Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Znaci Ameri su govna jer vode radove za potlacene narode protiv zlih vladara, a Rusija je mirna koja otima teritorije susednim drzava...Biti Rusofil je cudo 🙂 sa tim da ti isti pomazu Asadu kojem je otac vladaoa vladace mu i neki sin posle njega, a na izborima je dobio mislim izmedju 90-95% glasova..koju je to drzavu Amerika napala da nije diktator vrsio represiju nad stanovnistvom.

 

Npr Zloba je ubijao, ratovao sa svima i mrzeo deo sopstvenog naroda itd...krao ih ali je zato bio dobar protiv zlih komsija...

 

 

Samo kad im je u interesu Ameri napadnu nekog a ne zato sto zemlja nije demokratija i ubija komsije, npr da je tako odavno bi rokali po zalivskim zemljama, pocev od Saudijske Arabije.

 

Jednostavno obe zemlje imaju svoje intereste tj interese elita.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Liska Manjina said:

Ovako smo i mi jeli govna na Kosovu pa je došlo otrežnjenje. Hteo Šešelj da iznajmnljuje škole Albancima, ali da nema Albanskog jezika. Umesto da smo ljudima ponudili bolje životne uslove, omogućili im da neguju svoj jezik i tradiciju, mi smo krenuli da ograničavamo autonomiju. I Albanci su u početku hteli status Republike, ali kad smo mi udarili kontru došli su na ideju o nezavisnosti.

 

Ne postoji niti promil šanse da Ukrajina vojno vrati Donbas i Luganjsk, da su pametni saslušali bi želje druge strane i pokušali pronaći kompromisno rešenje. 

 

 

Podsetio si me... 

 

2014 dok se rat jos nije razbuktao,  na Donbassu je bio Andrey Parubiy, predsednik parlamenta, u razgovoru s njim lokalni lideri su mu trazili da ostave status ruskog jezika u Donbassu i dozvole im regionalne izbore za guvernera.. 

Covek s neonacistickim ispadima i "titan misli" je odmahnuo rukom i rekao:

"Nista od toga, onda ce tenkovi resavati vasa pitanja"

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, brusli said:

Auh, kakva pljuvacina:

Uzgred za Staljina, iako je jedan od najvecih zlikovaca u istoriji, da nije bilo njega SSSR bi se raspao kao kula od karata kada su udarili nacisti (zajedno sa pola Evrope). Tako da je njegov doprinos pobedi nad nacizmom ubedljivo najveci od svih saveznika.

 

Iako je ovo nevidjena glupost, cuj bez Staljina bi SSSR pao kao kula od karata. Majko moja sta ce covjek ovdje procitati. Valjda je logicnije da onog monstruma nije bilo (Staljina) daleko manja bi cijena bila Hitlerovog napada. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, brusli said:

Uzgred za Staljina, iako je jedan od najvecih zlikovaca u istoriji, da nije bilo njega SSSR bi se raspao kao kula od karata kada su udarili nacisti (zajedno sa pola Evrope). Tako da je njegov doprinos pobedi nad nacizmom ubedljivo najveci od svih saveznika.

 

Da, da, to po njegovoj propagandi, a ono što je stvarno bilo je da su za tih nekoliko godina USA ulupale skoro 600 milijardi danasnjih dolara u to divljanje komunista - socijalista, od čega oko 120 milijardi SSSSR-u

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease

 

Niko ne kaže da Rusi tada nisu najvise od svih izginuli, ali pa ni ta propaganda da su oni tu najvise doprineli nije tacna.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Da, da, to po njegovoj propagandi, a ono što je stvarno bilo je da su za tih nekoliko godina USA ulupale skoro 600 milijardi danasnjih dolara u to divljanje komunista - socijalista, od čega oko 120 milijardi SSSSR-u

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease

 

Niko ne kaže da Rusi tada nisu najvise od svih izginuli, ali pa ni ta propaganda da su oni tu najvise doprineli nije tacna.

 

Da nisu zaustavili Nemce pred Moskvom i naterali ih na povlacanje i da nisu unistili sestu armiju u Staljingradu dzabe im ogromna americka vojna pomoc kad bi vec bili porazeni, 1941 je bila kljucna, pa onda 1942 ali tad Nemci vise nisu bili sila ko 1941. Bitan uticaj LL krece od 1943 pa do 1945.

 

Ovo ne abolira Staljina za bustovanje Hitlera u nadi da ce Hitler da ratuje sa Britancima i Amerima, npr ogroman deo nafte koju su Nemci potrosili 1941 je bio poreklom iz SSSR jer je to bila njegova benzinska pumpa od 1939 do 1941.

 

Sa druge strane da nije bilo manijaka Staljina pitanje da li bi se industrijalizovali za deset godina i imali sta da trose dok ne zaustave Nemce niti bi imali sta da prebace kod Urala od fabrika.

 

Zanimljivo da su Nemci (pre Hitlera) ocekivali bas to, prebacivanje ili izgradnju fabrika pre svega kod Urala zato su imali i projekat Ural bombardera koji je Gerning lepo ukinuo kad su ga nacisti postavili za ministra avijacije. 

