hour ago, AgroLaki said:
Bukvalno su omasili u oba svetska rata. 

Kako omašili? Da vidiš samo kako su oni dali doprinos u antifašističkoj borbi...pitaj ih ako ne veruješ. Da nije bilo njih, nikad SSSR i saveznici u Evropi ne bi pobedili Nemce i Talijane....itd .

Nisam upoznat sa tim opusom, verujem da su price gore nego nase da je SSSR spasen, jer Nemci nisu stigli da izvrse invaziju na vreme, posto su morali neplanirano u Yugoslaviju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

.

 

Ti koji su ratovali u Bosni su bili ceceni Dzohara Dudaeva, mislim da ima par ulica u Bosni...Ti isti ceceni ratuju u Ukrajini na strani Ukrajine u bataljonu Dzohara Dudaeva...

 

.

 

U kom gradu imaju ulice po njemu? Iskreno nisam nikad cuo za takvo nesto, a na google maps kad ukucam njegovo ime izbacuje mi lokacije po Turskoj, Latviji i Ukrajini. Vidim i na wiki da je bila ulica po njemu u Gorazdu ali izgleda da je to uklonjeno. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

Nisam upoznat sa tim opusom, verujem da su price gore nego nase da je SSSR spasen, jer Nemci nisu stigli da izvrse invaziju na vreme, posto su morali neplanirano u Yugoslaviju.

Zapravo Bugari imaju neki osnov za svoje priče, nakon što su se transferisali u pobjednički tabor njihova prva armija je učestvovala u oslobađanju Beograda i zauzimanju Beča, čak su neko vrijeme ostali u Beču kao okupacione snage.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

Inace prakticno svi snimci sa ratista dolaze od njih, pomaganje civilima, nosenje dece,  Ramzan zna za marketing , za razliku od rusa...njih kao da zavrseno zabole uvo, mislim cak da je zabranjeno snimanje...j

Bilo je na pocetnim stranama teme je neko napisao, valjda je ruskim vojnicima zabranjeno da koriste mobilne telefone od kad je neko od njih postavio snimak zlostavljanja civila negde, tako nesto. Zato ne mogu da koriste mape i ostalo sto je takođe pominjano na prethodnim stranama..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Bilo je na pocetnim stranama teme je neko napisao, valjda je ruskim vojnicima zabranjeno da koriste mobilne telefone od kad je neko od njih postavio snimak zlostavljanja civila negde, tako nesto. Zato ne mogu da koriste mape i ostalo sto je takođe pominjano na prethodnim stranama..

 

Videh ranije da neki koriste tablete verovatno bez sim modula. Papir i tablet. Snimak iz nekog sela koje liči ko da se desila neka bitka iz 40tih. Čak i trava ugljenisana. Valjda ce neko malog žutog ćelavog da smiri jer sad se već gubi i to jasno. Obraća se masi botova i lupeta. Tupi da brane donbas od genocida jeste vala tako sto tuče po celoj Ukrajini.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

.

 

Ti koji su ratovali u Bosni su bili ceceni Dzohara Dudaeva, mislim da ima par ulica u Bosni...Ti isti ceceni ratuju u Ukrajini na strani Ukrajine u bataljonu Dzohara Dudaeva...

 

.

Kad sam rekao ti isti Ceceni, mislio sam generalno na te cistace, koji  imaju mooda kad vojska prodje da upadaju medju civile i rade svakojaka zverstva, dal to bili ovi ili oni takvi su uvek hovna

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Četvrtina stanovništva Ukrajine napustila svoje domove, kaže poslednja procena UN-a:

 

 

 

EU će uvesti sankcije Kini bude li vojno pomagala Putinu, tvrdi Politiko pozivajući se na visoki izvor u EU:

 

Quote

 

"EU leaders have very reliable evidence that China is considering providing military aid to Russia. All the leaders are very aware of what’s going on," the senior EU official said on condition of anonymity as he was not authorized to speak publicly about confidential information.

He did not say what kind of assistance Moscow had requested.

"We are concerned about the fact that China is flirting with the Russians," he added. The EU will "impose trade barriers against China" should Beijing proceed with Russia's request, he said, as "this is the only language Beijing understands."

