Jump to content

Juventus FC


Alek The Great

Recommended Posts

Lep gol Vlahovica na debiju, mogao je lako da da jos jedan. Moram da pohvalim i Moratu, igrac utakmice za mene, kad god sam gledao Juve ove sezone bio je gotovo ocajan, izgleda da bi i paru sa centarforom poput Vlahovica koji uvek lepi i odvlaci po 2 igraca mogao da procveta i da konacno pokaze koliko zna. 

Link to comment
Share on other sites

Dobra utakmica, tesko je reci da je neko odigrao losu utakmicu, maltene su svi bili dobri do odlicni (Rabiot bez dileme najslabija karika). Dosta smo se branili, ali Verona nije imala nijednu dobru sansu, par polusansi u nastavku i to je sve. 

Da, Morata je odigrao odlicnu utakmicu danas, ubedljivo najbolju ove sezone. Vise je igrao kao krilo danas nego drugi spic, ali kako god ocigledno je mnogo korisniji u toj ulozi. Takodje Dybala moze vise da se spusta da pomogne u prenosu lopte i da zapravo ima koga da izbaci napred. Vlahovic otvara novu dimenziju u nasoj igri, posto sada zapravo imamo spica, i to vrhunskog. Da je bolje primio loptu u nekim situacijama verovatno bi dao jos jedan gol. Zakaria takodje lep debi, ne samo zbog gola. Krenuo je stegnuto, ali kako je vreme odmicalo sve bolji. Ima dugacak korak, pokriva veliki prostor, trudi se da igra unapred, cini se da ce on biti dobar. Posebno kad bude pored Lokatelija, a ne Rabiota.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posle Demirala i Bremer stavio Vlahogola u dzep, istina je da se radi o top štoperima u ligi ali bas je delovao nemoćno u ova 3 poluvremena. Očigledno je da ce u sada dosta vise morati da radi da bi dao gol, što zbog nacina igre Juventusa, što zbog nabrijanosti direktnih čuvara zbog čitavog hajpa i cifara u transferu iz Viole. 

Link to comment
Share on other sites

Odvratna igra. Ovo sto Allegri radi u pojedinim mecevima ove sezone je dno dna. Ja nemam problem da se ekipa zatvori, da se spusti ritam utakmice, igra defanzivnije, ali mi se protiv svakog jebenog protivnika branimo sa 9 igraca i ne pokusavamo da igramo fudbal.

 

Protiv Sasuola u kupu povedes 1:0 i ne izlazis iz svojih 16 narednih 20 minuta. Danas bunker od prvog minuta. Ne pokusavamo da igramo fudbal, salju se duge lopte na Vlahovica kao da je Zigic, a sredina terena bukvalno bezi od lopte. Iz nedelje u nedelju ekipe dominiraju protiv nas u posedu, mi ne mozemo jednu loptu da iznesemo, defanziva tokom najveceg dela meca. Pa stvarno je nekad ove sezone mazohizam gledati utakmicu Juventusa. 

 

Vlahovic ima mnogo toga da popravlja. Pregled igre, kontrola lopte, nema nikakav dribling, ali ja ne znam sta bih mu zamerio u ovakvoj utakmici. Stalno ima Bremera na ledjima, cak i kad spusti loptu nju nema ko da pokupi, jednostavno nema nikoga oko njega. 

Link to comment
Share on other sites

Kao sto to obicno biva kada predjes iz slabijeg kluba u jaci moraces duplo vise da radis nego inace da bi uspeo na visem nivou. Vlahovicu predstoji period prlagodjavanja ali jos vise rada.

 

Juventus je celokupan danas bio nikakav. Iako je jak tempo utakmice bio i igralo se muski, gomila nekih situacija koje je moralo bolje resiti Juventusovi igraci, pre svega Kvadrado i veza, bili su neprecizni u pasovima i dekoncentrisani. Bolje da su probali nekom strpljivijom igrom, kao kad su pred kraj utakmice pritisnuli Torino, nego sto su se jurili citav mec.

Link to comment
Share on other sites

Moram opet da kazem. Nije mi jasno kako igrac kao sto je Kulusevski ne moze da se snadje u Juventusu. 

 

Decko zna fudbal i to dosta.

 

Jel to Alegri kriv sto ne zna da iskoristi takve lucidne igrace? Pa sta ce on raditi sa Kijezom onda ako je to slucaj?

Link to comment
Share on other sites

Porodismo je. Poprilicno smo neubedljivi. Pelegrini i Rabio da se prekrstis i levom i desnom. Nama ni 3 gola razlike ne garantuje pobedu. Ne znam zasto ovaj komentator ima pik na Artura. Ako je dosao u razmeni sa Pjanicem ne znaci da igra isto kao on. Ja od njega ne ocekujem da kreira sanse.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Arthur je za mene prilicno besmislen lik. On bi svojom kontrolom lopte i generalno tehnikom trebalo da pomogne u razbijanju presinga i prenosenju lopte, ali sve sto radi je vracanje lopte unazad i na stranu, svaki peti pas mu je ka napred. On je sigurno bolji igrac za neke ekipe koje forsiraju posed i igraju na sitno, ali ovo sto igra kod nas je klasicna alibi igra. Pritom je fizicki inferioran i ne moze da drzi odbranu kao regista.

 

Zakaria bi trebalo da igra na njegovom mestu jer je to njegova pozicija, a ne ovo sto sad igra. Ali Allegri je ekstra ziheras ove sezone i mnogo baca na odbranu.