 

 

 

 

 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MeanMachine said:

 

Da nisu zaustavili Nemce pred Moskvom i naterali ih na povlacanje i da nisu unistili sestu armiju u Staljingradu dzabe im ogromna americka vojna pomoc kad bi vec bili porazeni, 1941 je bila kljucna, pa onda 1942 ali tad Nemci vise nisu bili sila ko 1941.

 

 

 

 

 

Dobro poznajes situaciju ali previdio si jednu cinjenicu. Nijemci ne bi dosli tu gdje su dosli da im nije Staljin pomogao. Pored toga sto je bio krvolok bio je i kompltan idiot. U rat je usao sa unistenim komandnim kadrom. Mozes misliti pred sam rat pobiti 70% komandnog kadra i povuci vojsku 500 km od granice. Ovo nisam isisao iz prsta. Citao sam davno memoare od Zukova. Sve kljucne bitke je upravo on dobio (inace je bio u nemilosti monstruma do rata).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Olaf Scholz has appeared to rule out any prospect of Nato membership for Ukraine after talks with Vladimir Putin.

“The fact is that all involved know that Nato membership for Ukraine is not on the agenda,” the German chancellor said, in the clearest comments yet by a Western leader on the question.

“Everyone must step back a bit here and be clear that we can’t have a military conflict over a question that is not on the agenda."

Although Mr Scholz stopped short of Russian demands for a formal commitment Ukraine will never join Nato, his comments will be greeted with dismay in Kyiv.

https://www.telegraph.co.uk/world-news/2022/02/15/russia-ukraine-crisis-putin-nato-boris-johnson-invasion-news/

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Staljina, Nemacka se u WW1 borila sa Carskom Rusijom levom rukom, sa 20 % snaga i unistili su Carevinu.

Na Staljina su poslali creme de la creme najbolje obucene i naoruzane armije toga vremena u vrhuncu borbene spremnosti.

Kombinovane snage Francuske i VB su rasturuli za 20 dana, da ni dugmici nisu ostali.

80 % gubitaka Vermahta je bilo na istocnom frontu, najvece bitke su bile na IF itd...

Treba biti bas Zapadna podguzna muva i ovo ne prihvatiti.

 

Edited by brusli
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, brusli said:

Sto se tice Staljina, Nemacka se u WW1 borila sa Carskom Rusijom levom rukom, sa 20 % snaga i unistili su Carevinu.

Na Staljina su poslali creme de la creme najbolje obucene i naoruzane armije toga vremena u vrhuncu borbene spremnosti.

Kombinovane snage Francuske i VB su rasturuli za 20 dana, da ni dugmici nisu ostali.

80 % gubitaka Vermahta je bilo na istocnom frontu, najvece bitke su bile na IF itd...

Treba biti bas Zapadna podguzna muva i ovo ne prihvatiti.

 

Samo ne treba zaboraviti da su Nemci Carsku Rusiju srušili sa unutrašnjim saveznikom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MeanMachine said:

 

 

Samo kad im je u interesu Ameri napadnu nekog a ne zato sto zemlja nije demokratija i ubija komsije, npr da je tako odavno bi rokali po zalivskim zemljama, pocev od Saudijske Arabije.

 

Jednostavno obe zemlje imaju svoje intereste tj interese elita.

 

Sto su napali Jemen, pa SA pomaze zvanicnu vlast u borbi sa Hutima koje inace finansira Iran inace bi bili pregazeni odavno.

 

Mislim da se napad nece desiti jer jednostavno Rusi nemaju muda, nece to bas ni Poljaci dozvoliti a i Ukrajna se nece tako lako dati i ako misle ljudi da ce tobiti neki blickrig. Zna Putko kad ga provale da nisu bas neka sila da ce propasti ko muda kroz pocepane gace.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, brusli said:

Sto se tice Staljina, Nemacka se u WW1 borila sa Carskom Rusijom levom rukom, sa 20 % snaga i unistili su Carevinu.

Na Staljina su poslali creme de la creme najbolje obucene i naoruzane armije toga vremena u vrhuncu borbene spremnosti.

Kombinovane snage Francuske i VB su rasturuli za 20 dana, da ni dugmici nisu ostali.

80 % gubitaka Vermahta je bilo na istocnom frontu, najvece bitke su bile na IF itd...

Pa to niko ne osporava samo po toj filozofiji moze da se vraca jos nazad pa da se tvrdi kako se Hitler ne bi ni pojavio da nije bilo komunjara i komunjizma sto su ga sirili i finansirali komunjisti iz Rusije. To jest dok nisu proterali kroz bulju pare koje su ukrali od carevine, a posle su se malo primirili. More da im nije nafte jeli bi gloginje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Mislim da se napad nece desiti jer jednostavno Rusi nemaju muda, 

 

Koja je samo ovo analiza, kao da se radi o tuci u kafani :lol_2:

Bil ti volio da imaju muda pa da se zarati, Rusija protiv NATO?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

 

Bil ti volio da imaju muda pa da se zarati, Rusija protiv NATO?

