Jump to content

Kup Radivoja Koraća


Del Piero

Recommended Posts

Volim Nis, ali odavno je vreme da se kup vrati u neku vecu halu, a zasto da ne i u Arenu. 

U vreme kada veciti pune Arene svake nedelje, mi igramo derbi u maloj hali. 

Pa i taj Hercegovac iz Gajdobre i Cacak94, bio bi im uzitak da igraju u Areni. Ti igraci mozda nikada to ne dozive... 

 

 

 

 

@Don Dusko @uvrnuto da prebacite komentare iz KLS teme, ja sam greskom tamo zapoceo pricu o Kupu? Hvala. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se. Sve se vec igra u Beogradu, samo fali jos kup. Prebacivanje u Arenu bi bilo zarad dobijanja jednog spektakla u vidu derbija, a samih derbija u Areni vec ima dovoljno u sezoni. Na ostalim ne vecitim utakmicama poseta bi bila jako mala i to bi izgledalo bas bedno u dvorani od 20k ljudi.

Ja sam za to da se malo da i ostalim gradovima, ali realno infrastruktura nam je ocajna. Ne znam sad da li je Jezero veca hala od Caira, za kup 2013. su se i dodavale montazne tribine iza koseva, medjutim Cair je puno modernija dvorana od ove nase i jasno mi je zasto ima prednost. Moglo bi npr. u Novom Sadu da se igra. To je prebaceno jedne godine kada nije bilo gledalaca i onda se vratilo u Nis.

Edited by Del Piero
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kapiram logiku ali to bi po mom mišljenju bio totalni promašaj, u Beogradu se svake nedelje dešava košarkaški spektakl i imaćemo potencijalno 10+ derbija u Areni, valjda kao zemlja košarke treba istu da promovišemo i van prestonice 

Što se ovih manjih ekipa tiče, okej ima to smisla ali njima utakmice sa večitima su same po sebi za pamćenje gde god se igrale a nešto ne verujem da bi Arena i trećinu bila puna za te utakmice (sad zamisli da ne igraju sa blizancima) 

 

Ono što je tužno je da u istoj toj zemlji košarke ne postoji hala van Beograda u kojoj je moguće organizovati derbi, a da se ne zove Čair ili Spens (a Novi Sad ne želi da bude domaćin završnog turnira Kupa Radivoja Koraća)

Link to comment
Share on other sites

A sta ce nama uopste hale van BG, kada drzava niti daje novac za KK iz Nisa, KG, NS, Subotice i ostalih vecih gradova niti se pravi kampanja da ljudi dodju i podrze te klubove, a ne da dolaze samo kad igraju KKP i KKCZ i ponasaju se kao da gledaju mec Srbija - Belgija (sa tim sto je Belgija u ovom primeru klub iz njihovog grada :ajme:).

 

To kao sad kad grade stadione u Loznici i Leskovcu da bi Cukaricki iz Beograd igrao mec ECL i to protiv Olympiacosa i onda dodju delije i navijaju za goste. :classic_unsure:

 

I ovaj kup je vec godinama samo relikvija nekadasnje mnogo bolje proslosti, kada je u KG Radnicki pred punim tribinama svojih navijaca zeleo da prodje u finale protiv KKP/KKCZ ili kada su u polufinalu igrali Hemofarm i FMP koji su imali i pravili ozbiljne igrace.

 

Sada kup ovako izgleda: KKCZ - treceligas u kojem igraju momci sa basketa, filijala KKCZ - Borac sa tri jeftina stranca i 5-6 domacih proseka, Biznis Miska Raznatovica - Vojvodina SNS, KKP - prvoligas u kojem igraju amateri. Onda slede spektakli: KKCZ - filijala KKCZ i Miskov klub - KKP ili evroligaski susret titana i KK Misko koji ih ceka u finalu.