Link to comment
Share on other sites

Odlicna tekma, Empoli igra odlicno i ofanzivno ove sezone a Juventus iskasapljen povredama bas ranjiv. O Arturu sve receno, jedan od najvecih promasaja, bas igrac koji ne donosi nista, proturen u maniji trazenja tih caviiniesta naslednika. Oba gola Vlahovica vrhunska, ogroman broj duela je izdrzao primoran da se veci deo tekme rve u ulozi odsecenog sidrasa. Sa povredom Mekenija jos jedna opcija manje na sredini, iako nema bas najsjajniju pas igru dosta je koristan i vredan igrac. Odbrana dosta problematicna, Bonuci mnogo gresaka, Pelegrini je italijanski Gobelja, i de Liht pocinje da kiksa usled nenormalne potrosnje. 

Edited by Satan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SunZero said:

@Del Piero jel gledas ove tvoje protiv mocnog bayerna iz firence? 

 

Gledam. Nema sta da se pise jer bih se samo ponavljao. Ni protiv Empolija nismo kontrolisali utakmicu, svi nam izlaze visoko i imaju posed protiv nas. Ovo je nasa igra do kraja sezone i to sam prihvatio, nema poente nervirati se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nismo zasluzili da ispadnemo sinoc, ali ko te pita. Stradali smo od sopstvenog oruzja, Villareal cekao i docekao svoju sansu. Iznenadjen sam koliko smo agresivni bili sinoc, odavno nismo odigrali onakvu utakmicu. Izgledalo je kao da pokusavamo da nadoknadimo dva gola zaostatka iz prvog meca, a ne da je nereseno. Prvo poluvreme je bilo jedno od najboljih u sezoni, trebalo je da vodimo posle tih 45 minuta. U drugom je do izrazaja dosla sva impotentnost ove ekipe i bukvalno nismo bili blizu ni da zapretimo, cak ni na 0:1. Tako je kad nema kreativnog veznjaka, krila i bekova. U prvom poluvremenu je Cuadrado imao par dobrih driblinga i bio opasan, u drugom su ga zatvorili i to je bilo to od nas. Malo tuzno da nam je Cuadrado u godinama u kojim jeste glavni kreator, ali tako je kako je.

Sto se tice individualnih ucinaka, najvece razocarenje mi je Lokateli. Ono sto on igra u poslednje vreme je tesko djubre i bas sam neprijatno iznenadjen. Mnogo se pisalo po internetu kako je Allegri tvrdoglav i ne zeli da stavi zajedno Arthura i Lokatelija, ali od kad je prinudjen da to radi zato sto nema ko drugi da igra, Lokateli se apsolutno raspada i cesto ga nema nigde na terenu. Sto se Arthura tice, juce se videla sva njegova besmislenost. Kruzili smo oko zone Viljareala, igraci su se cesto ubacivali u prostor kad je lopta bila kod njega, ali covek ne zeli ni da pokusa da ubaci neku loptu u prostor i jednostavno proba nesto konkretno da uradi. Konacno je neko (Kapelo) javno rekao ono sto odavno mislim, a to je da momak kao da igra ragbi, lopta samo u stranu i pozadi.

Barem je dobra stvar sto posle onoga sinoc sledi Salernitana kod kuce. Prvenstvo sad mora da se zavrsi na dobar nacin. 4. mesto ne bi smelo ni da se dovodi u pitanje, a raspored je takav da ako budemo na pristojnom nivou mozemo i da se ukljucimo u neku borbu za skudeto. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jos 8 kola do kraja, zaostajemo 4 boda za drugim i 7 za prvim. S tim sto imamo samo jednu tekmu za direktnim konkurentom, i to kuci. Racunajuci tu tekmu, jos dve su nam malo teze - Sasuolo i Viola na strani. Iako ove godine za nas nijedan protivnik nije maciji kasalj, usudicu se da kazem da bi ovih 5 preostalih protivnika (Kaljari, Bolonja, Venecija, Djenova i Lacio) trebalo da resimo bez problema.
Ni ostali nemaju nesto tezak raspored, ali mi Milan deluje kao da ima najtezi. Sve ekipe su ispale iz evropskih takmicenja, a jedino Napoli moze da se fokusira samo na Calco.
Sledecu igramo kuci sa Interom koji je u losem momentu. Ako uopste gajimo nadu za titulom to se mora dobiti. Najveci problem je sto poslednje kolo igramo u Firenci, koja ce se vrv boriti za ulazak u Evropu. A i znamo kakvo je to rivalstvo.
Iako ne zavisi sve od nas, misljenja sam da ako dobijemo sve do kraja skudeto ce biti u nasim rukama. A ko bi to rekao da je moguce tamo negde oko nove godine.
Forza Juve!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Veceras nas nije htelo. Energija je bila dobra. Bolji smo bili u polju. Sa neke strane nismo zasluzili poraz.
Sudjenje! Vec sam pisao da ove sezone imamo ocajno sudjenje i sve je posledica te famozne superlige. Ajde da je to gazenje nokta malog prsta bio jedanesterac. Sudac potom ponavlja izvodjenje jer je mozda uvideo da je napravio gresku sviravsi faul. A kako je uspeo da izvuce onaj faul van sesnaesterca samo on zna. Vracao sam da vidim tu situaciju nekoliko puta i nije mi jasno. Ovaj mesar Skrinjar je trebao dobiti 3 zuta veceras.
Pojedinacno ne bih. Kin definitivno nema sta da trazi ovde, nema tu kvaliteta.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...