Ali da nose maske, drže distancu i redovno peru ruke. I Covid potvrde prilikom prelaska granica. U kantinama da nose maske dok ne konzumiraju pasulj

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Sto su napali Jemen, pa SA pomaze zvanicnu vlast u borbi sa Hutima koje inace finansira Iran inace bi bili pregazeni odavno.

 

Mislim da se napad nece desiti jer jednostavno Rusi nemaju muda, nece to bas ni Poljaci dozvoliti a i Ukrajna se nece tako lako dati i ako misle ljudi da ce tobiti neki blickrig. Zna Putko kad ga provale da nisu bas neka sila da ce propasti ko muda kroz pocepane gace.

 

 

Informisi se pre nego sto nesto ovako ozbiljno napises.

 

Koja crna zvanicna vlast pa Hadiji je na izborima osvojio 100% glasova oko 7 miliona glasova u zemlji koja ima skoro 30miliona stanovnika. Kad neko osvoji skoro 100% glasova odmah ti je jasno koliko su to bili demokratski izbori a pogotovo kad vidis koliko je navodno glasaca glasalo na izborima.

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Cu upadnem ovde kao padobranac, ali mislim da od rata nema nista. Ne zapocinje se rat tako sto izlozis svu mogucu silu na izvolte neprijateljskim satelitima i tako zaludan cekas mesec dana da dodje neki datum. Ovo su ciste psiholoske igrice i dizanje pritiska ekipi u Kijevu. Tol'ko od mene, hvala na paznji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je obaveštajni podatak bio tačan za sutrašnji dan onda do napada sigurno neće doći tog dana jer bi time namesito "penal" zapadu da je bio u pravu. Ako je uopšte planirao napad naravno da će ga pomeriti. Ali realno napada ako bude biće ga tokom februara.

 

Neko je pitao zašto nam ne objave taj obaveštajni podatak i mislih se da odgovorim ali zaboravih. Pa to ni jedna obaveštajna služba nikad neće objaviti jer na taj način druga strana može odma da proceni gde im cure informacije. Taj podatak verovatno zna Zelenski i njegov blizak krug i to je to. Što manje ljudi zna, to je sigurniji izvor.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Amigo said:

 

Koja je samo ovo analiza, kao da se radi o tuci u kafani :lol_2:

Bil ti volio da imaju muda pa da se zarati, Rusija protiv NATO?

Pa cekaju Ruse na penal, napadacki ratovi su im slabi i nemaju novca za to. Naravno da ne zelim i da se nece desiti jer je to kraj Putina koji je u teskom polozaju jer ce ispasti jajara ili glup. Verovatno ce pribati uci samo u ove dve "drzave" nove koje su oteli.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Cu upadnem ovde kao padobranac, ali mislim da od rata nema nista. Ne zapocinje se rat tako sto izlozis svu mogucu silu na izvolte neprijateljskim satelitima i tako zaludan cekas mesec dana da dodje neki datum. Ovo su ciste psiholoske igrice i dizanje pritiska ekipi u Kijevu. Tol'ko od mene, hvala na paznji.

 

Slazem se, i ja mislim da se nista nece desiti. Tresla se gora...

 

Samo, ja sam malo dublje zagazio u teorije zavera, i mislim da je prica naduvana od strane medija u svrhu distrakcije. Samo od cega li, dal' od inflacije, meteorskog rasta cena goriva/hrane/svega...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Slazem se, i ja mislim da se nista nece desiti. Tresla se gora...

 

Samo, ja sam malo dublje zagazio u teorije zavera, i mislim da je prica naduvana od strane medija u svrhu distrakcije. Samo od cega li, dal' od inflacije, meteorskog rasta cena goriva/hrane/svega...

A mozda je Putin kupovao akcije...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da su ti obavjestajni podaci bili u smislu nedvosmislena komunikacija izmedju visokih oficira o planiranju napada na Ukrajinu. Razlog za neobjavljivanje moze biti i to  sto kazes ali i obavjestajna igra USA da unese nepovjerenje medju kadrove ruske vojske.

Vezano za Zelenskog, po jednom clanku, nije dobio te podatke koje je trazio. Sad nastancano je milion clanaka..ja ga *ebem ko sve moze upratiti. 

20 minutes ago, Klotzen said:

Ako je obaveštajni podatak bio tačan za sutrašnji dan onda do napada sigurno neće doći tog dana jer bi time namesito "penal" zapadu da je bio u pravu. Ako je uopšte planirao napad naravno da će ga pomeriti. Ali realno napada ako bude biće ga tokom februara.

 

Neko je pitao zašto nam ne objave taj obaveštajni podatak i mislih se da odgovorim ali zaboravih. Pa to ni jedna obaveštajna služba nikad neće objaviti jer na taj način druga strana može odma da proceni gde im cure informacije. Taj podatak verovatno zna Zelenski i njegov blizak krug i to je to. Što manje ljudi zna, to je sigurniji izvor.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...