Jump to content

Kup Radivoja Koraća


Del Piero

Recommended Posts

Nesportske ko vrata i Andjusica i Lesora i za Bentila. Samo je Bentilu sudjeno.

Moze hladne glave da se diskutuje o sudjenju, ono sto je meni bilo problematicno su olako dosudjene dve tehnicke Ivanovicu, faul na kucanju Petruseva, faul Markovica sa ledja koji sudi Nikolic sa druge strane naknadno, obicna licna Andjusica kada je izgubio loptu pa povukao Nedovica za ruku,  faul u napada Kampacu na flop Andjusica, Mitrovicev 2+1 na Lesoru kad ga je odneo ramenom..

Nekako sam ipak stekao utisak na kraju da sudije nisu navlacile toliko koliko su jednostavno nedorasle.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

 

 

 

 

Meni je onaj nesportski Bentila cist ko suza. Klasican seljacki faul. Ta druga dva faula nisam vidio posto sam negdje krajem trece ugasio stream. Ako imas kakav snimak bio bih ti zahvalan. 

ugasio si stream ali nema veze, bitno je da samouvereno izneses svoju ocenu sudjenja bez obzira sto nisi gledano tekmu

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SunZero said:

ugasio si stream ali nema veze, bitno je da samouvereno izneses svoju ocenu sudjenja bez obzira sto nisi gledano tekmu

 

U onome sto sam pogledao, sa apsolutnom sigurnoscu mogu reci da sudije nisu ni na koji nacin utjecale na rezultat. Bilo dok je Partizan vodio, bilo dok je Zvezda vodila. Gresaka jeste bilo al greske na kraju nisu odredile pobjednika nit je bilo nekakve oruzane pljacke u bilo kom trenutku. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Valensija said:

Nema dalje…

da objasnim strucno: nema faula dok ne doneses sudiji na uvid svoju desnu ruku u levoj jer zoc je ime

I posle ovoga iskljuciti ivanovica na pocetku utakmice kao da je neki jebivetar iz donjeg doma kls

jbg, zoc je ime

Edited by SunZero
  • Like 6
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče tvrdnje da su igrači Partizana brzo napunjeni faulovima, prevashodno Exum i Ledej, nije mi bilo teško da vratim snimak i pogledam ponovo situacije. Ko može neka vrati, ko ne može neka gleda snimak.

 

Exum:

1. Minut 4. - Faul nad Dobrićem, seče napad nakon ispadanja odbrane.

2. Minut 5. - Faul nad Vildozom blag kontakt rukama sa leđa pošto mu je Vildoza pobegao (jedini možda sporan).

3. Minut 17. - Faul nad Kampacom kači ga rukom po licu.

4. Minut 28. - Faul u napadu nad Nedovićem kada gubi korak i proklizava u Nedovića

 

Ledej:

1. Minut 5. - Faul nad Bentilom nakon što ovaj hvata ofanzivni skok uleće telom u njega.

2. Minut 22. - Faul nad Kampacom telom na ulazu pod koš.

3. Minut 22. - Faul nad Kampacom sa parketa dok leži kači ga po nogama pri ulazu pod koš.

4. Minut 27. - Faul nad Petruševim držanje ruke ispod miške nakon skoka.

5. Minut 39. - Faul nad Bentilom po rukama pri ulazu pod koš.

 

Dakle jedini koji je možda sporan (Mislim da kontakt nije za faul ali sam viđao da to sudije sviraju po inerciji) je drugi faul Exuma.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Ne znam šta palamudite, nesportske ko kuća i od Anđušića i od akademskog građanina Lessorta. Zašto to nisu svirale sudije ostaje misterija.

Ajde za Lesorovu i da shvatim, svima se zavrsavala utakmica, od nas koji gledamo do igraca i sudija. Ali nedosudjivanje nesportske Andjusicu jos posle satro gledanja snimka je prvorazredni bezobrazluk. Bentilu zasluzeno svirana nesportska

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SunZero said:

da objasnim strucno: nema faula dok ne doneses sudiji na uvid svoju desnu ruku u levoj jer zoc je ime

I posle ovoga iskljuciti ivanovica na pocetku utakmice kao da je neki jebivetar iz donjeg doma kls

jbg, zoc je ime

 

Samo da dodam da je posle ove situacije Lazarevic napravio bodicek na Panteru na nekih 8 metara i prekinuo kontru gde je uletelo 98% njihove klupe da trazi tri bacanja ali sto kazes ime bre, brend, svetli u mraku, ej 9 El titula... niko samo nije to dojavio spanskom celafutu na nasoj klupi on mislio covek igra protiv Struje Lukajica pa pobedio. 

