Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 minute ago, sasa965 said:

Fenomenalna.

Imaju li nuklearno naoružanje?

Ne, ali imaju balans sile shodno uslovima. Ali me zanima poenta, slutim da je:

Rusija ima nuklearno oružje može da radi šta joj vođa poželi.
USA ima nuklearno oružje može da radi šta im izabrani predsednik poželi
Pakistan ima nuklearno oružje može da radi šta im duša poželi
Indija ima nuklearno oružje svet mora da se povinuje odlukama Indije

I tako redom, ko ima nuklearno oružje može mu se, a ti kmetu jedan ćuti i trpi?

To je real poltika? Moguće i da je tako, verovatno tu ne možemo mnogo da preduzmemo osim makar, ukoliko držimo do sebe da napišemo da nam se ne dopada.
A možemo i da se pokorimo ćutke, ili još gore da izaberemo jednu stranu koja je "neminovno u pravu jer ima nuklearno oružje", ali to nosi zasluženi prezir.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da je pre godinu dana neko predlozio da velike sile potpisu da nikada nece izvrsiti agresiju na neku suverenu zemlju, da li bi to potpisale Rusija i Usa? Naravno, nikada.

Zanimljivo bi bilo da se postavi spisak u zadnjih recimo pedesetak godina svih ataka na suverene drzave. A razlozi tako divni, humani. Ratovi protiv terorizma, hemijsko i biolosko oruzje, zastita ruskog stanovnistva, uterivanje demokratije...

Samo sto je necije krsenje medjunarodnog prava pozeljno i sto su neciji zlocini tako umiveni, ocesljani i spakovani da covek prosto pozeli da bude rokan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sasa965 said:

Baš

 

Evo ja gledam NATO Nuclear Sharing koncept i isti kaze da se pored 3 nuklearne sile NATO-a (USA, UK, Francuska) nuklearne bojeve glave nalaze jos u Belgiji, Njemackoj, Italiji, Holandiji i Turskoj. Poljske i Rumunije nigdje. Dakle ili izmisljas ti ili NATO laze.

 

U Poljskoj i Rumuniji postoji nesto drugo i to nesto nije nuklearno oruzje. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Mescini moj Urose da si pogodio sustinu.

I sad se nakupilo tih koji su pravu čudo jedno. Jedina muka što ne mogu istovremeno budu u pravu, e to nam je malčice problem, ali šta smeta - sve će to mila moja pokriti ruzmarin snegovi i pečurke 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

I sad se nakupilo tih koji su pravu čudo jedno. Jedina muka što ne mogu istovremeno budu u pravu, e to nam je malčice problem, ali šta smeta - sve će to mila moja pokriti ruzmarin snegovi i pečurke 🙂

Vidis da ce brat Si da udari na jesen po Tajvanu i da nas resi svih problema i dilema.

Bice pecurkica na sve strane.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Vidis da ce brat Si da udari na jesen po Tajvanu i da nas resi svih problema i dilema.

Bice pecurkica na sve strane.

I brat Si će da bude primoran, vidiš da je na vreme rekao da će da bude primoran. Kad zli zapad neće da se povuče on će morati da započne jedan rat za mir, i to rat koji će okončati sve ratove i doneti mir i prosperitet celoj planeti.
Kako će biti lepo, em Ukrajina denacifikovanovana em Tajvan kineski. I posle neko kaže da nema boga, ma idi...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

I brat Si će da bude primoran, vidiš da je na vreme rekao da će da bude primoran. Kad zli zapad neće da se povuče on će morati da započne jedan rat za mir, i to rat koji će okončati sve ratove i doneti mir i prosperitet celoj planeti.
Kako će biti lepo, em Ukrajina denacifikovanovana em Tajvan kineski. I posle neko kaže da nema boga, ma idi...

Kontam nesto da mi imamo bar jednu nukleraku koje bi to ultimativno kurcemje bilo.

Pa je za Vidovdan izvezemo, dubinsko pranje, poliranje pa je parkiramo kod onog tenka ispred Marakane. Pa jedne godine okrenemo ka Hrvatskoj, pa druge godine prema nekom drugom trenutnom neprijatelju pa onda opet prema Hrvatskoj…

  • Like 4
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Akiro said:

 

 

Pošto uz pomoć supruge pratim francuske vesti, već se kod njih vidi određen shift prioriteta. Dok je još do pre neki dan sadržaj od početka pa do pred sam kraj glavnih vesti bio fokusiran na Ukrajinu, sad kratki headline o Ukrajini a onda cene, inflacija, potrošačka korpa, gorivo, snimci i intervjui iz prodavnica i sa pumpi, pa tek onda Ukrajina i tek na kraju izbori.

 

 

Tek ce da se vidi koliko smo pukli posle izbora, za sada se jos neka fasada drzi.