 


https://www.politico.eu/article/eu-has-very-reliable-evidence-china-is-considering-military-aid-for-russia/

Edited by erwin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Akiro said:

Neće oni ovime biti tako strašno pogođeni kako se neki u Smrdiji nadaju,  

 

Sve se slažem što pišeš, samo nemoj Smrdiji. Jeste jadna situacija i jesu ljudi sluđeni, ali evo trudimo se makar mi ovde malo da pišemo.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Sve se slažem što pišeš, samo nemoj Smrdiji. Jeste jadna situacija i jesu ljudi sluđeni, ali evo trudimo se makar mi ovde malo da pišemo.
Ja sam rodjen i živim u Srbiji i sticajem okolnosti ja sam Srbin. Ovi što su rodjeni, živeli i žive u Smrdiji su šta?....Smrdljivci valjda?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Beonegro said:

Zapravo Bugari imaju neki osnov za svoje priče, nakon što su se transferisali u pobjednički tabor njihova prva armija je učestvovala u oslobađanju Beograda i zauzimanju Beča, čak su neko vrijeme ostali u Beču kao okupacione snage.

Promenili stranu kad je vec sve bilo izvesno i bili kap u moru vojnika koji su terali Nemce sve do Berlina. Ko nije bio uz saveznike 1942. kad je pao Singapur, a Nemci bili pred Kavkazom i Aleksandrijom, ne racuna se u saveznike iskr.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ima i ukrajinskih bisera ne samo ruskih vidi se da su slican narod koji je ucio iste vojne skole. 

 

Elem Rusi razvalili neke kasarne bitne jedinice u ratu u Donbasu, pobili ne bas mali broj vojnika, prosto neshvatljivo da ta jedinica opusteno je u svojoj bazi a rat traje vec oho ho a Rusi su pokazali da umeju precizno da pogode i to ozbiljnim oruzijem (krstrace i balisticke rakete).

 

Sto se tice Putina, on deluje da menja plocu, plus sad pricaju da kontrolisu skoro ceo Donbas i Lugansk po meni deluje da ce to predstaviti kao uspeh, plus ako izboksuju da Ukrajina bude neutralna i to bi bilo to.

 

Pogotovo sto izgleda je krenula cistka pretorijanaca tako javlja Komersant sto znaci da Putin se ozbiljno zenta. Ne verujem da bi Komersant tek tako pisao netacne informacije.

 

Elem to je mozda i strah da bude ocenjen ko slab ako pristane da zaustavi rat, npr setimo se da su tvrdolinijsi poslali u penziju Hruscova zbog Kube, ocenili da je bio slab. Putinu tesko da se smesi penzija ako oponenti prevagnu, previse je opasan da bude u penziji.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Pletilja said:

...digla sam ruke od objasnjavanja istorijskog konteksta, to tamo kod nje tesko moze da prodje cak i kod kolega sa visokim obrazovanjem...

Pametni ljudi. Kakav istorijski kontekst. Čak i da postoji, to je tema za istoričare, a ostali ako se takvim stvarima bave, onda su budale. To ni političare koji ga koriste ne zanima, nego im je samo sredstvo. Verovatno treba da se bude velika budala da bi se neko naložio na "ispravljanje istorijskih nepravdi".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Potpuno suluda situacija da niko ne proba da zaustavi kretena zato sto se plase ww3 I nuklearki. To ce reci Putin drzi ceo svet kao taoce. Niko razuman naravno nije za ww3 I nuklearke, ali meni se cini da Rusiju treba denacifikovati I demilitarizovati. Ovo je nesto sto se ocekivalo od Irana.

To treba da bude upozorenje svetu a ovi u US pokusavaju da prave dil sa Iranom (Obama 2.0) I to uz pomoc Rusije.

Ko je tu lud?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Ko je tu lud?

Niko nije lud.

 

4 minutes ago, Angelia said:

Potpuno suluda situacija da niko ne proba da zaustavi kretena zato sto se plase ww3 I nuklearki.

Ma da,zeknemo ,,mi" neke  nuklearne projektile , zveknu ,,oni" i rešena stvar, prežive pacovi i bubašvabe i od civilizacije odvojena plemena u Amazonu.

Dobar plan , zar ne?

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Angelia said:

Potpuno suluda situacija da niko ne proba da zaustavi kretena zato sto se plase ww3 I nuklearki. To ce reci Putin drzi ceo svet kao taoce. Niko razuman naravno nije za ww3 I nuklearke, ali meni se cini da Rusiju treba denacifikovati I demilitarizovati. Ovo je nesto sto se ocekivalo od Irana.

To treba da bude upozorenje svetu a ovi u US pokusavaju da prave dil sa Iranom (Obama 2.0) I to uz pomoc Rusije.

Ko je tu lud?

 

Ne znam ko je sve lud, ali ima ih dosta. Ovo nije prva agresija na neku suverenu zemlju, jel tako?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...