 

Ono sto je najbolje je da ni navijace KKP i KKCZ zapravo nista od ovoga ne interesuje osim kada igraju jedni protiv drugih, drugim recima, dolazi se zbog spektakla i vredjanja druge strane, a ne zbog kosarke (doduse, tesko da mec sa KLS igracinama moze da se podvede pod isti sport kao nek mec u EC ili EL).

Link to comment
Share on other sites

To kao da se zalis da neko pise - "SNS jos jednom pokrao izbore". Svaki put kada neko napise da "narod zeli Vucica" legitimno je da neko odgovori kako je taj Vucic na vlasti evo sad ce 15 godina.

 

Isto tako svaki put kada neko napise da u zemlji sa amaterskim klubovima nedostaje hala legitimno je i da se odgovori da je prica o izgradnji hala besmislica.

 

Pa ne idem ja ovde i pisem to sto pisem jer je proslo jubilarnih 10 ili 5 dana od poslednjeg posta slicne sadrzine, pa hajde opet. Samo odgovaram na postove ljudi sa kojima se ne slazem, kao sto bi neko drugi odgovarao na post "najveca mana ove vlasti je sto nije izgradila dovoljno puteva".

Link to comment
Share on other sites

Po priči od pre par godina, ne žele da plaćaju štetu koju navijači naprave u i oko Spensa

Zato i jesu pristali kad je bila korona jer se igralo pred praznim tribinama 

Edited by Shikamaru
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Del Piero nije to samo da bi gledali jos jedan derbi u Areni. 

 

Prvo, to bi bio jedan derbi gde bi jedin put u sezoni bilo "pola-pola" hala. Ja to zelim da gledam. Naravno, uz uslov da nema baklji ili neceg jos goreg. 

 

Drugo, kao sto sam rekao, to bi bila prilika da i ovi ne-ABA-ligasi zaigraju u nasoj najvecoj hali. Kad ce ti igraci igrati tu ako ne na kupu? Kako se u premijer ligi FA cup (pa cak i polufinale, i FA Community Shield i mnogi drugi finalni dogadjaji cak i polu-amaterskog fudbala) uvek igra na nacionalnom stadionu?

 

A trece, pa nije Nis jedini grad u Srbiji gde moze da se igra KRK ako vec nije Beograd. Igralo se u Spensu (Novi Sad), Jezeru (Kragujevac), Milenijumu (Vrsac)... od poslednjih 10 turnira, 8 je odigrano u Cairu. 

 

 

I ako je vec tako da mislite da bi, a verovatno i bi, Arena bila prazna za polufinalne parove - pa neka bude slobodan ulaz prva dva dana! Pogotovo sto pada za Sretenje, neko bi odveo klince, majku, baku, deku i na te utakmice. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zaboravio sam popodne, ali da ne bude da sam i u potpunosti propustio priliku da pljunem po savezu:

 

Legende su jutros u 12 na društvenim mrežama najavili da od 13h kreće prodaja karata, a naravno u 14h su sve karte bile rasprodate zato što ceo donji prsten i dobar deo gornjeg ide sponzorima i glavama bliskim savezu. Ali ne valja pomerati kup iz grada koji nema ligaša ne na KLS-u, nego ni na B ligi u neki od gradova sa većom salom i košarkaškom tradicijom, jer se ipak u Nišu najbolje jede, a uz to i džabe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Ma da. Ovdje bi Stefan Lazarevic bio najbolji igrac na obje strane. Ovaj Carapic je kao neki suter a lik kamenjarcina

Pa ja i očekujem klinjare one da osete malo dres i parket. 

Šta sve ovi pogađaju. I posle kažu slaba srpska košarka. 😄

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Neozbiljno od Borca. Godinama igraju kao nepovlasceni, kao autsajderi, protiv Zvezde, Partizana (cak su jedne godine izgubili dobijen mec protiv CZV), nikako da udju u polufinale. I sad kad su bili ogromni favoriti odigraju ovako potcenjivacki i nonsalantno i to sve dodje na naplatu u drugom poluvremenu kad ne mogu da pogode otvoren sut, a ovima krece da ulazi sve. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...