  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, bekrinjo said:

Na kraju utakmice pozdravljaju se treneri, Karaičić (pomoćni KKP a radio je i u CZ) se burno raspravljao sa Nenadom Jakovljevićem (pomoćni CZ, sa naočarama) pa je došlo i do odgurivanja...

 

Karaicica ne bih na slavu pustio da mi dodje. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Shikamaru said:

Ušli, hvala za brigu 

Jeste li se fino proveli 😂😂😂

10 hours ago, Cooper said:

Stručno je da je Bentil udario po ruci Lesora iznad lakta, nije išao na loptu.

 

Anđušič je imao, kako se zove, košarkaški potez ka lopti kad je napravio faul.

 

I za Lesora je nebitno. 

 

Košarkaški, veli potez ka lopti, je li relno ovo?

Čoek ga sa zemlje faulira sa nikakvom šansom da dohvati loptu i još ga po noga sapleo rukama.

Za Lesora, veli nebitno, moga ga je zgazit, sve oenalima u glavu, jer je pred kraj meča, a već bilo odlučeno je li?

 

Vidim, niko od partizana da prokomentariš e nesudjeni faul Smailagića na Petruševu i isključenje Ivanovića, to je ok jel te.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, BojanaCZV said:

 

Meni je iskreno bilo sumnjiv onaj krug oko faulova nad Petrusevim i tehnicke za Ivanovica.

 

Ali sa druge strane, jako mi je sumnjiv broj licnih greskaka za Lideja i Egzuma.

 

Sve u svemu, jako lose sudjenje i nedorasle sudije.

 

 

Ovo je taj sumnjiv momenat pa ide isključenje Ivanovića. 

Inače ovo je mnogo više nesportska nego ona Bentila (sklonio Petruševu desnu ruku)

spacer.png

 

 

Quote

Ali sa druge strane, jako mi je sumnjiv broj licnih greskaka za Lideja i Egzuma.

U momentu kada Lesor kreće da nasrće na Vildozu, sa klupe se otima Lidej da i on nekog odalami. Nije dobio tehničku za to kao ni Lesor za nasrtanje , niti nesportsku za faul nad Kampacom

Edited by Gojko
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, SunZero said:

ugasio si stream ali nema veze, bitno je da samouvereno izneses svoju ocenu sudjenja bez obzira sto nisi gledano tekmu

 

Evo ja nisam isključila stream ni u jednom trenutku i stojim iza toga da sudije nisu tendenciozno sudile, sa ciljem da bilo koga pokradu. To što nisu dorasli suđenju utakmice ovakvog intenziteta, doduše nekošarkaškog, ne znači da su došli s namerom da vrše oružanu pljačku (kako ste tvrdili na KKCZ live temi dok niste okrenuli rezultat) i skroz je druga tema.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Evo ja nisam isključila stream ni u jednom trenutku i stojim iza toga da sudije nisu tendenciozno sudile, sa ciljem da bilo koga pokradu. To što nisu dorasli suđenju utakmice ovakvog intenziteta, doduše nekošarkaškog, ne znači da su došli s namerom da vrše oružanu pljačku (kako ste tvrdili na KKCZ live temi dok niste okrenuli rezultat) i skroz je druga tema.

 

Upravo u ovome je odgovor na tvoje nedoumice.

 

Hajde ovako da pokusam da ti objasnim - u tom trenutku kada se ispaljuju izjave poput "oruzane pljacke" imas sledece okolnosti:

- Frustriranost zbog loseg pocetka utakmice svog tima, kada nista nece da udje, a sa druge strane Ledej i ekipa sipaju - automatski utice na rasudjivanje pojedinaca.

- Situacija u kojoj nije dosudjen cist faul nad Petrusevim koji dalje rezultuje skandaloznim iskljucenjem Duska (nemoj reci da je opravdano) te umesto +2 poena na svom kontu imas silna bacanja na drugoj strani i jos veci minus. 

- U tom trenutku, niko ne zna sta ce biti dalje, ali u ovoj situaciji ne mozes da ocekujes da ce biti bolje ili drugacije, da ce se nesto kompenzovati.

- Na to se nadovezuju i neke druge odluke sudija... 

 

Kad to sve uzmes u obzir, ocekivano je da neko izjavi tako nesto. 


Ja ne mislim da je bilo tendencioznog sudjenja sa namerom, vec cisto neznanje, nesenzibilitet sudije, i neki ego-trip. Neko ce to nazvati "oruzana pljacka", ja cu to nazvati "useravanje utakmice od strane sudije". 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Upravo u ovome je odgovor na tvoje nedoumice.