Narativ se menja to se vidi, sad pocinju tekstovi napr o tome kako medju izbeglicama koji su navodno iz Ukrajine ustvari oko trecine i nije iz Ukrajine itd. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Pa niko nije lud.To je pogrešna premisa od samog početka.

.....

 Čini  se da je admilistracija loše odigrala ovu ruku pokera sa Rusima , oslabila Evropu a pokazala kako će igrati sa Kinom.

 

 

 

A da obratis paznju sta pisem, a ne da se svadjas sam sa sobom? 

ocigledno nisi razumeo pitanje ko je tu lud, to ti je iz onog lud zbunjenog.

45 minutes ago, Amigo said:

 

Od kada je Hezbolah drzava?

 

Nemam pojma, kako deluju mozda i jesu. Izrael nikad nije gadjao liban i Siriju, nego utvrdjenja Hezbolaha u istim.

A znas kako bi bilo prosto da Izrael ne gadja? Ociste Hezbolah, i zaustave gadjanje Izraela...i eto.

35 minutes ago, Brian Setzer said:

Ja biH samo da otkucam da mi je uvek interesantno da pročitam stavove i upise forumašica i forumaša koji žive na Zapadu (kao i onih koji ne žive u Srbiji), fala im i neka kuckaju što više, da nekako i mi ovde osetimo... "zapadno javno mnjenje".

Nismo mi zapadno javno mnjenje, mi smo samo deo istog

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

A da obratis paznju sta pisem, a ne da se svadjas sam sa sobom? 

Ako ste tako shvatili , izvinjavam se.

Svađa je eksplozivna komunikacija a eksplozije retko donose dobro.

Vaš upis sam iskoristio da proširim priču na Evropu a naročito neminovni sukob Kina Amerika.

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da ova prica da je Putin lud uopste ne doprinosi nicemu nego samo pravi dodatni problem.

Ne mislim na forumu, mi ionako ovde lupetamo sve i svasta.

U stvarnoj situaciji pravi se pritisak javnosti na politicare sta ti imas pregovarati sa ludakom? Posto je ludak to sto potpise da li ce se pridrzavati toga?

Svaki dan donosi nove smrti i nova razaranja i nadati se dvorakom prevratu u Kremlju na osnovu teorije da je Putin lud je promasena taktika koja samo produzava agoniju.

Ja licno mislim da nije lud. Paranoican je bio i pre, neuravnotezen nije ni pre ni sada.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

koja samo produzava agoniju

A to je užas za Ukrajinu  a i Evropu.

Zamisli da rat potraje i Rusi počnu da udaraju po zapadnom delu Ukrajine i još izbeglica dođe na granice.Ko bi mogao da ih vrati?

Dodaj na to još buljuk novih ekonomski izbeglica iz Afrike na leto ili jesen i dobiješ katastrofu.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Brian Setzer said:

Ja biH samo da otkucam da mi je uvek interesantno da pročitam stavove i upise forumašica i forumaša koji žive na Zapadu (kao i onih koji ne žive u Srbiji), fala im i neka kuckaju što više, da nekako i mi ovde osetimo... "zapadno javno mnjenje".

Sve ok, treba cuti sva mislenja. Meni je samo neverovatno da svi imaju isto ili izuzetno slicno misljenje. Znam da ce sad mnogo njih da skoci, ali se toliko prica o nekakvom razmenjivanju misljenja, demokratiji i postovanju sagovornika a deluje da ako njihovo misljenje odrazava i sliku zapada onda na zapadu vlada jednoumlje. Odnosno, misljenje je kreirano na osnovu onog sto mejnstrim mediji kazu, pa se svako drugacije misljenje kao npr misljenje Takera Karlsona uzima kao kompletna ludost. 

Ako se neko uvredio, ne bi trebalo, samo sam izjavio svoje vidjenje koje ne znaci uopste da je ispravno, niti je to neki zakon, naprotiv. 

Rusija je verujem jos gora, odnosno jos je veca koncentracije propagande, u to nema sumnje. Meni licno iz prizme ove nase nedodjije deluje da su ovde sve strane profiterske i zle, izuzev naravno jedino ostecenih, naroda Ukrajine. Ovo je sudar velikih sila i cista igra geopolitike. Verujem da je mnogima to smesno i zele da prikazu Putina kao bolesnika(sto mozda i jeste), to ne menja cinjenicu da i na drugoj strani imamo svetske kauboje od '45 koje terorisu ceo svet. Da ne nabrajamo sad sve te plemenite pokusaje demokratizacije, za razliku od ove denacifikacije. Najvise pate obicni ljudi na kraju krajeva, a ako se produzi ovo ludilo i mi cemo osetiti, verovatno ekonomski. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...