 

Hajde ovako da pokusam da ti objasnim - u tom trenutku kada se ispaljuju izjave poput "oruzane pljacke" imas sledece okolnosti:

- Frustriranost zbog loseg pocetka utakmice svog tima, kada nista nece da udje, a sa druge strane Ledej i ekipa sipaju - automatski utice na rasudjivanje pojedinaca.

- Situacija u kojoj nije dosudjen cist faul nad Petrusevim koji dalje rezultuje skandaloznim iskljucenjem Duska (nemoj reci da je opravdano) te umesto +2 poena na svom kontu imas silna bacanja na drugoj strani i jos veci minus. 

- U tom trenutku, niko ne zna sta ce biti dalje, ali u ovoj situaciji ne mozes da ocekujes da ce biti bolje ili drugacije, da ce se nesto kompenzovati.

- Na to se nadovezuju i neke druge odluke sudija... 

 

Kad to sve uzmes u obzir, ocekivano je da neko izjavi tako nesto. 


Ja ne mislim da je bilo tendencioznog sudjenja sa namerom, vec cisto neznanje, nesenzibilitet sudije, i neki ego-trip. Neko ce to nazvati "oruzana pljacka", ja cu to nazvati "useravanje utakmice od strane sudije". 

 

 

 

Bold 1: Izvini, ali to što ekipa loše počne i gubi ne znači da mi ostali ovde treba da čitamo razne bljuvotine i ružna obraćanja, bilo da su upućena sudijama, protivniku ili drugim forumašima. Ja apsolutno razumem sve ovo što si ti ispisao ali to ne znači da i opravdavam. Live tema je sinoć bila jedva čitljiva zbog takvih stvari. Kao što je jedan kolega forumaš napisao na PDF-u za žalbe i sugestije, razumemo žar borbe, ali minimum ljudskosti, kulture i civilizovanosti mora da postoji.

 

Bold 2: U ovome i jeste problem, zato što "oružana pljačka" jednostavno nije činjenički istinita. Ljudi moraju naučiti da se, koliko je moguće, otklone od navijački obojene pozicije i pruže i drugima neki benefit of the doubt. Sve je na ovom svetu subjektivno i nikad ne možemo biti potpuno objektivni, ali nas to ne sprečava da ipak pokušavamo.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DameTime said:

 

Bold 1: Izvini, ali to što ekipa loše počne i gubi ne znači da mi ostali ovde treba da čitamo razne bljuvotine i ružna obraćanja, bilo da su upućena sudijama, protivniku ili drugim forumašima. Ja apsolutno razumem sve ovo što si ti ispisao ali to ne znači da i opravdavam. Live tema je sinoć bila jedva čitljiva zbog takvih stvari. Kao što je jedan kolega forumaš napisao na PDF-u za žalbe i sugestije, razumemo žar borbe, ali minimum ljudskosti, kulture i civilizovanosti mora da postoji.

 

Bold 2: U ovome i jeste problem, zato što "oružana pljačka" jednostavno nije činjenički istinita. Ljudi moraju naučiti da se, koliko je moguće, otklone od navijački obojene pozicije i pruže i drugima neki benefit of the doubt. Sve je na ovom svetu subjektivno i nikad ne možemo biti potpuno objektivni, ali nas to ne sprečava da ipak pokušavamo.

Meni generalno nije jasno da ljudi izbacuju frustracije na live temama. Tu mislim na sve live teme koje se otvore na forumu.
Svrha jeste da se pokomentariše potez na utakmici i možda na poluvremenu da se nešto analizira, ali prosto mi nije jasno da ljudi izbacuju frustracije. 

Što se tiče samog derbija na kupu mislim da smo već ispisali šta smo imali. I jedni i drugi. Mislim da nije bilo tendenciozno suđenje ni na jednu ni na drugu stranu, tj. i da je bilo, kompenzovano je. Međutim, i dalje smatram da je suđenje bilo loše.   

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pacino said:

Što se tiče samog derbija na kupu mislim da smo već ispisali šta smo imali. I jedni i drugi. Mislim da nije bilo tendenciozno suđenje ni na jednu ni na drugu stranu, tj. i da je bilo, kompenzovano je. Međutim, i dalje smatram da je suđenje bilo loše.   

 

I ja se slažem da je suđenje bilo loše, ali iz prostog razloga što su sudije izgubile kontrolu nad utakmicom otprilike u 10. minutu. Onda su krenuli sa taktikom kompenzacije i kola su otišla nizbrdo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...